ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 25 Mαρτίου 2016-25 Μαρτίου 2023:Η επταετία του Αντίχριστου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 21:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολα τα πιάνουμε εμείς, άσχετο που παραπονίομαστε συνέχεια πως δεν καταλαβαίνουμε. Στο παιχνίδι είναι κι αυτό, για να κυλάει η ρημάδα η ζωή με ανατροπές

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2016, 21:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφώς,σαφώς!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 08:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
kost,απολύτως ΤΊΠΟΤΑ απ'οσα εγραψες ΙΣXΥΕΙ στην πραγματικότητα!Δεν με έχεις γνωρίσει από κοντά,να δεις σε τι απελπισία βρίσκομαι κάθε φορά που αποτυγχάνει μια ημερομηνία, και τι απογνωση με πιάνει για το αν χαθήκανε όλα...


Άρα ουσιαστικά μάς λες ότι δεν αντέχεις άλλο να ζεις και θες να αυτοκτονήσεις...απλά δεν έχεις τα κουράγια να το κάνεις, ή φοβάσαι ότι θα τιμωρηθείς από το Θεό αν αυτοκτονήσεις.

Που οδηγεί στο επόμενο ερώτημα, που λέει και ο Heretic σε άλλα μέλη. Με κάποιον ειδικό έχεις μιλήσει, ψυχαναλυτή ή ψυχίατρο; Επίσης έχεις βρει κάποιον καλό ιερέα να του τα πεις όλα αυτά μπας και σε χαλαρώσει αυτός; Άλλα ενδιαφέροντα έχεις; Υπάρχει κάτι - οτιδήποτε- που να σε κινητοποιεί; καμιά γκόμενα παίζει; και εμάς εδώ για πόσο καιρό ακόμα το βλέπεις να μάς ταλαιπωρείς με τις νοσηρές αντασιώσεις περί του Παικταρά;


kost,όχι,ποτέ δεν είπα τέτοιο πράγμα,ποτέ δεν είπα ότι θελω ή ότι έχω σκεφτει να αποδρασω από αυτήν την ζωή,αφαιρώντας τη....Αυτό που λέω είναι ότι ειμαι 100% ΣΊΓΟΥΡΟΣ ότι θα έρθει σε 1,5 μήνα ο Αντίχριστος, δίνοντας μου ΛΥΣΗ στην αποτυχημένη μου ζωή! Εσύ καταλαβαίνω τώρα ότι σκέφτεσαι μην κάνει αυτός καμία τρέλα σε περίπτωση που δεν έρθει,έτσι;ε,λοιπόν,σε περίπτωση που ο anti δεν
εμφανιστεί ΚΑΘΟΛΟΥ σε 1,5 μήνα ούτε μέχρι να πάει 34 ετών,αν πραγματικά γίνει κάτι τέτοιο,
Θα φύγω στο εξωτερικο αναζητώντας εργασία σε κάποια ξένη χώρα,αρχίζοντας την ζωή μου σαν οικονομικος μετανάστης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2016, 09:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδη,ΑΠΕΤΥΧΑ επαγγελματικα στην χωρα μου,και θα αναζητησω οποιαδηποτε εργασια στο εξωτερικο.Αλλα επειδη,οσο να ναι,μια τετοια αποφαση,να αφησεις πισω φιλους,συγγενεις,γνωστους,δεν παιρνεται σε μια νυχτα και ελαφρα την καρδια,προτιμω τον Αντί σαν λυση!Ουσιαστικα,ο μονος λογος που με εχει κρατησει ακομα εδω στην Ελλαδα,ειναι η ελευση Εκεινου!Αλλιως,θα ειχα φυγει πολυ νωριτερα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 00:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

βρήκες λοιπόν το θεϊκό άλλοθι στο πρόσωπο 'Εκείνου', και διαρκώς τρενάρεις την απόφασή σου να φύγεις έξω...εδώ λοιπόν διαπράττεις τρία χοντρά φάουλ, 1) αυτο-μαστιγώνεσαι με το να επαναλαμβάνεις διαρκώς ότι 'απέτυχες'...αυτό σόρυ αλλά δεν το βαφτίζω αυτογνωσία αλλά ηττοπάθεια (δυστυχώς η Ελλάδα πλέον μάς έχει κάνει να χάσουμε την αυτοπεποίθησή μας σε βασικά πράγματα, και εάν προσθέσουμε και την χριστιανική αυτοτιμωρία που σε διακατέχει τότε χέσε μέσα), 2) έχεις θεοποιήσει μία νοσηρή φανταστική περσόνα που λέγεται 'αντίχριστος', και 3)χρησιμοποιείς αυτή την περσονα ως αιώνιο άλλοθι για να παραμείνεις στάσιμος και αδρανής.

Tι να πω ρε φίλε, περαστικά...τουλάχιστον αν έχεις την καλοσύνη μην σκορπάς τους τρόμους και τις φαντασίες σου εδώ μέσα, έχει καταντήσει πολύ κουραστικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 11:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost,το νο1 στον άνδρα ειναι η δουλειά του,αυτό είναι το κριτήριο της επιτυχίας και με αυτό μετριέται!θα μου πεις τώρα με 1,5 εκατομμύριο άνεργους στην χώρα,όλοι αυτοί αποτυχημένοι είναι;όχι,δεν λέω αυτό,είναι τα απόνερα της κρίσης αυτά,που διώχνουν τους νέους στο εξωτερικό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 13:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Εσύ καταλαβαίνω τώρα ότι σκέφτεσαι μην κάνει αυτός καμία τρέλα σε περίπτωση που δεν έρθει,έτσι;ε,λοιπόν,σε περίπτωση που ο anti δεν
εμφανιστεί ΚΑΘΟΛΟΥ σε 1,5 μήνα ούτε μέχρι να πάει 34 ετών,αν πραγματικά γίνει κάτι τέτοιο,
Θα φύγω στο εξωτερικο αναζητώντας εργασία σε κάποια ξένη χώρα,αρχίζοντας την ζωή μου σαν οικονομικος μετανάστης....

Αν επιτρέπεται φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, τι σπουδές έχεις κάνει, και ποια είναι η ειδικότητ5ά σου? Γιατί απ' ότι γνωρίζω έξω ζητάνε ορισμένες ειδικότητες, και όχι ανειδίκευτους εργάτες.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 13:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διοικηση Επιχειρησεων εχω σπουδασει,σε ΑΕΙ.Αλλα δεν με νοιαζει για ειδικοτητα εξω,οποιαδηποτε δουλεια μπορεσω να βρω,θα παω.Εχω μια ξαδερφη στο Αννοβερο,που εχει προσφερθει να με φιλοξενησει για καποιο διαστημα μεχρι να βρω μια δουλεια.Αλλα και σε Αγγλια εχω ξαδερφο,που και αυτος μπορει να με φιλοξενησει,ιδωμεν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 14:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Kost,το νο1 στον άνδρα ειναι η δουλειά του,αυτό είναι το κριτήριο της επιτυχίας και με αυτό μετριέται!


έτσι σε μάθανε, έτσι λες...έχεις πέσει στη λούμπα των 'προτύπων' και των κοινωνικών κατασκευών...κοίτα, δεν είναι όλοι οι άνδρες για καριέρα και επιτυχία...όπως αντίστοιχα δεν είναι όλες οι γυναίκες για μανάδες...για τον καθένα ισχύουν διαφορετικά μέτρα και σταθμά...και τα κριτήρια της 'επιτυχίας' επίσης διαφέρουν...τώρα αν εσύ εξαρτάσαι από τη βαρύτητα της κοινής γνώμης και ορισμένων γυναικών οι οποίες σε ζυγίζουν από το τι επάγγελμα κάνεις και πόσα βγάζεις τότε φίλε λυπάμαι...εγώ προσωπικά κάτι τέτοιες γυναίκες τις έχω εντελώς για πλάκα..και να σου πω κάτι, εμένα όσες γυναίκες με γουστάρανε με γνωρίσανε να δουλεύω part-time για 400 ευρώ το μήνα...κάτι δε γνωστούς, συγγενείς κτλ που μπορεί έστω και έμμεσα να ασκούσαν πίεση γύρω από το επαγγελματικό τρώγανε την τάπα επί τόπου και δεν ξαναμιλάγανε...αν εσύ λοιπόν περιμένεις να σε εκτιμήσουν από τη δουλειά που κάνεις, και αν μετράς τον εαυτό σου με βάση την 'επιτυχία' που σού πλασάρουν τα διάφορα μέσα τότε περαστικά σου και πάλι...

αν τώρα μού λες ότι θες να 'πετύχεις' για την πάρτη σου και κανέναν άλλον τότε οκ, το συζητάμε...θα ξαναπώ όμως ότι ο καθένας είναι προορισμένος για κάτι διαφορετικό...το θέμα λοιπόν είναι να βρεις τι είναι αυτό που θέλεις να κάνεις, και τι είναι αυτό στο οποίο είσαι καλός (διότι μόνο εκεί θα γίνεις ο καλύτερος)...επίσης, καλό είναι, όπως σου λέει ο Sesostris, να ψάξεις το πού είναι πιο πιθανό να βρεις δουλειά πάνω στο αντικείμενο που σε ενδιαφέρει. Αυτό είναι και το πιο σημαντικό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 14:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

να πας Αγγλία στο ξάδερφα, είναι πολύ σημαντικό που έχεις συγγενή που μπορεί να σε φιλοξενήσει ενώ ψάχνεις για δουλειά! Στην Αγγλία υπάρχουν ευκαιρίες, και μπορεί να καταλήξεις σε κάτι εντελώς διαφορετικό...γνώρισα κοπέλα πρόσφατα που τελείωσε Αθήνα ΤΕΙ διοίκηση επιχειρήσεων, πήγε σε μία φίλη της νότια Αγγλία, έκανε για πλάκα μερικές αιτήσεις για δουλειά, και τώρα δουλεύει σε μία βιβλιοθήκη πανεπιστημίου. Δοκίμασέ το...δεν έχεις να χάσεις τίποτα...στη χειρότερη να γυρίσεις πίσω σε κανά δυο χρόνια...αν όμως δεν το δοκιμάσεις θα μουτζώνεις κάποτε τον εαυτό σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 14:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kost,το νο1 στον άνδρα ειναι η δουλειά του,αυτό είναι το κριτήριο της επιτυχίας και με αυτό μετριέται!θα μου πεις τώρα με 1,5 εκατομμύριο άνεργους στην χώρα,όλοι αυτοί αποτυχημένοι είναι;όχι,δεν λέω αυτό,είναι τα απόνερα της κρίσης αυτά,που διώχνουν τους νέους στο εξωτερικό.



Το Νο1 στον άνθρωπο, άνδρα και γυναίκα, είναι το μυαλό του και αυτό είναι το κριτήριο της επιτυχίας. Οι ρεαλιστικοί στόχοι που θέτει και οι τρόποι για να τους πετύχεις, πάντα στα πλαίσια της καθιερωμένης ηθικής. Να έχεις δηλαδή μια ενδιαφέρουσα και δημιουργική δουλειά, να βγάζεις τα χρήματα που χρειάζεσαι για να ζείς αξιοπρεπώς, να μην πατάς επί πτωμάτων συναδέλφων σου, να μην εκμεταλλεύεσαι αφελείς που θεωρείς ως πελάτες, κτλ. Αυτά είναι μερικά από τα κριτήρια επιλογής εργασίας. Οπότε, είτε οικονομικό πανεπιστήμιο έχεις τελειώσει, είτε είσαι υδραυλικός, είναι το ίδιο και το αυτό.

Αν λοιπόν πάει κάποιος στο εξωτερικό με την πεποίθηση να μην εφαρμόσει όλα τα παραπάνω, αλλα κάποια απο τα Ελληνικά κόλπα που όλοι γνωρίζουμε, πρέπει να ξέρει οτι οι λέγόμενοι "κουτόφραγκοι" υπήρχαν μόνο στη φαντασία μερικών γραφικών Ελληναράδων, που τώρα τρέχουν και ζητιανεύουν επιχορηγήσεις. Ανεξαρτήτως παράταξης και ιδεολογίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 15:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σωστός! Όχι ότι οι ξένοι είναι τίποτα τέρατα ηθικής (ούτε καν), απλώς έξω οι κανόνες του παιχνιδιού είναι για να τηρούνται και όχι για να παραβιάζονται διαρκώς!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 17:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι βρε, δεν είχα υπόψη μου "ηθικοπλαστικά ιδεώδη". Κάτι κουμπαριλίκια, κολλητιλίκια, οικογενοιοκρατία και έντεχνη χρήση αυτών με ταυτόχρονη εξόντωση ικανών συναδέλφων για να ανέβω ιεραρχικά και μισθολογικά. Σε αυτά αναφερόμουν. Οσο ικανός υπάλληλος και να είσαι, αν αντιληφθούν οτι είσαι ταυτοχρόνως και π...ρας, τότε θα πάρεις δρόμο, γιατί κανένας δεν διακινδυνεύει την πορεία της εταιρίας του για τις μωροφιλοδοξίες του καθενός Ελληνοτραφή. Αυτά είχα υπόψη μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 17:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ε καλά προφανώς, και έχει πλάκα το θέαμα της γενικότερης προσαρμογής. Οι Έλληνες όταν πάνε έξω θέλουν δε θέλουν μαζεύονται και παίζουν με τους κανόνες, καταλαβαίνουν ενστικτωδώς ότι δεν τούς παίρνει για λαμογιές...όλα αυτά βέβαια που λέμε μάλλον στο βρόντο πάνε διότι ο Χ.Ο. νομίζω μόνο με έναν κουβά κρύο νερό θα συνέλθει από τη μούρλα αυτή που τον έχει βαρέσει...τεσπάντωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 19:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως πιστεύω πως είναι παραμύθια όλα αυτά και ο Γεώργιος έχει μια αρκετά επικερδή δουλειά στο εσωτερικό ☺

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 20:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

προσπαθεί να πουλήσει κάτι λες;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2016, 20:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σπέκουλα κάνει, γύρω απο τη θεματολογία του εκδοτικού οίκου του Μάξιμου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 10:23:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σπέκουλα κάνει, γύρω απο τη θεματολογία του εκδοτικού οίκου του Μάξιμου.



Αν έπαιρνα ποσοστά από τα βιβλία του μοναχου,δεν θα ήμουν σήμερα άνεργος και μπατηρης!όλη ή διαφήμιση που του έκανα όλα αυτά τα χρόνια,αφιλοκερδώς έγινε,με μόνο όπλο την απόλυτη πίστη μου σε αυτόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 12:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά αγαπητέ Γεώργιε, τα δηλώνεις εσύ. Από την όλη σου στάση εδω μέσα φαίνονται όμως άλλα. Αρνητική διαφήμιση λέγεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 12:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτά αγαπητέ Γεώργιε, τα δηλώνεις εσύ. Από την όλη σου στάση εδω μέσα φαίνονται όμως άλλα. Αρνητική διαφήμιση λέγεται.



Δεν είναι ότι το δηλωνω εγώ,είναι η αλήθεια!Αυτόν τον ανθρωπο τον πίστεψα ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΚΕΡΑΙΑ και ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ!Στον μεγαλύτερο δυνατό βαθμό που μπορεί να πιστέψει κάποιος κάτι!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 13:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είναι ότι το δηλωνω εγώ,είναι η αλήθεια!Αυτόν τον ανθρωπο τον πίστεψα ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΚΕΡΑΙΑ και ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ!Στον μεγαλύτερο δυνατό βαθμό που μπορεί να πιστέψει κάποιος κάτι!

Ο μεγαλύτερος δυνατός βαθμός, είναι ο εγκλεισμός.
Εσύ γιατί είσαι έξω?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 15:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Δεν είναι ότι το δηλωνω εγώ,είναι η αλήθεια!Αυτόν τον ανθρωπο τον πίστεψα ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΚΕΡΑΙΑ και ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ!Στον μεγαλύτερο δυνατό βαθμό που μπορεί να πιστέψει κάποιος κάτι!

Ο μεγαλύτερος δυνατός βαθμός, είναι ο εγκλεισμός.
Εσύ γιατί είσαι έξω?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Xioymoraki....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 15:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
realistiki diapistosi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 15:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

realistiki diapistosi



Ρεαλιστικη διαπιστωση θα ηταν να πιστευατε ο,τι και εγω!Δηλαδη 12 μερες για ΓΠΠ και 39 μερες για Αντι!ΑΥΤΟ θα ηταν ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 16:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να προσθέσω επίσης Γεώργιε, ότι από τα γραφόμενά σου φαίνεται να κρύβεται από πίσω ένας ισορροπημένος άνθρωπος και όχι αυτός ο προβληματικός χαρακτήρας που θέλεις να περάσεις ότι είσαι. Ο άνθρωπος που πίστεψε στον Μάξιμο και καταστράφηκε ψυχικά και πνευματικά και περιμένει τον ερχομό του αντίχριστου και τον Γ' ΠΠ για να λυτρωθεί από τα βάσανα του γ... τούτου κόσμου (που λέει κι ένας φίλος εδώ) είναι το target group του κάθε Μάξιμου. Δεν είσαι εσύ.
Οπότε, μιας και είσαι ευγενικός άνθρωπος και τηρείς του κανόνες του διαλόγου και του trolling, δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνεχίσεις να αλληλογραφείς με τους ιππότες της αποκάλυψης.
Απλά, σου υπενθυμίζω να μην περιμένεις ανταπόκριση. Γιατί, όπως έχω πει κι άλλες φορές στα troll, φαίνεται πως το κοινό που σας διαβάζει είμαστε εμείς και όχι το target group σας. Αυτοί μπορεί να μην έχουν λεφτά ούτε για ίντερνετ, πόσο μάλλον να αγοράζουν βιβλία με σαχλαμάρες.

Αυτά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 16:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και να προσθέσω επίσης Γεώργιε, ότι από τα γραφόμενά σου φαίνεται να κρύβεται από πίσω ένας ισορροπημένος άνθρωπος και όχι αυτός ο προβληματικός χαρακτήρας που θέλεις να περάσεις ότι είσαι. Ο άνθρωπος που πίστεψε στον Μάξιμο και καταστράφηκε ψυχικά και πνευματικά και περιμένει τον ερχομό του αντίχριστου και τον Γ' ΠΠ για να λυτρωθεί από τα βάσανα του γ... τούτου κόσμου (που λέει κι ένας φίλος εδώ) είναι το target group του κάθε Μάξιμου. Δεν είσαι εσύ.
Οπότε, μιας και είσαι ευγενικός άνθρωπος και τηρείς του κανόνες του διαλόγου και του trolling, δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνεχίσεις να αλληλογραφείς με τους ιππότες της αποκάλυψης.
Απλά, σου υπενθυμίζω να μην περιμένεις ανταπόκριση. Γιατί, όπως έχω πει κι άλλες φορές στα troll, φαίνεται πως το κοινό που σας διαβάζει είμαστε εμείς και όχι το target group σας. Αυτοί μπορεί να μην έχουν λεφτά ούτε για ίντερνετ, πόσο μάλλον να αγοράζουν βιβλία με σαχλαμάρες.

Αυτά



Ηeretic
δεν ξερω αν ειμαι ισορροπημενος ή ανισορροπος,ξερω μονο οτι προκληθηκε μεγαλη ζημια στο επαγγελματικο μου μελλον,απο τοτε που πιστεψα στον μοναχο.Οι μαλακιες που εκανα και το σορολο που εριχνα πιστευοντας στο 2018 και οτι ο κοσμος θα τελειωνε τοτε,με υψιστη αδιαφορια για μια δουλεια,αποκτηση προυπηρεσιας και ενταξης στο εργασιακο βιο,ολα αυτα,συν την προοπτικη για μια κοπελα και δημιουργια οικογενειας,καταβαθρωθηκαν και διαλυθηκαν,ακριβως επειδη η αντιμετωπιση γυρω απο αυτα,ηταν καταστροφικη!Τωρα,που να ριξω το φταιξιμο;Στον μοναχο,στον Θεο,στο μαμημενο μυαλο που κουβαλαω,στην ζωη,στην μοιρα,ΠΟΥ;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2016, 16:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Blame It On the Boogie

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2016, 16:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
[...]Τωρα,που να ριξω το φταιξιμο;Στον μοναχο,στον Θεο,στο μαμημενο μυαλο που κουβαλαω,στην ζωη,στην μοιρα,ΠΟΥ;;;;[...]

Στον Αντίχριστο...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ammophiliac
Troll


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2016, 16:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ammophiliac  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
__________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
16/02/2016
__________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2016, 17:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απορία:

Για ποιόν τα λέει αυτά το νεοεισερχόμενο τρολ?

Για Χ.Ο ή για Ηeretic?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy