ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Qrious...

Θα σου πώ πώς ΜΑΛΛΟΝ θα ανεβάσουμε το Video στα forums...
ΙΣΩΣ σε κάποιο άρθρο στη ΣΤΑΘΕΡΗ "πλευρά" του Esoterica.gr
ΙΣΩΣ...
ΙΣΩΣ...

Για τις εκπομπές, ΑΚΟΜΑ ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...
Αλλα η ΑΡΧΗ (που είναι το ΗΜΙΣΙ του ΠΑΝΤΩΣ) έχει ΗΔΗ γίνει...

Αυτά πρός το παρόν...

Περιμένουμε τις ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Qrious
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Qrious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw leo na arxisoume na stelnoume emails ston alpha apo tora sxetika me tin anagi mias tetias ekpompis.an auta ta emails ine mazika tote sigoura kati tha kanoun.alloste to mono pou tous niazei ine to kerdos kati pou sigoura tha exoun an paroun mia tetia protovoulia.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΧΡΟΝΟΥ 20 ΔΕΥΤΕΡΩΝ... ΕΤΣΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒLAIRWITCH PROJECT 2 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕΡΙΑ ΕΙΔΑΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΧΑΘΕΙ.


ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ.
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΛΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ.

Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με αυτό που ελέχθη περί κοπής παρόμοιων εκπομπών.

Eκτός απο την ελληνική εκδοχή των x-files που ανέφερε η cat, θυμίζω οτι κι η NET είχε ξεκινήσει κάποια εκπομπή με σχετική θεματολογία (προ 3ετίας αν δεν κάνω λάθος) την οποία παρουσίαζε ο Bλάσης Mπονάτσος απογεύματα Kυριακής και η οποία κόπηκε και αυτή απροειδοποίητα.

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα (μάλλον καλημέρα!) και από εμένα....

Είδα την εκπομπή και πραγματικά, οι εκπρόσωποι μας είχαν την κατάλληλη συμπεριφορά. Ουσιαστικός λόγος, όχι πομπώδεις εκφράσεις, διακριτική και μεστή παρουσία... Συμπεριφορά που από την παραγωγή μπορεί να μην ήταν η αναμενόμενη, καθότι γρήγορα περάσανε στον κ. Τσίρκουλο Γαλανό παραγκωνίζοντας τους βασικούς καλεσμένους (φάουλ;;)....

Σχετικά με το βίντεο επιτέλους το είδα.... Πραγματικά σηκώνει πολύ κουβέντα, τόσο η εμφάνιση, όσο και ο χαμένος χρόνος!!!!
Άξιζε...

Σχετικά με την κυρία Δρούζα, μην της επιτίθεστε βρε παιδιά... Η γυναίκα δεν είναι σχετική με το θέμα και φυσικό ήταν να παρασυρθεί από το σόου του Γαλανού. Άλλωστε οι περισσότεροι που για 1η φορά ασχολούνται με τα "περίεργα" περιμένουν να δουν κάτι φοβερό και ύστερα ίσως να ασχοληθούν. Πώς να το πω;;;; Ψάχνουν για ένα κίνητρο... Αντιμετώπισε το΄θέμα όπως κάθε άτομο που δεν έχει ξανασχοληθεί. Προσωπικά δεν την κατηγορώ...

Τέλος, σχετικά με εκπομπές μεταφυσικού, είχε παρακολουθήσει ποτέ κανείς σας τα "ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ" με τον Μπονάτσο στην ΕΤ1; 4 εκπομπές έγιναν... και οι 4 ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΕΣ!!!!! Τις έχω στο βίντεο και είναιπραγματικά, εκπομπές, σοβαρές που παρουσίαζαν διάφορα φαινόμενα, στη σωστή τους διάσταση και ύφος... Κρίμα που "κόπηκε...."

Αυτά από εμένα....

Α! Θα μας πείτε ποιοί είσασταν;;; Ποιά είναι τα ψευδώνημα σας εδώ;;;;

Ευχαριστώ που μας εκπροσωπήσατε τόσο καλά!!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίρνω πίσω τις ειρωνείες μου, σε προηγούμενο μήνυμα, για τον Robert Williams γιατί όπως με πληροφόρησε ένας καλός φίλος, είναι χρόνια αναζητητής κι έχει εμφανιστεί σε πολλές εκπομπές που αφορούν το παράδοξο. Oμολογώ οτι το αγνοούσα

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ΠΑΛΙ σας ευχαριστούμε ΟΛΟΥΣ...

Νομίζω πως το να ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΜΕ, δεν θα πρέπει να είναι ο σκοπός μας...
Σκοπός μας είναι να δείξουμε ότι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ των "Ανεξήγητων Φαινομένων" και όχι ΜΟΝΟ "μαϊντανοί" που το ΜΟΝΟ που καταφέρνουν με τη ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ, είναι να μας χαρακτηρίζουν ΟΛΟΥΣ ως "γραφικούς" (στη καλύτερη των περιπτώσεων)...

Να δείξουμε ότι ΕΜΕΙΣ, το Esoterica.gr είμαστε ένας ΠΟΛΟΣ ΕΛΞΗΣ όλων εκείνων που ΣΟΒΑΡΑ αναζητούν και ερευνούν το ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ και το ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ, κάτι που ΕΜΕΙΣ το γνωρίζουμε, αλλά που εκείνοι ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ....

Α!!! και μια ΔΙΟΡΘΩΣΗ...
Στην εκπομπή παρευρεύθηκαν ΜΟΝΟ οι Συντονιστές του Esoterica.gr
Το λέω γιατί κάποιος φίλος ΜΠΕΡΔΕΨΕ και απέδωσε στον "ψηλό κύριο με τα γυαλία και το μούσι" την ταυτότητα του Ιnnernet.gr
Καμία σχέση......

Σε ότι είπατε για τα e-mails.....
Χμμμμμμμμ
Ας δούμε και τι άλλο θα προτείνουν και οι υπόλοιποι φίλοι και τα λέμε...
Ας ΜΗΝ κάνουμε κάποιες κινήσεις "πανικού"...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή δεν είδα την εκπομπή και κατά συνέπεια το βίντεο ξέρει κανείς αν πράγματι προβάλλεται σε επανάληψη το πρωί. Αν ναι τι ώρα ακριβώς γιατί δεν θα αντέξω - όχι το ξενύχτι - αλλά να βλέπω τα υπέροχα προγράμματα του ΑΛΦΑ το βράδυ και ίσως χωρίς αποτέλεσμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση …. το Βίντεο.. τι δείχνει..?
Για πείτε και εμάς που μένουμε στο εξωτερικό…
Υπάρχει περιπτώσει να το έχει κανένας σε mpeg..? να το κατεβάσουμε…

Είχα προτείνει για ένα ftp. Esoterica site..


Γιώργος…
..300αρα…..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stormwatch
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stormwatch  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα μπραβο στον πνευματικο μας πατερα Κωστα Γαλανο.Ειθε να ηγηθει της πνευματιστικης επαναστασεως και να δειξει το δρομο προς την σοφια.
Αληθεια, τα πιτσοχαρτα που εφτιαξε το εκρεμες του Σπεσιαλιστα ηταν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 01:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...το Πρόγραμμα πάντως λέει "Τηλεαγορές" στις 4...

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 02:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο, δεν έχω κανένα λόγο να σχολιάσω τη Δρούζα, και τους "ειδικούς φαντασματολόγους" που είχε καλεσμένους της. Δεν με αφορούν. Με αφοράτε όμως ΕΣΕΙΣ και η ΣΤΑΣΗ που κρατήσατε στην εκπομπή, (όχι μόνο στο θέμα της Πεντέλης) ειδικά ο Φίλτατος Arzuna και ο Old Tiger. Άνθρωποι ΣΟΒΑΡΟΙ και όχι ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΣ, κουβέντες μετρημένες και καλές ! Τα πιο θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους σας και ιδιαίτερα στον Arzuna για το τελευταίο του σχόλιο. ΕΥΓΕ !

Αγαπητέ Κέλσο είπες :

" Ξέρεις ότι ΠΟΤΕ μεταξύ μας δεν έχουμε συζητήσει, ΕΚΤΟΣ απο ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ στο περίφημο πάρτυ των Διδύμων των forums...
Ελπίζω να ΘΥΜΑΣΑΙ τι ΑΚΡΙΒΩΣ σε ρώτησα εκείνο το βράδυ...
Αν ΟΧΙ, πρόσπάθησε να θυμηθείς και ΤΟΤΕ θα ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ποιά θα είναι η ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ απέναντι σε αυτό που τόσο γραφικά & χαριτωμένα εσύ αποκάλεσες "...είτε κράτος, είτε εκκλησία, είτε απλοί επισκέπτες, είτε "καταξιωμένοι ερευνητές", είτε κωλοσατανιστές, είτε, είτε..."

Έννοια σου και θυμάμαι πάρα πολύ καλά τι είπαμε εκείνο το βράδυ και συγκεκριμένα ΤΙ με ρώτησες. Ελπίζω μόνο να θυμάσαι τι σου απάντησα. Μπορεί η κουβέντα αυτή να ήταν για πέντε μόνο λεπτά αλλά σήμαινε πολλά, τουλάχιστον για 'μένα.
Ύστερα λές :
"Σχετικά με τις φοβίες σου τώρα...
Αλήθεια, ΕΣΥ πώς άρχισες να ερευνάς το θέμα;;;
Να εισχωρής σε βάθος;;;
Να θέλεις να ζείς ΕΚΕΙ τη ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΣΤΙΓΜΗ;;;"

Το πώς άρχισε αυτή η κατάσταση ,είναι κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω μέσα απο ένα κείμενο. Αν ποτέ ξαναβρεθούμε, ευχαρίστως να το συζητήσουμε αν σε ενδιαφέρει. Πρός το παρόν θα σου πώ με δύο λέξεις μόνο, τι ένιωσα όταν για πρώτη φορά στη ζωή μου πάτησα τα πόδια μου στην Πεντέλη και εν συνεχεία στη Σπηλιά της : ΙΕΡΟΣ ΦΟΒΟΣ.
Παρακάτω αναφέρεις :

"Σκοπός μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να δείξουμε το μέρος που έγινε η λήψη (ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ), αλλά να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ "ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ" τοι είναι αυτό που ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ στο εν λόγο Video...
Aλήθεια, ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ το Video αυτό, ΠΩΣ θα μπορούσαμε να θίξουμε την "ιερότητα του χώρου";;;
Και αναρωτιέμαι στο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ στη σπηλία;;;
Ισως σε εκείνον, να ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ Η ΣΠΗΛΙΑ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ'όσα αποκάλυψε σε ΕΜΑΣ..."

1ον : Ξέρω πολύ καλά οτι οι σκοποί σας ήταν ευγενικοί, στο είπα και στο προηγούμενο μύνημα. Δεν αμφέβαλλα. Δυστηχώς όμως Φίλε μου, ο κόσμος είτε το θέλεις είτε όχι, θα καταπιαστεί με τη Σπηλιά και όχι με το θέμα των φαντασμάτων γενικότερα. Αν νομίζεις οτι σου λέω βλακείες, κάνε ένα πείραμα. Πήγαινε αυτή την Κυριακή στη Σπηλιά. Θα δείς όλη την Αθήνα μαζεμένη εκεί πάνω.
2ον : Υπάρχουν πάρα πολλοί τρόποι αν θέλεις να θίξεις την ιερότητα του Σπηλαίου και του κάθε Ιερού Χώρου. Νομίζεις οτι η Δρούζα και όλοι αυτοί εκεί μέσα, αλλά και οι τηλεθεατές, πήραν τίποτα χαμπάρι απο "ιερότητα" ; Μπά, δε νομίζω, αυτοί δεν καταλαβαίνουν απο τέτοια. Για αυτούς η Σπηλιά είναι καλή μόνο για μια κυριακάτικη βόλτα και τίποτα παραπάνω. Εν μέρει ισχύει αυτό που λές, αλλά για αυστηρά περιορισμένο αριθμό ανθρώπων.
3ον : Δεν είπα να μην πάει και κάποιος άλλος στη Σπηλιά. Κάθε άλλο. Όχι όμως με τον γνωστό "ελληνικό" τρόπο τον οποίο χαρακτηρίζει ως επί το πλείστον η ΑΣΕΒΕΙΑ και η ΒΕΒΗΛΩΣΗ.
Τέλος, έγραψες :

"Τι θέλω να πώ;
Πώς δε βρίσκω "σωστό" το λόγο σου σε σχέση με το τι ΜΠΟΡΕΙ να επακολουθήσει...
Σίγουρα την αυξημένη ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, θα έπρεπε να την είχαν ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΤΕΝΤΑΙ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΗ...
Αλλά σε ΚΑΘΕ Ιερό Χώρο που έχει ΠΟΛΛΑ ακόμα να μας αποκαλύψει."

Το τι επακολουθεί κάθε φορά μετά απο τέτοιες παρουσιάσεις, είναι γνωστό σε όλους μας νομίζω και επαληθεύεται συνεχώς.

Φιλικά και με εκτίμηση
Νταβέλης666


ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 02:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα εγω εφριξα με αυτον τον γαλανο!!!!
δεν εχει ακουσει κανεις για τα mind machines?
ειναι μικρες συνηθως χαρτινες κατασκευες που κοινουνται με την δυναμη του μυαλο! απλα χρειαζεται καποια προσωπικη προεργασια!!!
το ατομο κινουσε το χαρτι μονος του , αυτος το κινουσε και οχι καποιο πνευμα!
δυστηχως δεν εχω ασχοληθει με το θεμα τον mind machines αλλα εχω να διαφημιζονται και βιβλια σχετικα με τις κατασκευες αυτες! θα προσπαθησω να βρω πηγες ωστε να στηριξω αυτα που λεω!
αν καποιος βρει κατι ....
νομιζω οτι ο συντονιστης του εσωτερικα που ειχε τον τιτλο του ψυχοθεραπευτη θα πρεπει να ξερει για αυτα!
παντως τα παιδια ηταν αψογα!!! :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ApoksiramenoStroymfaki
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 02:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εκπομπη που λεγατε στον ΑΛΦΑ λεγοταν "Μυστικες Διαδρομες" και ηταν τελεια!!


Τελικα δεν απαντησε κανεις;Ποιοι ηταν τα 2 παιδια που μας εκπρωσοπησαν;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 02:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως και εγω ειμαι της αποψης οτι αυτο το Σ/Κ η πεντελη θα γεμισει με αυθεντιες ερευνητες εφοδιασμενους με καμερες,φωτογραφικες,σχοινια και πυξιδες θα τα κανουν ολα ανω κατω για να μην χρησιμοποιησω αλλη εκφραση δεν θα βρουν τιποτα που θα τους ενθουσιασει θα τα παρατησουν μετα απο 2-3 αποπειρες και οταν θα βγουνε για καφε με τους φιλους τους θα τους αρχισουν στα παπατζιλικια "που λες πηγα την κυριακη στην πεντελη και ειδα τα απιστευτα ομως τοσα χρονια που ανεβαινω στην πεντελη(εννοωντας αυτες της 2-3 φορες) τα εχω βαρεθει ολα αυτα τα φαινομενα γιατι ειμαι ο καλυτερος ερευνητης οσο για εσας που δεν εχετε παει ποτε σας λυπαμαι" και ετσι μπορει να ξεκινησει και δευτερο κυμα το οποιο θα ειναι και το χειροτερο τους βλεπω να ανεβαινουν με μπουλντοζες και κομπρεσερ Ε να μην εχουν να πουν συνταρακτικα νεα απο το μετωπο της πεντελης οταν θα ξαναβγουν για καφε?.

θυμαστε τι ειχε γινει με την ανηφορα που παριστανε την κατηφορα? εδειξε το σημειο η tv μια φορα και την επομενη ξαναεδειξε το μερος οχι για το φαινομενο αλλα για το μποτιλιαρισμα ειχαν παει ολοι να αφησουν το αυτοκινητο τους στην κατηφορα.

ελπιζω τουλαχιστον να κυλησουν ομαλα τα πραγματα και να βγει σε καλο ολη αυτη η κατασταση.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 03:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρήκα το χρόνο να γράψω -επιτέλους!!!-
δυό κουβέντες, ίσως τρείς...
ουσιαστικά, πολλές κουβέντες...

καταρχήν...
βλέποντας εκ των υστέρων την εκπομπή στο βίντεο, νομίζω ότι το εσωτέρικα τα πήγε καλά.

φανταστείτε μόνο τη μάχη, που χρείαστηκε να δώσουν
οι δύο ομιλητές, απένταντι σε

μία "κυρία" που στη φωτογραφία με το φάντασμα και τον μπογιατζή νόμιζε ότι ο δεύτερος είναι φάντασμα,
γιά να μην αναφέρω το περίφημο "ΕΞΩ - πλασμά" της!!!

έναν κύριο, ο οποίος είχε τόοοση μεγάλη λαχτάρα να παρουσιάσει
την "μίντ-μασίν" του, που τον είχε πιάσει τρελό τρέμουλο -και μένα φυσικά τρελλό γέλιο!!!

έναν κύριο, ο οποίος έχει περάσει από εδώ που οι δύο ομιλητές μας σήμερα περάσανε, πολλές φορές στο παρελθόν, τον είχαν μεταχειριστεί α-"κατάλληλα" και απλά κατάλαβε "πως δουλεύει το πράμα" και ήξερε τα κόλπα, ώστε να του δίνουν το λόγο...

έναν κύριο, τον οποίο φέρανε στην εκπομπή, λόγω διασημότητας του, και που ο καημένος προσπάθησε λίγο να συμβάλλει, αλλά δυστυχώς(?) σκόνταψε η αφήγησή του πάνω σε ορδές πνευμάτων, οι οποίες προσήλθαν μετά από τις αυταρχικές και αποφασιστικές διαταγές ενός άλλου κυρίου...

κάποιους ασπροντυμένους κύριους, που είπαν να βάλουν τα άσπρα γιά να μην υπάρξει πρόβλημα copyright με κάποιους κύριους μαυροντυμένους, που έχουμε δει στην τηλεόραση, ευτυχώς τους τελευταίους μόνο σε κωμωδία...

μιά άσχετη ιστορία -ο ψίλλος που έγινε καμήλα αντί του δικής μας καμήλας που έγινε ψίλλος- σχετικά με το μαγνητικό πεδίο στο δρόμο της Πεντέλης, που σαν μαιντανός έγινε ξαφνικά φλέγον θέμα και χάσαμε το θέμα!!!

τελικά, παρ' όλ' αυτά τα ευτράπελα, η δική μου άποψη είναι ότι έγινε μιά καλή αρχή και ότι σίγουρα έπεται και συνέχεια, που θα είναι καλύτερη!!!

θα ήθελα να ευχαριστήσω τα άτομα που εκπροσωπήσανε το esoterica και να πω ακόμη ότι αναγνωρίζω την δυσκολία του εγχειρήματός τους και την καλή και αποδωτική προσπάθεια που κάνανε, γιά να εκπληρώσουν έναν στόχο, που πιστεύω ότι είναι κοινός μας στόχος!


Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 09:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα κι από μενα και συγχαρητήρια για την υπομονή σας !
Οχι πως δε θεωρώ ότι η εκπομπή κατέληξε λίγο σε "φιάσκο". Παρόλα αυτά και επειδή έχω παρακολουθήσει πολλές εκπομπές της ας Δρούζα, ήταν πιθανό να καταλήξει έτσι , γιατί αυτός είναι ο δικός της τρόπος "παρουσίασης". Πιστεύω παρόλα αυτά ότι μέσα από την άγνοια και κατ' επέκτασιν το σοκ που υπέστη η τηλεπαρουσιάστρια, βγήκε μια ατμόσφαιρα πολύ πιο "πειστική" για τους τηλεθεατές απ' ό,τι εγώ προσωπικά περίμενα. Φανταστείτε ας πούμε να αντιμετωπίζατε τις "ειρωνίες" της Πάνιας ! Με αυτήν την έννοια θεωρώ ότι κινήσατε το ενδιαφέρον και είναι πολύ πιθανό να επαναληφθεί μια αντίστοιχη εκπομπή. Τώρα όσον αφορά τον κύριο που μιλούσε με πνεύματα (απίστευτο η πεθαμένη μητέρα της κυρίας ήταν "καλά"!!!!!, δηλαδή μπορεί να είχε...πονοκέφαλο ???), ουδέν σχόλιο !
Εύχομαι καλή τύχη και καλή συνέχεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 09:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, και κατι άλλο. Αυτό που είδα εγώ στο video μου θύμισε μικρό δράκο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 09:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλημέρα σε όλους...

Αγαπητέ μου Νταβέλη666...
Χαίρομαι που ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θυμόμαστε τη πεντάλεπτη στιχομυθία μας και με τιμά το γεγονός ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ που τη χαρακτήρισες ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ...

ΟΜΩΣ...
Βλέπω ότι σου "διέφυγε" το ΚΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ που ήταν:
ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ...
Είδες και εσύ ότι για τη ΣΠΗΛΙΑ πολύ λίγο (έως καθόλου θα έλεγα) αναφερθήκαμε...
Δε χρειάστηκε ΚΑΝ να εφαρμόσουμε την τακτική μας που είχαμε ετοιμάσει για τη περίπτωση εκείνη που η εκπομπή θα επικεντρωνώταν στη ΣΠΗΛΙΑ και ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΤΕ (έστω εν αγνοία σας) ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ...

Ο "Σπεσιαλίστας" (νιάμ νιάμ) Κος Γαλανός ΝΟΜΙΖΩ πως λειτούργησε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ως πρός αυτό το σημείο...
ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Θα τόλμαγα να πώ, πώς η ΣΠΗΛΙΑ τον έστειλε για να την "προφυλαξει"!!!

Σε ότι και πάλι ξαναλές για τις ορδές των βαρβάρων...
Χμμμμμμμ
Σου είπα ότι δε διαφωνώ με αυτό που λές ως ΚΑΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ...
Αλλά συνάμα ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ (άρα υπάρχω;;; χαχαχα)
Και μετά απο ΣΚΕΨΗ προτείνω...

Τι θα λέγατε για αυτό το ΠΡΩΤΟ Σαβατοκύριακο να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ μια "ομάδα περιφρούρησης";;;
Επππππ
Σα πολιτική διαδήλωσξη μου ακούγεται!!!!
Λάθος...

Να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ και να ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ να βρεθούμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ...
Και σε όποιους επιχειρήσουν να προσεγγίσουν τη σπηλιά,
να τους... προετοιμάσουμε να πώ;;;
να τους... εξηγήσουμε να πώ;;;
Δε ξέρω, δε βρίσκω τις ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...

Εάν λοιπόν υπάρχει αυτός ο "φόβος των βαρβάρων", δε μένει παρά να τους ΕΚΠΟΛΙΤΙΣΟΥΜΕ!!!!!!

Πάντως, για να ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΑ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΟΦΕΛΗ απο αυτή την "έκθεση" του Esoterica.gr και ποιός είναι ένας απο τους ΣΚΟΠΟΥΣ μας, σας ενημερώνω ότι ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ, ΕΙΧΑΜΕ 32 ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ για την αποστολή των Newsletters του Esoterica.gr
32 ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ!!!!!

Φίλοι μου, είπαμε να ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥΜΕ την ΥΓΕΙΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και τον ΥΓΕΙΗ ΑΝΑΖΗΤΗΤΗ στο μεγάλη μας παρέα...
Στη παρέα του Esoterica.gr
Και να δείξουμε ότι οι ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ, δεν είναι αυτό που ο κόσμος θέλει να πιστεύει...
Και τους το ΑΠΟΔΕΙΞΑΜΕ απο την εξαίρετη στάση ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΜΑΣ...
Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ είναι η αιχμή του δόρατος ΜΑΣ και όχι η ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ...

Μια καλημέρα σε ΟΛΟΥΣ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 09:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αληθεια, τα πιτσοχαρτα που εφτιαξε το εκρεμες του Σπεσιαλιστα ηταν;

Δεν το ξέρω με σιγουριά αλλά ήταν σίγουρα από delivery!
Φοβερή διαφήμιση αν φαινότανε και το όνομα!!

Συγχαρητήρια λοιπόν στους συντονιστές μας Arzuna και old tiger για την εύστοχη παρουσία τους και την καλή εκπροσώπηση του "εσωτερικά"


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κελσο εγω ειμαι καινουργια στο site δεν γραφω πολυ αλλα διαβαζω και μαθαινω πολυ, και βρισκω πολυ καλη την ιδεα σου γαι το Σαββατοκυρικο, εγω ειμαι μεσα παντως αν βεβαια με δεκτεις στη "φρουρα".

Οσο για την εκπομπη, τι να πω τα παιδια απο το site ηταν πολυ σωστα, οσο για τα "αλλα" IT WAS ABOUT SHOW BUSSINES!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΙΛΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ 20 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ;;;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ και να ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ να βρεθούμε ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΚΕΙ...
Και σε όποιους επιχειρήσουν να προσεγγίσουν τη σπηλιά,
να τους... προετοιμάσουμε να πώ;;;

Φίλε Κέλσο νομίζω ότι αυτή η κίνηση θα ήταν ότι καλύτερο.
Να μην σας πω ότι θα μπορούσαμε να γράψουμε ένα κείμενο μιάς σελίδας (είναι αρκετή πιστεύω) και να την μοιράζουμε στον κόσμο, με την ιστορία του σπηλαίου και με "οδηγίες" εισόδου και παραμονής μέσα στο σπήλαιο, καθώς και με τους κινδύνους που πρέπει κάποιος να αποφύγει.

Δεν ξέρω αν ακούγεται υπερβολικό... Εγώ πάντως είμαι μέσα για την Κυριακή.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα σε όλους!
επειδή στο topic του ψεμματος έχω ήδη αναφέρει ότι δυστυχώς δεν είμαι καθόλου διακριτική και δεν μπορώ να πω ψέμματα, εε....θα βγάλω κακίες για χθες.....
Δηλαδή δεν θα μπορούσαν να ανεβάσουν την τηλεθέαση με το θέμα της σπηλιάς και τα άλλα που συζητούσαν και έπρεπε να βγει αυτός ο "...." χμμ.... να φωνάξει τα πνεύματα για να κουνήσει το χαρτί??και να ησυχάσει η κυρία επιτέλους ότι η μητέρα της είναι τελικά καλά εκεί που είναι η γυναίκα???
Δηλαδή, συγχαρητήρια στα παιδιά που κρατήθηκαν και δεν είπαν τίποτα - μόνο στο τέλος ο κύριος με τα γυαλιά (sorry παιδιά δεν θυμαμαι τα ονόματά σας) είπε κάτι αλλά ΠΑΛΙ τον έκοψαν όπως και σε όλη την εκπομπή....
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!!!! αν εξαιρέσεις την αρχή, από ένα σημείο και μετά ήταν μόνο για να γελάς.....Εκεί που ιδιαίτερα σπάστηκα εγώ σαν τηλεθεατής, ήταν που η Δρούζα διέκοπτε συνέχεια.....ούτε για τη σπηλιά σας άφησαν να πείτε, για τα στοιχειωμένα σπίτια όλο πεταγόταν από τον έναν στον άλλον....και καλά που είδαμε και το θέμα για τα UFO που διαφήμιζαν συνέχεια πριν τις διαφημίσεις.....μάλλον δεν χρειαζόταν να δούμε τίποτε άλλο....το UFO ήταν μπροστά στην κάμερα ούτως ή άλλως!!!! sorry παιδιά που μιλάω έτσι αλλά πραγματικά αγανάκτησα χθες....
φιλικά,
Μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 10:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να μην παραξηγηθώ, οι "οδηγίες" που σκέφτομαι αφορούν τον σεβασμό με τον οποίο θα πρέπει κάποιος να πλησιάσει τον χώρο και την προστασία του χώρου (όχι καταστροφές, αλλοιώσεις, όχι σκουπίδια κλπ).

Για το video, θέλω να το ξαναδώ πρώτα με την ησυχία μου και να σας πω και τα δικά μου σχόλια.
Δεν ξέρω αν τα παιδιά το είδαν σε ειδικό μηχάνημα μοντάζ (ηλεκτρονική μουβιόλα), στο οποίο συνήθως μπορείς να μεγενθύνεις, να καθαρίσεις την εικόνα, να την δεις καρέ-καρέ, να κάνεις στοπ καρέ, ή να δεις την κίνηση πιό αργή ή πιό γρήγορη.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 18/09/2003 10:59:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 11:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν παιδιά είστε καταπληκτικοί.

Πήγα να γράψω τα σχόλιά μου αλλά διαβάζοντας τι γράψατε εσείς, ντράπηκα και απλώς θα αναπαράγω μερικά (σοβαρά και χιουμοριστικά) για να τα θυμάμαι.

Oannes

quote:
Aχ ρε παιδιά... Mε ποιούς μπλέξατε...Cut cut (που λένε και στην τηλεοπτική γλώσσα)

(...)

Έχω βάσιμες υποψίες οτι ο Γαλανός ετοιμάζεται να φτιάξει site με την επωνυμια:

tsarlatanismos.gr

με την ευγενική χορηγία του alpha και με συντονιστές τη Δρούζα, τον Pόμπερτ Oυίλιαμς, τη Mπέσσυ Aργυράκη και πολλούς άλλους


Masvidal

quote:
ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ.ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΠΟΙΟΙ ΔΙΨΑΝΕ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ.
ΕΣΤΩ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΟΥ ESOTERICA.ΑΛΛΑ ΜΕ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ.ΟΧΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΚΑΙ (ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) ΤΗΝ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗ.
ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΣΑΝ ΠΕΡΙΦΕΡΟΜΕΝΟΣ
ΘΙΑΣΟΣ


Danai

quote:
Ας μη μιλησω για την κυρια Δρουζα που ειχε τρομοκρατηθει απο την τροπη του προγραμματος(ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!..ΠΗΓΕ ΔΕΞΙΑ ΠΗΓΕ ΔΕΞΙΑ ΑΑΑΑ!!)




Stormwatch

quote:
Ενα μπραβο στον πνευματικο μας πατερα Κωστα Γαλανο.Ειθε να ηγηθει της πνευματιστικης επαναστασεως και να δειξει το δρομο προς την σοφια.
Αληθεια, τα πιτσοχαρτα που εφτιαξε το εκρεμες του Σπεσιαλιστα ηταν;


katze

quote:
Τώρα όσον αφορά τον κύριο που μιλούσε με πνεύματα (απίστευτο η πεθαμένη μητέρα της κυρίας ήταν "καλά"!!!!!, δηλαδή μπορεί να είχε...πονοκέφαλο ???), ουδέν σχόλιο !
Εύχομαι καλή τύχη και καλή συνέχεια...

Ostria

quote:
Φίλε Κέλσο νομίζω ότι αυτή η κίνηση θα ήταν ότι καλύτερο.
Να μην σας πω ότι θα μπορούσαμε να γράψουμε ένα κείμενο μιάς σελίδας (είναι αρκετή πιστεύω) και να την μοιράζουμε στον κόσμο, με την ιστορία του σπηλαίου και με "οδηγίες" εισόδου και παραμονής μέσα στο σπήλαιο, καθώς και με τους κινδύνους που πρέπει κάποιος να αποφύγει.

mariearies

quote:
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!!!! αν εξαιρέσεις την αρχή, από ένα σημείο και μετά ήταν μόνο για να γελάς.....Εκεί που ιδιαίτερα σπάστηκα εγώ σαν τηλεθεατής, ήταν που η Δρούζα διέκοπτε συνέχεια.....ούτε για τη σπηλιά σας άφησαν να πείτε, για τα στοιχειωμένα σπίτια όλο πεταγόταν από τον έναν στον άλλον....και καλά που είδαμε και το θέμα για τα UFO που διαφήμιζαν συνέχεια πριν τις διαφημίσεις.....μάλλον δεν χρειαζόταν να δούμε τίποτε άλλο....το UFO ήταν μπροστά στην κάμερα ούτως ή άλλως!!!! sorry παιδιά που μιλάω έτσι αλλά πραγματικά αγανάκτησα χθες....
φιλικά,
Μαρία

Δεν ξέρω τι έγινε με την εκπομπή αλλά σίγουρα βοήθησε να να συνταχθούμε όλοι μαζί και επιτέλους να διαπιστώσουμε ότι έχουμε κάποια μικρή δύναμη επιτέλους, ότι έχουμε και κάποιες αξίες μας πίσω μας και μέσα μας, και ότι αν και θέλουμε να γίνουμε πολλοί και πολλές εδώ μέσα δεν έχουμε σκοπό να πουλήσουμε αυτό που νιώθουμε και αγαπάμε.

Ευχαριστώ όλους σας


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 11:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακά τα ψέμματα όμως, φίλε Thoth, ο Alpha είναι ένα μεγάλο ιδιωτικό κανάλι, κι όπως όλα τα μεγάλα ιδιωτικά κανάλια, αμφιβάλλω αν ενδιαφέρεται τόσο πολύ για την ενημέρωση του κοινού...

"Αυτά θέλει ο κόσμος!!!", έτσι δε λένε; Ε, λοιπόν, πολύ φοβάμαι ότι στην υποτιθέμενη συνέχεια της εκπομπής, ο συγκεκριμένος κύριος θα έχει μόνιμη θέση, και βλέπω μάλιστα να παίρνει και γραμμές ζωντανά με ερωτήσεις του τύπου "Πως θα πάνε τα αισθηματικά μου κύριε Γαλανέ;"

"Καλοί μωρέ αυτοί οι εκπρόσωποι του Esoterica, αλλά, δεν κάνουν τζερτζελέ, πως να το κάνουμε;" Αμφιβάλλει κανείς ότι αυτό θα πουν τα "μεγάλα κεφάλια";

Edited by - durden_alie on 18/09/2003 11:39:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNDAY
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 11:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNDAY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ SITE ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ.
ΒΕΒΑΙΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΛΛΑΜΒΑΝΕΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΜΒΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΧΘΕΣΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ALPHA ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.

ΑΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ:
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ' ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ Η ΕΙΚΟΝΑ, ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ Η ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ; ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ' ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΚΟ, ΕΦΟΣΟΝ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΦΟΥ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΙΕΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 20 ΔΕΥΤ. ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΟ 'ΦΑΝΤΑΣΜΑ'.

Ο Κ.ΓΑΛΑΝΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ, ΒΕΒΑΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ.

ΟΙ ΣΥΝΕΡΓ. ΤΟΥ 'ESOTERICA' ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ;

ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλέ μου durden_alie.

Αυτό εννοούσα όταν είπα:

quote:
Δεν ξέρω τι έγινε με την εκπομπή αλλά σίγουρα βοήθησε να να συνταχθούμε όλοι μαζί και επιτέλους να διαπιστώσουμε ότι έχουμε κάποια μικρή δύναμη επιτέλους

Η εκπομπή ήταν απλά μια αφορμή για όλη αυτήν την συζήτηση.

Δίνω και είδηση. Σε έναν μήνα θα έχουμε ένα μικρό αφιέρωμα με άρθρα και νέα σε σχέση με την εσωτερική αναζήτηση και τα ΜΜΕ. Εκεί θα πούμε περισσότερα...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SUNDAY
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 12:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNDAY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy