ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ - ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΤE
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 21:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
quote:
....H καρδια φιλε μου θα μας οδηγησει μονο στο Κακο η Καλο ...
ενω η λογικη θα μας οδηγησει (η τουλαχιστον μπορει) στο Επιθυμητο αποτελεσμα...

ΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΚΟ Η ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.....

ΔΕΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΚΑΛΟΥ Η ΚΑΚΟΥ....


Φίλε αβαταρ…
για μένα τα επιθυμητά αποτελέσματα πάντα είναι αυτά που λειτουργούνε μόνο για μένα……
Διαφορετικά δεν θα ήταν επιθυμητά….

όσο για το καλό και κακό μπορείς να ξεφύγεις εύκολα με το να επιλέξεις το «λειτουργεί» και «δεν λειτουργεί" ζεύγος … λειτουργοντας εννοώ για σένα και μόνο για σένα.. και κατα την γνωμη μου εχει καθαρά προσωρινή φύση....

νομίζω ότι στην ζωή μας χρειαζόμαστε πράγματα που λειτουργούν (νους) και όχι πράγματα που είναι καλά η κακά (καρδιά)….

ξεκινας με το να αποφασισεις οτι το "καλο" και "κακο" πλεον δεν λειτουργεί.. και να βρείς κατι αλλο ισως προσωρινο.

Γιώργος
--- δείτε προσεχώς τον Γ. να λέει " μα πάντα σε γούσταρα" -----


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 23:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα φιλοι μου:))

εχει κατανοησει ο καθενας μας τι ειναι το "καλο" και τι το "κακο"?

δυο εννοιες που εχουν περιοριστει με νομους και αξιες ηθικες η μη,

υπαρχει το γενικο και το προσωπικο καλο,αλλα φιλε γιωργο το κακο ειναι μοναχα προσωπικο και λειτουργει μοναχα σε ενα χαλασμενο μυαλο.

ενας δικτατορας χρησιμοποιει τις μαζες για το προσωπικο του "καλο".
εννοειται πως ειναι ενας ανθρωπος με αρρωστημενο νου "χωρις" καρδια.

καποιος κερδιζει μια περιουσια και φτιαχνει ενα γηροκομειο στο πιο απομακρο ελληνικο νησακι,ειναι ενας υγιεστατος νους ,που ομως παιρνει σηματα πρωτα απο μια υγιη καρδια.

ο ενας βαζει "πρεπει" για να κανει πραγματα ετσι ωστε να ξεδιψασει την μανια και το παθος του για εξουσια και ολα τα υπολοιπα που ακολουθουν και τον κανουν αξιολυπητο,
ενω ο αλλος δεν βαζει "πρεπει" και αλλους φραγμους ,κανει αυθορμητα το καλο ,κανει αυθορμητα αυτο που πιστευει για τους συνανθρωπους του.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 23/08/2003 23:05:44

Edited by - manos on 23/08/2003 23:06:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 02:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μάνο την ερώτηση την έθεσες μόνο σου…
quote:
έχει κατανοήσει ο καθένας μας τι είναι το "καλό" και τι το "κακό"?

Για κατανόηση μιλάω και εγώ (νους).. θέλουμε νόηση για να κάνουμε τα πράγματα να λειτουργήσουν …..
αλλά το λάθος που κάνουμε είναι να προσπαθήσουμε να κατανοήσουμε το κακό και το κακό
Όμως καλό και κακό δεν το κατανοείς….. το νιώθεις (καρδιά)

Οι νόμοι παντος είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για να κανείς τα πράγματα να λειτουργούν – η φύση εχει νόμους και λειτουργεί θαυμάσια…..

Γιώργος
....το θεμα δεν ειναι αν οι αντρες ειναι γουρούνια ...το θεμα αγαπητη μου.ειναι αν σου αρεσει το χοιρινο ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2003, 03:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα φιλοι μου:)))

γιωργο πες οτι κρατας μια τηλεοραση και ξαφνικα ...σου πεταξει καποιος ελαφρια κατα πανω σου ενα μηλο..,η αντιδραση σου ποια θα ειναι?

θα προλαβεις να σκεφτεις και να κατανοησεις σε κλασματα δευτερολεπτου τι να κανεις?

αν φοβηθεις και ριξεις την τηλεοραση,χανεις την δουλεια σου,αλλιως ...

πιστευεις πως θα λειτουργησει το μυαλο σου εκεινη την ωρα που σου κανει ξαφνικα καποιος κατι?

θα σκεφτεις εκεινη την στιγμη πως εκεινος που σου κανει αυτο το χονδροειδες "αστειο" το κανει επειδη ειναι ανεγκεφαλος η απο αλλη προθεση?

αφου συνελθεις η καρδια σου θα σου πει τι να κανεις,αναλογα με το αποτελεσμα.

η θα συγχωρησεις η ...ψυχραιμια :))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 00:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μάνο δεν καταλαβα τι σχεση εχει το παραπάνω παράδειγμα με τα πιστευω…


Γιώργος
αμαρτία Νο13 : ο φραπες με παγωτό μόκα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Traveller
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2003, 10:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Traveller  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΚΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

ΚΑΛΟ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ.

ΚΑΛΟ - ΚΑΚΟ : ΟΙ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ.

ΟΣΟ ΚΑΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΤΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Belisarios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 10:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Belisarios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι είναι καλό για τη μέλισσα δεν είναι απαραίτητα καλό και για την κυψέλη, έλεγε ο Μάρκος Αυρήλιος. Και εμείς σήμερα αντιμετωπίζουμε την κυψέλη σαν οργανισμό και όχι την ίδια τη μέλισσα. Επειδή από την κυψέλη πέρνουμε το μέλι και όχι από τη μέλισσα-εργάτρια.

Καλό ή κακό για "εμένα". Λειτουργικό ή μή λειτουργικό για "εμένα". Χρήσιμο ή άχρηστο για "εμένα".

Η λογική μου λέει πως για να μπορούν να σταθούν αυτές οι αντιλήψεις και να αποδόσουν καρπούς, "εγώ" οφείλω να είμαι "ΕΝΑΣ". Κατά όσο όμως είμαστε μονάδες, Άτομα;;;; Και κατά πόσο λειτουργούμε με τον ίδιο τρόπο κάτω από τις ίδιες εξωτερικές συνθήκες;;;;;;;

Καλιά να σε παίζει ένα χωριό, παρά να σε παίζει ο νους σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 10:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Belisarie ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ.

quote:
Ότι είναι καλό για τη μέλισσα δεν είναι απαραίτητα καλό και για την κυψέλη, έλεγε ο Μάρκος Αυρήλιος. Και εμείς σήμερα αντιμετωπίζουμε την κυψέλη σαν οργανισμό και όχι την ίδια τη μέλισσα. Επειδή από την κυψέλη πέρνουμε το μέλι και όχι από τη μέλισσα-εργάτρια.

ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΕΛΙΣΣΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΙ ????????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ....
ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ ....
ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ....

ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ Η ΜΕΛΙΣΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΒΑΖΟΥΝ ΑΛΛΗ.

ΣΕ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΟΙ....
ΟΛΟΙ...
ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 11:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΘΕΟΠΝΕΥΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΕ AVATARGR.

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΓΝΩΣΗ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΛΙΓΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΕΜΕΝΑ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 09:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ cube (ΑΝΑΣΤΑΣΙΕ) ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ ΤΑ ΚΤΙΖΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ,ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΚΤΙΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΑΣ.

ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΜΕΛΙΟΙ ΛΙΘΟΙ ΚΑΤ' ΕΜΕ.

ΘΕΜΕΛΙΟΙ ΛΙΘΟΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΟ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Belisarios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 12:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Belisarios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATAR.

Δεν βλέπω άμεσα κάποια διαφωνία σχετικά με το παράδειγμα αφού η μέλισα και η κυψέλη είναι άρρηκτα συνδεδεμένα. Μάλλον υπήρξε παρανόηση.


Σ' αυτό που λες πως:
ΣΕ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΟΙ....
ΟΛΟΙ...
ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ....

η προσωπική μου άποψη είναι πως δεν ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ όλοι αλλά όμως ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.

Η δική σου άποψη ποια είναι πάνω σ' αυτό το σημείο;


Καλιά να σε παίζει ένα χωριό, παρά να σε παίζει ο νους σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 13:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΜΕΛΙΟΙ ΛΙΘΟΙ ΚΑΤ' ΕΜΕ.

Θα μπορουσαμε να το δουμε και ως εξης? Ο εσωτερικος μας εαυτος ενας μεγαλος λιθος απο τον οποιο σιγα σιγα αποκοπτουμε τα κομματια που μας εμποδιζουν στην εξελιξη μας, αφηνωντας ετσι τα σημεια που εμεις ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ πως μας βοηθανε? Ετσι με αυτο τον τροπο δημιουργουνται τα πιστευω μας

Μια σκεψη ειναι ...

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 15:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε αβαταγρ
quote:
ΣΕ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΟΙ....
ΟΛΟΙ...
ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ....


αμφίβολο...
ο βελισαριος πιστεύω έχει δίκιο σε αυτό που λεει.κατα τη γνωμη μου , δεν υπάρχουν όλοι επειδή χρειάζονται, αλλα απλως επειδή γεννηθήκανε και η κοινωνία είναι υποχρεωμενη να τους ανεχτεί και να τους ενταξει στο σύνολο θελει δε θελει . Δεν μπορεί να κανει αλιώς ...
μήπως βλεπεις σε τί εξυπηρετουν το κοινό καλό για παράδειγμα οι εγκληματίες ή οι άεργοι ( όχι ανεργοι )? Η κοινωνία θα ήταν πολύ καλύτερα χωρίς αυτους αλλα δεν έχει αλλη επιλογή απο το νατους δεχτεί .

quote:
ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΜΕΛΙΟΙ ΛΙΘΟΙ ΚΑΤ' ΕΜΕ.

ΘΕΜΕΛΙΟΙ ΛΙΘΟΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΟ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ



φυσικα , διότι ουσιαστικα είμαστε τα πιστεύω μας . Σύμφωνα με αυτα διαμορφωνουμε τη ζωή μας και επηρεάζουμε τους γύρω μας

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"

Edited by - T-SEEKER on 05/09/2003 15:50:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΙΣ ΦΡΑΣΕΙΣ :

quote:
δεν ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ όλοι

quote:
δεν υπάρχουν όλοι επειδή χρειάζονται, αλλα απλως επειδή γεννηθήκανε και η κοινωνία είναι υποχρεωμενη να τους ανεχτεί και να τους ενταξει στο σύνολο θελει δε θελει . Δεν μπορεί να κανει αλιώς ...


ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

ΔΉΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΤΟΜΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ...
ΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ,ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ,ΤΟΥΣ "ΘΕΟΣΤΑΛΤΟΥΣ";;;

ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ,ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΟΥΝ ΚΡΙΚΟΙ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΛΥΣΙΔΑΣ,ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ...
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΣΚΛΑΒΙΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ...
ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΠΑΣΕΤΕ ΕΝΑ ΚΡΙΚΟ...ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΤΟΜΕΩΝ..ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΩΣ ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ...
ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΚΑ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ;;;;;


ΔΕΝ Ν Ο Μ Ι Ζ Ω....


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 15:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητή glorfinder
αν καταφέρεις να μου απαντήσεις σε αυτό θα παραδεχτω ότι έχεις δίκιο
quote:
μήπως βλεπεις σε τί εξυπηρετουν το κοινό καλό για παράδειγμα οι εγκληματίες ή οι άεργοι ( όχι ανεργοι )? Η κοινωνία θα ήταν πολύ καλύτερα χωρίς αυτους αλλα δεν έχει αλλη επιλογή απο το νατους δεχτεί .


γιαυτό άλλωστε και η κοινωνία είναι στα μαύρα της τα χάλια...
επειδή καποια συστατικα της στοιχεία δεν είναι "χρήσιμα" και την επιβραδύνουν

κανείς δεν είπε ότι εμείς είμαστε οι εκλεκτοί ή κατι άλλο , αλλα δεν χρειάζεται πολύ προβλματισμός για να δεις ότι καποια άτομα το μόνο που κανουν είναι να προσφέρουν βασανα στην κοινωνία με τις πραξεις τους.

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"

Edited by - T-SEEKER on 06/09/2003 15:36:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 16:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει το κακό και το καλό - ισορροπια...
Υπαρχει το σωστό και το λαθος - πάλι ισορροπια...

Μηπως λοιπον μεσα στην κοινωνία δεν πρέπει να υπάρχουν μόνο οι σωστοι, αυτοι που δουλευουν για το καλο της, αυτοι που εργαζονται για την εξελιξη?? Μηπως πρεπει να υπαρχουν ολα τα ηδη ανθρωπων, για να μπορεσει να υπαρχει ισορροπια?
Μηπως θα αυτοι με τις πραξεις τους η την απραξια τους με το δικο τους τροπο επιφερουν την ισορροπια στην κοινωνια? Δημιουργουν ενα μετρο μετρησης συμπεριφορας, αξιων. Αν το θελετε ακομα ενα μετρο συγκρισης και εκτιμησης καταστασεων.
Προς Θεου δεν ειμαι υπερ των ανθρωπων, απλα προσπαθω να δω το λογο για τον οποιο υπαρχουν αναμεσα μας!
Σκεφτητε ομως μια κοινωνια με ενα ειδος ανθρωπου μονο! Ο εργατικος, νομοταγης, αυτος που δουλευει για το καλο του συνολου και του εαυτου του... ιδανικη κοινωνια...ομως πως θα ξεραμε οτι πρατουμε σωστα, αν δεν ειχαμε δει και μια διαφορετικη συμπεριφορα?

Πιστευω (για να μην ξεφευγουμε απο το τοπικ) οτι ολοι χρειαζονται στην κοινωνια, για να μπορεσει να υπαρχει μια ισορροπια.

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 19:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας παιδια:))

θα προσπαθησω να εκφρασω και την δικη μου αποψη ,πιστευω πως ολοι χρειαζονται.

πιστευω πως ολοι μας θα θελαμε να ειμασταν καπως αλλιως- κατι συμφωνα με το προτυπο που εχει ο καθενας και ακολουθει.

πιστευω πως αυτο που κανει ολους εκεινους τους συνανθρωπους μας να παιρνουν μια πορεια που ειναι και φαινεται στους περισσοτερους απο εμας λαθος,ειναι απορεια της μη επιτευξης των στοχων που εχουν θεσει .


με αποτελεσμα να πεφτουν σε λαθος αποφασεις επιζημιες για ολους.

ο καθενας μας πιστευω πως αντιδρα διαφορετικα σε ολες τις καταστασεις και οχι μοναχα σε συγκεκριμενες.

αν υπηρχε τροπος να αλλαζαμε ολα τα κακως κειμενα που μας ενοχλουν και μας ζημιωνουν τοτες θα ειμασταν ευτηχισμενοι ολοι.

δεν γνωριζω το ποτε θα αλλαξει αυτη η κατασταση,αυτο που ξερω ειναι πως πρεπει-επιβαλεται να αλλαξει αν θελουμε να ειμαστε ευτηχισμενοι ολοι και οχι επιλεκτικα αυτος η εκεινος.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διγενής Aκρίτας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 23:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διγενής Aκρίτας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια που άρχισε και συζήτηση για το καλό και το κακό ……..

Ας έχουμε υπόψη μας ότι από φιλοσοφικής πλευράς το θέμα είναι πολύπλοκο.
Χρειάζονται πολλές σελίδες μόνο για την εισαγωγή στο θέμα Γι αυτό θα πω πολλή λίγα.

Από την μια ας πούμε ότι δεν υπάρχει καλό και κακό, είναι έννοιες που δημιουργούνται από κοινωνική αναγκαιότητα αναλόγως τόπου, χρόνου ,αντίληψης.
Αυτό το πιστεύουν πολλοί.
Σκεφτείτε όμως το καλό και το κακό στα βάθη των αιώνων. Καταλήγω στο ότι το καλό και το κακό προϋπάρχει σαν πράξη. Και ότι η αιώνια σύγκρουση καλού κακού είναι και αιτία εξέλιξης.
Προϋπάρχει συγκρούετε και δημιουργεί.
Αυτό αν το καλοσκεφτείτε είναι και η νίκη της λογικής του ανθρώπου.

Αυτή η αίσθηση του καλού και του κακού, σαν έλλογα όντα, σε όποιο βαθμό και αν την έχουμε μας προσφέρει την εξέλιξη. Εξέλιξη στο άτομο, εξέλιξη και στο σύνολο.
Στην ανθρωπότητα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Belisarios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 13:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Belisarios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Mara, μου έδωσες μια κατεύθυνση που δεν την είχα σκεφτεί.

Αν δεχτούμε πως τον κόσμο, το Σύμπαν, το κυβερνά μια Σοφία πολύ ανώτερη από τις "δικές" μας, τότε πραγματικά είμαστε πολύ μικροί για να ΚΡΙΝΟΥΜΕ την χρησιμότητα ή την αρχρηστία κάποιων ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ.

Πραγματικά αλλάζω νοητική στάση σ' αυτό το σημείο, αποδεχόμενος την πρόταση του AVATAR.

Να είστε καλά.

Καλιά να σε παίζει ένα χωριό, παρά να σε παίζει ο νους σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 16:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπιτρέψτε μου να διαφωνήσω φίλοι μου . Τα πράγματα στην ανθρωπινη κοινωνία είναι πιο πολύπλοκα αποτι είναι έξω στη φύση . Ο μόνος λόγος που στη φύση υπάρχει μία ισσοροπία και μία , ας το πούμε , τάξη είναι επειδή καθε φορα που ένα νεο είδος δημιουργόταν που δεν προσέφερε τίποτα μετα απο λίγο εξαφανιζόταν . Στα ζώα όποτε ένα ζώο δεν υπακουει στους νόμους απομονωνεται και έτσι χωρίς την αγέλη αδυνατεί να επιζήσει . Αυτό όμως δεν ισχύει τις ανθρωπινες κοινωνίες , ορθως βέβαια . Η σοφία που βλέπουομε στην φύση υπάρχει γιατί έχει σοφως προνοηθεί η αποβολή καθε τί βλαβερού προς την πορεία της ( έστω και μετα την παροδο αρκετων ετων) . Εδω επειδή είμαστε "άνθρωποι" και όχι απλως ζώα δίνουμε στους ανθρωπους αρκετες ευκαιρίες .

ακόμη όμως δεν μου έχει απαντήσει κανείς που νομίζει ότι χρειάζονται οι εγκληματίες για παράδειγμα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 18:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ακόμη όμως δεν μου έχει απαντήσει κανείς που νομίζει ότι χρειάζονται οι εγκληματίες για παράδειγμα...

Να κάνω μια προσπάθεια;

Μήπως για να επιβεβαιώσουν την ελευθερία του ανθρώπου να κάνει καλό αλλά και κακό; Μήπως δείχνουν το σταυροδρόμι της ελεύθερης επιλογής για τον άνθρωπο αλλά και την μάθηση που παίρνει από τις λανθασμένες του επιλογές;

Ξέρετε η αγελάδα δεν λέει ψέματα, ούτε κλέβει, αλλά... είναι απλώς μια αγελάδα.

Όπως λέει ο Πλωτίνος, το καλό και το κακό υπάρχει μόνο σε σχέση με έναν σημείο αναφοράς. Είναι σχετικά. Για το σύμπαν που είναι ένα Όλο, όλα είναι μέσα του, και το χρήσιμο και το άχρηστο, και το νεκρό και το ζωντανό και το καλό και το κακό.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 23:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

Τ SEEKER ΕΙΜΑΙ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΑΠΗΤΗ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ...

ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ,ΟΙ ΑΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΕΖΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΝΩΤΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑ...
ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΣΟΥΝ...
ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ...
ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ Η ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ...

ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΣΗ,ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΟΥΜΕ Η ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΟΨΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΤΟΥΣ ΩΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 17:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστεύω στην δύναμη του πιστεύω


Γιώργος
... το κοτοπουλάδικο του Τρόμου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 13:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ...

quote:
Πιστεύω στην δύναμη του πιστεύω

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 14:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και εγώ φίλε Αβαταρ... ειναι ισως το καλύτερο εργαλείο που διαθέτω... (μέχρι στιγμής)

Γιώργος.
... ποια μικρή θεότητα βασανίζαμε χθές ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 15:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΩΡΓΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΕΠΙΛΟΓΟ ΣΟΥ

quote:
... ποια μικρή θεότητα βασανίζαμε χθές ?

ΜΑ ΤΟ ΕΓΩ ΜΑΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...
ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΘΕΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gwb
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 21:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gwb  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστευω οτι ο νους βοηθαει , μεσω της λογικης , της αντιληψης, και της κατανοησης -συνειδητοποιησης καποιων πραγματων , στον εξαγνισμο της καρδιας. Με εξαγνισμενη καρδια χωρις ιδιοτελεια η δραση μας θα ειναι παντα η σωστη .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 12:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιστευω σε μενα. Πιστευω στους θεους Μου. Στη σιωπη. ΠΙΣΤΗ-> Μια ασβηστη φλογα που βρισκεται στην καρδια-στην ψυχη του καθενος. Το μεγαλειο της ψυχης, το μεγαλειο της πιστης. Η πιστη ειναι ενας ανυπερβλητος παραγοντας του εαυτου μου,της πρωσοπικοτητας μου, της δυναμης μου, της ανεξαρτησιας μου. Πιστη + Βουληση(ελευθερη)=Φως, Λυτρωση, Παντοδυναμη ενεργεια, Το Παν. Ποιος ομως απο ολους εμας νοιωθει την πληροτητα της πιστης σε μια μεγαλυτερη δυναμη καιτην εφαρμοζει στην ζωη του? Πολυ δυσκολο, ειναι πολυ δυσκολο να πιστευει κανεις σταθερα αυτο που θελει να πιστευει και τον αντιπρωσοπευει. Αλλα οχι ακατορθοτο. Ευχαριστω που ακουσατε το δικο μου λιθαρακι της πρωσοπικοτητας μου. Ο καθενας ειναι μοναδικος και αυτοδυναμος.

οι αναμαρτητοι βλεπουν το συμπαν ασπροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 13:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ jim213 ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΙΖΟΜΕΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ (ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΕΛΘΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΕΡΓΑΣΙΕΣ)
ΤΟΣΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΖΕΙ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΙ ΠΡΟΣΔΟΚΑ...
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

**ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2004, 17:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω ευχαριστω που με ακουσες. Η ιδεα σου να ανοιξεις ενα τετοιο θεμα ηταν πολυ ωραια!

οι αναμαρτητοι βλεπουν το συμπαν ασπροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy