ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΜΚ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2005, 14:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από ιδρύσεως ελληνικού κράτους πάντα οι ξένοι ανέσκαπταν.
Αυτοί πλήρωναν ,αυτοί έσκαβαν.
Γερμανική , γαλλική , αμερικανική .


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexvr
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 12:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexvr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα link ετσι για την ιστορια:
http://www.kairatos.com.gr/xenessxoles.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 16:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ άγνωστε Μελετητή!

Σου έγραψα:

quote:
Κάποιος, κάπου, κάποτε, κάτι άκουσε, ή νόμισε ότι άκουσε, είδε, ή νόμισε ότι είδε... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγει ένα βιβλίο. Που σίγουρα ΔΕN θα είναι δωρεάν...

Και μου απάντησες:

quote:
ΦΙΛΕ DIM.KAR.
ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΒΟΒΛΙΟ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.
ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ
ΣΕ ΕΞΙ ΓΛΩΣΣΕΣ ΜΕ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΣΤΑ 20% ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ,
ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΟΠΙΚΟ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ
ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ 50-50.
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ
ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ 2012 ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.
ΓΙΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2012, Ο ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ ΗΤΑΝ
ΑΠΛΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ "ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ" ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ.
ΑΝ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ 100% ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΔΩΣΩ,
ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΖΩΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ
ΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο G7 ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΣΩ...
ΜΙΛΑΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ.

Αφού λοιπόν το πρόβλημα σου είναι η επιβίωση και μόνο και το θέμα είναι να χωθείς σε ένα βαθύ λαγούμι μήπως και σωθείς σου έχω μια καλή πρόταση...

Τι θα έλεγες για ένα βάραθρο 1240 μέτρων; Αναφέρομαι στον Γουργούθακα, στα Λευκά Όρη. Στατικής επάρκεια, υπέρασφαλής, αφού το σπήλαιο υπάρχει εδώ και εκατομμύρα χρόνια, άρα έχει αντέξει και άλλα περάσματα του Νουμπίρου (έτσι δεν τον λένε;). Είσοδος στα 1600 μέτρα υψόμετρο, οπότε καθαρίζεις και από τα παλιροιακά κύματα και τα τσουνάμι. Νερό από πηγές και λίμνες εντός του σπηλαίου. Στεγνός χώρος για κατασκήνωση στα 800 μέτρα βάθος. Αναλαμβάνω να σου κατεβάσω όλα τα υλικά για την κατασκήνωση, τρόφιμα , πέτρες ασετυλίνης κι ότι άλλο θέλεις για όσο χρόνο θέλεις... Για του λόγου το αληθές παραθέτω τον χάρτη του σπηλαιοβαράθρου.

Τι ζητάω από σένα; 6000 ευρώ και το 100% των κερδών από τα βιβλία που θα γράψεις. Έξι χιλιάδες ευρώ παίρνεις ακόμη και με προσωπικό δάνειο. Πώς σου φαίνεται;

Εσύ δεν έχεις να χάσεις τίποτε! Εάν καταστραφεί ο κόσμος δεν πληρώνεις ούτε και το δάνειο, εάν δεν καταστραφεί δεν χάνεις και πολλά: 100 ευρώ το μήνα δόση είναι...Φυσικά τα χρήματα θα τα εισπράξω ΑΦΟΥ σου δείξω πως να κατεβαίνεις και ανεβαίνεις, βάλω μόνιμα σκοινιά στο σπήλαιο, σου κατεβάσω τα τρόφιμα κλπ.

Προσφορά του καταστήματος: Εάν το 2012, λίγο πριν την καταστροφή μου πεις: "έχω πληροφορίες ότι ο αστεροειδής (ή δεν ξέρω τι άλλο) θα πέσει στην Κρήτη" no problem! Έχω και εναλλακτικές προτάσεις: Φτερόλακκα στον Παρνασσό (350 μέτρα - αυτό είναι μικρό - θα σου κάνω έκπτωση). Χάσμα του έπους, -481 μέτρα (Οροπέδιο της Αστράκας-Πίνδος). Γενικά σε όποιο σπήλαιο ή σπηλαιοβάραθρο θέλεις οπουδήποτε στην Ελλάδα ή στον πλανήτη. Φυσικά για το εξωτερικό οι τιμές ανεβαίνουν...

Φυσικά η πρόταση ισχύει και για όποιον άλλο θελήσει. "Το αφεντικό τρελλάθηκε! Με 9.000 ευρώπουλα - αν δεν βγάζετε βιβλία οπότε ισχύουν τα 6.000- σώζεστε! Πάρτε κόσμε!"

Και δεν κάνω πλάκα (ακόμη)!!!

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 19:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα τα πάμε καθόλου καλά dim.kar!
Μολις απεκτησες έναν εχθρο…
Είμαι τρομερά εξοργισμένος μαζί σου.
προτάσεις τέτοιου είδους εγώ τις έκανα πρώτος!
Ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα αλλά άγρια?

Για το λόγου το αληθές δες εδώ

quote:
Τι να το κάνω το βιβλίο σου Στάθη?
Δεν μου χαρίζεις την περιουσία σου καλύτερα?
Εσύ δεν θα την χρειαστείς μια και θα έρθει ο κύριος και θεός σου κατά τα λεγομενα σου παντοτε.


Να πας αλλού ,σε μια σπηλιά να σε φάνε οι βριλιδες…....

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 20:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μισά - μισά;

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 21:22:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
60/40

αλλα αν βρεις κανα δισκο σε κανα σπηλαιο και με πας βολτα 50/50.


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 22:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλείσαμε!

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 11:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΑΡΧΙΒΛΑΚΕΣ DIM.KAR KAI ΤΥΧΕΡΟΥΛΗ.

ΡΕ ΣΕΙΣ ΛΗΓΜΕΝΑ ΠΙΝΕΤΕ;
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΣΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΟΥ.

ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΚΗΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ
ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ;

ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ , ΕΣΥ DIM.ΚΑR ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ NA ΕΞΕΡΕΥΝΕΙΣ ΒΑΘΕΙΑ ΣΠΗΛΑΙΑ
ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΥΧΕΡΟΥΛΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΣΚΑΨΙΜΟ.

ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ0ΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ,
Ο ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ.

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aceman
Διεγραμμένος Λογαριασμός


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 13:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aceman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
poios sovaros an8ropos grafei do mesa. siga min grapso ego ti 3ero gia to tsoutsouro. na do kamia mera tpt amerikanakia e3o apo to spiti mou? de trela8ika akomi.

http://www.mptria.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 15:24:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΡΟΣ ΑΡΧΙΒΛΑΚΕΣ DIM.KAR KAI ΤΥΧΕΡΟΥΛΗ.

MELETHTHS


Μελετητής μπορεί να είναι ο καθένας μας,κιας μην είναι από το Μπρουκλιν.
Μάλλον εσύ δίνεις την εντύπωση ότι είσαι επιφανειακός ψευδομελετητής ,και σύντομα το 12 θα είσαι (κατά την μασορίτικη παράδοση )και αναθεωρημένος


Γιατί τσαντίζεσαι τόσο έντονα?
Το ξέρεις ότι είναι πρώτη φορά που βρίζεις μέσα σε αυτό τον χώρο?
Τόσο πολύ σε τσαντίσαμε?
Τόσο πολύ σε τσάντισα?

Υπόσχομαι να το ξανακανω εχεις τον λόγο μου

Που ακριβώς σε ταύτισα με τον μέλος γρηγοριανο?
Και πως?
Γιατί μόνο εσύ κατάλαβες κάτι τέτοιο?


quote:
ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ0ΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ,


Με καθόλου συμπάθεια αλλά με πολύ λύπηση για την δικιά σου, προσωπικότητα.


quote:
Ο ΦΙΛΟΣ ΣΑΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ.

Άσε και τα γλοιώδη υποκριτικά γλειψίματα που μαθαίνεται στις σχολές μαθητείας και προσηλυτισμού στο Μπρουκλιν στην άκρη.


Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου Μελετητή ή Στάθη ή όπως αλλιώς σε λένε….
Οι βλάκες (που λένε τους άλλους βλάκες) ως κοινωνιολογική κατηγόρια δεν υπάρχουν.
Στις δυτικές κοινωνίες (σαν να λεμε αμερικα και Μπρουκλιν)οι βλάκες βρίσκουν μια καλή θέση μέσα στην παραγωγή και δεν ενοχλούν κανένα αλλά κυρίως δεν εμποδίζουν τους έξυπνους να προσφέρουν.

Αυτή είναι η συμβουλή μου ..

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 28/05/2005 15:31:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 01:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΦΙΛΕ Dim.Kar. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο "ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ"
ΜΕ ΑΛΛΟ ΨΕΥΔΟΝΥΜΟ.
Ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΓΤΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΗΣ ΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ
ΜΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΛΕΝΕ ΣΤΑΘΗ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΙΝΑ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ
ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.
ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ ΝΑ ΑΡΠΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΑΡΠΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΣΥΓΧΕΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΣΧΕΤΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ.
ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ------->

quote-------------------------------------
Dim.Kar.
Απεσταλη: 25/05/2005
------------------------------------------
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ άγνωστε Μελετητή!

Σου έγραψα:


quote:
-------------------------------------------
Κάποιος, κάπου, κάποτε, κάτι άκουσε, ή νόμισε ότι άκουσε, είδε, ή νόμισε ότι είδε... Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγει ένα βιβλίο. Που σίγουρα ΔΕN θα είναι δωρεάν...
-------------------------------------------


Και μου απάντησες:


quote:
-------------------------------------------
ΦΙΛΕ DIM.KAR.
ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΒΟΒΛΙΟ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.
ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ
ΣΕ ΕΞΙ ΓΛΩΣΣΕΣ ΜΕ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΣΤΑ 20% ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ,
ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΟΠΙΚΟ ΕΚΔΟΤΙΚΟ ΟΙΚΟ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ
ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ 50-50.
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ
ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ 2012 ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.
ΓΙΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2012, Ο ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟΣ ΗΤΑΝ
ΑΠΛΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ "ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ" ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΧΡΟΝΩΝ.
ΑΝ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ 100% ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΔΩΣΩ,
ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΖΩΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ
ΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο G7 ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΛΥΤΩΣΩ...
ΜΙΛΑΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗ.
---------------------------------------------------------


Αφού λοιπόν το πρόβλημα σου είναι η επιβίωση και μόνο και το θέμα είναι να χωθείς σε ένα βαθύ λαγούμι μήπως και σωθείς σου έχω μια καλή πρόταση...

Τι θα ......................

--------------------------------------

ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΙΣ 25/05/2005 ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕ Η ΦΙΛΗ 'LIVIA' ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΚΕΜΕΝΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΞΟΝΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΚΡΟΥΣΕΙ/ΟΥΝ ΑΛΛΟΥ Ο/ΟΙ ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ/ΕΣ
ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΕΛΕΤΑΩ.
ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΟ.

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ
ΠΡΟΣΟΧΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 11:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ ΤΥΧΕΡΟΥΛΗ;
ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Ο DIM-KAR KAI ΕΣΥ ΒΙΑΣΤΗΚΕΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ
ΤΟΥ ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
ΠΕΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕ ΦΑΟΥΛΤ ΚΑΙ Η ΦΑΣΗ ΣΦΥΡΙΧΘΗΚΕ!

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 14:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πρέπει να σε έχω τσαντίσει πολύ εγώ και κατά λάθος παίρνει και η μπάλα και τον dim kar.
Η ανοησία σου πραγματικά δεν περιγράφεται ψευδομελετητη αντιγραφέα έργου άλλων.

Η εκπαίδευση σου στους κύκλους των αμερικανών Ιεχωβάδων σε εμποδίζει να βλέπεις και να σκέπτεσαι.
Συγχέεις με τον υποτυπώδη νου σου διαφορετικές καταστάσεις.

Ακόμα και αν dim kar έκανε λάθος(δεν θα τον υπερασπισθώ εγώ ,ας το κάνει μόνος του όταν γυρίσει) ,εγώ σε καμία περίπτωση δεν συμφώνησα μαζί του ως προς το άτομο που απευθυνόταν η πρόσφορα του.

Ανέφερα μονάχα χρονικά ότι το ύφος της προσφοράς το οποίο το έχω κάνει πριν από εκείνον σε εσένα .
Στο post μου που του παραθέτω ξεκάθαρα έχει το όνομα σου!

Προσωπικά δεν περιέπεσα σε κανένα φουλ και το μόνο που φαίνεται είναι η δική σου ανοησία από την μια και η ανοχή των διαχειριστών από την άλλη που επιλεκτικά ασκούν τα προνομία τους.

Αν τολμούσα να πω εγώ κάποιον αρχιβλακα θα είχα διαγράφει αυτοστιγμη και θα έπρεπε να στείλω και απολογητικό mail!


----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 10:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

"Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι"

Γρηγοριανέ ή/και Μελετητή εάν βγαίνεις/ετε από τα ρούχα σας για τόσο ταπεινούς λόγους, όπως το ότι κάποιος (στην περίπτωση μας εγώ) σας απεκάλεσε με ένα λάθος όνομα ενώ το όνομα σας είναι διαφορετικό πρέπει να είστε μονίμως έξω από τα ρούχα σας... Εμένα τουλάχιστον μια φορά την ημέρα με αποκαλούν με όνομα που δεν είναι το δικό μου... Οι καλοί μου τρόποι όμως - τους οποίους διαθέτω - εάν και όχι καλός χριστιανός όπως εσείς... - μου επιβάλουν απλώς να διορθώσω τον άλλο διακριτικά και να συνεχίσω την συζήτηση μαζί του...

Τι πιο απλό λοιπόν να μου πείτε ότι έχω κάνει λάθος; Θα ζητούσα συγγνώμη (όπως και ζητάω) και θα συνεχίζαμε την συζήτηση... Προς τι λοιπόν οι χαρακτηρισμοί; Μήπως ενοχλείστε από την βάσανο της κριτικής; Μήπως προσεύχεστε να με κάψει ο Ιεχωβά που προσκυνάτε; Μήπως τελικά με την τακτική σας αυτή αποφεύγεται να μπείτε στην ουσία των προτάσεων μου; Τις επαναφέρω λοιπόν και ερωτώ τον/τους Γρηγοριανό ή/και Μελετητή: Γουργούθακα, Φτερόλακα ή Αστράκα; Οι τιμές, όσο πλησιάζει ο καιρός προειδοποιώ πως θα ανεβαίνουν...


Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 10:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ σπαστικό να ξεκινάνε φιλονικίες και προσωπικές αντιπαραθέσεις εντός του φόρουμ. Θα ξεκινήσετε τώρα μια σειρά μυνημάτων με ύβρεις και ειρωνίες και θα ξενερώσετε όλους τους άλλους που παρακολουθούνε το θέμα - άσχετα άμα το θεωρούν αξιόπιστο ή όχι. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγάζετε τα αποθημένα σας μέσω e-mail, όπως δεν καταλαβαίνω γιατί δεν επεμβαίνουν οι συντονιστές όταν ξεκινάνε αυτές οι βαρετές προσωπικές κόντρες. Φτιάχτε στο κάτω-κάτω μια κατηγορία "ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ" και μεταφέρετε εκεί τις παρεκτροπές.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G7
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 14:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ. Αν είναι να συνεχίσετε σε αυτό το μοτίβο να μας το εξηγηθείτε ....
(Μεταξύ μας : αφήστε τον κόσμο να βρει κανα ΟΥΦΟ στον Τσούτσουρο –μην μας διευκολύνεται τόσο την ζωή μας –Ευχαριστούμε πολύ αλλά δεν θα πάρουμε ..)
Άντε ρε παιδιά ..ντροπή …σας βλέπει και η NASA..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 01:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Επαναλαμβάνω: "Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι"

Γρηγοριανέ/Μελετητή να θεωρησω πως η συγγνώμη έγινε αποδεκτή και να περιμένω να αποσυρθεί το αρχιβλάκας ή να πάρω μόνος μου τον δρόμο για την πυρά; Σας παρακαλώ! Μην με αφήνετε σε αμφιβολία! Έν ανάγκη ένα τηλεφώνημα στο USA για οδηγίες είναι!

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 09:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΗΔΗ.ΔΛΔ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΠΤ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΞΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΝΟΣ "ΜΕΛΕΤΗΤΗ" ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΤΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΟΧΙ ΒΙΒΛΙΟ ΜΗΝ ΕΚΔΩΣΕΤΕ,ΠΑΤΕ ΣΚΑΛΙΣΤΕ ΤΠΤ ΣΕ ΚΑΝΑ ΒΡΑΧΟ.ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΓΙΝΑΜΕ.....
ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟΣΑ BYTES ΧΑΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΕΛΕΟΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 11:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tpt ,kerry king ,G7
Λέω την άποψη μου χωρίς να προσβάλω κανένα συνομιλητή για την πνευματική του κατάσταση , άσχετα αν την διακρίνω.
Όταν θίγομαι λογικό είναι να απαιτήσω….
Εσύ μπορεί να ξενερώνεις τώρα αλλά εγώ ξενέρωσα πριν από εσένα.
Και αν πραγματικά ήθελες να πεις κάτι να το έλεγες στον εμπρηστή του θέματος όταν έβαλε την φωτιά…
Τώρα όσον αφορά την μη επέμβαση συντονιστών τα έχουμε ξαναπεί.
Κάποιοι είναι πιο ίσοι από τους άλλους.


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexvr
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 15:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexvr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας βάλουμε, στο ταλαίπωρο αυτό topic, τα πράγματα που ο καθένας γνωρίζει για το επίσης ταλαίπωρο θέμα του Τσούτσουρου και πάρτε το ως παράκληση...
Μην τσακώνεστε χωρίς λόγο και πόσο μάλλον εδώ....
Φιλικά -πάντα-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hraklhs
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 02:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hraklhs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πασαντίνα, : Ένας κομήτης που ανακαλύφθηκε στις 6 Μαΐου προστέθηκε στη λίστα της NASA με τα σώματα που θα μπορούσαν να συγκρουστούν με τη Γη. Η ανάλυση συνεχίζεται, αλλά η τρέχουσα εκτίμηση για τον κίνδυνο πρόσκρουσης τον ερχόμενο αιώνα είναι περίπου ένα στα 120 εκατομμύρια.

Όπως αναφέρει το New Scientist, ο κομήτης Καταλίνα 2005 JQ5, με διάμετρο σχεδόν ένα χιλιόμετρο, εντοπίστηκε από το πρόγραμμα Catalina, ένα από τα έξι αυτοματοποιημένα συστήματα που αναζητούν αστεροειδείς στη γειτονιά της Γης.

Την περασμένη εβδομάδα, το λογισμικό υπολογισμού τροχιών στο Εργαστήριο Αεριώθησης (JPL) της NASA εκτίμησε ότι υπήρχε πιθανότητα μία στις 300.000 το σώμα να διασταυρωθεί με την τροχιά της Γης και να χτυπήσει τον πλανήτη στις 11 Ιουνίου 2085.

Περαιτέρω αναλύσεις περιόρισαν αργότερα τον εκτιμώμενο κίνδυνο.
Αν πάντως ο Καταλίνα χτυπούσε τη Γη, η πρόσκρουση θα απελευθέρωνε ενέργεια έξι γιγατόνων, το ισοδύναμο έξι δισ. τόνων TNT.

Οι κομήτες είναι γενικά πιο απρόβλεπτοι από τους αστεροειδείς, καθώς κινούνται συνήθως σε πολύ πεπλατυσμένες τροχιές και συχνά δεν είναι δυνατόν να εντοπιστούν προτού πλησιάσουν τη Γη. Επιπλέον, οι κομήτες είναι στην ουσία μια σαθρή μάζα από βράχους και πάγο, η κίνησή τους μπορεί να μεταβάλλεται καθώς ο πάγος εξαερώνεται από την ηλιακή ακτινοβολία.

Στη λίστα του JPL με τα σώματα που θα μπορούσαν να βρεθούν σε πορεία σύγκρουσης περιλαβάνεται μόνο ένας ακόμα αστεροειδής. Ο κομήτης Σουίφτ-Τατλ αποκλείεται να πλησιάσει πολύ την τρέχουσα χιλιετία, ωστόσο η τροχιά του είναι τέτοια που σχεδόν σίγουρα θα τον οδηγήσει τελικά πάνω στη Γη ή τη Σελήνη.

πηγη. patfinder.gr http://tech.pathfinder.gr/tech/3393.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 17:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ DIM-KAR

ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΙΛΕ , ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΩ
ΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΕΤΕ ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΛΗΞΑΝ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 08:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΑΝΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΓΚΥΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.

Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ
ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΑΛΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟΣ.
ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΡΙΚ ΦΟΝ ΝΤΕΝΙΚΕΝ Ο
ΟΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΕΡΧΕΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.
ΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ
30 ΗΜΕΡΕΣ.

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΜΕ ΑΦΕΛΕΙΑ....
Η ΝΑΣΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΥΦΟΛΟΓΟ????
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΕ ΣΠΗΛΑΙΑ???

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΟ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΙΑΨΕΥΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 08:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΑΝΕΦΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΟ SITE "WWW.TERRASERVER.COM"
ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ.

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΤΕ ΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ "ΨΗΛΑ" ΔΙΑΦΟΡΑ
ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΧΡΙΖΟΥΝ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΟΠΩΣ Ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ/ΒΟΥΝΟ ΠΟΥ
ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.
Α ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ....

ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΥΘΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΒΕΒΑΙΑ)
ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΕΨΕ
ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙΑ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manos the Greek
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 23:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Manos the Greek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, αύριο θα πάω στο χωριό που πρωτοπήγα 6 μηνών παλιά με φίλους πηγαίναμε με τα παιδιά μικροί και κάναμε ''εξερεύνηση'' στην σπηλιά και δεν μας είχε εμποδίσει ποτέ κανείς.

Θα πάρω την Τ3 και κανένα φίλο και θα πάμε και θα επιστρέψω με φωτογραφίες από την σπηλιά
να ποστάρω.
Επίσης, δεν ξέρω 2 σπηλιές 1 ξέρω θα ρωτήσω. Πάντως οι ντόπιοι με ξέρουν πολύ καλά
και να ρωτήσω δεν νομίζω να μου πουν ψέματα.
Τέλος πάντων, είμαι 16 χρονών και νομίζω πως όλα αυτά είναι ψέματα ΠΟΤΕ δεν έχω προσέξει
κάτι ''περίεργο''.

Θα τα πούμε την Δευτέρα.


Tsoutsouras rulezΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 08:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΤΟ ΡΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ.
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ.
ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΕΤΑΞΕ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΩΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΖΩΗΣ.....


ΡΕ ΜΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΖΕΙΣ????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 08:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΫΠΝΟΣ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΦΟΥ
ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο
ΥΠΝΟΣ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΞΙΔΑ,
ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΠΙΟ ΤΡΕΛΟ ΤΡΥΠΑΚΙ...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.....
ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝ
ΔΕΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ
ΒΡΑΔΥ ????????????

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 09:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να πας αλλού ,σε μια σπηλιά να σε φάνε οι βριλιδες…....

Φστ.
Κάνω την ίδια δουλειά που κάνει και ο Dim.Kar, και πιο φτηνά !

Προσφορά "Πακέτο επιβίωσης", ΜΟΝΟ
€ 5.999,-


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 10:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΫΠΝΟΣ ΚΑΙ ΝΥΣΤΑΖΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΦΟΥ
ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο
ΥΠΝΟΣ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΞΙΔΑ,
ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΠΙΟ ΤΡΕΛΟ ΤΡΥΠΑΚΙ...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΟ.....
ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝ
ΔΕΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ
ΒΡΑΔΥ ????????????

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟ.


Εγώ θα κατέβω Αυγουστο για 10 μερες περίπου (οι ημερομηνιες παίζουν ακόμα). Εαν υπάρξει ενδιαφέρον για εξορμηση ειμαι μέσαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crusader
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 13:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crusader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχήν γειά σας. αν μπορώ να κάνω μερικά σχόλια στην συζήτηση για τον τσούτσουρο ένα ενδιαφέρον θέμα καθώς είναι μία ιστορία - νεομυθολογία για ένα μυστήριο που βρίσκεται δίπλα μας και όχι σε εξωτικά μέρη όπως στην έρημο Γκόμπι ή τις Βερμούδες, όπου πολλοί από μας πάνε για εκδρομή(συνήθως βέβαια για μπάνιο και φαγοπότι στις ταβέρνες).
για την μυστική μονάδα - βάση - σταθμό - εγκατάσταση που βρίσκεται εκεί αρχικά να πω ότι δύο φορές που έχω πάει δεν είδα τίποτα αξιοπρόσεκτο όπως γράφει και ο teiher. ακόμα υπηρετώντας στην Αεροπορία στην Κρήτη στις τηλεπικοινωνίες από ότι θυμάμαι δεν υπήρχε καμία μονάδα στην περιοχή ελληνική ή νατοϊκή (για τους κακεντρεχείς από ότι μου λέει η κοινή λογική μου, δεν αποτελεί προδοσία να "αποκαλύπτεις" ότι δεν υπάρχει κάτι σε κάποια περιοχή). οπότε η υποτιθέμενη βάση πρέπει να είναι κάτι περισσότερο από την αμερικάνικη area 51 καθώς σε αυτή υπάρχει τουλάχιστον ένα στρατόπεδο το οποίο φαντάζομαι πως έχει τηλέφωνα και διεύθυνση.
Για τα αρχαία και την έλλειψη ανασκαφών. φαντάζομαι ότι πολλοί έχετε πάει στην Κνωσό . εκτός από το συγκρότημα που έχει ανασκάψει ο έβανς παρατηρήσατε να έχουν γίνει ουσιαστικές ανασκαφές στην γύρω περιοχή; ουσιαστικά όχι, φαντάζεστε τι ευρήματα θα έδιναν εκτεταμένες ανασκαφές στην υπόλοιπη Κνωσό σε σχέση με "επαρχιώτικα" ειδώλια και αγγεία που θα έδινε πιθανόν ο τσούτσουρος; δυστυχώς δεν γίνονται και δεν ξέρω το γιατί. υποθέτω το γνωστό έλλειψη πόρων.
Για τις σπηλιές, παλαιότερα έκανα αρκετές περιπατητικές εξορμήσεις στην εξοχή και δεν παρέλειπα να μπω σε μερικές εύκολα προσβάσιμες σπηλιές που συναντούσα. πάντα οι σπηλιές ήταν κέντρα ανθρώπινης παρουσίας ακόμα και σήμερα από βοσκούς και σε πάρα πολλές ήταν εμφανή σημάδια αρχαία κυρίως όστρακα κεραμικά. με λίγη παρατηρητικότητα όλη η Κρήτη είναι σπαρμένη με αρχαία, απλώς σε κατοικημένες περιοχές πλέον έχουν καλυφθεί τα ίχνη από την μετέπειτα δραστηριότητα γεωργική και οικοδομική, ενώ στον Τσούτσουρο (και την υπόλοιπη νότια Κρήτη) ο οποίος πρακτικά εγκαταλείφθηκε μετά τα ρωμαϊκά χρόνια όλα αυτά ξεπροβάλλουν μπροστά σου και λόγω της μορφολογίας της περιοχής, βραχώδη με λίγες βροχοπτώσεις που δεν προκαλούν μεγάλες πλημμύρες από ιζήματα που καλύπτουν κατά δεκάδες μέτρα όπως σε άλλες περιοχές τα αρχαία. Γενικά δεν αντιλέγω μοναδικός ο μινωικός πολιτισμός, αλλά μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως σε μία απομακρυσμένη επαρχία που τα μόνα δείγματα είναι γεωργικά και οικιακά εργαλεία και σκεύη καθώς και κακοφτιαγμένα λατρευτικά (σε σχέση με τα μεγάλα ανάκτορα ) ειδώλια, υπάρχει μία σπηλιά με τέτοια υψηλής τέχνης και τεχνικής ευρήματα (χρυσά γιγαντιαία αγάλματα, περίπλοκοι μηχανισμοί κλειδώματος) ανεξάρτητα από την ύπαρξη ή μη των ιπτάμενων δίσκων. Για παράδειγμα είναι σαν να λέμε ότι ο σημερινός πολιτισμός καταστρέφεται και σε 10000 χρόνια οι αρχαιολόγοι ανακάλυπταν ένα και μόνο θησαυροφυλάκιο τράπεζας σε μία επαρχιακή κωμόπολη αλλά κατά μυστήριο τρόπο δεν πετύχαιναν κανένα σε ανασκαφές στις μεγάλες πόλεις όπου ο αριθμός των τραπεζών είναι δεκάδες φορές μεγαλύτερος. Στατιστικά δύσκολο ,εκτός αν δεχτούμε την υπόθεση πως δεν ήταν μινωικό κατασκεύασμα αλλά κάποιων "άλλων", που όμως έρχεται σε σύγκρουση με το ότι οι μορφές των αγαλμάτων είναι άνθρωποι και μάλιστα μινωικές θεότητες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy