ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ταξίδι στο χρόνο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anaxunamon
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2008, 20:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anaxunamon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den kserw file mou!isws na yparxei kapoio gramma pali i kati tetoio ekei pera!toulaxiston ayto fantazomai symfwna me oti exw diavasei apo ta paidia parapanw kai apo to gramma sto opoio oloi anaferontai!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2008, 22:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Anaxunamon και dark_shadow, καλώς ήρθατε κοντά μας.
Σας εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σας παρακαλέσω να γράφετε με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) έτσι ώστε τα μηνύματα σας να είναι ευανάγνωστα από όλους.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anaxunamon
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2008, 22:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anaxunamon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη Dying_Incubus ηταν τα πρωτα ποστ γιατι οπως βλεπεις ειμαι καινουργιος στην παρεα!Και παλι συγνωμη!Μηπως γνωριζεις εσυ κατι για το θεμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2008, 11:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, αγαπητέ.
Δεν πειράζει, λάθη κάνουμε όλοι μαι μέσα από αυτά πάντα μπορούμε να μάθουμε.

Δυστυχώς, δεν γνωρίζω κάτι σχετικά με το θέμα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stel_rop
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2008, 01:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stel_rop  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σε όλους! έχουν περάσει κάποια χρονάκια όπως βλέπω αλλά μήπως είστε ακόμα εδώ? βγάλατε καμιά άκρη με το γρίφο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2008, 08:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γειά σε όλους! έχουν περάσει κάποια χρονάκια όπως βλέπω αλλά μήπως είστε ακόμα εδώ?

Εξαρτάται!
Ποιός μας ζητάει;

quote:
βγάλατε καμιά άκρη με το γρίφο?

Τσου!

Καλώς ήλθες κοντά μας και καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου, αγαπητέ.
Θα ήθελες να μας πεις την γνώμη σου;

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
El_enaki
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2008, 21:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_enaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pedia einia pragmatika aksiologo to oti akoma iparxei auto to thema kai malista stin proti selida tu Forum ... Tote to 2004 me eixe apasxolisi ligo to thema, kai tora 4 xronia meta eipa na ksanagino melos gia na do ti egine telika me to thema mas ... Apo oti vlepo proxoraei mia xara !!! Tha diavaso oti exete grapsei kai elpizo na mporeso na po kai ego tipota epi toutou !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2008, 07:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή El_enaki, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς (greeklish) ώστε τα μηνύματα σου να είναι πιο ευανάγνωστα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
El_enaki
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2008, 06:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_enaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Dying Incubus συγνώμη, θα προσπαθήσω να γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες από εδώ και πέρα...

“…Η ζωή μου ξεκίνησε το 2004…”, “… Η πρώτη μου συνειδητή ανάμνηση ήταν περίπου στην ηλικία των 3 ετών. Δεν ήταν κάτι συγκεκριμένο, απλά οι ακαθόριστες, σχεδόν ονειρικές εικόνες που σηματοδοτούν την πρώτη ανάμνηση του κάθε ανθρώπου. Θυμάμαι ακόμα, αμυδρά, τις τραγικές εικόνες από …”

Αποσπάσματα από την επιστολή. Το 2007 ήταν η πρώτη του συνειδητή ανάμνηση… Λέτε να είναι τυχαίο που όλοι μας ζήσαμε τραγικές στιγμές το καλοκαίρι που μας πέρασε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

laplace
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2008, 11:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους laplace  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ..

σπαω το κεφαλι μου για να θυμηθω που το ειχα δει..σε ταινια ή σε περιοδικο/βιβλιο το ειχα διαβασει ενα παρομοιο περιστατικο..

κ φυσικα εκτος ελλαδας..

παντως ειναι μια ΚΑΚΗ αντιγραφη της περιπτωσης του John titor..


http://magicrobot.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2008, 10:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

H ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ..

σπαω το κεφαλι μου για να θυμηθω που το ειχα δει..σε ταινια ή σε περιοδικο/βιβλιο το ειχα διαβασει ενα παρομοιο περιστατικο..

κ φυσικα εκτος ελλαδας..

παντως ειναι μια ΚΑΚΗ αντιγραφη της περιπτωσης του John titor..


http://magicrobot.blogspot.com


Συμφωνώ αλλά ασ μη το δούμε έτσι, θεωρητικά να το δούμε σαν πραγματικότητα. Ο συγγραφέας κατά την άποψη μου προφητεύει (η ψευδοπροφητεύει αυτό θα τό δούμε). Τό σίγουρο είναι ότι αυτός κινείται στόν δικό του χρόνο και έμεις στό δικό μας.
Αρα είναι 4 ετών και στην δική μας χρονιά(2008) και στην δική του(2000). Δεν είναι εφικτό να πηγαινοέρχεται παρά μόνο νοερά.
Οσο για το γρίφο....δεν είναι γρίφος... είναι ευσεβείς πόθοι, δικαιολογημένες αναμνήσεις, ενός υπερήφανου Ελληνα που θέλει να ανέβει, και θυμάται τις παλιές δόξες. Γιαυτό και γεννήθηκε το 2004, μάλλον δεν γεννήθηκε τότε... τότε ξεκίνησε η ζωή του, εννοεί το καμάρι, που κάναμε τους αγώνες.

«Ψάξε να βρείς την πλάκα που δεν έχει αρχή, στο φρούριο κοντά στα στενά με τις δάφνες του Απόλλωνα.»
H ερμηνεία μου :
Ψάξε να βρείς την Ελλάδα (το "πλάκα" κάπως υποτιμητικό), εκτός και θέλει να δηλώσει την "πεθαμένη" αρχαία Ελλάδα. Ξεχνά ότι γεννιέται απο τις στάχτες.
Στην Κωνσταντινούπολη κοντά στα ένδοξα στενά του Ελλήσποντου.
Μήπως πρόκειται, για μεγαλοιδεάτη "γρίφο" .
Δέν έχω κάπου να διαφωνήσω, αλλά δεν χρειαζόταν και τόσο συνωμοτικό στύλ να μας πεί ότι έχουμε όλοι οι Έλληνες κάπου στην καρδιά μας, την βασιλεύουσα.
Θέλω να προσθέσω όμως ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο τό Βυζάντιο, είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο, κυρίως σε πνευματικό επίπεδο.
Και οι Έλληνες γυρεύουν να τους λένε τα σύκα-σύκα και την σκάφη-σκάφη


http://gpapadothomakos.googlepages.com/home2


Edited by - papadothomakos on 11/06/2008 10:59:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

albatros
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 04:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους albatros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά και χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας! Είμαι καινούρια όπως βλέπετε και παρασύρθηκα από τον ενθουσιασμό σας όσον αφορά σε αυτό το γράμμα που τόσο χρόνια μετά φαίνεται να προβληματίζει κάποιους ακόμα... Καταρχήν να πω ότι είμαι ήδη στο 6 έτος του φυσικού Πατρών οπότε έχω αμφιβολίες για την εγκυρότητά του. Παρόλα αυτά φαίνεται πως το μυαλό μου είναι αρκετά ανοιχτό για να δεχτώ αυτά που κάποιοι καταδικάζουν με την πρώτη ματιά.. Ήθελα να ρωτήσω κάποια βασικά πράγματα για αρχή... Έχει έρθει κάποιος σε επαφή με τον εκδότη του άρθρου αυτού? Θα μπορούσαμε ίσως να μάθουμε αν έχει δει το πρωτότυπο αυτού του γράμματος, σε τι γλώσσα ήταν γραμμένο, σε ποια χώρα βρέθηκε, ίσως ακόμα και σε ποια βιβλιοθήκη! Να τονίσω εδώ ότι το γράμμα λέει πως βρέθηκε το 2003 και όχι το 1965 που κάποιοι θεωρείτε δεδομένο και ότι απλά βρισκόταν στο οπισθόφυλλο ενός βιβλίου έκδοσης του 1965. Το πρώτο στοιχείο από εδώ είναι ότι δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι ο συγγραφέας έβαλε το γράμμα στο βιβλίο εκείνη τη χρονιά αλλά κάποια στιγμή μετά που δεν την γνωρίζουμε. Για τον γρίφο ακόμα δεν έχω σκεφτεί κάτι αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να καταφέρουμε να το λύσουμε, εξάλλου ακόμα κι αν η ιστορία είναι απλά μια φάρσα ο γρίφος περιμένει να βρει τη λύση του! Επίσης έχω να απαντήσω σε όσους αναρωτιούνται πώς ένας βράχος μπορεί να δώσει στοιχεία για την ταυτότητα κάποιου ότι μπορεί ο ίδιος να χάραξε κάτι πάνω ή να δίνει περισσότερα στοιχεία! Πολλά φιλιά σε όλους και περιμένω νέα!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2008, 09:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμη μιά ιδέα που μου πέρασε απο το μυαλό για τον γρίφο της επιστολής. Μήπως τέλος πάντων και βρούμε μία άκρη.
Ποιά είναι η μαγική λέξη?? Λιαντίνης
Τώρα γιατί το λέω αυτό? Το πρώτο που με ερέθησε ήταν οι μετρήσεις με βάσει τις Ολυμπιάδες.
Το δέυτερο, το γράμμα, έτσι οπως συνήθιζε να επικοινωνεί.
Και το τρίτο, το γενικό πλάισιο του πνεύματος Λιαντίνη σε σχέση με το χρόνο, και το θάνατο.
Δεν νομίζετε ότι υπάρχει ταίριασμα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
voutsa
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2008, 12:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους voutsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά έκατσα κ διάβασα όλες τισ απόψεις σας προσεκτικά αλλά δυστιχώς έχς καταλίξει στο σιμπέρασμα ότι μάλον είναι απλά ένας γρίφος χωρίς λύση κ το χειρότερο είναι ότι είμαστε η επόμενη ομάδα ποθ θα ασχολιθεί με τον γρίφο .Πάντως θέλω να πώ εθχαριστώ στα παιδιά που ασχολίθηκαν το 2004 με το θέμα για την μεγάλη τους βοήθεια .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kostas13
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 15:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostas13  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kostas13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ!!!ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΓΡΙΦΟ!!!

«Ψάξε να βρείς την πλάκα που δεν έχει αρχή, στο φρούριο κοντά στα στενά με τις δάφνες του Απόλλωνα.»

ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΛΑΚΑ!!!! [Π]ΛΑΚΑ,ΙΣΩΣ ΕΝΟΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΟΥΡΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΡΟΥΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΔΑΦΝΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ!ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!Η ΤΡΟΙΑ!!!!ΕΚΕΙ ΕΙΧΑΝ ΕΝΑ ΦΡΟΥΡΙΟ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΤΡΩΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΣΤΕΒΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ!!ΑΡΑ ΙΣΩΣ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΟΥΡΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΦΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΑΥΤΟ Ι ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΙΝ ΤΗΝ ΓΟΥΡΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ!


~Κοστας

!!! Ewsforos !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 17:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άλλο λακος(γουρνα) και άλλο λάκα.
λάκα είναι υλικό για το τελείωμα ή διακόσμηση επίπλων.

Εισουν καλο ρομποτ σημερα ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 20:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά δεν ξέρω για ποιόν γρίφο μιλάτε αλλά αφού το ''ψάχνετε'' λέω να βάλω ένα ''χεράκι'', μπας και σας βοηθήσω...

Ο Απόλλωνας διασχίζοντας τα στενά των Τεμπών, σταμάτησε και μάζεψε δάφνες!
Δεν ξέρω πόσα φρούρια υπάρχουν εκεί κοντά στον Όλυμπο και στον Κίσσαβο, αλλά ένα διασώζεται σίγουρα στις μέρες μας, και είναι το κάστρο του Πλαταμώνα και το οποίο, αν θυμάμαι καλά, χτίστηκε με σκοπό να φυλακίσει μια πριγκήπισσα...

Καλή συνέχεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostas13
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2008, 22:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostas13  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kostas13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λακα σημαινει και λακος.Το εψαξα ...

!!! Ewsforos !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

voutsa
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2008, 11:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους voutsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΤΙ ΚΡΙΜΕΝΟ ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΔΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΠΑ ? ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΒΑΛΕ Ο ΣΗΓΚΡΑΦΕΑΣ ΤΟ 2004 ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΒΡΕΙ . ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΘΜΕ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mysterygirl
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2009, 03:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mysterygirl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους...
Μολις χθες διαβασα το σχετικο κειμενο κ μου εκανε τρομερη εντυπωση.Οχι μονο ως ιστορια(που δεν γνωριζουμε αν ειναι πραγματικη)αλλα κ ως αποψη σχετικα με το χρονο κ πως κινουμαστε σ'αυτον.Πιστευω πως αυτος ειναι ο πραγματικος γριφος τελικα...
Οπως κ να'χει ομως διαβασα τις αποψεις σας κ τις βρισκω πολυ ενδιαφερουσες!!!Εχω αλλη αποψη βεβαια για καποιες λεπτομερειες οπως δηλαδη το οτι παιρνουμε σαν δεδομενο οτι το κειμενο γραφτηκε το 1965.Τοτε απλα εκδοθηκε το βιβλιο.
Διαβαζοντας το γριφο αποφασισα να ξεκινησω τη λυση απο το τελος(αν κ θεωρω πως απαντηση του γριφου ειναι μονο ενα κομματι του παζλ.Θεωροντας λοιπον οτι τα στοιχεια του κειμενου ειναι επαρκη...καταληγω στα εξης:
1)Στα Τεμπη βρισκετε η πρωτη ελληνικη αμφικτυονια με εδρα το ναο του Απολλωνα του Λυκοστομιου(1ο Λυκοστομιο η εισοδος των Τεμπων ανατολικα κ το 2ο η εξοδος δυτικα).
2)Στη κοιλαδα των Τεμπων βρισκετε το θρυλικο μεσαιωνικο φρουριο το Καστρο της Ωριας.
3)Στην ανατολικη εξοδο της κοιλαδας,στη θεση Βουρλαμι,βρισκοταν ο ναος του Απολλωνα.
4)Μονοπατι οδηγουσε απο την εισοδο του τεμενους του Απολλωνα,μεχρι τον βωμο των Χιων κ τον επιβλητικο ναο.Το στενο αυτο ητανε γεματο δαφνες κ αφου τις μαζευε τις πηγαινε εκει κ μετα στον τελικο προορισμο τους.
5)Οι δαφνες προοριζοταν για τη στεψη των ολυμπιονικων κ πιστευω εχει αμεση σχεση με την αναφορα του συγγραφεα στους Ολυμπιακους του 2004!!!!!(γιατι δεν αναφερθηκε σε καποιο αλλο γεγονος?????Επισης συμπιπτει κ η ημερομηνια γεννησης με Ολυμπιακους...)
6)Καθε 4 χρονια γινοτανε οι Δελφικοι αγωνες(4 χρονια διηρκησε η φυσιολογικη πορεια στο χρονο του συγγραφεα η η φυσιολογικη ζωη αν θελετε!!!)
7)Καθε 8 χρονια στελνονταν στα τεμπη η Δελφικη θεωρια,για να παρει τις δαφνες κ περνοντας την Ιερα οδο να τις παει στους Δελφους(8 χρονια εκανε ο συγγραφεας για να καταληξει κ παλι στην ημερομηνια γεννησης του!!!)
8)Σε πολυ μικρη αποσταση απο το φρουριο,διακρινετε μια επιγραφη του Κασιου Λογγινου(πληροφοριες γι'αυτον περα απο το ονομα του δεν γνωριζω κ ουτε μπορεσα να βρω...η μαλλον βρηκα ανθρωπο με αυτο το ονοματεπωνυμο αλλα δεν εχει καμια σχεση..ετσι νομιζω!?!?!?)
Πιστευω πως ολα αυτα συνδεονται μεταξυ τους κ με την αναφορα που κανει ο συγγραφεας...Επισης θεωρω πως οι βοηθεια για τη λυση βρισκετε παντου μεσα στο κειμενο αλλα ετυχε ο μυστηριος αυτος τυπος να ειναι πολυ εξυπνος κ την εχει καλυψει αρκετα...αλλα ποτε τοσο...οσο...ε;;;
Περιμενω απαντησεις σας με τρελη αγωνια...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με ανεχτηκατε κ ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κουρασα...
Καλη σας ημερα....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2009, 15:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για ρίχτε μια ματιά κι εδώ:
http://oasigr.5.forumer.com/a/_post1331.html
http://forum.meng.auth.gr/viewtopic.php?f=10&t=152
όπου υπάρχει η απάντηση.

Α, ρε Γκούγκλ, θαύματα κάνεις!

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2009, 08:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από μένα. Είδα πάλι την επιστολή αυτή τυχαία σε κάποιον άλλο ιστότοπο και παρόλο που την είχα διαβάσει εδώ πρίν από τόσα χρόνια συνεχίζει να μου κεντρίζει το ενδιαφέρον και ήταν σα να τη διάβαζα πρώτη φορά!

Ανεξάρτητα με το αν είναι αληθινή ή όχι μας κάνει να σκεφτόμαστε, με τρόπο μάλιστα αντισυμβατικό και υπερβατικό θα έλεγα. Αυτό από μόνο του είναι σημαντικό γιατί η πρόοδος, η καινοτομία, οι μεγάλες αλλαγές στη ζωή, εκκινούν συνήθως από "αντισυμβατικές" σκέψεις και προτάσεις.

Εκτός από τα παραπάνω, η ικανότητα μας να αντιμετωπίζουμε κάτι "τρελλό" και "λάθος" εκ πρώτης όψεως, ως "υπόθεση προς εξέταση", φανερώνει τη δύναμη του ανθρώπινου πνεύματος και παράλληλα την αποδοχή του ΕΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΕΙΔΑ.

CYBERMASTER μου αρέσει πολύ ο τρόπος της σκέψης σου και οι σωστές παρατηρήσεις σου.(Αλήθεια τι έγινες εσύ τα παράτησες;;;)

mysterygirl καταπληκτική η τοποθέτησή σου. Τα στοιχεία που δίνεις φαίνεται να ικανοποιούν σε μεγάλο βαθμό το γρίφο!

Επί του θέματος τώρα:

Ο Συγγραφέας αυτή τη χρονική περίοδο πρέπει να ζει το 5ο έτος της ζωής του αφού όπως λέει ο ίδιος: "Πολλά χρόνια αργότερα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα πρώτα 4-5 χρόνια της ζωής μου ο χρόνος μου πρέπει να κυλούσε προς τη σωστή κατεύθυνση." Εφόσον γεννήθηκε το 2004 η ζωή του κυλάει ομαλά έως το 2008 - 2009. Σαν πρώτο συμπέρασμα λοιπόν μπορούμε να βγάλουμε ότι κάτι συνέβη τώρα πρόσφατα ή θα συμβεί σε λίγο καιρό που θα αντιστρέψει τη ροή του χρόνου γι' αυτόν (μόνο γι' αυτόν;)*.

Έτσι εντελώς αυθόρμητα μου ήρθε στο μυαλό το πείραμα του CERN. Εντάξει το πήγα μακριά το πράγμα αλλά δε μπορώ να βρω κάτι άλλο τόσο συνταρακτικό ώστε να το συνδέσω. :) Επίσης πρέπει να αναφέρω εδώ ότι ο John Titor ο υποτιθέμενος χρονοταξιδιώτης από το 2036 ο οποίος ισχυριζόταν ότι γύρισε πίσω στις μέρες μας, χρονολογεί την "ανακάλυψη" της τεχνολογίας του ταξιδιού στο χρόνο μετά τα αποτελέσματα των πειραμάτων του CERN. Τώρα θα μου πείτε ο Συγγραφέας δε θα γνώριζε τίποτα περί αυτού; Είναι λογικό όμως να μη γνώριζε διότι αν εκείνη τη στιγμή αντιστράφηκε ο χρόνος του δε θα είχε καμία πληροφορία για το τι ακολούθησε μετά το πείραμα και ίσως να μην ήξερε (ξέρει) και τίποτα για το πείραμα, δεδομένου ότι είναι τώρα 5 χρονών παιδί.

"Θυμάμαι ακόμα, αμυδρά, τις τραγικές εικόνες από …, όχι αγαπητέ αναγνώστη δεν πρέπει να σου πώ, δεν ξέρω ποιος είναι ο χρόνος που διαβάζεις και δεν έχω το δικαίωμα να σε ταράξω με αυτά που θυμάμαι, αλλά για σένα ίσως δεν έχουν ακόμα συμβεί. Αργότερα ήρθαν οι Ολυμπιακοί της Αθήνας, το 2004, τη χρονιά που γεννήθηκα, όμως και πάλι πρέπει να προσέξω, θα ήταν λάθος να μιλήσω για όσα μπορεί να είναι στο δικό σου μέλλον..

Ελπίζω ο "τρόμος" να μην έχει να κάνει με το πείραμα... Αλλά τι μπορεί να θυμάται ένα παιδί 5-8 ετών τόσο συγκλονιστικό;

Αν η αντιστροφή έγινε μέσα στο 2009 τότε πρέπει ο Συγγραφέας να ξανάζησε το 2008 για δεύτερη φορά, οπότε αν έγινε 5 ετών μέσα στο 2009, το 2008 πρέπει να έγινε 6 ετών, το 2007 7 ετών, το 2006 8 ετών το 2005 9 ετών (τότε που μίλησε στους γονείς του), και το 2004 όταν είδε τους Ολυμπιακούς θα ήταν 10 χρονών.

Κάτι άλλο που θέλω να σημειώσω και που δείχνει κάποια "ασυνέπεια" είναι το εξής: "Μη φαντάζεσαι ότι περπατούσα ανάποδα, ή έβλεπα κάθε κίνηση από το τέλος προς την αρχή. Όχι, η ζωή μου ήταν κανονική, ζούσα τη ροή της κάθε μέρας μαζί με τους γύρω μου, όμως όταν ξημέρωνε, η δική μου νέα μέρα ήταν η προηγούμενη για όλους τους υπόλοιπους. Ο χρόνος, ως φυσικό μέγεθος κινούταν για μένα αντίστροφα, όμως κανένας δε φαινόταν να το αντιλαμβάνεται εκτός από εμένα."

Βλέπουμε ότι ο χρόνος κυλούσε ομαλά κατά τη διάρκεια του 24ώρου και ξαφνικά σε μια στιγμή - όταν ξημέρωνε(;) - πήγαινε πίσω για όλους τους άλλους χωρίς να το καταλαβαίνουν. Αυτό αδυνατώ να το κατανοήσω επαρκώς. Με άλλα λόγια όλοι ζούσαν (μεγάλωναν;) κανονικά κατά τη διάρκεια της μέρας και μετά ξαφνικά γύρναγαν πίσω 24 ώρες βιολογικά αλλά και πνευματικά (μνήμη, γνώσεις κλπ.). Βέβαια θα μου πείτε αλλιώς δε θα "έβγαινε" το σενάριο (αν πήγαιναν όλα πίσω - κάθε κίνηση κλπ.) αλλά ας μην το απορρίψουμε ακόμα επειδή δεν το καταλαβαίνουμε ίσως επαρκώς.

Κάτι άλλο που σκέφτομαι και με την προϋπόθεση - παραδοχή ότι κάτι συνέβη γενικά και αντιστράφηκε ο χρόνος, είναι:

* Μήπως ο χρόνος αντιστράφηκε γενικά για όλους και για όλα ... εκτός από τον Συγγραφέα;; Και εξηγούμαι: Μήπως θα συμβεί κάτι που θα αντιστρέψει το χρόνο για όλους; ή σχεδόν όλους; Κι αν για κάποιον δε συμβεί τι θα αντιλαμβανόταν;

KEEP IMAGINE


«Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της». "Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pRiMiTiVOsSs
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2009, 16:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pRiMiTiVOsSs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΥ "ΞΕΘΑΨΑ" ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ!
Ο ΓΡΙΦΟΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΕΝΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΧΗΜΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ "ΨΕΚΑΖΟΥΝ"????
ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ....
1)ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΣΩΣΤΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΤΟΥ ΓΡΥΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΡΙΓΜΕΝΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ 1 ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ...
ΕΜΕΝΑ ΤΟ "ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ" ΛΙΑΝΤΙΝΗ ΑΡΧΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΠ ΕΦΟΣΟΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΟΤΑΝ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΚΑΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΧΑΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!ΑΥΤΟ ΟΜΟΣ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΜΕ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗΣ ΤΟΥ "ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ" ΤΥΠΑΚΟΥ! ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑΥΓΕΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΩΣ ΟΛΗ Η ΜΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΘΡΥΛΟΥΣ, ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΤΛ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ.
ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΕΡΙ ΔΕΛΦΩΝ ΚΑΙ ΤΕΜΠΩΝ ΕΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΣΤΟ 100% ΟΣΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥ ΓΡΙΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΑ!

ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΗ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΑ ΕΞΗΣ: ΑΜΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΜΕΡΗ: ΔΕΛΦΟΙ, ΤΑΥΓΕΤΟΣ, ΤΕΜΠΗ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΙΓΩΝΟ... ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΕΜΒΑΔΟΝ ΤΟΥ? ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΠΟΨΗ ΟΙ 3 ΑΥΤΕΣ "ΚΟΡΥΦΕΣ" ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ "ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ" ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ.(ΝΑ ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΒΑΣΙΖΟΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΙΚΟΤΕΡΑ. ΕΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΩΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ ΣΤΟ 100% ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΡΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ!)
ΟΙ ΔΑΦΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΜΑΝΕΙΟ ΔΕΛΦΩΝ ΚΑΙ ΠΥΘΕΙΑ, ΤΑ ΧΩΡΟΧΡΟΝΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΤΑΥΓΕΤΟΥ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΛΙΑΝΤΗΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΜΠΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΔΑΦΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ "ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ" ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΟ ΠΑΖΛ...
2)Ο ΦΙΛΟΣ stavros_p ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΠΑΖΟΥΣΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΤΥΡΑΝΙΟΥΝΤΑΙ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΓΡΙΦΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΝΟΝΤΟΥΣΑΝ(ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΘΗΚΕ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΤ)
(stavros_p Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΦΟΣΟΝ "ΞΕΣΚΟΝΙΣΑ" ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΣΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ :p)
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ (ΕΙΝΑΙ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ) ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΝΕΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΛΥΣΗ: ΨΕΜΑ, ΑΛΗΘΕΙΑ(ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ)

ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΠΟΙΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΕΘΟΥΝ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ


(Α! ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΩΝ.. Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝΙΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΥΛΟΥΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ. ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΗΤΑΝ ΟΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.) ΑΡΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΙΤΕΙΟ ΓΑΜΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΜΑΝΤΡΑΧΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ 1 ΝΙΑΝΙΑΡΟ Η ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΙ ΣΥΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ 1 ΒΗΜΑ ΠΙΣΩ.ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ!ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΦΑΝΕΡΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ.)

ΑΣ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΨΑΧΝΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΑΝ(ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ)


(1η φορα που δεν κανω καποιο κακοπροερετο σχολιο οπωσ θα χαρακτηριζοταν απο μερικουσ... ισωσ επειδη 1η φορα βρηκα κατι οντωσ ενδιαφερον και οχι σημαδια Ε12 σε προσελανινα πιατα(εαν δν πιστευετε πωσ υπαρχει τετοιο θεμα πειτε μου να σασ δωσω λινκ απο παλαιοτερεσ συζητησεισ))
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2009, 14:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
telika ine fake i sinexizoume?;)

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2009, 14:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξεχασα να πω γεια σας ειμαι καινουριο μελοσ αλλα μπαινω εδω και χρονια στο forum απλα δε μπορουσα παλαιοτερα να κανο εγγραφη.


everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MimS
Νέο Μέλος

France
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2009, 23:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MimS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΙΣΤΟΡΙΑ 100% ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΝΗ.ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΝΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ. ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΤΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΥΤΟΥ.

Believe(^)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 10:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Kate_Lost, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις γόνιμες αναζητήσεις κι εποικοδομητικούς διαλόγους!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 21:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω πολυυυ dying incubus!
εχω διαβασει εδω και καιρο το γραμμα και ειχα κανει κατι υπολογισμους που με οδηγησε στο οτι αυτος ο ανθρωπος ηταν 7 χρονια μπροστα απο το κανονικο ..παντως ειναι μπερδεμα..

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

merelaki
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2010, 23:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους merelaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας παιδες..μολις εγινα μελος και ειδα και το γραμμα αυτο.πολυ ενδιαφερον ο γριφος αλλα πιστευω οτι ληγει αδοξα διοτι ο φιλος κονδορας παραθετει ενα site οπου βρισκεται η απαντηση για το αν ειναι αλη8εια.εκτος αν θελουμε να συνεχισουμε να ψαχνουμε για να αανακαλυψουμε ισως κατι αλλο μεσα σε αυτον τον γριφοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elmic
Νέο Μέλος

Cyprus
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2010, 13:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elmic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

.ςωμό εμύορβ εσ αθ, αέφαργγυσ ητσύοπ, νώνημ νώκιρεμ ςιλόμ ιασίε ςα ικ αρώτ σαμ ίζαμ ςάλεγ αν ίεροπΜ

μαρεσει!!!!!!!

να ρωτησω κάτι?
πως να το διατυπωσω σωστα τωρα!!?
οταν οι γονεις του γιορταζαν την πρωτη επετειο γαμου τους, για να την γιορταζουν σημαινει ειχαν την " γνωση " ποσο χρονο ήταν!!!!
πως γινεται να ζουσε μαζι τους, να ηταν 18 χρονον και να μην διερωτηθηκε κανεις πως ειναι δυνατον....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy