ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(και μάλλον ούτε και θέλουμε να μάθουμε)

έλα μου ντε όμως που εσάς όλους αφορά, τι λέτε να μιλάω, για καμιά προσωπική αντιδικία;;;;;

ok! Μήνυμα ελήφθη. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα μια και καλή. Μην φοβάστε, ούτε βόμβα θα βάλω, μα ούτε θα κινδυνεύσει κανένας.

Ίδωμεν………

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν κι εφόσον αφορά όλους, νομίζω οτι πρέπει να μιλήσεις, αλλά να είναι κι ο Kelsos παρών. Ενδεχομένως να έχεις δίκιο αλλά με τον τρόπο που φώναξες πριν (εννοώ τα τεράστια γράμματα) θα είναι κρίμα να το χάσεις

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν κλείσει το θέμα -κάτι με το οποίο συμφωνώ- να προλάβω να αναφέρω ότι
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.
και εγώ και πολλοί άλλοι.
Σας παρακαλώ βρείτε λύση.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι που πήρε αυτή την τροπή η κουβέντα και που έκλεισε το θέμα για την Πεντέλη... νομίζω ότι έχουμε πολλά να πούμε ακόμα.
Οταν ηρεμίσουν λίγο τα πράγματα εδώ είμαστε...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 03:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι άραγε τυχαίο αυτό που συνέβη;
Μήπως είναι το "ανθρωπάκι" του Πινόκιο που μας φωνάζει ακριβώς δίπλα μας και δεν το ακούμε; Τί μας λέει;
Μήπως μας προειδοποιεί;

Μπα...

Κάτι άλλο λέει...
Δε μπορώ να ξεχωρίσω.
.....αχα!

Λέει ότι κάτι λείπει.
Δε λέει όμως από που;... από ποιόν;...από τι;
Απλά λέει ότι ΑΥΤΟ λείπει.

Όχι για εκείνο που είχε μιλήσει ο φίλος Stephen. Το άλλο λείπει...

Λείπει η ΑΓΝΟΤΗΤΑ.

Μετά από αυτά τα λόγια πιστεύω είναι η ώρα να ακολουθήσει και το μαγικό(;) κλειδί.
Thoth σε καλεί το καθήκον...και εγώ.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 03:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Oannes έχει απόλυτο δίκιο στα παρακάτω, τα οποία και προσυπογράφω!

quote:
Προτείνω στην Διαχείριση να μετονομάσει το topic σε
Α Ρ Ε Ν Α ΛΕΚΤΙΚΩΝ ΑΝΤΕΓΚΛΙΣΕΩΝ

quote:
Και μια απορία προς όλους:

Το θέμα έχετε δει πώς λέγεται ή όχι ; Γιατί μόνο τη λέξη ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ δεν έχω δει στα τελευταία posts


Όπως καταλαβαίνετε, παρακαλώ όλους τους συμμετέχοντες να δώσουν τη δέουσα προσοχή και κυρίως... να μην ξεφεύγουν από το "Θέμα" μας!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 07:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Lencolas : ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΓΩ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο PCI ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ!
"ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ?"
ΕΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΝΑΛΙ! ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!
ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΝΕ!
Λίλιθ : μα βρε Lencolas,
2 ολόκληρα τόπικ ανοίξανε την Τρίτη!!!
χαμπάρι δεν πήρες?
πάντως, νομίζω ότι ακόμη και αυτοί που δεν έχουν δει την εκπομπή, θα το καταφέρουνε σύντομα, μιά που όπως πληροφορούμαστε υπάρχει πληθώρα ατόμων που την κατέγραψε σε βίντεα!!!

AVATARGR : ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ lencolas ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΥΟ ΘΕΜΑΤΑ Ο ΚΕΛΣΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.

Lencolas : ΣΟΡΥ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ!!ΟΚ!ΠΑΩ ΠΑΣΟ!

Η επίκριση έγινε όμως με περισσή ευκολία …….. ε μετά να σε κάψω Γιάννη να σ αλείψω λάδι !


**ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΚΡΙΝΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ?ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ.ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ.ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ?ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΔΕΝ ΘΙΓΕΣΑΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ?

Από την άλλη θα ήθελα να πω κάτι ακόμα .
Ο Καθένας μας έχει ένα ΔΙΚΟ ΤΟΥ τρόπο έκφρασης , άλλος γράφει καλά , άλλος μιλάει καλά , άλλος ζωγραφίζει και άλλος απλά ξέρει αλλά δε μπορεί να τα μεταφέρει αυτό δε στερεί από κανένα όμως τη γνώση .
Αν π.χ. η φίλτατη ΑΤΜΑ γράφει με το δικό της τρόπο έκφρασης , είτε γιατί δε θέλει να πει τα πάντα , είτε γιατί ότι θέλει να μεταφέρει το μεταφέρει καλυμμένα έτσι ώστε να είναι ορατό μόνο στα μάτια των «μυημένων» , δε της στερεί αυτό το δικαίωμα να γράφει με τον τρόπο που γράφει .
---------------------------------------------------------------

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ ΟΤΙ Η ΦΡΑΣΗ:
"ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ;"
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ?ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝ "ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΥΣ"?ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ?ΕΝΤΑΞΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,ΑΛΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΟΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ!ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΝΡΘΩΠΑΚΟ?ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΜΟ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΥΠΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ!
ΑΤΜΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΦΙΛΟ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΦΙΛΩΝ ΝΙΩΘΩ(ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ) ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΥΗΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΨΑ ΜΕ ΜΕΝΑ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΙΝΟΥΜΕ....

Αυτή ήταν ή πρώτη σου απάντηση σε μένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ .
Και απαντώ ……

***ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΟΤΕΡΟ ΣΟΥ!ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΤΜΑ ΠΟΥ ΑΝ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΤΜΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΑΠΑΝΤΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ!ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ?ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ!


Ramoglou : Όταν ανέφερα ( έγραψα ) τη λέξη μυημένος δεν εννοούσα όσους ανήκουν σε κάποια οργάνωση ή κάποια εταιρεία , εννοούσα αυτούς που μέσα από τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΒΙΩΣΗ μυήθηκαν στη ζωή .
Καλός ή κακός αυτή η διαδικασία δε διδάσκετε , δε μεταφέρετε .
Αν λοιπόν κάποιος μπορεί να καταλάβει αυτό που γράφω ίσως να έχει περάσει ίσες βιωματικές εμπειρίες με εμένα και έτσι να συνεννοούμαστε , αν μπορεί να δει ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ίσως να είναι στο ίδιο ή σε ανώτερο νοητικό επίπεδο από μένα .

Δε μας αρέσει η λέξη ανθρωπάκος !
Μάλιστα
Γιατί ;
Είναι υποτιμητική ;
ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΤΙΚΗ – ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΗ .
Αγαπητή Lengolas δεν υποτιμώ ΚΑΝΕΝΑΝ από τον ποιο αδαή άνθρωπο του κόσμου μέχρι τον ποιο σοφό και αυτό δήλωσα με αυτά που είπα , ότι ο Καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζετε καλυμμένα – ακάλυπτα όπως θέλει .
Το ΑΝ εγώ καταλάβω είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , αν θέλω να μάθω θα πρέπει να κουραστώ όσο εκείνος , αν μπορεί ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ , δείχνοντας μου όμως το πιάτο με το φαΐ ΟΧΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ .


***ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΝΟΗΤΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΜΑΣΗΜΕΝΕΣ ΤΡΟΦΕΣ,ΚΑΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥΣ!!ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΕΝΙΩΣΕΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΜΟΥ.

Lencolas : ΔΙΑΒΑΖΩ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ!ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΒΛΕΠΩ?
ΕΙΡΩΝΕΙΑ,
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ
ΕΠΙΚΡΙΣΗ

ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!
ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝ ΑΥΤΟΣ/Η ΚΑΤΑΛΑΒΑΝΕ-ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΦΡΑΣΕΙΣ-ΤΙ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ:ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...
ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΩΡΑ
,ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!ΑΥΤΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ?ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ!!

****ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΛΕΩ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ(ΟΛΩΝ-ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΡΑΜΟΓΛΟΥ!!!!) ΕΠΙΚΡΙΣΗ,ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ!Η ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Η ΑΤΜΑ--->ΑΡΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΥΡΙΩΣ!ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΤΕ ΜΙΛΗΣΑ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ?ΠΟΤΕ???ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΤΛ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΠ'ΕΞΩ!!!

Μέχρι τώρα ούτε εις ελάχιστον σε έθιξα αντίθετα με τα δικά σου γραφόμενα , που ενώ σου απαντώ περί διαφορετικότητας και επιλογής , μου αποδίδεις μη σεβασμό μελών και μάλιστα τη στιγμή που έχω δηλώσει πως ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΩ ΚΑΝΕΝΑ .
***ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΕ ΣΕ ΣΕΝΑ?ΕΓΩ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΤΜΑΣ!ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΕΘΙΞΕ?ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΥΓΙΑΣΤΗΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΗΜΑ ΜΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΣΟΥ!

Ερχομαι λοιπόν και σου απαντώ με τον ίδιο τρόπο που εσύ γράφεις και εκεί μην μπορώντας να παραδεχτείς το λάθος σου αρχίζεις να λες περί άσχημων και υποτιμητικών εκφράσεων .
Εγώ δήλωσα πως αν σε πλήγωσαν τα γραφόμενα μου σου ζητώ συγνώμη για την όποια ψυχική διαταραχή .

***ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΘΙΧΤΗΚΕΣ ΕΣΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!Η ΓΛΥΚΗΤΑΤΗ ΚΑΙ ΤΡΙΣΧΑΡΙΣΤΩΜΕΝΗ ΑΤΜΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΕΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΧΗ ΜΑΣ!!!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΟΤΙ ΣΕ ΕΘΙΞΑ ΚΑΠΟΥ-ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝΑ ΣΕ ΣΕΝΑ-ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ!

Ελπίζω τώρα να κατάλαβες που , ποιος , τι και γιατί .
Ποιο απλό δε μπορώ να το κάνω …….. ο έχων νου νοήτω …….

***ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ "Ο ΕΧΩΝ ΝΟΥ ΝΟΗΤΩ" ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΕΝΑ.ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ!ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΑ!ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ!!!

ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..

Edited by - lencolas on 27/09/2003 07:56:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 09:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά υπάρχουν φαντάσματα και κινούνται σε αυτό το Topic !!!

Καλή σας μέρα και καλό Σ/Κ .

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 12:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lencolas
quote:
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΙΝΟΥΜΕ...

Θα κρατήσω το δεύτερο σκέλος της φράσης, αυτό που αναφέρεται στην αναγκαιότητα του Ουσιαστικού Διαλόγου και θα προσθέσω ότι είναι καθήκον όλων μας να συμμετέχουμε στις διάφορες συζητήσεις με τρόπο εποικοδομητικό "τρέφοντας" την ίδια τη Συζήτηση και όχι το οποιοδήποτε κλίμα καθαρά Προσωπικών Αντεγκλίσεων ή Εμπαθειών που δημιουργούνται ή τείνουν να δημιουργηθούν.

Να διευκρινήσω ότι "παράπλευρες" συζητήσεις που δημιουργούνται μέσα σε ένα θέμα και μπορεί να έχουν αξία να σταθούν από μόνες τους ως Συζητήσεις θα πρέπει να συνεχίζονται σε άλλο Θέμα. Ακριβώς όπως γίνεται και σε μία "ζωντανή" Συζήτηση (όχι ότι οι δικές μας δεν είναι ζωντανές βέβαια, κάθε άλλο... , αναφέρομαι σε πρόσωπο με πρόσωπο συζητήσεις) όπου όταν ανακύπτουν άλλα θέματα ο καλός Συζητητής λέει κάτι όπως: "Καλά αυτό είναι θέμα άλλης Συζήτησης" ή "Χμ, καλό αυτό! Ας το κρατήσουμε να το συζητήσουμε κάποια άλλη στιγμή!"

Και βέβαια, "Συζητήσεις" που έχουν σχέση με προσωπικές αντιπαραθέσεις που υποκινούνται καθαρά από πάθη της στιγμής, παρεξηγήσεις κ.λπ. και έχουν την τάση να διαιωνίζονται (παραπάνω από 2 μηνύματα ας πούμε, καθώς "άνθρωποι είμαστε", μπορούμε να δώσουμε την ευκαιρία στον εαυτό μας να "παρεκτραπεί" κάποια φορά και μετά να καταλάβει που έχει το λάθος και τι τον παρακίνησε σε κάτι τέτοιο) θα πρέπει να διακόπτονται με κάθε τρόπο. Δεν έχουν θέση στις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA! Υπάρχουν άλλοι τρόποι να διεξαχθούν εάν υπάρχει "τόσο μεγάλη ανάγκη!"

lencolas, μου αρέσει ιδιαίτερα που κρατάς για τον εαυτό σου το ενδεχόμενο να αδικείς κάποιους, μακάρι να διατηρήσεις αυτήν την φιλοσοφική στάση και μακάρι όλοι μας να έχουμε αυτήν την πιθανότητα γι'αυτά που πιστεύουμε ή αντιλαμβανόμαστε για άλλους ανθρώπους όταν έχουμε την τάση να τους κρίνουμε.

Όσον αφορά τη συγκεκριμένη Συζήτηση, θα περιμένω λίγο να δω την εξέλιξή της από εδώ και πέρα και αν οι οποιεσδήποτε "παράπλευρες" τάσεις θα συνεχιστούν. Εάν εξακολουθήσουν, θεωρώ ότι θα ήταν το καλύτερο "να βάλουμε μία τελεία" στο θέμα...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 13:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ADMIN,
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΑΠΛΑ Η ΦΙΛΙΚΗ ΛΟΓΟΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,ΤΗΝ ΛΥΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΑΡΑΞΑ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ,ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΑ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΑΔΙΚΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΔΙΩΞΑΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΡΥΠΩΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ(ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ)!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ...
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 17:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννιά σελίδες με μηνύματα τώρα (πλην μερικών φαεινών εξαιρέσεων) και τί λέχθηκε? Τίποτα!!!
Και εγώ που είπα η αφελής,ότι θα βγάζαμε άκρη με το video. Που και να'ξερα τι φωτιές θα άναβε! Που και να'ξερα ότι αυτό που καταγράφηκε στη σπηλιά,είναι το φάντασμα της έριδας που πλανιέται ανάμεσα στα μέλη. Και μάλιστα σε μέλη που έχουν δείξει υποδειγματική συμπεριφορά στο παρελθόν.

ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ! ΜΠΡΑΒΟ!

Η παρουσία των "δικών" μας παιδιών στην εκπομπή ήταν άψογη και ο κακός χαμός έγινε ΠΟΥ? Στο Forum!! Σε ποιον να το πεις και να μη σε πει τρελό!Και μη ρωτήσετε πού ήμουν τόσο καιρό,παρέμεινα στην αφάνεια μη φάω καμιά αδέσποτη! Και φυσικά,οι μεταξύ σας διαμάχες ουδόλως με απασχολούν.Τις διαφορές μου τις λύνω σε κατ'ιδίαν συζητήσεις και όχι δημόσια.Ήλπιζα ότι θα κάνατε το ίδιο.
Τέλος πάντων...

Στα του θέματος τώρα,μπας και παραταθεί λίγο η ζωή του - κάντε το να αξίζει τουλάχιστον.


  • Το χέρι:

  • Το χέρι τελικά είναι σκαλισμένο προς τα έξω αν είδα καλά,δηλαδή μοιάζει σαν να βγαίνει από το βράχο.Και είναι αποτύπωμα δεξιάς παλάμης. Οι διαστάσεις του ποιές είναι όμως? Δηλαδή είναι περίπου όσο ένα ανθρώπινο χέρι,πιο μικρό ή πιο μεγάλο?

    Πάντως η παλάμη χρησιμοποιείται στην ανατολική (και συγκεκριμένα αραβική) κουλτούρα σαν σύμβολο προστασίας.Ζωγραφίζεται συνήθως στον δεξιό παραστάτη της εξώπορτας των σπιτιών με κόκκινο χρώμα και πιστεύεται ότι εμποδίζει την είσοδο δόλιων πνευμάτων στην κατοικία.Η λαϊκή του ονομασία είναι "χάμσα" και σημαίνει "πέντε",όσα δηλαδή και τα δάχτυλα.(Σημειώνω εδώ ότι τα δάχτυλα είναι σχεδόν ενωμένα,δεν έχει δηλαδή σχέση με το ελληνικό "παράσημο"...)

  • Το φάντασμα

  • Η λήψη έγινε με σύστημα Nightvision (γι'αυτό είχε ένα διάχυτο πράσινο χρώμα),δηλαδή "έγραφε" σχεδόν στο απόλυτο σκοτάδι.Η κάμερα τότε είναι ευαίσθητη στην υπέρυθρη ακτινοβολία,που σημαίνει ότι οποιαδήποτε καταγραφή είναι αόρατη στον ανθρώπινο οφθαλμό.Έτσι εξηγείται ότι κανείς δεν είδε τίποτα αλλά υπάρχει στην κασέτα.

  • Το κενό των 20"

  • Ενδεχομένως, μια ηλεκτρομαγνητική ανωμαλία διάρκειας 20" να σταμάτησε και μετά να ξεκίνησε πάλι την κάμερα.Υπενθυμίζω ότι τα ηλεκτρονικά (και η κάμερα μεταξύ άλλων) είναι ιδιαίτερα ευαίσθητα
    στις ηλεκτρομαγνητικές διακυμάνσεις,και 20" δεν είναι διόλου αμελητέα.Όμως είμαι περίεργη για κάτι άλλο: ΑΝ Η ΚΑΜΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΣΤΑ ΚΡΙΣΙΜΑ 20",ΤΙ ΘΑ ΒΛΕΠΑΜΕ???

Οι γνώσεις μου μέχρι εδώ φτάνουν και αυτά σας λέω.Εικασίες δεν μπορώ να κάνω,διότι δεν ήμουν στη σπηλιά,ούτε θέλω να αποπροσανατολίσω (κι άλλο ) τη συζήτηση.
Αν κάποιος μπορεί να απαντήσει σε αυτά,ας το κάνει.Αλλιώς,το φαινόμενο θα παραμείνει ως είχε:Παράξενο και ανεξήγητο.(Τουλάχιστον η συζήτηση είναι στο σωστό forum)!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 27/09/2003 17:24:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 22:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha, και απ' τον Alpha στο Alter...

Καλή συνέχεια λοιπόν!

Πάντως δεν ξέρω... ΔΕΝ κατάλαβα καλά? Τελικά τα 20" ήταν ή δεν ήταν παιχνίδι της παραγωγής της εκπομπής???

Βλέπω πως κάνει αναφορά σ' αυτά και η Darkangel και λέω... τι στο καλό? Δεν κατάλαβα καλά?

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 22:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Darkangel,

Επειδή πολύ "φασαρία" έχει γείνει για τα 20΄΄ που "λείπουν" από
την ταινία-και επειδή για προσωπικούς λόγους όπως ήδη ανέφερα στο
συγχαρητήριο κείμενό μου,προς τα παιδιά του esoterica-ΔΕΝ έχω δει
ούτε είδα το συγκεκριμένο θέμα με το "περίφημο φάντασμα",διευκρίνησέ
μου σε παρακαλώ,αυτά τα 20'' λείπουν από την αρχική κασέτα ή απλώς
τα είδατε ξαφνικά να λείπουν από το θέμα της εκπομπής.Διότι λόγω και
επαγγέλματος κατηγορηματικά σου λέω ότι άν συνέβαινε κάποια ηλεκτρο-
μαγνητική διαταραχή,που θα επειρέαζε το clock counter της κάμερας....
τότε όλο το αποτυπωμένο θέμα,διάρκειας 20'' θα ήταν ένα "αλλαλούμ",
αποτελούμενο από ασυγχρόνιστες ασπρόμαυρες γραμμές,διασχίζουσες δια-
γώνια την οθόνη της TV.Συγχρόνως θα υπήρχε και κατακόρυφος αποσυγχρο-
νισμός.Η σχέση clock counter,περιστροφής Drum motor και αποτύπωσης
διαδοχικών frames στην μαγνητοταινία έχουν άρρηκτο μεταξύ τους σχέση.


Φιλικώτα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χείρων
Μέλος 2ης Βαθμίδας


175 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 22:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χείρων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΛΗΣΠΕΡΑ.

Το Θέμα "Ορος Πεντελικό¨ κλειδώθηκε από το διαχειριστή Thoth -όπως ανέφερε- κατόπιν παράκλησης του δημιουργού του Νταβέλη.

Ο τρόπος και ο χρόνος στον οποίο κλειδώθηκε το θέμα, μου δημιούργησαν δύο απορίες τις
οποίες και παραθέτω εδώ.

(1) Ο Νταβέλης δεν ανέφερε τίποτα. Το λέω αυτό λαμβάνοντας σαν αφορμή ότι πριν πολλές εβδομάδες όταν o ίδιος αποφάσισε ότι δεν θα ξανέγραφε σε αυτό, το δήλωσε ξεκάθαρα, ενημερώνοτας τους φίλους του θέματος.

Το παραπάνω δεν θα είχε κανένας, κανένα δικαίωμα, να το σχολιασει - εάν δεν συνέβαινε και
το επόμενο.

(2) Το κλείδωμα έγινε στις 26/9. Σήμερα 27/9, συμτωματικά έπεσα στις ειδήσεις του ALTER.
Με τον εκπληκτικό, μοναδικό τρόπο των έγκυρων δημοσιογράφων, είδα να αναφέρεται στο δελτίο το θέμα του "φαντάσματος" .Μίλησε στο τηλέφωνο -υποθέτω- κάποιος απο τους διαχειριστές και είχαμε εικόνα με κάποιον ερευνητή. Διαφώνησαν ήρεμα με έναν σαφή και λογικό τρόπο λέγοντας ο καθένας τα επιχειρήματά του. (Σε αντίθεση με το κανάλι, που έδειχνε μονταρισμένα ... ghost-basters
μέσα στη σπηλιά,αποφεύγοντας τις αναφορές των καλεσμένων για ένα... "καλογραμενο" άρθρο στην κίτρινη espresso).

Τhoth, τι γίνεται ;

Xείρων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 22:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπήρξε θέμα και στην Εσπρέσο??? Δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω όλο το θέμα στο alter, παρά μόνο το τέλος του (και με τα απογοητευτικά πράσινα φαντασματάκια που δείχνανε...), και δεν κατάλαβα ακριβώς την αφορμή του live στο δελτίο ειδήσεων...

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει, αν είναι εύκολο?

Υ.Γ. Αγαπητό συμμέλος (από το συν+μέλος), Ο Νταβέλης ζήτησε να κλειδωθεί το τόπικ της Πεντέλης, μέσα από αυτό εδώ το τόπικ... αν ανατρέξεις λίγο πιο πίσω θα το δεις.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 23:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντασματα στην σπηλια του Νταβελη???

Συγχωρηστε με αλλα ειμαι αρκετα μεγαλος για να πιστευω σε παραμυθια.

Ειδα το Video και πιστευω οτι οπως ειπανε και οι επιστημονες ειναι μια απλη αντανακλαση του φωτος.

Σιγουρα κατι συμβαινει στην σπηλια του Νταβελη γι αυτο αλλωστε ειχε χρησιμοποιηθει και κατα την περιοδο της Χουντας για πειραματα του στρατου,μαλιστα μεχρι και το ιδιο το NATO εκδηλωσε ενδιαφερον για να κανει βαση στη συγκεκριμενη περιοχη αλλα το να υπαρχει κατι μυστηριο που να εχει μεγαλη σημασια για το ιδιο το NATO Μεχρι να κυκλοφορουνε φαντασματα απεχει πολυ.

Συγχωρηστε με αν εχετε διαφορετικη αποψη αλλα εχω σαματησει να πιστευω σε φαντασματα απο τοτε που καταφερα να κοιμηθω μονος μου στο κρεβατι και με σβηστο το φως.

"Πιστευω μοναχα οτι παρουσιαζετε με τροπο πειστικο στην σκεψη μου"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 00:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας κ απο μενα παιδια.

Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ λογω του οτι δεν ειχα ιντερνετ και με χαρα μου ξαναμπηκα αυτες τις μερες.
Ομολογω οτι ενω οταν προτογραφτηκα στο φορουμ εδινα συγχαρητηρια στο εσωτερικα, τωρα νοιωθω τελειως απογοητευμενη.

Πριν απαντησω σε καποιο τοπικ συνηθιζω να διαβαζω ολες τις σελιδες οσες κ αν ειναι αυτες, αυτη τη φορα ομως για το συγκεκριμμενο τοπικ τα παρατησα πολυ πριν τα μισα μιας και δεν αντεξα τη κουτσομπολιστικη διαθεση.
Οσο για τις διαμαχες, το ειχα δεδομενο οτι θα υπαχουν οπως αλλωστε παντα υπηρχαν σχεδον σε ολα τα τοπικ, οποτε δεν με ξενησε μιας και το θεωρω κατι αναποφευτκο.

Αλλα τοσο νεοι ανθρωποι που θελουν να θεωρουνται αναζητητες της αληθειας ειναι ποτε δυνατον να ασχολουνται με το ποιος ηταν ο "ταδε γελειος κ ασχετος" στην εκπομπη (με συγχωρειτε αλλα δεν θυμαμαι τα ονοματα που αναφερετε)και οχι με αυτο που πραγματικα θα επρεπε να τους απασχολησει?

Ελπιζω να καταλαβαινετε οτι καποιος που διαβασει στην αρχη το μυνημα του Κελσου και μετα δει ολη τη πορεια του τοπικ.....αναγκαστικα, θελωντας και μη "παρεξηγει" το ολο θεμα κ λαμβανει το μυνημα του καημενου του Κελσου σαν ενα απλο ΔΙΑΦΗΜΗΣΤΙΚΟ μυνημα!

Κριμα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 02:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Darkangel_78 το χέρι είναι σκαλισμένο προς τα μέσα. Φαίνεται σαν να είναι προς τα έξω, αλλά δεν είναι. (δες και τις απαντήσεις του Κέλσου και της Αμαλίας, αν δεν κάνω λάθος, σε κάποια από τις προηγούμενες σελίδες)

Ας μας πει κάποιος τί έγινε στο ALTER.
Αντανάκλαση φωτός το "φάντασμα"; Χμμ...
Πόσο βαθειά μέσα στην σπηλιά τραβήχτηκε το πλάνο με το "φάντασμα";

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 07:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.
OSTRIA ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ.
ΣΤΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΩΝ ΤΟΥ ALTER ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΣΑΝ ΕΙΔΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ Η ΚΑΜΕΡΑ ΕΝΟΣ ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ ΣΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΣΤΗ ΠΕΝΤΕΛΗ.ΚΑΤΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΗΤΑΝΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΝΑ ΠΗΔΑΝΕ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ,ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΤΗΝ ESPRESSO(ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!).ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΙΝΟΣ, ΓΙΑ ΤΟ VIDEO ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ "ΦΩΤΙΣΕ" ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟ.ΠΑΛΜΟ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ!ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΠΑΛΜΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΒΙΝΟ(ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ) ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ!
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 19:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Καταρχήν να διευκρινίσω ότι δεν υπάρχει τίποτε περίεργο με το κλείδωμα του topic για την Πεντέλη του Ntavelis666. Οι λόγοι είναι ξεκάθαροι και δηλωμένοι.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την απορία σου Χείρων.

Αν κάποιος νομίζει ότι θέλει να ανοίξει νέο topic για την Πεντέλη μπορεί να το κάνει.

Τώρα για το θέμα με το Alter θα σας πω τι ξέρω.

Πριν λίγες ημέρες μάθαμε με έμμεσο τρόπο ότι η Εσπρέσο ήθελε να βγάλει το θέμα που είχαμε παρουσιάσει στον ΑΛΦΑ. Είπαμε ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό και ότι έχουμε κι άλλη εκπομπή στον ΑΛΦΑ. Εξάλλου δεν εκτιμούμε και ιδιαίτερα αυτήν την εφημερίδα.

Ξαφνικά είδαμε ένα ρεπορτάζ στην εφημερίδα που αναφέρει το περιστατικό χωρίς καν να αναφέρει ότι το βίντεο είναι από μια ομάδα παιδιών από το Esoterica και παρουσιάζει και κάποιες φωτογραφίες άσχετες με το περίεργο περιστατικό.

Αφού μας ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι μας πήραν από τον ΑΛΤΕΡ και είπαν ότι θα έχουν ρεπορτάζ για το θέμα και θέλανε να παρουσιαστούμε. Είπαμε ότι δεν θέλαμε προς το παρόν να παρουσιαστούμε και απλά ζητήσαμε να παρέμβουμε τηλεφωνικά για να εξηγήσουμε τι ανοησίες και ανακρίβειες γράφτηκαν. Αυτό και κάναμε.

Αλλά αυτοί δεν σταματάνε εδώ και θα συνεχίσουν.

Νομίζουμε ότι το να συνεχίσουν το θέμα και να λένε ό,τι τους έρθει στο κεφάλι και εμείς απλώς να παρακολουθούμε δεν είναι υπέρ της αλήθειας. Οπότε μάλλον θα μπούμε κι εμείς πιο ενεργά σε αυτήν την συζήτηση (αν αυτοί έτσι κι αλλιώς συνεχίσουν το θέμα) για να ακουστεί η άποψή μας και να δηλώσουμε όσο γίνεται πιο έντονα ότι δεν θέλουμε να γίνουμε ούτε κλόουν, ούτε έμποροι.

Για να δούμε τι άλλο θα γίνει.

Η άποψή μου είναι να αφήσουμε το φάντασμα ή το "στοιχειό" στην ησυχία του. Άλλο το να ανακαλύψουμε την ύπαρξή του κι άλλο να ανοίξουμε και καντίνα από έξω για να πουλάμε σουβλάκια στους περαστικούς. Και νομίζω ότι τα κανάλια μάλλον το δεύτερο θέλουν παρά το πρώτο. Κι εμείς πρέπει με κάποιον τρόπο να το πούμε.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 20:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν από λίγο είδα και άκουσα το ρεπορτάζ (;) του ALTER που παρεπιπτόντως το διαφήμιζε από το πρωί... Λοιπόν έχω να πω δύο πράγματα...

1ον: Θερμά συγχαρητήρια στον εκπρόσωπο του esoterica για την αξιοπρεπέστατη τηλεφωνική του παρέμβαση. Για ακόμη μία φορά αισθάνθηκα υπερήφανος για τις ώρες και την ενέργεια που καταναλώνω εδώ μέσα

2ον: Παρά την αρχική μου στεναχώρια, θερμά συγχαρητήρια και στον φίλο Ntavelis666 για την πρωτοβουλία του να κλειδώσει για κάποιο χρονικό διάστημα το topic. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε, όσοι τουλάχιστον είδατε το ρεπορτάζ (;) αλλά όπου να ναι το βλέπω το σκηνικό, να στήνεται ταμείο λίγο πριν την σπηλιά και να κόβονται και εισιτήρια... και μαλί της γριάς... και μπλουζάκια... και άλλα αναμνηστικά
Και μιάς και το συνηθίζω να πετάω ατάκες από παλιές ελληνικές ταινίες:
Είναι πολλά τα λεφτά γυιέ μου...
Ε! Με τόσο κόσμο που ανεβαίνει για να δει τα φαντάσματα...

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 20:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Η άποψή μου είναι να αφήσουμε το φάντασμα ή το "στοιχειό" στην ησυχία του. Άλλο το να ανακαλύψουμε την ύπαρξή του κι άλλο να ανοίξουμε και καντίνα από έξω για να πουλάμε σουβλάκια στους περαστικούς. Και νομίζω ότι τα κανάλια μάλλον το δεύτερο θέλουν παρά το πρώτο. Κι εμείς πρέπει με κάποιον τρόπο να το πούμε.]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ApoksiramenoStroymfaki
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 21:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος ApoksiramenoStroymfaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδατε τι μας γράφει το iranon.gr για μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 23:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας.

Θα προσπαθήσω στο βαθμό που μου είναι δυνατόν από τις γνώσεις μου σχετικά με το θέμα, να διαλευκάνω κάποια πράγματα, τα οποία εχουν συζητηθεί στο τόπικ αυτό, αναφορικά με την επίσκεψή μας (μια μικρή ομάδα του esoterica) τον περασμένο Μάρτιο στη σπηλιά. Κάποιες πληροφορίες μπορείτε επίσης να συλλέξετε, εάν διαβάσετε την δεύτερη, τρίτη και τέταρτη σελίδα του τόπικ "όρος Πεντελικόν".
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1020&whichpage=3

Μεταφέρω μια παραπομπή σχετικά με το χέρι, για όσους δεν την διαβάσουν στη σελίδα που αναφέρω...

quote:
Η παλάμη
Βρίσκεται στο αριστερό μέρος της σπηλιάς, μισό μέτρο ψηλά από το έδαφος (όπως αναφέρει και ο φίλος μας Νταβέλης666), και περίπου στα 10 με 12 μέτρα μέσα. Κάποιος φίλος που είχε μετρήσει την απόσταση από την είσοδο παλιότερα ανέφερε ότι ήταν 3 μέτρα (ενώ τώρα 12), αλλά δεν θα σταθώ σε αυτό.
Αυτό το οποίο ήταν αξιοπερίεργο με την παλάμη, ήταν το "σκάλισμα" της παλάμης. Που δεν έμοιαζε σαν κάποιος να την έχει σκαλίσει στο βράχο, αλλά σαν ο βράχος να είχε λιώσει σε εκείνο το σημείο από μία παλάμη. Μεγέθους γυναικείου χεριού, με μέτρια σε πάχος δάκτυλα. Περίπου 1 με 2 χιλιοστά σε βάθος. Ολο το σχήμα της παλάμης βαθουλωμένο, κι όχι μόνο το περίγραμμα. Ο καθένας ας φανταστεί λόγους για τους οποίους κάποιος θα σκάλιζε εκεί μια παλάμη, με τρόπο που να μη μοιάζει με σκάλισμα αλλά με βαθούλωμα - αποτύπωμα...

Σχετικά με τη φασματική μορφή η οποία καταγράφηκε στην κάμερα, η όλη σκηνή καταλαμβάνει χώρο ελάχιστων καρέ (λιγότερο του ενός δευτερολέπτου). Η λήψη έγινε στο βάθος της σπηλιάς, σε σημείο που δεν υπήρχαν αντανακλάσεις φωτός, παρά μόνο ένα χαμηλό ημίφως, το οποίο φώτιζε ελάχιστα τη σπηλιά, μιας και η είσοδος είναι αρκετά μέτρα (πάνω από 50, αν και δεν τα πάω πολύ καλά με τις αποστάσεις) από το συγκεκριμένο σημείο. Η φιγούρα κινήθηκε σε έναν χώρο με βάθος περίπου 10 μέτρων από το σημείο όπου γινόταν η λήψη. Η κίνηση δίνει την εντύπωση ότι είναι διαγώνια και κατευθύνεται προς το εσωτερικό τοίχωμα της σπηλιάς, όπου και η μορφή εξαφανίζεται μέσα στα βράχια.

Το χρονικό κενό, που τόσο έχει συζητηθεί τις τελευταίες ημέρες, είναι κατά την προσωπική μου άποψη, κάτι το οποίο δεν ενέχει υποψίες μεταφυσικών παρεμβάσεων. Εκείνη τη στιγμή βρισκόμασταν στο συγκεκριμένο σημείο 3-4 άτομα, τα οποία μιλούσαμε την ώρα που κάποιος από εμάς τραβούσε το βίντεο. Το πιο πιθανό, κάποια στιγμή, να έκλεισε για μερικά δευτερόλεπτα την κάμερα, για να μετακινηθεί στο χώρο και να αλλάξει σκηνή. Πιστεύω ότι το να ψάχνουμε να βρούμε το παράξενο μέσα από γεγονόντα τα οποία θα μπορούσαν να συμβούν φυσικότατα, στερεί την αξία οποιουδήποτε αυθεντικά παράξενου συμβάντος έχει καταγραφεί, όπως είναι η κίνηση της μορφής στην οθόνη του βίντεο. Βέβαια, υπάρχουν κάποιες μικρές αμφιβολίες σχετικά με τη φωνή η οποία φαίνεται να συνεχίζει ακριβώς μετά την πάροδο των 20 δευτερολέπτων, αλλά αυτές είναι μόνο αμφιβολίες, οπότε ας μην εστιαζόμαστε σε κάτι που είναι αμφιβόλως μυστηριώδες.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 23:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ'ότι είδα λοιπόν δε μου μένουν παρά οι παρακάτω επιλογές:

1) Nα φτύσω τον κόρφο μου μετά από τόσους καβγάδες εδώ μέσα...(φτου!μακριά από μας! στους κακούς, στους κακούς...)

2) Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου...ώχ! συγνώμη! το δικηγόρο του ενός εκ των δυο που "τρώγονται" ήθελα να πω (ως είθισται τον τελευταίο καιρό ...)

3) Να αναφέρω ότι μόλις είδα ένα φάντασμα στην κουζίνα μου για να μην είμαι εκτός θέματος... (μου έφερνε προς τον Αράπη...)

4) Να πάω για ένα σουβλάκι στη σουβλακερί του Thoth...(όσοι πιστοί προσέλθετε...)

5) Να ανοίξω το "Ορος Πεντελικόν (ΤΗΕ RETURN)"

6) Να πάρω την espresso και να πάω για espresso αφού πρώτα κόψω τις επίμαχες σελίδες και ανακυκλώσω το υπόλοιπο περιοδικό

7) Να πάρω τον ΕΧΕ και τον ΚΕΛΣΟ και να πάμε για κανα ουζάκι...

Η μήπως να διαλέξω την κουρτίνα Νο 8?

Υ.Γ. Πάντως φίλη darkangel έχει δίκιο η Οστρια. Η παλάμη είναι προς τα μέσα και όχι ανάγλυφη όπως περιέργως φαίνεται στο βίντεο...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 23:18:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητό Στρουμφάκι (γιατί αποξηραμένο???),

Άστους να γράφουν ΟΤΙ θέλουν.Δικαίωμά τους!!!Για μας είναι σαν να μην
υπάρχουν.Μόνοι τους τα γράφουν, μόνοι τους τα λένε και πιθανώς μόνοι
τους να τα διαβάζουν και ίσως και μόνοι τους να αλληλοσυγχαίρονται,
ιδιαίτερα για την μεγάλη τους ανανδρεία της αποφυγής επικοινωνίας και
την κατά την γνώμη τους,σιγουριά της ανωνυμίας.

Έχουμε "γραφικούς" και "θλιβερούς" ερευνητές-τρομάρα τους-.'Εχουμε
ΤΩΡΑ και θλιβερούς του διαδυκτιακού χώρου.
Τι να κάνουμε? "Ο καθένας σπίτι του,ότι θέλει κάνει"!!!

Φιλικώτατα
Πέτρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 23:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στρουμφάκι? και αποξηραμένο?
...έχασα τίποτα???

Επειδή δεν είδα καθόλου τιβι σήμερα, δόθηκε συνέχεια τελικά στο θέμα από το alterας?

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 00:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
check this out:
http://www.iranon.gr/NEWSANDMORE/newsandmore.htm

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 00:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ANANASS,

Δεν συνέβει απολύτως τίποτα απλά το νέο μέλος μας Apoksiramenostroumfaki,μας παραμπέμπει να δούμε τι γράφουν οι Iranon
για ΕΜΑΣ.
Αγαπητή μου Αμαλία,χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο η να αντιδικίσω
περί του θέματος της κασέτας,τόσο στον Avatar,όσο στον Kelsos αλλά και στις αναφορές των αποτελεσμάτων των πειραμάτων μας έχω δώσει
κατά το δυνατόν την εξήγηση του φαινομένου.Μη ξεχνάς ότι έχω και σει-
ρα υπερύθρων φωτό αλλά και αποτελέσματα με Laser που αποδεικνύουν τα
λεγόμενά μου.Αυτά σε ό,τι αφορά το πρακτικό μέρος της υπόθεσης του
θέματος.Τα οποία ούτε καν συζητήθηκαν αλλά αγνοήθηκαν με αποτέλεσμα
το όλον θέμα να οδηγηθεί αλλού.(Βλέπε καπίλευση του θέματος από το
ALTER).Πιστεύω αν το θέμα είχε παρουσιαστεί με μια θέση υπόθεσης
50/50,να είχαμε ένα πιό σοβαρό αποτέλεσμα και όχι έναν μοχλό αύξησης
τηλεθέασης,τόσο εκ μέρους του ALPHA όσο και του ALTER.Βέβαια τα
παραλέω την τηλεθέαση,το γέλιο και την παράσταση,τα κέρδισαν ο.....
"χαρτορίχτρας" και το "πιτσόχαρτο"!!!!!!!!!!!!!


Φιλικώτατα
Πέτρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 00:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη.....
Επειδή κατανοώ ΑΠΟΛΥΤΑ με ποιό καλοπροαίρετο σκεπτικό έγινε η εκπομπή,
εκ μέρους των αντιπροσώπων του esoterica,
θέλω για μία ακόμη φορά,επιτρέψτε μου ταπεινότατα,να επιστήσω την
προσοχή σε όποιον λαμβάνει μέρος σε τέτοιες εκπομπές.Είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ
ΤΕΛΜΑΤΑ!!!!!Ειδικά δε όταν ΔΕΝ γνωρίζει και τους συμμετέχοντες.
Πιστέψτε με από τέτοια σχετική περίπτωση έχω παρεξηγηθεί με τον καλ-
λίτερό μου φίλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy