ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΟΜΑΔΑ-Ε
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ελευθέριος Παλιγγίνης
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 11:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελευθέριος Παλιγγίνης  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ελευθέριος Παλιγγίνης


Όντως, σωστή και αυτή η προσέγγιση. Είτε τα περί Ε ισχύουν είτε όχι, με τις παραπομπές τους στην αρχαιοελληνική γραμματεία, ιστορία και παράδοση, υπενθυμίζουν σε κάποιους το ένδοξο παρελθόν μας και τον προγονικό τρόπο σκέψης, αξίες, κ.λ.π., πράγματα που πολλοί νεο Έλληνες λησμονούμε...

Όλα αυτά, ακόμη και σε επίπεδο ιδεών, μπορούν να μας απΕΛευθερώσουν απο τα σύγχρονα δεσμά... Να μας ανασύρουν από το τέλμα... Να μας αποτελματώσουν...


Παλ. Ελ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 01:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Έστω και αν υποθέσουμε ότι όλα αυτά είναι φανταστικά αγαπητοί συνέλληνες να έχετε υπόψιν σας ότι τα μέλη της Ομάδας Ε είμαστε εμείς οι Ίδιοι που αγωνιούμε για το μέλον του Ελληνισμού και κάποια μέρα θα αφυπνιστούμε και θα σηκώσουμε τον πολιτισμό μας εκεί που του ανήκει, γιατί ακόμα και αν δεν υπήρχε η Ομάδα Ε, το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχει ο Σιωνισμός που μας έχει κατακρεουργήσει.Αυτό είναι σίγουρο και επίσης πιο σίγουρο είναι ότι όλες οι αυτοκρατορίες κάποτε καταρέουν στο βάθος της Ιστορίας μοναχά ο Ελληνικός Πολιτισμός είναι τελικά αυτός που αντέχει στο χρόνο και αυτός που πάντα αναγεννάτε από τις στάχτες του εδώ και έξακριβομένα πάνω από 12.000 χρόνια.
Με αγάπη και ελπίδα για όλους τους Έλληνες Οδύσσειος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2003, 00:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
θα ήθελα να πω οτι η ομάδα Ε μου θυμίζει μια ομάδα που υποστηρίζει την μεγάλη ιδέα.
Οπότε δεν διαφέρει σε τίποτα απο μια εθνική τουρκικη ομάδα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθέριος Παλιγγίνης
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 00:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελευθέριος Παλιγγίνης  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ελευθέριος Παλιγγίνης
:) «τουρκική»; Και από πότε η ελληνική «Μεγάλη Ιδέα» είναι κάτι αρνητικό; Κακό είναι να έχεις έναν μεγάλο στόχο και να προσπαθείς να τον επιτύχεις; Ακόμα και αν είναι όλα ψεύδη, επιδρούν θετικά στο φρόνημά μας.

Ελευθέριος ΠαλιγγίνηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΕΛΟΣ
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 20:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΕΛΟΣ
Αγαπητέ Ρώμυλε,

Με αφορμή τις περιοδικές σας αναφορές στο έργο τόσο της Ομάδας Ε, όσο και ερευνητών-επιστημόνων, θα σταθώ στην περίπτωση του επιφανούς Γεωργίου Γκιόλβα, ενός μεγάλου μηχονολόγου-μηχανικού. Συγκεκριμένα θα ήθελα να καταθέσω μια δική μου μαρτυρία σχετικά με μια απο τις πιο πετυχημένες εφευρέσεις της ομάδας Γκιόλβα. Με την ιδιότητα μου ως στρατιωτικού (υπηρετώ στην Πολεμική Αεροπορία) είχα και έχω την τύχη να είμαι εκπαιδευμένος στην Αντιαεροπορική Άμυνα. Ένα απο τα οπλικά συστήματα που γνωρίζω κυριολεκτικά "απ΄έξω και ανακατωτά" είναι και το Δίδυμο Αντιαεροπορικό Πυροβόλο ΑΡΤΕΜΙΣ των 30χιλ. Σαν χειριστής αλλά και συντηρητής του εν λόγω συστήματος μπορώ με βεβαιότητα να πω οτι είναι οτι καλύτερο έχουμε παράγει σαν χώρα και σαν αμυντική-πολεμική βιομηχανία τα τελευταία χρόνια. Συνοπτικά θα σας παραθέσω σημαντικά στοιχεία που ίσως να μην γνωρίζετε αλλά και μια μαρτυρία που αναφέρω οχι για λόγους εντυπωσιασμού, αλλά απλά γιατί τόσα χρόνια ήθελα να την μοιραστώ με άλλα άτομα, που ίσως να συμμερίζονται έστω και στο ελάχιστο τις ανησυχίες μου. Συγκεκριμένα: Η πλήρης ονομασία του ΑΡΤΕΜΙΣ είναι ΜΟΝΑΔΑ ΠΥΡΟΣ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥ Α-30 (ΜΠΠ Α-30), ΕΙΝΑΙ και το τονίζω αυτό, ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ αλλά (το σημαντικότερο) ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ. Κατασκευάζεται απο την Ελληνική Βιομηχανία Όπλων (ΕΒΟ) στο Συγκρότημα Εργοστασίων Μάνδρας (ΣΕΜ) στην Αττική. Οι κάννες του αλλά και τα 2 ογκώδη κλείστρα του όπλου κατασκευάζονται απο την γερμανική MAUSER αλλά (αργότερα) και απο την ίδια την ΕΒΟ, ύστερα απο σχετική συμφωνία. Η τρομερή ταχυβολία του όπλου (1,200 βλήματα των 30χιλ. ΑΝΑ ΚΑΝΝΗ/ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ, άρα 2,400 ΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ!!!), σε συνδυασμό με τα 8,000 μέτρα μέγιστο βεληνεκές καθιστούν το Α-30 ένα πραγματικά υπολογίσιμο όπλο. Και εδώ σας παραθέτω την πρώτη μου μαρτυρία. Όταν στα τέλη της δεκαετίας του ΄80 η ΕΒΟ με την ομάδα Γ. Γκιόλβα παρουσίασε το όπλο στην τότε στρατιωτική και πολιτική ηγεσία της χώρας, κάποιοι γνωστοί "κύκλοι" [και μέσα απο την τότε Κ.Υ.Π. ...] "μίλησαν" στους "ομόλογους" τους πέρα απο τον Ατλαντικό. Οι Αμερικανοί λοιπόν ΠΙΕΣΑΝ την κυβέρνηση να τερματίσει το Πρόγραμμα ΑΡΤΕΜΙΣ προτάσοντας ως σημαντικότερο λόγο την τρομερή ισχύ του όπλου το οποίο ΕΙΧΕ, ΕΧΕΙ και ΘΑ ΕΧΕΙ την ικανότητα διασύνδεσης με ΡΑΝΤΑΡ ΕΥΡΕΙΑΣ ΣΑΡΩΣΗΣ (Search & Tracking Radar) με φανερή μεγιστοποίηση στο έπακρο των δυνατοτήτων του συστήματος Α-30, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ με την ΟΠΤΙΚΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ που γίνεται απο χειριστή (ειδικότητας ΑΜ.ΑΔ. ή/και ΠΥΡΟΒΟΛΗΤΗ). Οι αμερικανικές πιέσεις κατάφεραν να μην διαθέσει η ΕΒΟ τις 60 ΜΠΠ Α-30 που είχαν παραγγείλει οι Ε.Δ. με ραντάρ αλλά να εγκαταστήσει (κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή) σκοπευτικά της αγγλικής εταιρείας FERRANTI τα οποία όμως είναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για το συγκεκριμένο όπλο. Απο δική μου εμπειρία, ο σκοπευτής όταν ολοκληρώσει τη διαδικασία στοχοποίησης (δηλαδή τον εγκλωβισμό στο σκοπευτικό του εχθρικού στόχου) και χρειαστεί για οποιοδήποτε λόγο να αφήσει το στόχο έστω και για δευτερόλεπτα απο το σκοπευτικό του, το γυροσκοπικό σύστημα του FERRANTI "τρελαίνεται" στην κυριολεξία και ο σκοπευτής χάνει τον στόχο απλούστατα γιατί ο πυργίσκος του όπλου γυρίζει πολύ γρήγορα (ΣΗΜ: ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ Η/Ζ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΗΣ "VW" 80HP που κάνει τον πυργίσκο να φέρει μια πλήρη περιστροφή 360 μοιρών σε ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ..!) αφού έχει σχεδιαστεί ΟΧΙ για να κάθεται απι του όπλου ο χειριστής αλλά να βρίσκεται στον κλωβό του ραντάρ και να το χειρίζεται απο εκεί με πλήρη τηλεμετρία και τακτική εικόνα απο το ραντάρ έρευνας και εγκλωβισμού. Η Πολεμική Αεροπορία όμως που πάντα πρωτοπορεί, προμηθεύτηκε λίγο αργότερα ΚΑΙ τα ραντάρ έρευνας και εγκλωβισμού απο το εξωτερικό με την δικαολογία οτι θέλει να αντικαταστήσει τα ραντάρ ενός έτερου αντιαεροπορικού συστήματος, του ΒΕΛΟΣ. Χωρίς να το γνωρίσουν ποτέ οι Αμερικανοί, οι Τούρκοι και το ΝΑΤΟ τα ραντάρ αποθηκεύτηκαν και αργότερα διανεμήθηκαν με άκρα μυστικότητα σε ΟΛΕΣ τις Πτέρυγες Μάχης της Π.Α. Πολλοί συνάδελφοι αναρωτιούνται μέχρι και σήμερα για το ΤΙ περιέχουν συγκεκριμένες αποθήκες-ΤΟLL, κατασκευασμένες απο ενισχυμένο μπετόν και με ειδικές προδιαγραφές ασφαλείας και με ελεγχόμενες κλιματολογικές συνθήκες λόγω του ευαίσθητου του εξοπλισμού. Εδώ ας μου επιτραπεί να μην αποκαλύψω τη θέση μου και το βαθμό μου, αλλά ούτε και την μονάδα στην οποία υπάγομαι. Ας πούμε οτι υπηρετώ σήμερα σε μονάδα..."κάτω απο το αυλάκι" όπως λένε μερικοί. Και ο νοών, νοείτω... Αυτά για την πραγματική ιστορία του ΑΡΤΕΜΙΣ 30. Και τώρα εν συντομία μια διπλή μαρτυρία-εμπειρία. Το 1997 βρισκόμουν στο ΠΕΔΙΟ ΒΟΛΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΠΒΚ-NAMFI) στο οποίο εκτελεί βολές και το ΝΑΤΟ, στα Χανιά της Κρήτης. Κατά τακτά χρονικά διαστήματα η Π.Α. εκτελεί εκπαιδευτικές βολές βαθμολογίας με διάφορα αντιαεροπορικά όπλα. Εγώ συμμετείχα στην αποστολή της μονάδας μου στην κατηγορία του ΑΡΤΕΜΙΣ-30. Κατά τη διάρκεια της βολής χειριστής-πυροβολητής άλλης μονάδας εκτελεί ένα παρ΄όλίγο μοιραίο χειρισμό, χάνει τον έλεγχο του όπλου και το ΑΡΤΕΜΙΣ αρχίζει να εκτελεί συνεχόμενες περιστροφές και να πυροδοτεί ασταμάτητα εως ότου άδειασε η αποθήκη πυρομαχικών του...Το ΑΡΤΕΜΙΣ "γάζωσε" τους γύρω χώρους ευτυχώς χωρίς ανθρώπινα θύματα με απίστευτη ταχύτητα και μανία. Ήταν τότε που συνειδητοποίησα πως το ΑΡΤΕΜΙΣ-30 είχε κατασκευαστεί για ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ και ήταν μόνο ενα ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ, ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΥ ΥΠΕΡ-ΟΠΛΟΥ με ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ. Αλλά, περισσότερα για το θέμα στον αγαπητό κ. Γ. Γκιόλβα...Αυτό που μπορώ να αναφέρω σαν κερασάκι στην τούρτα είναι προσωπικό βίωμα. Κατά τη διάρκεια επίδειξης-παραλλαβής μιας μονάδας ΑΡΤΕΜΙΣ σε μονάδα της Πελλοπονήσου, συνέβη το εξής τρομερό. Με το πέρας της επίδειξης και ΑΦΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΙ ΕΦΥΓΑΝ, έγινε μια άλλου είδους "επίδειξη" σε παρακείμενο στεγασμένο χώρο. Εκεί υπήρχε ένα -όπως φαινόταν- "διασκευασμένο" ΑΡΤΕΜΙΣ χωρίς όμως την αποθήκη πυρομαχικών. Ο χειριστής-δοκιμαστής ζήτησε απο όλους μας να φορέσουμε ειδικά ακουστικά και να απομακρυνθούμε απο το όπλο αρκετά. Έθεσε το όπλο σε λειτουργία και...πυροδότησε. Μόνο που ούτε βλήματα είδα να βγαίνουν απο τις κάννες ούτε καμμένα λάδια απο τις κάννες, ούτε καπνό. Είδα όμως ένα παρακείμενο παροπλισμένο τζίπ Mercedes GD250 να γίνεται...ΣΚΟΝΗ. Αγαπητέ Ρωμύλε, εκείνη την μέρα του Γενάρη είχα την τιμή να είμαι απο τους λίγους και προνομιούχους αξιωματικούς των Ε.Δ. και απο τους ελάχιστους Έλληνες που είδα το περίφημο ΗΧΗΤΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙ απόρεια των πειραμμάτων Νικολά Τέσλα-Κωνσταντίνου Καραθεοδωρί (Με "ι" και οχι με "η" καθώς ζούσε στο εξωτερικό), τελειοποιημένων απο τον μοναδικό επιστήμονα Γιώργο Γκιόλβα. Αυτό ΕΙΝΑΙ και το πραγματικό ΑΡΤΕΜΙΣ. Πιστεύω οτι σχεδόν όλες οι μονάδες της Π.Α. έχουν αποθηκευμενό σε ανάλογο χώρο απο μια τέτοια μονάδα. Συνήθως όπως προανέφερα σε αποθήκες που δεν ανοίγουν ποτέ και για κανένα λόγο. Στη δική μου μονάδα παντως γνωρίζω οτι σε 2 αποθήκες έχουμε απο 2 ραντάρ για το "συμβατικό" ΑΡΤΕΜΙΣ και μια υπόγεια αποθήκη (κρύπτη) όπου βρίσκεται το Ηχητικό ΑΡΤΕΜΙΣ. Η ονομασία του εξαιρετικά ευαίσθητου αλλά και ισχυρά φυλασόμενου χώρου είναι συνήθως "ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ". Δυστυχώς δεν μπορώ να συνεχίσω για λόγους εθνικής ασφάλειας αφού "αυτιά" υπάρχουν παντού και πάντοτε. Χαφιέδες και ανθέλληνες υπάρχουν και θα υπάρχουν. Αξίζει να αναφέρω και τον δόλιο τρόπο που οι πουλημένοι πολιτικοί μας ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ τα σχέδια του "συμβατικού" ΑΡΤΕΜΙΣ στο ΙΣΡΑΗΛ αμέσως μόλις η ομάδα Γκιόλβα τα παρέδωσε "καλή τη πίστη" στην Ελληνική (;;;) Κυβέρνηση. Εις το επανειδείν.

ΒΕΛΟΣ

ΑΣΑΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΕΛΟΣ
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 20:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΕΛΟΣ
Αγαπητέ Ρώμυλε,

Με αφορμή τις περιοδικές σας αναφορές στο έργο τόσο της Ομάδας Ε, όσο και ερευνητών-επιστημόνων, θα σταθώ στην περίπτωση του επιφανούς Γεωργίου Γκιόλβα, ενός μεγάλου μηχονολόγου-μηχανικού. Συγκεκριμένα θα ήθελα να καταθέσω μια δική μου μαρτυρία σχετικά με μια απο τις πιο πετυχημένες εφευρέσεις της ομάδας Γκιόλβα. Με την ιδιότητα μου ως στρατιωτικού (υπηρετώ στην Πολεμική Αεροπορία) είχα και έχω την τύχη να είμαι εκπαιδευμένος στην Αντιαεροπορική Άμυνα. Ένα απο τα οπλικά συστήματα που γνωρίζω κυριολεκτικά "απ΄έξω και ανακατωτά" είναι και το Δίδυμο Αντιαεροπορικό Πυροβόλο ΑΡΤΕΜΙΣ των 30χιλ. Σαν χειριστής αλλά και συντηρητής του εν λόγω συστήματος μπορώ με βεβαιότητα να πω οτι είναι οτι καλύτερο έχουμε παράγει σαν χώρα και σαν αμυντική-πολεμική βιομηχανία τα τελευταία χρόνια. Συνοπτικά θα σας παραθέσω σημαντικά στοιχεία που ίσως να μην γνωρίζετε αλλά και μια μαρτυρία που αναφέρω οχι για λόγους εντυπωσιασμού, αλλά απλά γιατί τόσα χρόνια ήθελα να την μοιραστώ με άλλα άτομα, που ίσως να συμμερίζονται έστω και στο ελάχιστο τις ανησυχίες μου. Συγκεκριμένα: Η πλήρης ονομασία του ΑΡΤΕΜΙΣ είναι ΜΟΝΑΔΑ ΠΥΡΟΣ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥ Α-30 (ΜΠΠ Α-30), ΕΙΝΑΙ και το τονίζω αυτό, ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ αλλά (το σημαντικότερο) ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ. Κατασκευάζεται απο την Ελληνική Βιομηχανία Όπλων (ΕΒΟ) στο Συγκρότημα Εργοστασίων Μάνδρας (ΣΕΜ) στην Αττική. Οι κάννες του αλλά και τα 2 ογκώδη κλείστρα του όπλου κατασκευάζονται απο την γερμανική MAUSER αλλά (αργότερα) και απο την ίδια την ΕΒΟ, ύστερα απο σχετική συμφωνία. Η τρομερή ταχυβολία του όπλου (1,200 βλήματα των 30χιλ. ΑΝΑ ΚΑΝΝΗ/ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ, άρα 2,400 ΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ!!!), σε συνδυασμό με τα 8,000 μέτρα μέγιστο βεληνεκές καθιστούν το Α-30 ένα πραγματικά υπολογίσιμο όπλο. Και εδώ σας παραθέτω την πρώτη μου μαρτυρία. Όταν στα τέλη της δεκαετίας του ΄80 η ΕΒΟ με την ομάδα Γ. Γκιόλβα παρουσίασε το όπλο στην τότε στρατιωτική και πολιτική ηγεσία της χώρας, κάποιοι γνωστοί "κύκλοι" [και μέσα απο την τότε Κ.Υ.Π. ...] "μίλησαν" στους "ομόλογους" τους πέρα απο τον Ατλαντικό. Οι Αμερικανοί λοιπόν ΠΙΕΣΑΝ την κυβέρνηση να τερματίσει το Πρόγραμμα ΑΡΤΕΜΙΣ προτάσοντας ως σημαντικότερο λόγο την τρομερή ισχύ του όπλου το οποίο ΕΙΧΕ, ΕΧΕΙ και ΘΑ ΕΧΕΙ την ικανότητα διασύνδεσης με ΡΑΝΤΑΡ ΕΥΡΕΙΑΣ ΣΑΡΩΣΗΣ (Search & Tracking Radar) με φανερή μεγιστοποίηση στο έπακρο των δυνατοτήτων του συστήματος Α-30, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ με την ΟΠΤΙΚΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ που γίνεται απο χειριστή (ειδικότητας ΑΜ.ΑΔ. ή/και ΠΥΡΟΒΟΛΗΤΗ). Οι αμερικανικές πιέσεις κατάφεραν να μην διαθέσει η ΕΒΟ τις 60 ΜΠΠ Α-30 που είχαν παραγγείλει οι Ε.Δ. με ραντάρ αλλά να εγκαταστήσει (κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή) σκοπευτικά της αγγλικής εταιρείας FERRANTI τα οποία όμως είναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για το συγκεκριμένο όπλο. Απο δική μου εμπειρία, ο σκοπευτής όταν ολοκληρώσει τη διαδικασία στοχοποίησης (δηλαδή τον εγκλωβισμό στο σκοπευτικό του εχθρικού στόχου) και χρειαστεί για οποιοδήποτε λόγο να αφήσει το στόχο έστω και για δευτερόλεπτα απο το σκοπευτικό του, το γυροσκοπικό σύστημα του FERRANTI "τρελαίνεται" στην κυριολεξία και ο σκοπευτής χάνει τον στόχο απλούστατα γιατί ο πυργίσκος του όπλου γυρίζει πολύ γρήγορα (ΣΗΜ: ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ Η/Ζ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΤΗΣ "VW" 80HP που κάνει τον πυργίσκο να φέρει μια πλήρη περιστροφή 360 μοιρών σε ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ..!) αφού έχει σχεδιαστεί ΟΧΙ για να κάθεται απι του όπλου ο χειριστής αλλά να βρίσκεται στον κλωβό του ραντάρ και να το χειρίζεται απο εκεί με πλήρη τηλεμετρία και τακτική εικόνα απο το ραντάρ έρευνας και εγκλωβισμού. Η Πολεμική Αεροπορία όμως που πάντα πρωτοπορεί, προμηθεύτηκε λίγο αργότερα ΚΑΙ τα ραντάρ έρευνας και εγκλωβισμού απο το εξωτερικό με την δικαολογία οτι θέλει να αντικαταστήσει τα ραντάρ ενός έτερου αντιαεροπορικού συστήματος, του ΒΕΛΟΣ. Χωρίς να το γνωρίσουν ποτέ οι Αμερικανοί, οι Τούρκοι και το ΝΑΤΟ τα ραντάρ αποθηκεύτηκαν και αργότερα διανεμήθηκαν με άκρα μυστικότητα σε ΟΛΕΣ τις Πτέρυγες Μάχης της Π.Α. Πολλοί συνάδελφοι αναρωτιούνται μέχρι και σήμερα για το ΤΙ περιέχουν συγκεκριμένες αποθήκες-ΤΟLL, κατασκευασμένες απο ενισχυμένο μπετόν και με ειδικές προδιαγραφές ασφαλείας και με ελεγχόμενες κλιματολογικές συνθήκες λόγω του ευαίσθητου του εξοπλισμού. Εδώ ας μου επιτραπεί να μην αποκαλύψω τη θέση μου και το βαθμό μου, αλλά ούτε και την μονάδα στην οποία υπάγομαι. Ας πούμε οτι υπηρετώ σήμερα σε μονάδα..."κάτω απο το αυλάκι" όπως λένε μερικοί. Και ο νοών, νοείτω... Αυτά για την πραγματική ιστορία του ΑΡΤΕΜΙΣ 30. Και τώρα εν συντομία μια διπλή μαρτυρία-εμπειρία. Το 1997 βρισκόμουν στο ΠΕΔΙΟ ΒΟΛΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΠΒΚ-NAMFI) στο οποίο εκτελεί βολές και το ΝΑΤΟ, στα Χανιά της Κρήτης. Κατά τακτά χρονικά διαστήματα η Π.Α. εκτελεί εκπαιδευτικές βολές βαθμολογίας με διάφορα αντιαεροπορικά όπλα. Εγώ συμμετείχα στην αποστολή της μονάδας μου στην κατηγορία του ΑΡΤΕΜΙΣ-30. Κατά τη διάρκεια της βολής χειριστής-πυροβολητής άλλης μονάδας εκτελεί ένα παρ΄όλίγο μοιραίο χειρισμό, χάνει τον έλεγχο του όπλου και το ΑΡΤΕΜΙΣ αρχίζει να εκτελεί συνεχόμενες περιστροφές και να πυροδοτεί ασταμάτητα εως ότου άδειασε η αποθήκη πυρομαχικών του...Το ΑΡΤΕΜΙΣ "γάζωσε" τους γύρω χώρους ευτυχώς χωρίς ανθρώπινα θύματα με απίστευτη ταχύτητα και μανία. Ήταν τότε που συνειδητοποίησα πως το ΑΡΤΕΜΙΣ-30 είχε κατασκευαστεί για ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ και ήταν μόνο ενα ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ, ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟΥ ΥΠΕΡ-ΟΠΛΟΥ με ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ. Αλλά, περισσότερα για το θέμα στον αγαπητό κ. Γ. Γκιόλβα...Αυτό που μπορώ να αναφέρω σαν κερασάκι στην τούρτα είναι προσωπικό βίωμα. Κατά τη διάρκεια επίδειξης-παραλλαβής μιας μονάδας ΑΡΤΕΜΙΣ σε μονάδα της Πελλοπονήσου, συνέβη το εξής τρομερό. Με το πέρας της επίδειξης και ΑΦΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΙ ΕΦΥΓΑΝ, έγινε μια άλλου είδους "επίδειξη" σε παρακείμενο στεγασμένο χώρο. Εκεί υπήρχε ένα -όπως φαινόταν- "διασκευασμένο" ΑΡΤΕΜΙΣ χωρίς όμως την αποθήκη πυρομαχικών. Ο χειριστής-δοκιμαστής ζήτησε απο όλους μας να φορέσουμε ειδικά ακουστικά και να απομακρυνθούμε απο το όπλο αρκετά. Έθεσε το όπλο σε λειτουργία και...πυροδότησε. Μόνο που ούτε βλήματα είδα να βγαίνουν απο τις κάννες ούτε καμμένα λάδια απο τις κάννες, ούτε καπνό. Είδα όμως ένα παρακείμενο παροπλισμένο τζίπ Mercedes GD250 να γίνεται...ΣΚΟΝΗ. Αγαπητέ Ρωμύλε, εκείνη την μέρα του Γενάρη είχα την τιμή να είμαι απο τους λίγους και προνομιούχους αξιωματικούς των Ε.Δ. και απο τους ελάχιστους Έλληνες που είδα το περίφημο ΗΧΗΤΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙ απόρεια των πειραμμάτων Νικολά Τέσλα-Κωνσταντίνου Καραθεοδωρί (Με "ι" και οχι με "η" καθώς ζούσε στο εξωτερικό), τελειοποιημένων απο τον μοναδικό επιστήμονα Γιώργο Γκιόλβα. Αυτό ΕΙΝΑΙ και το πραγματικό ΑΡΤΕΜΙΣ. Πιστεύω οτι σχεδόν όλες οι μονάδες της Π.Α. έχουν αποθηκευμενό σε ανάλογο χώρο απο μια τέτοια μονάδα. Συνήθως όπως προανέφερα σε αποθήκες που δεν ανοίγουν ποτέ και για κανένα λόγο. Στη δική μου μονάδα παντως γνωρίζω οτι σε 2 αποθήκες έχουμε απο 2 ραντάρ για το "συμβατικό" ΑΡΤΕΜΙΣ και μια υπόγεια αποθήκη (κρύπτη) όπου βρίσκεται το Ηχητικό ΑΡΤΕΜΙΣ. Η ονομασία του εξαιρετικά ευαίσθητου αλλά και ισχυρά φυλασόμενου χώρου είναι συνήθως "ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ". Δυστυχώς δεν μπορώ να συνεχίσω για λόγους εθνικής ασφάλειας αφού "αυτιά" υπάρχουν παντού και πάντοτε. Χαφιέδες και ανθέλληνες υπάρχουν και θα υπάρχουν. Αξίζει να αναφέρω και τον δόλιο τρόπο που οι πουλημένοι πολιτικοί μας ΠΑΡΕΔΩΣΑΝ τα σχέδια του "συμβατικού" ΑΡΤΕΜΙΣ στο ΙΣΡΑΗΛ αμέσως μόλις η ομάδα Γκιόλβα τα παρέδωσε "καλή τη πίστη" στην Ελληνική (;;;) Κυβέρνηση. Εις το επανειδείν.

ΒΕΛΟΣ

ΑΣΑΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 21:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom
Παιδιά, χαίρεται. Θεωρούνται ευπρόσδεκτες οποιεσδήποτε πληροφορίες σχετικά με τις ομάδες X- Future Team και Έψιλον. Τελικά όσα περηφανεύονται ότι έχουν κατασκευάσει και ανακαλύψει είναι αλήθεια η ένα ακόμα κοινότοπο ψέμα; Σχετικά με τη περιβόητη ομάδα Έψιλον έχουμε ακούσει πολλά. Αλλά όσον αφορά την X-Future Team, που απο οτι φαίνεται είναι σχετικά άπειρη στο χώρο του διαδικτίου, τι γίνεται; Οποίος γνωρίζει περισσότερα επί του θέματος τον παρακαλώ να μοιραστεί τις γνώσεις του μαζί μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 21:12:51  Εμφάνιση Προφίλ
ΒΕΛΟΣ ενδιαφέροντα τα στοιχεία που παραθέτεις. Εδώ όμως υπάρχουν φήμες ότι μας κλέβουν τον ίδιο τον Παρθενώνα (αντικαθιστούν τα αυθεντικά μάρμαρα στη θέση τους βάζουν ψεύτικα και τα αυθεντικά τα πάνε στο Ισραήλ για το ναό του Σολομώντα) στα οπλικά συστήματα θα κολλήσουν?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΣΑΝΑ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 15:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΣΑΝΑ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Η ΛΕΞΗ "ΑΣΑΝΑ"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 16:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Φίλη ΑΣΑΝΑ, σου απαντήσαμε ΗΔΗ στο θέμα που ΕΣΥ άνοιξες με αυτή σου την ερώτηση...
Καλό θα ήταν να ΜΗΝ απευθήνεις ΠΑΝΤΟΥ τις ΟΠΟΙΕΣ ερωτλησεις σου, πολύ περισότερο δέ, μέσα σε θέματα που δεν έχοθν καμία σχέση...

Το λέω αυτό για να ΜΗΝ προκαλούμε προβλήματα στη ροή των θεμάτων...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zagorin
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 05:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zagorin
Για σας.
Παρατηρώ την συζήτησή σας με ενδιαφέρον. Είμαι αρκετά αρνητικός ως προς οποιαδήποτε μορφή συνομωσίας. Μάλιστα πιστεύω ότι τέτοιες σκέψεις έχουνε οδηγήσει την Ελλάδα σε καταστροφές. Δηλαδή είμαι υπερ μια πιο ρεαλιστικής προσέγγισης. Παρόλο αυτά προσπάθησα να βρω στο Internet αναφορές για την ομάδα Έψιλον από ξένα site ώστε να πάρω πιο αντικειμενική ενημέρωση. Μέχρι στιγμής βρήκα δύο πολύ ενδιαφέροντα links που ήθελα να μοιραστώ.

Το πρώτο link είναι ένα report για αντι-εβραικές κινήσεις στην χώρα μας το έτος 1998/1999

το δεύτερο Link είναι από ένα forum αλβανικό με αγγλικούς χαρακτήρες. Το οποίο προφανώς θα σας κάνει εντύπωση. Προφανώς και ένας ξένος αν μπορούσε να διαβάσει το δικό μας φορουμ οι αποψεις θα τον άφηναν αφωνο.
http://www.tau.ac.il/Anti-Semitism/asw98-9/greece.html

http://pub18.ezboard.com/fbalkanshellenicforum.showMessage?topicID=218.topicΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sas
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 21:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sas
ΦΙΛΕ "ΒΕΛΟΣ" πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας ειπες.Το θεμα ειναι πως αν ειναι ετσι ακριβως.......τοτε αναφεροντας αυτα,με τοσες λεπτομερειες εχεις κανει "ζημιά" και καποιοι ισως τωρα τρεχουν να προλαβουν..............(εγω τρομαξα!γιατι μες στο νετ τα επιππεδα ασφαλειας ειναι μηδαμινα............)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 01:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13
Aferim velos aferim...

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 10:22:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΒΕΛΟΣ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΤΕΜΙΣ.
ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ 'ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ'
ΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ.
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 Η 3 ΧΡΟΝΙΑ.
ΚΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙ ΗΧΗΤΙΚΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΑΦΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΩΣ ΔΗΘΕΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ.

quote:
Δυστυχώς δεν μπορώ να συνεχίσω για λόγους εθνικής ασφάλειας αφού "αυτιά" υπάρχουν παντού και πάντοτε. Χαφιέδες και ανθέλληνες υπάρχουν και θα υπάρχουν.

ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ sas

quote:
ΦΙΛΕ "ΒΕΛΟΣ" πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας ειπες.Το θεμα ειναι πως αν ειναι ετσι ακριβως.......τοτε αναφεροντας αυτα,με τοσες λεπτομερειες εχεις κανει "ζημιά" και καποιοι ισως τωρα τρεχουν να προλαβουν..............

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ancient Light 13
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 11:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ancient Light 13
Αγαπητό βέλος,

πιστεύω πως έχουμε παρεξηγήσει την έννοια "όπλο" ως χρησιμοποιήται σε αυτό το forum μέχρι τώρα.
Είναι αδιανόητο να μιλούμε για αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και να παραθέτουμε ως "όπλο" την δήθεν υπέρτατη τεχνολογία των προγόνων μας.
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΤΟΧΕΥΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 08:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΒΕΛΟΣ>>ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΗΧΗΤΙΚΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ..
ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΥΣΤΙΚΗ ..ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ (Η ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ..)ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ..
ΟΛΟ ΚΑΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΑΠΟ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ Η ΑΠΟ ΠΡΟΔΟΣΙΑ..
ΤΙ ΛΕΣ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 15:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat
Αγαπητέ Βέλο ....επειδή εγώ μπερδεύτικα ...και εψαχνα σε καποια σχετικά topic ..για το αρθρο σου ...

Θα παρακαλούσα τους αγαπητούς διαχειρηστές το θέμα περί ΑΡΤΕΜΙΣ 30 .......να μεταφερθεί στο αναλογο topic...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=849

Ετσι για να υπάρχει μια αλληλουχία γεγονότων ..και στοιχείων

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΒΕΛΟΣ
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 17:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΕΛΟΣ
Ε=ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Φίλοι μου γειά σας,

Δεν θέλω να σας κουράσω. Απλά πιστεύω οτι θα έπρεπε να απαντήσω στην καλοδεχούμενη κριτική σας. Αν πρέπει να είμαστε περήφανοι σαν λαός για κάτι, αυτό είναι η ελευθερία σκέψης και έκφρασης που θεσπίστηκε απο τους προγόνους μας.

Έτσι λοιπόν είναι ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ η κριτική σας και ας πικράθηκα λίγο απο την άποψη του AVATARGR για το ποιός είμαι και το τί πρεσβεύω. Ησύχασε καλέ μου φίλε. Πάντως το "δήθεν" δεν το δέχομαι. Όσο για οτι έγραψα και θέλησα να μοιραστώ μαζί σας ως νέο μέλος, δέχομαι οτι μπορεί να σας σοκάρισαν. Όσο για τη "ζημιά" που πολλοί καλοί φίλοι όπως ο sas ανέφεραν, πρέπει να σας πω οτι το παιχνίδι της μυστικοπάθειας έχει πάψει πλέον να παίζεται στα υψηλά κλιμάκια. Αυτό που εσείς θεωρείτε μυστικό το γνωρίζουν πολλοί όπως π.χ. τα (επονομαζόμενα και) "μαστόρια" της ΕΒΟ, κατασκευάστριας του εν λόγο όπλου.

Αρκετά όμως σας κούρασα. Ευχαριστώ και για την υπόδειξη του site όπου θα μπορώ ελέυθερα να γράφω οτι πιστεύω (αυτό δεν κάνεις και εσυ AVATARGR?) Ξέρεις τί νομίζω; Νομίζω οτι και αύριο να προσγειώνονταν σκάφη γεμάτα με "Ε" πολλοί θα σοκάρονταν άσχημα. ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΕΛΛΗΝΕΣ" ΟΜΩΣ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΚ, ΘΑ ΣΠΕΥΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΛΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. Ναι, δυστυχώς ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ "Ε" (όπου και αν υπάρχουν) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΟΝ..."Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Α" (καλή ταινία εκ Αυστραλίας με ομογρνή πρωταγωνιστή σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα...)

Α, και κάτι τελευταίο. Το πρόγραμμα ΑΡΤΕΜΙΣ εξελίσεται κανονικά για τις Ε.Δ. Η Π.Α. έχει παραγγείλει 60 μονάδες με option για άλλες 20. Λάθος πληροφορίες σας έδωσαν...Αν μπορείτε (αμφιβάλω) μπείτε κ. συντονιστά στο ΣΕΜ για να σας κατατοπίσουν περί του θέματος.

Τί είναι το ΣΕΜ; Α, τίποτα. Τίποτα που ένας "γιαλαντζί" στρατιωτικός να γνωρίζει....Να μωρέ...το ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ της Ε.Β.Ο. ΑΕ. Ε, τί είναι τώρα ένα ΣΕΜ καημένεεε...

ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ; Ε, ΑΩΑΤΑΡΓΡ; (Συγνώμη αλλά όταν γράφω το όνομά σου στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ε, τί να κάνουμε έτσι...αποδίδεται!)

ΑΩΑΤΑΡΓΡ arage na einai ellinikos leksi boy?

ΑΣΑΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 20:38:30  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΕΛΟΣ ΚΑΚΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΟΔΕΙΞΑ ΣΙΤΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ....
ΕΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΟΛΜΗ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΟΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΣΟΥ....

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΒΕΛΟΣ

quote:
Ξέρεις τί νομίζω; Νομίζω οτι και αύριο να προσγειώνονταν σκάφη γεμάτα με "Ε" πολλοί θα σοκάρονταν άσχημα. ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΕΛΛΗΝΕΣ" ΟΜΩΣ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΚ, ΘΑ ΣΠΕΥΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΛΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. Ναι, δυστυχώς ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ "Ε" (όπου και αν υπάρχουν) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΟΝ..."Ε Λ Λ Η Ν Α Ρ Α" (καλή ταινία εκ Αυστραλίας με ομογρνή πρωταγωνιστή σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα...)


ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΩΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ.
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΡΤΕΜΙΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΖΩΤΙΚΟ) ΑΣ ΜΗΝ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΙΕΣ (ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΒΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΟΠΛΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ)

ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

onoma
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
66 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 17:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους onoma
Προς το ΒΕΛΟΣ ,

Ξερεις , ετυχε να δουλευω για καιρο στην πολεμικη αεροπορια ,λογω ιδιοτητας εχω μπει σε μερη που απαγορευεται η εισοδος σε πολλους , εχω να σου πω κατι , λες αρλουμπες...και αμφιβαλω αν καν εισαι σε θεση να ξερεις οτιδηποτε σοβαρο εχει σχεση με την ΠΑ..

Επισης οσο και να συνεχιζεις να λες για το "υπεροπλο" μη φοβασαι , αυτοι που ενδιαφερονται να κανουν κακο στην ελλαδα το πολυ πολυ να γελανε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vvvvvvv
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 21:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vvvvvvv
Λοιπόν.Έχω ακούσει για την ομάδα "Ε" και πιστέυω ότι υπαρχει.
Δέν ξέρω αν το έχετε πει είδη αλλα θα το πω:
Πριν λίγα χρονια ένας επιστημονας απο την ομάδα Ε έδωσε μια αορατη ασπίδα σε έναν υπουργο της ελλάδος για να προστατεύει την ελλάδα από πυρινικές βόμβες και άλλα όπλα.¨Ομως ο υπουργοσ πιγε να το πουλησει στους Εβραιους και ετσι του το πήραν.
Αυτό έχω ακούσει.
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια αλλα αυτό ξέρω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 21:12:39  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ/Η Vvvvvvv ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ..........
ΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 04:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight
quote:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ΚΑΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Ο ΜΑΡΜΑΡΟΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΤΕ Η ΠΟΛΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΤΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΩΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΥΘΟΙ ΕΠΙΝΟΗΘΗΚΕ Η ΟΜΑΔΑ "Ε"
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ.
ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΥΘΟΥΣ, ΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΝ ΝΟΘΡΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ "ΒΑΖΟΥΝ" ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ.


DREAMWALKER


eisai apolita sigouros gia auta pou les?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 09:00:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ?
ΣΕ ΣΤΥΛΑΚΙ ΣΤΕΝΩΝ ΕΠΑΦΩΝ 3ου ΤΥΠΟΥ ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ Η ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ π.χ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΟΝΤΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΥΛΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ κ.λ.π ?
ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΑΝΤΙΘΕΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ Η Η ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΗ ?
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ,ΘΑ ΕΓΚΑΘΙΔΡΥΣΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕ ΗΓΕΤΕΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΟΥΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟΙ ΑΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ,ΘΑ ΕΠΙΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ,ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΡΟΦΗΣ,ΝΕΡΟΥ,ΦΤΩΧΕΙΑ,ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ,ΤΙ ΛΕΤΕ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyrithous
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2003, 12:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyrithous
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΕΙΣΜΟ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ,ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΣΑΜΟΣ, ΡΟΔΟΣ, ΚΟΣ...ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΟΥΜΕ...ΟΜΑΔΑ Ε;
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΓΕΝΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥΣ.ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΜΑΖΟΥΝ.ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΝ.ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ,Ο ΔΑΥΙΔ ΝΙΚΙΣΕ ΤΟ ΓΟΛΙΑΘ (ΕΒΡΑΙΟΙ).ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΞΕΡΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ.ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΟΥΛΟΠΡΕΠΕΙΣ.ΑΝ ΞΕΡΑΜΕ ΠΟΙΟΙ ΗΜΑΣΤΕ,ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ...ΔΕ ΣΥΜΦΑΙΡΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΦΥ...
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dottore
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Mexico
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2003, 16:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dottore
ΠOΛΛA EXOYN AKOYΣΘEI KAI ΓPAΦEI ΔIA THN OMAΔA EΨIΛON.

ΠOΛΛA ΔEN EXOYN AKOYΣΘEI KAI ΔEN EXOYN ΓPAΦEI ΔIA THN OMAΔA EΨIΛON.

ΠOΛΛOI NOMIZOYN, OTI EXEI EΠIΛEΞEI THN ΣIΩΠH. IΣΩΣ, ΠOΛΛOI NA MHN EXOYN ΣTPEΨEI TA ΩTA TOYΣ ΠPOΣ THN ΣΩΣTH KATEYΘYNΣH.
IΣΩΣ ΠOΛΛOI NA ΠAPAΣYPONTAI (OIKEIOΘEΛΩΣ KAI MH) AΠO TIΣ ΣEIPHNEΣ ΠOY THN YΠOΔYONTAI...
IΣΩΣ OPIΣMENOI NA MHN ANTIΛAMBANONTAI, OTI ΔIA KAΘE OPATH MAXH, YΠAPXEI KAI MIA AOPATH.

KAΠOIOI AΛΛOI, EΠANAΠAYONTAI EIΣ THN YΠEYΘYNOTHTA KAI THN APETH AΛΛΩN, ΔIA NA ΔIAΦYΛAΞOYN AYTA ΠOY OYΣIAΣTIKA ΔEN KATANOOYN, ΔEN AΓAΠOYN KAI ΠOTE ΔEN TOYΣ ANHKAN, ΛHΣMONΩNTAΣ, OTI EΠIΛEΓOYME TON EΠOMENON KOΣMON MAΣ MEΣA AΠO AYTA ΠOY MAΘAINOYME EIΣ AYTON.

KAΠOIOI YΠOΣTHPIZOYN, OTI ΔEN YΦIΣTATAI.
AΛΛOI THN ΘEΩPOYN EIΔOΣ YΠO EΞAΦANIΣIN, KAI AΛΛOI KEPΔOΣKOΠOYN ANAΦEPOMENOI EIΣ AYTHN...

OMΩΣ AYTH, AEI YΠHPXE, YΠAPXEI KAI AEI ΘA YΠAPXEI, "ΣTO ΠEIΣMA TΩN EXTPΩN * ΣTO ΠEIΣMA TΩN ΔIKΩN" - (OΔYΣΣEYΣ EΛYTHΣ ? AΞION EΣTI, ΣEΛIΣ 36)


TI EINAI, OMΩΣ H OMAΣ EΨIΛON;

H OMAΣ EΨIΛON EINAI AΠΛA MIA AΠO TIΣ ΠOΛΛEΣ ΠPOΣΩΠOΠOIHΣEIΣ TOY ΣYMΠANTOΣ. THΣ EΛΛAΔOΣ. "THΣ EΛΛAΔOΣ THΣ ΔEYTEPHΣ, TOY EΠANΩ KOΣMOY" - (OΔYΣΣEYΣ EΛYTHΣ ? O MIKPOΣ NAYTIΛOΣ, ΣEΛIΣ 27)

TA MEΛH - KYTTAPA THΣ OMAΔOΣ EΨIΛON EINAI ANAMEΣA ΣAΣ.
EINAI ANΘPΩΠOI.
EINAI HMIΘEOI.
EINAI ΘEOI.
ZOYN, AΓAΠOYN, XAIPONTAI, ΛYΠOYNTAI, XAMOΓEΛOYN, ΔAKPYZOYN.
ΔEN EXOYN KAΠOIA "KPYΦH ZΩH".
AΠΛΩΣ EΣEIΣ ΔEN EXETE ANTIΛHΦΘEI TO EYPOΣ THΣ ONTOTHTOΣ TOYΣ KAI KAT' EΠEKTAΣIN THΣ ΔIKHΣ ΣAΣ.


EΨIΛON, EINAI O KAΘE "EΛΛHN" KAI H KAΘE "EΛΛHNIΣ", ANEΞAPTHTΩΣ ΦYΛHΣ KAI XPΩMATOΣ.

EΨIΛON, EIΣAI EΣY.


EIΘE NA BPEIΣ TO ΦΩΣ MEΣA ΣOY KAI AYTO NA ΣE OΔHΓHΣEI.

KAΛO TAΞIΔI...



ΤΗΣ ΑΡΕΤΗΣ ΟΥΔΕΝ ΚΤΗΜΑ ΣΕΜΝΟΤΕΡΟΝ, ΟΥΔΕ ΒΕΒΑΙΟΤΕΡΟΝ ΕΣΤΙΝ
Κανένα κτήμα δεν είναι σεμνότερο και πιό βέβαιο από την αρετή.
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 10:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Επειδή οι συζητήσεις για την Ομάδα "Ε" έχουν διασπαρεί σε διάφορα topics, με αποτέλεσμα να "χάνεται" το νέο μέλος, θα σας παρακαλούσα να επισκέφτεστε το παρακάτω topic για την συνέχεια της συζήτησής σας.

topic.asp?TOPIC_ID=279

Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Το topic αυτό κλειδώνεται και είναι πλέον μόνο για ανάγνωση.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy