ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Dr. Know (Οι απαντήσεις που ψάχνατε)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 14:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Οι γέροι όταν σε κοιτούν
δεν βλέπουν μόνο εσένα
πίσω, μακριά κοιτάζουνε
στις άγριες ρεματιές
Την κόλαση που μια φορά
περπάτησαν για σένα
σου την χαρίζουν με παλιές
θαλασσινές φωτιές.

Αυτά που εκείνοι χάσανε
κανένας πια δεν τα 'χει
κι από μια αυλαία κόβουνε
κομμάτια να ντυθούν
ρίχνουν πασιέντζες, γδύνονται,
παραμιλούν μονάχοι
κι είναι αργά για να σωθούν
και κάτι να αρνηθούν.

Οι γέροι όταν σε κοιτούν
δεν βλέπουν μόνο εσένα
Τους κόσμους που περπάτησαν
κοιτούν σ' άλλους καιρούς
Πενθούν γι' αυτά που θα 'ρθουνε
πενθούν για τα κλεμμένα
με τους αγγέλους στέλνουνε
μπιλιέτα στους θεούς.

http://www.youtube.com/watch?v=t3p7X8c7QtU&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2011, 20:39:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr. Know τι καιρό προβλέπεται να έχει τετάρτη απόγεμα;

[ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10929&whichpage=9&ARCHIVE= ]


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 28/08/2011 20:41:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2011, 00:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr. Know, μιλούσες στο άλλο φόρουμ για πράγματα τα οποία κοστίζουν...
Ρωτάω λοιπόν: Η ηδονή κοστίζει; Και αν ναι, γιατί κοστίζει;
Το να κάνω ένα μπάνιο στη θάλασσα κοστίζει;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 10:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ μπορεις να μου αποδειξεις οτι αυτο που εγω πιστευω ειναι ψευτικο?

Xε, χε ...

Αυτό που πιστεύουμε είναι στην ουσία αυτό που δεν γνωρίζουμε. H Πίστη βασίζεται στην Άγνοια και η Άγνοια [ το Άγνωστο δηλ. ] είναι κάτι που δεν μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε ούτε ψεύτικο ούτε αληθινό ...

Συνεπώς, το να ρωτάμε κάποιον "εσυ μπορεις να μου αποδειξεις οτι αυτο που εγω πιστευω ειναι ψευτικο?", είναι μάλλον ερώτηση μούφα που γίνεται λόγω του προσωπικού μας αυνανισμού και της αρχέγονης επιθυμίας μας για αυτο-ικανοποίηση.

η ερώτηση έγινε από το μέλος NEKTARIOS στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11313

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2012, 10:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ηδονή κοστίζει; Και αν ναι, γιατί κοστίζει;
Το να κάνω ένα μπάνιο στη θάλασσα κοστίζει;

Αν κοστίζει λέει ... ;! Για ρώτα πόσο πάει μια ξαπλώστρα και μια φράπα στο Sani ... resort στη Χαλκιδική και έλα πες μου μετά ...

[ Το ΔΝΤου είναι ΠΑΝΤού ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2012, 11:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τι νόημα έχει να πατάσσεις το ψεύδος, εάν δεν προτάσσεις την αλήθεια;
Να λες τι είναι κακό χωρίς να ορίζεις το καλό;

Χα! ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ! Λέγοντας κάποιος τι είναι το ένα, αυτομάτως, αυτοδικαίως, σε χρόνο dt και στην άλλη όχθη του ποταμού Κβάϊ, ορίζει τι είναι και το αντίθετό του. Αν σου πω π.χ πως κακό είναι ποθείς την γκόμενα του κολλητού σου, τότε αυτομάτως το να ΜΗΝ ποθείς την γκόμενα του κολλητού σου, είναι καλό. Ο δεύτερος ορισμός δεν χρειάζεται να διευκρινιστεί, προκύπτει από τον πρώτο ως συμπέρασμα. Αν κάτι είναι καλό, τότε το κακό (χωρίς να χρειάζεται να το ορίσω) είναι το αντίθετό του (του καλού δηλ).

Συνεπώς το νόημα να πατάσσεις το ψεύδος, ακόμη κι όταν δεν προτάσσεις την αλήθεια, είναι ένα και το αυτό!




Σα να λέμε, έχεις την ικανότητα να χτίζεις παλάτια, αλλά προτιμάς να γκρεμίζεις παράγκες!
Βέβαια καλά κάνεις, χτίζοντας ένα παλάτι μετά από τόσες γκρεμισμένες παράγκες θα γεμίσει με τους άστεγους που δημιούργησες!
Μήπως είναι ο καιρός να λερωθούν τα μάρμαρα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2012, 12:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασική λειτουργία της μνήμης, διαγράφει τις δυσάρεστες καταστάσεις και συνεχίζει την πορεία της κουβαλώντας, τα μεγεθυνόμενα στην πορεία, κουσούρια της.
Where the gravedigger’s song is sung
you’ve been torturing me
Καλή Ανάσταση!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2012, 11:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Amalia
από εδώ

(χωρίς φυσικά να έχεις την αξιοπρέπεια, όταν επανήλθες, ούτε ένα συγνώμη -ειλικρινές και με τον τρόπο που πραγματικά θα ταίριαζε- να ζητήσεις για την προσβλητικότατη και άκρως υπονομευτική για το χώρο και για μας νύξη σου, περί δήθεν ενόχλησης στο σπίτι σου και στην οικογένειά σου που θα μπορούσες να δεχθείς από εμάς!! )



Η παρουσία του δηλαδή δε σας έφτανε, τι συγνώμη θα ταίριαζε σε λόγια του αέρα;
Α ναι, ο dr know απουσιάζει λόγο ανωτέρας βίας… άλλος κανείς;


Edited by - Osmosis on 01/08/2012 11:16:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip©
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2013, 10:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip©  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κατάθλιψη καθώς και κάθε άλλη ασθένεια αν δεν οφείλονται σε βιολογικούς παράγοντες οφείλονται σε διαταραγμενη σχέση μας με το Θεό.[ regulus ]

Κάποτε έκανα μια επίσκεψη στο Άγιον Όρος, μαζί με κάτι φίλους. Προσκυνηματική αποστολή κι έτσι ... καλή φάση, δεν λέω. Στο Μοναστήρι που μας φιλοξένησε ο ηγούμενος της μονής, εξομολογούσε τους προσκυνητές - όσοι ήθελαν δηλ. να εξομολογηθούν. Οι φίλοι μου, επέμεναν να πάω κι εγώ. Εγώ βέβαια τους έλεγα "ρε παιδιά, δεν έχω κάτι να του πω! τι να πάω να κάνω ;", αλλά εν' τέλει για να μην τους χαλάσω το χατήρι, πήγα. Ο γέροντας εκεί με καλοδέχτηκε, με ρώτησε το ονομά μου και προφανώς περίμενε να του πω ... τον καημό μου. Όμως εγώ του είπα "Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, να 'στε καλά όλοι εδώ στην Μονή, τα δέοντα, καλό σας βράδυ" κι έφυγα. Το επόμενο πρωϊ με συνάντησε στο προαύλιο της Μονής, ήμασταν όλη η παρέα, και γυρνώντας προς τους φίλους μου τους είπε "Ο φίλος σας ήρθε χθες να μου μιλήσει, αλλά φοβήθηκε ότι αυτά που θα μου έλεγε, θα με κόλαζαν κι έτσι δεν μου είπε τίποτε". Βέβαια, το είπε αυτό χωρίς ο ίδιος να συνειδητοποιεί πως την στιγμή που το ξεστώμιζε, ο ίδιος "κολάστηκε".

Και κάθομαι και σκέφτομαι το εξής : Παρ' ότι δεν του είπα απολύτως τίποτα, έναν απλό χαιρετισμό, ειλικρινή χαιρετισμό δηλ. γιατί πραγματικά χάρηκα που τον γνώρισα, ήταν καλοκάγαθος άνθρωπος, πάλι "το φταίξιμο" που δεν του μίλησα, πάλι σε μένα το έριξε. Δηλ. εγώ (γι' αυτόν) έφταιγα που τάχαμ φοβήθηκα και δεν του μίλησα (δηλ. από φόβο να μην τον κολάσω δεν του μίλησα, σύμφωνα με την λογική του), ενώ εγώ ούτε καν αισθάνθηκα δηλ. τέτοιο πράγμα. Κι ενώ - λογικά και σύμφωνα με αυτό που είπε - συγχαρητήρια έπρεπε να μου δώσει γιατί ... ας πούμε τον προστάτεψα από το να ακούσει τις δικές μου ... "ακολασίες", αυτός με κατηγόρησε κι από πάνω ... ως φοβιτσιάρη!

Και υποτίθεται ότι αυτός ο άνθρωπος ηγείται ενός Μοναστηριού ... τι να πεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2013, 21:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου αναμάρτητο; γιατι όταν δεν εχεις να εξομολογηθείς τίποτα αυτό σημαίνει... Ο πάπας δεν γίνεται να κολαστει απο τα λόγια ενός ανθρώπου, είναι ένα εργαλείο που φέρνει σε επαφή τον θεό και τον άνθρωπο (δε θυμάσαι τίποτα απο τα θρησκευτικά του σχολείου;). Τα λόγια που σου είπε ήταν μια τελευταία προσπάθεια να σε κανει να εξομολογηθείς...

Our seasons are reversed... My spring... Your fall...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paroka
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2013, 22:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε zip© είπες
"Ο γέροντας εκεί με καλοδέχτηκε, με ρώτησε το ονομά μου και προφανώς περίμενε να του πω ... τον καημό μου"

πολλές φορές οι μοναχοί είτε γιατί τους βοήθησες σε κάποια δουλειά τους, είτε γιατί είπες κάποιο σου πρόβλημα και φυσικά πάντα ο εξομολόγος ρωτάει το όνομα σου προκειμένου να σε βάλει στην προσευχή του!
Στη δική σου περίπτωση έχω την ίδια άποψη με τον camelot, δηλαδή ότι ο παπάς έκανε μια τελευταία προσπάθεια για να σε εξομολογήσει.

Άλλωστε στο Άγιον Όρος βλέπουμε αυτό που θέλουμε να δούμε.
Θέλουμε να δούμε παπάδες διεφθαρμένους; αυτούς θα δούμε
θέλουμε να συναντήσουμε Άγιες μορφές; αυτό θα γίνει κτλ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip©
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2013, 23:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip©  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Camelot

Δηλαδή χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου αναμάρτητο;


Εξαρτάται πως εννοεί ο καθένας μας την αμαρτία. Με την συμβατική σημασία της έννοιας "αμαρτία" ως σφάλματος, ως λάθους, ασφαλώς και δεν θεωρώ τον εαυτό μου αναμάρτητο.

quote:
Camelot

γιατι όταν δεν εχεις να εξομολογηθείς τίποτα αυτό σημαίνει...


Εξομολογούμαι δεν σημαίνει σώνει και ντε απαριθμώ τα λάθη μου, τις αμαρτίες μου (πάλι με την συμβατική σημασία δηλ. της λέξης "αμαρτία"). Μπορεί ας πούμε, να είχα κάτι να του εξομολογηθώ, ότι π.χ δεν μου άρεσε η βρωμιά που υπήρχε μέσα στο πλοιάριο που μας πήγε στον Αρσανά της Μονής. Είναι κι αυτό ένα είδος εξομολόγησης. Απλά, αυτό δεν το θεώρησα σημαντικό για να του το πω εκείνη την στιγμή.

Έπειτα, εγώ δεν πήγα να τον επισκεφτώ τον γέροντα με την θέλησή μου. Δηλ. πήγα για να μην χαλάσω το χατήρι της παρέας. Ίσως αν πήγαινα με την θέλησή μου να του έλεγα και κάτι παραπάνω.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως, ήταν η κουβέντα που είπε το επόμενο πρωϊ. Ότι δηλ. εγώ δεν του μίλησα, όχι επειδή π.χ βαριόμουν να του μιλήσω, όχι επειδή π.χ νύσταζα, όχι επειδή π.χ ήμουν κουρασμένος από το περπάτημα, όχι επειδή απλά δεν ήθελα ρε παιδί μου εκείνη την στιγμή αλλά επειδή ... φοβήθηκα να μην τον "κολάσω". Και μου κάνει εντύπωση αυτό, γιατί ενώ υπήρχαν (θα μπορούσαν δηλ. να υπάρχουν) τόσο απλοί, λογικοί αλλά και αληθείς λόγοι να μην κάνω εγώ αυτό που δεν έκανα (που δεν του μίλησα δηλ.) αυτός πάει και βρίσκει έναν λόγο ανύπαρκτο και "μου τη λέει" κι από πάνω κιόλας!

Από την άλλη, αν εγώ είμαι βουτηγμένος στην αμαρτία και ... φοβάμαι να σου εξομολογηθώ αυτά τα φοβερά και τρομερά πράγματα που έχω κάνει στην ζωή μου, ε ... αυτό που περιμένω να ακούσω από σένα για να με κάνεις να μιλήσω, θα μπορούσε να ήταν κάτι σαν "Μην φοβάσαι, μίλα μου", κάτι τέτοιο. Όχι να με αποκαλείς και φοβιτσιάρη κι από πάνω! Δεν ξέρω, μου φαίνεται περίεργο.

quote:
Camelot

δε θυμάσαι τίποτα απο τα θρησκευτικά του σχολείου;


Μπαα ... ξέρεις πόσα χρόνια έχουν περάσει ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2013, 03:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογαριασμός zip© απενεργοποιήθηκε.

Για τους λόγους της απενεργοποίησης αυτής, παραπέμπουμε στο σχετικό μήνυμα: Απεστάλη: 30/07/2012, 20:01:16


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2013, 18:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρειάστηκε να ακούσω αυτό εδώ το κομμάτι για να καταλάβω γιατί διάλεξε το zip!

Για να επανορθώσω για την ηχορύπανση.....

κάντε κλικ

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2013, 18:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χρειάστηκε να ακούσω αυτό εδώ το κομμάτι για να καταλάβω γιατί διάλεξε το zip!





Ο Χριστός κι η Παναγία... Στην κόλαση θα πάνε όλοι... Δαιμονισμενοι!


Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλο μες τα μάτια,
γιατι καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2013, 18:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν και χειρότερα;;;;;;;

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2013, 19:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, να τους βάλεις για ήχο αφύπνισης...


Κι είπε ποτέ σου μην κοιτάς
τον άλλο μες τα μάτια,
γιατι καθρέφτης γίνεσαι
κι όλοι σε σπαν' κομμάτια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2013, 02:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=-O8eqR-9qMM

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2015, 13:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χρειάστηκε να ακούσω αυτό εδώ το κομμάτι για να καταλάβω γιατί διάλεξε το zip!

Για να επανορθώσω για την ηχορύπανση.....

κάντε κλικ

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.


Building your lenses
Digging your trenches
Put me on the front line
Leave me with a dumb mind
With no defenses
But your defenses
If you can't stand to feel the pain then you are senseless
Αληθής η πρόταση;


*

το λινκ στο προηγούμενο ποστ είναι άφαντο


We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2015, 16:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"If you can't stand to feel the pain then you are senseless"
Αληθής η πρόταση;
... από το μέλος Osmosis

Κάνε μετάφραση πρώτα γιατί με πιάνει πονοκέφαλος με τα Αγγλικά.

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2015, 17:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν αντέχεις να αισθάνεσαι πόνο τότε είσαι ανούσιος!
Αΐ ρε,ζαλίστηκες κιόλας!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
η κυριολεκτική μετάφραση είναι αναίσθητος,αλλά,μην ξεχνάμε,εξετάζουμε μια λέξη μέσα σε πρόταση.Δεν είναι σωστό να την αποκόπτουμε.
Το ττραγουδάκι το άκουσες;

Edited by - Osmosis on 13/11/2015 19:02:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2015, 20:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Osmosis

Το ττραγουδάκι το άκουσες;


Όχι. Δεν κάνω κλικ σε links.
[ ποτέ δεν ξε'ς τι κρύβεται από πίσω τους ... ]

"enlighted mind sees the endless emptiness"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2015, 23:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Osmosis

Το ττραγουδάκι το άκουσες;


Όχι. Δεν κάνω κλικ σε links.
[ ποτέ δεν ξε'ς τι κρύβεται από πίσω τους ... ]

"enlighted mind sees the endless emptiness"


τα δικά μου να τ'ανοίγεις πρόσπαθώ να κάνω σύνδεση

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2015, 11:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί μερικά παιδιά πάνε γυρεύοντας;

αν δεν κλικάρεις,χάνεις την ουσία

Που κατά "βάθος" είναι απλή!
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι....!!!!
κάθε ερώτημα εμπεριέχει την απάντηση

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
που με την σειρά του γεννά ένα καινούργιο ερώτημα

Edited by - Osmosis on 14/11/2015 11:31:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmοsis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2015, 14:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmοsis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα λεγα μαλάκα μου, έλα να συνεχίσουμε την προσφορά μας στο esoterica,είχες άλλες προτεραιότητες!
😎
Τα λέμε!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2015, 00:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντησε μου κ αυτη την απορία ρε Ντόκτορ.. σε έτρωγε πραγματικά να ανοίξεις βεντέτες απο 100 χρόνια πριν;
Δηλαδή κάθε δυο-τρία χρόνια πρέπει να ανανεώνεις τις βεντέτες σου;
Δηλαδή τι κερδίζεις με αυτό; (ή τι κερδίζει ο οποιοσδήποτε με αυτό) Εξηγησέ μου και εμένα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orderinchaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2021, 14:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orderinchaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαγραφή μηνύματοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
οrderinchaos
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2021, 19:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οrderinchaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


κάντε κλικ

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.


ti υπεροχο κομμάτι


«Το άτομο που λέει ότι δεν μπορεί να γίνει, δεν θα πρέπει να διακόπτει το πρόσωπο που το κάνει».


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

οrderinchaοs
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2021, 12:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους οrderinchaοs  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.


'«Το άτομο που λέει ότι δεν μπορεί να γίνει, δεν θα πρέπει να διακόπτει το πρόσωπο που το κάνει».'


Edited by - οrderinchaοs on 19/04/2021 12:02:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy