ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 01:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι eViL & Yngwie
Ευχαριστώ για την επεξήγηση, αν και ορισμένες λεπτομέριες δεν τις έχω αποσαφηνήσει, θα σας γλυτώσω απο το μπλα-μπλα μου και θα αποδεχθώ το συμπέρασμά σας ότι δηλαδή κατά λάθος επίκληση δεν είναι δυνατή.
Τα λέμε

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 02:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Coperrolo οτι αλλη απορια εχεις μην κολλας...Γι'αυτο ειμαστε εδω...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 02:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ Π,Ρ,Σ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ ΗΛ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

michaeldim
Νέο Μέλος

Malta
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους michaeldim  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος michaeldim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρά,

Ειμαι καινουριος, αυτό ειναι το πρωτο μου post εδω.
Με ενδιαφέρει το θέμα κι απο οτι ειδα υπαρχουν αρκετα "ψαγμένα" ατομα εδώ.

Διαβάζω το βιβλίο "Σολομωνική και αλλα υπερφυσικα μηστηρια" του Andrew Stevenson" εκδόσεις "Σφιγγα". Το έχει κανεις; Λεει σωστα πραματα η μπαρουφες; Επισης εχω διαβάσει το "Πρακτική Μαγεία".

Με ενδιαφέρει πιο πολύ η γνωση γυρο απο το θεμα της "μαγειας" κι οχι τοσο οι "τελετουργιες".

ευχαριστώ.. :)

Michail Dimitriou
http://www.dimitriou.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 03:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλε michaeldim,

Καλωσορισες στον υπεροχο κοσμο του esoterica.gr...Καλη αναζητηση...

Δεν εχω διαβασει προσωπικα την Σολωμονικη...αλλα απο οσο ξερω δεν λεει μπαρουφες οπως λες...Αλλα ολα τα βιβλια του τυπου "Πρακτικη...."
να τα αποφευγεις γιατι αυτα ειναι που λενε μπαρουφες...

Αυτα για την ωρα...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Theodore
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 00:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Theodore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί κύριοι. Δεν εχω ξανα μπεί σε αυτό το φορουμ αλλα κάθομαι και διαβάζω 7 σελίδες ανακρίβιες΄. Ο κύριος lucas εχει φαγωθεί να μην μάθουμε περετέρω λεπτομέριες γύρω απο το θέμα της επίκλισης πνευμάτων. Μήπως θα πρέπει να πάω πίσω στο Kamelot για να ρωτήσω τον Merlin με ποιό τροπο το κανείς? ΑΔΥΝΑΤΟΝ. Θα ήθελα να μάθω περισότερες λεπτομέριες για το θέμα αυτό. Αδυνατώ να πιστέψω πως η επικάλεση πνευμάτων και δαιμόνων (ανώτερου επιπέδου, δηλαδή ποιούς? το Asmodeus? ή τον Αβαδεών?) είναι τόσο απλό πράγμα! Εσείς φαίνεται έχετε έρθει σε επαφή με τα πλήθη των Αβυσσαλέων υπάρξεων γιαυτό και τα ξέρεται όλα!!!! Δεν ειναι κακό να προσπαθεί καποιός να κάνει έρευνα πανώ σε αυτό το θέμα και να ζητά ολοκληρωμένες πληροφορίες. Αυτό που εγώ βλέπω ειναί ιστορίες για μικρά παιδιά και απαντήσεις για λίγο μεγαλήτερα! Μην προσπαθήτε να τρομάξετε τους εαυτούς σας με γελιότητες, πηγέντε στην Ομόνοια το βράδυ να τρομάξετε με την πραγματικότητα. Μην ξεχνάτε πώς οι δαίμονες είναι υπάρξεις που μπορούν να επηρεάζουν το μυαλό και όχι την ψύχη, οι ταινίες τρόμου είναι για ψυχαγωγία και δεν προσφέρουν αληθινές πληροφορίες. Τέλος εγω πιστεύω στο παραφυσικό και εφόσον ο θεός τον οποίο πιστεύω ξεπερνάει την φυσική νομοτέλεια σίγουρα θα υπάρχουν δυνάμεις που θα τον επαληθεύουν. Αν καποιός λοιπόν ΞΕΡΕΙ, ας μου στήλει ενα e-mail tecmir@hotmail.com ( οχι ιστοριούλες με καμένες κασέτες και βιντεοκαμερες)

EΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 02:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ Π,Ρ,Σ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ ΗΛ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.


Είναι οι εξής σύμφωνα με το Εβραικό Καββαλιστικό σύστημα των Semchamemphoras όπου οι 72 άγγελοι κατηγοριοποιούνται σε περιόδους των 5 μοιρών ανά ζώδιο (Πεντανούς). Ετσι λοιπόν θα έχουμε.
Pahliah στο ζώδιο του Σκορπιού (δεν τελειώνει σε el)
Poiel στο ζώδιο του ταύρου

Reeil στο ζώδιο του τοξότη
Rehael στο ζώδιο του υδροχόοου
Rochel στο ζώδιο του καρκίνου

Sitael στο ζωδιο του Λέοντα
Sahiiah στο ζώδιο του Tοξότη (δεν τελειώνει σε el)
Saliah στο ζώδιο των Ιχθύων(δεν τελειώνει σε el)

Φυσικά οι παραπάνω είναι Αγγελοι, αφού αυτό ζήτησες για αυτό και δεν έχουν συμπεριληφθεί οι Αρχάγγελοι Raphael, Samael,Sandalphon κτλ Υπάρχουν επίσης εκατοντάδες άλλοι στην ιεραρχία αλλά χαμηλότερης θέσης στην χορωδία αγγέλων στην κάθε Σεφίρα του Καββαλιστικού δέντρου της ζωής.


Αν επιτρέπεται , γιατι χρειάζεσαι τα ονόματα τους?

May the light glows in our darkness

Edited by - Yngwie on 15/12/2003 02:15:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 02:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί κύριοι. Δεν εχω ξανα μπεί σε αυτό το φορουμ αλλα κάθομαι και διαβάζω 7 σελίδες ανακρίβιες΄. Ο κύριος lucas εχει φαγωθεί να μην μάθουμε περετέρω λεπτομέριες γύρω απο το θέμα της επίκλισης πνευμάτων. Μήπως θα πρέπει να πάω πίσω στο Kamelot για να ρωτήσω τον Merlin με ποιό τροπο το κανείς? ΑΔΥΝΑΤΟΝ. Θα ήθελα να μάθω περισότερες λεπτομέριες για το θέμα αυτό.

Φιλικά και χωρίς κριτική διάθεση. Αφού καλέ μου φίλε οι 7 σελίδες που γράφονται είναι ανακρίβειες (πράγμα που σημαίνει ότι έχεις τη γνώση, την κρίση και την εμπειρία να το καταλάβεις) τότε πώς θα σου δώσουν οι "αδαείς" που γράφουμε σε αυτό το φόρουμ πληροφορίες χρήσιμες για σένα που έχεις προχωρήσει. Δεν έρχονται ελαφρά σε αντίφαση τα παραπάνω λεγόμενα σου?

may the light show us the way

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 14:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΛΑΧΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΣΕ 3 ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΠΟΤΗΡΙΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΝΟΣ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.. ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗΣ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΕΒΟΜΕΝΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΟΛΟΝ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ..
ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΟΥΝ Κ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΘΥΜΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΤΡΟΠΟ:ΟΛΟΙ Κ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΣΥΧΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΛΕΞΕΙ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΝΝΑΙΟΣ Η' ΜΕ ΠΕΙΡΑ) Κ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΠΕΙ: ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ (ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ) ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ! ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ Κ Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΑΠΤΗ ΣΩΣΤΗ!
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ ΑΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΦΤΕΡΝΙΣΤΗΤΕ Η" ΝΑ ΒΗΞΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.. ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΛΥΩ ΠΑΡΑ ΠΕΡΑ.. Κ ΑΠΛΑ ΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ..
ΔΕΙΞΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ..

ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Theodore
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 15:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Theodore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλικά και χωρίς κριτική διάθεση. Αφού καλέ μου φίλε οι 7 σελίδες που γράφονται είναι ανακρίβειες (πράγμα που σημαίνει ότι έχεις τη γνώση, την κρίση και την εμπειρία να το καταλάβεις) τότε πώς θα σου δώσουν οι "αδαείς" που γράφουμε σε αυτό το φόρουμ πληροφορίες χρήσιμες για σένα που έχεις προχωρήσει. Δεν έρχονται ελαφρά σε αντίφαση τα παραπάνω λεγόμενα σου?

may the light show us the way


Συγνώμη φίλε Yngwie αλλά δεν με κατάλαβες καθόλου.
Όλοι που γράφουν εδωπέρα φαίνεται (απο τα λεγόμενα τους) οτι γνωρίζουν πολλά αλλά δεν δείνουν λεπτομέριες. Αυτό ειναι προφανές, δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για να το καταλάβεις. Η φράση που συχνά ακούω είναι "εχω καλέσει πνεύματα αλλα δεν λέω πως". Αυτό εννοώ με τον όρο ανακρίβεια. Σώστη τακτική γιατί εδώ υπάρχουν αρκετά παιδιά, αλλα απο την άλλη για ποιό λόγο να υπάρχουν τα forum? (γενικά). Δεν είπα πως είστε αδαείς αλλιώς δεν θα ζητούσα πληροφορίες, που υποπτεύομαι πως έχεται, ή μήπως η απάντηση σου ήταν ακόμα μια υπεκφηγή. Εξακολουθώ να θέλω να μάθω και περιμένω περισσότερες απο μία απαντήσεις.

EΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 16:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου...

Φιλε Theodore ευχαριστουμε για τις επισημανσεις αλλα κατα την γνωμη μου,θα ηταν πιο πρεπων και πιο ωριμο απο την πλευρα σου να αναπτυξεις την θεωρια σου πανω στο θεμα."τα πιστευω σου επι του θεματος" απ'το να καταδικαζεις και να "κριτικαρεις" το ολο θεμα...
Φιλικα παντα ετσι?

Φιλε andrian πολυ χρησιμα και ωραια τα οσα ειπες..Ευχαριστουμε...
Ειδα πως εχεις σαν υπογραφη το ΤΕΤΡΑΚΤΥΣ
Μεσα στο forum του esoterica υπαρχει ενα θεμα που παρεχει καποιες φωτογραφειες σχετικες με αυτο...Αν σε ενδιαφερει...
Οποιος ξερει το ακριβες link ας το πει...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 17:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΕΚΡΙΝΑ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΦΙΛΕ EVIL, ΟΣΟ Κ ΑΝ Η ΓΝΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΙΝΗΤΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΑΣ.. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 14-15 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙ Κ ΜΕΤΑ..
ΘΑ ΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!! ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Κ ΣΥΝΕΣΗ.. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΛΕΞΕΙ...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ.. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ..
ΔΕΝ ΦΕΡΝΩ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ..
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ Κ ΜΕΣΩ MAIL, ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΤΡΑΚΤΥΣ ΦΙΛΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ LINKS ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ..


ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 19:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε andrian θα συμφωνισω απολοιτα μαζι σου....Υπαρχουν και οι καλες πτυχες αυτου του "παιχνιδιου" δυστυχως ομως πριν πολλα χρονια στην Γερμανια και αργοτερα στην Αγγλια αρχισαν να εξερευνουν τις κακες πλευρες και ετσι διαδωθηκε σαν ενα απο τα πλεον επικινδυνα "παιχνιδια"...Τι να πει κανεις...Πως να τους το δωσεις να το καταλαβουν οτι δεν ειναι παιχνιδια αυτα...
Τεσπα και παλι thanks...Καλο βραδι...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 22:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YNGWIE ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑ.ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ ΤΟΥ ΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ Π,Ρ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ ΗΛ;ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ YNGWIE.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 23:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα Yngwie, kitty , ΑΦΡΟΔΙΤΗ....

kitty θα σου συνιστουσα να διαγραφεις τα οσα mail ερχονται...ή καλυτερα να τους βαζεις "φραγη" ωστε να μην ξαναρθουν απο το ιδιο mail που τα στελνει...Επισης ποτε μην πιστευεις σε mails αγνωστων...Πολλοι εχουν πεσει θυματα σε σπειρες,και σε οργανωσεις (παραθρησκευτικες κυριως)..
Το esoterica.gr δεν ειναι καποιο ειδος "Αιρεσης" ωστε να οδηγει καπου...ουτε εχει αποτερους σκοπους και διαφορα τετοια...
Ο μονος σκοπος του site ειναι να πληροφορισει,να "διδαξει",να εμποδισει,να δωσει την δυνατοτητα σε ατομα που ασχολουνται με θεματα εσωτερισμου να συνομιλησουν και να ανταλλαξουν αποψεις..
Ο Εσωτερισμος ειναι μια αλλη ορολογια της λεξης Πνευματισμος κατα τον οποιο ο ανθρωπος που ασχολειται με την ορολογια πιστευει στην υπαρξη πνευματων με τα οποια μπορει να επικοινωνησει κατω απο ορισμενες συνθηκες.Στις αρχαιες θρησκειες οι ανθρωποι πιστευαν οτι τα πνευματα των νεκρων μπορουν να βλαψουν ή να βοηθησουν τους ζωντανους.Αυτος ειναι ο αρχαϊκος Πνευματισμος, ο οποιος σνδεθηκε με το λεγομενο Εσωτερισμο,δηλαδη την πιστη οτι στις θρησκειες υπαρχει μια εσωτερικη διασταση,που ειναι αντιληπτη μονο απο καποιος μυημενους.Σ'αυτη την κρυφη πτυχη των αρχαιων θρησκειων οφειλεται και η ονομασια "Αποκρυφισμος" και "Αποκρυφολογια", η οποια χρησιμοποιειται αντι για τη λεξη "Εσωτερισμος"...

Συγγνωμη για την πολυλογια απλα ανεπτυξα επιγραμματικα τι εστι Εσωτερισμος για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...


ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ [ΚΑΙ] ΗΡΕΜΙΑ ΨΥΧΗΣ. ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΗΜΕΡΙΑ. ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΣΤΑ ΑΓΑΘΑ ΤΑ ΠΛΟΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ. Η ΑΦΘΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΒΛΑΣΤΗΣΗ ΑΝΑΣΑΙΝΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΒΛΑΣΤΗΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΥΛΑΣ ΜΑΣ.
Η ΘΥΡΑ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΙΕΡΟΥ ΙΣΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 23:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ¨;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΕΕΕΕ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AntiNicot
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 02:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AntiNicot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Prosoxh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kalytera as arxisoume kai pali to tsigaro!!
Epi ths eykairias yparxei kapoia epiklish se pneyma poy na eidikeyete sto kopsimo toy tsigaroy kai oxi tou laimou!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

michaeldim
Νέο Μέλος

Malta
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 02:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους michaeldim  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος michaeldim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xa xa xa xa xa poly kalo...........

Michail Dimitriou
http://www.dimitriou.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 11:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ ΠΟΤΗΡΑΔΕΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΩΣΤΑ Κ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΛΑΘΟΣ Κ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ..
ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΔΙΩΞΟΥΝ ΠΡΩΤΑ Κ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ, ΑΥΤΟ ΩΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Κ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ..
Κ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΝΤΩΣ Κ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΩΡΑΣ,
ΕΙΧΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ..
ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ...

ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pr3dator
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 14:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pr3dator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά από αρκετό καιρό, κατάφερα να επιστρέψω.Το <<ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ>> είναι μια δική μου παράφραση του <<ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ>> του τεράστιου Νίκου Καζατζάκη. Με την φράση μου αυτή, ήθελα να τονίσω πως όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες.Το θέμα που τίθεται είναι αν τελικά πιστεύουμε στο Χριστιανισμό.Αν απαντήσουμε καταφατικά τότε πρέπει να πιστέψουμε και τους δαίμονες.Αν όμως δεν πιστεύουμε;Τι είναι αυτό που θα μας ωθήσει να τα πιστέψουμε? <<ΕΝ ΕΙΔΑ,ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΕΙΔΑ>>.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 15:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου...Ελπιζω να ειχατε μια καλη μερα σημερα..

ΑΦΡΟΔΙΤΗ δεν χρειαζετε να ζητας ευχαριστω ...γι'αυτο ειμαστε εδω μεσα για να συζηταμε..

UFO η περιεργεια ειναι η απαντηση στο ερωτημα σου...Η περιεργεια που ειναι το χειροτερο ελαττωμα που μας χαρισε ο θεος...

AntiNicot πολυ καλο ...

Φιλε michaeldim καλησπερα ολα καλα?

andrian για αλλη μια φορα να σου πω οτι ειναι πολυ ενδιαφεροντα τα οσα λες ...Συνεχισε να μας υποδεικνυεις με post τα οσα ξερεις και πιστευεις...

pr3dator δεν καταλαβαινω ποια ειναι η απορια σου...Δεν πρεπει απαραιτητα καποιος να ειναι μη Χριστιανος για να πιστευει στους Δαιμονες...Οταν λες πιστευει στους Δαιμονες τι ακριβως εννοεις?Στην υπαρξη τους και την δυναμη τους...ή να τους λατρευει?
Απαντησε σε παρακαλω γιατι δεν μπορω να συνεχισω...Θελω διευκρινηση

Καλα να περνατε..

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 23:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι φιλοι καλησπερα...Ελπιζω να ειχατε μια ωραια μερα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ μην ζητας ευχαριστω...γι'αυτο ειμαστε εδω,για να συζηταμε..

UFO η λεξη περιεργια ειναι η απαντηση στην ερωτηση σου...Η περιεργια ειναι το χειροτερο ελαττωμα που μας χαρισε ο θεος...

AntiNicot πολυ καλο...

Φιλε michaeldim καλησπερα...ολα καλα?

andrian να πω για αλλη μια φορα το ποσο ενδιαφεροντα ειναι τα οσα λες...μοιρασου μαζι μας τις γνωσεις σου..ευχαριστουμε και παλι..συνεχισε ετσι φιλε μου

Φιλε pr3dator δεν ειναι απαραιτητο καποιος να ειναι ΜΗ Χριστιανος για να πιστευει στους δαιμονες...Αλλα οταν λες να "πιστευει" στους δαιμονες τι εννοεις?Να πιστευει στην υπαρξη και στην δυναμη τους....
ή να τους λατρευει?
Σε παρακαλω δωσε μια εξηγηση πανω στην απορια μου γιατι δεν μπορω να αναπτυξω αλλο...

Καλη συνεχεια και καλο βραδι...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...

Edited by - eViL on 17/12/2003 23:57:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 00:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φιλτατος Ο ΩΝ μηπως ξερει κανεις που ειναι???

Θα ηθελα να μαθω η να ακουσω τι εγινε με τους φιλους του που καναν κατι βλακειες με σολωμονικες και επικαλεσεις....

Επισης ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ εχει καποια εμπειρια πανω στο θεμα ή μπορει να εκφαιρει μια γνωμη ας την πει...γι'αυτο ειμαστε εδω..για να ανταλλασουμε αποψεις και να ακοθμε καινουργια πραγματα....

Μην μενετε θεατες

Αυτα για την ωρα....Πολυ βροχη ρε παιδια τις τελευταιες μερες...
(ασχετο)

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...

Edited by - eViL on 18/12/2003 00:05:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 10:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Κ ΜΕ ΡΩΤΑΓΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΤΟ ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΑΠΟ ΚΕΚΛΙΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ..
EVIL ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..
ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ Κ ΤΙΣ 2 ΗΜΟΥΝ Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ Κ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΕΝΕΣ..
ΤΟ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΛΕΣΑΜΕ Κ ΠΗΓΕ ΕΚ ΤΟΥ ΠΟΝΗΡΟΥ..
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΟΜΩΣ..
ΕΜΟΙΑΖΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ..
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ Κ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ Η΄ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ.. ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ.. ΔΕΝ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΑΙ ΤΟΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ.. ΑΠΛΑ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ) Κ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΓΙ’ΥΤΟ ΑΛΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΦΙΛΕ EVIL ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.. ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΙΚΛΗΣΗ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΕΣΑΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..
ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ EVIL ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ?
ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΙΚΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ?
ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ?ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ? ΔΛΔ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ??
ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΚΙΕΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ? ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΕΙ??
ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ..

ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 19:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην καλησπερα...

Φιλτατη andrian (τωρα καταλαβα οτι εισαι κοριτσι..)
Θα σου απαντησω στις ερωτησεις σου:
Εχει πανω απο 2 χρονια που εγινε αυτο...
Το σπιτι βρισκετε καπου στο Διδυμοτειχο...Δεν ξερω τι συμβαινει με το σπιτι..Δεν ηθελα να μαθω...Ουτε ξερω αν μενει κανεις ακομη γιατι το παιδι εκεινο δεν ηταν δικος μου γνωστος..(Εγω μενω Κρητη)
Δεν εχω πλεον τετοια ονειρα...Και ουτε θελω να αποκτεισω
Πιστευω στον Χριστιανισμο..Και κανω αρκετα συχνα τον σταυρο μου...
Για τους φιλους μου αυτους δεν ξερω τιποτα...εχουμε χαθει...
Δεν εχω παρατηρησει τιποτα σκιες...


Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 22:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ.............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2003, 22:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ.............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

michaeldim
Νέο Μέλος

Malta
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2003, 10:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους michaeldim  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος michaeldim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
de mporw na katalavw giati pola atoma anazitan praktiki gnwsi ki isa isa na kanoun ena magiko ki oxi thewritiki gnwsi..Isa isa na fygei h loksa;; ki na lene oti stous filous oti xeroun;;

Michail Dimitriou
http://www.dimitriou.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2003, 14:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι/ες μου...

Απουσιασα για καποιες μερες λογο καποιων προβληματων και επανηρθα....
Βλεπω δεν ειχατε πολλες αποριες οι συζητησεις...
Οποτε μιας και δεν εχω και γω να προσθεσω πολλα,θα απαντησω σε 2 ατομα...
UFO διαβασε ολο το θεμα και θα μαθεις...
michaeldim ολα καλα?Φιλε μου ολοι ζητανε πρακτικες γιατι ισως θελουν να αποφυγουν καποια πραγματα οπως ο φιλτατος Ο ΩΝ ο οποιος και απουσιαζει πολυ καιρο τωρα...Αλλοι παλι οπως ειπες το κανουν για να "πουλησουν μουρη"...Κοιταξε με αυτα τα θεματα δεν ειναι να παιζεις ουτε ειναι κατι για το οποιο πρεπει να περιφανευεται καποιος...Αλλα τι μπορεις να κανεις...
Επισης υπαρχει και η εκδοχη του "αν δεν το ζησεις δεν καταλαβαινεις τιποτα"..και σ'αυτη την εκδοχη δεν "δουλευουν" οι θεωριες...Γιατι καποιος που μπορει να χει χιλιες δυο θεωριες,πως μπορει να αποδειξει κατι που δεν εχει δει..ή να διαψευσει τον αλλο που το ειδε με τα ματια του(το εζησε)...
Καταλαβαινεις πιστευω τι θελω να πω...
Αυτα..

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2003, 20:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα φιλοι μου........


Χρονια πολλα σε ολους....Οτι επιθυμειται....Ελπιζω να πηγατε πουθενα για διακοπες...Τα λεμε με τον καινουργιο χρονο με καινουργια νεα...


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy