ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PeterPunk13
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2007, 15:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PeterPunk13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Neyda αν θες κανε με add lloyd_christmas13@hotmail.com με ενδιαφέρει η ιστορία σου και θέλω να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.Και γενικά οποιος ξέρει ας με κάνει add.

Edited by - PeterPunk13 on 20/08/2007 15:26:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

metallion
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 13:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nomizo pos to potiraki DEN litourgi omos pisteuo sta pneumata dokimasa 3 fores mia me 4 pedia perimename pano apo mia ora den egine tipota diavazame ston h/y pores ma poles ores gia to pos ginete sosta kai ti prepi na prosexoume pali den egine tipota autoi ta paratisan ego oxi to dokimasa monos (den fompame ta pnefmata ka8olou ti 8a me kanoun?)ekana olla ta grmata maura erxode kaka pnefmata len 5alfa kai olla ta sxetika pali den egine tipota nomizo pos prepi na pite ti akrimpos prepi na kanoume gia na litourgisi an eksakolou8isete na lete den kani kai den einai pexnidi kai alles mpourdes to einai psema an den 8elete na to pite dimosios stilte e-mail afou den ginete kai to kserete

sasaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 14:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή metallion, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις τoυ Esoterica.
Σου εύχομαι καλή διαμονή!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.

Θα ήθελα επίσης να σε ενημερώσω πως το συγκεκριμένο θέμα συζήτησης - όπως και κάποια παρεμφερή μ' αυτό - δεν προσφέρονται ως μια ευκαιρία κατάθεσης πληροφοριών, τεχνικών, μεθόδων κλπ για την επίκληση.

Ο σκοπός της ύπαρξης του είναι να δοθεί μια ευκαιρία στους συμμετέχοντες να προσεγγίσουν το θέμα με μια ερευνητική διάθεση και να υπάρξει ένας βαθύτερος κι ουσιαστικός διάλογος για αυτό το θέμα, μέσα από μια περισσότερο φιλοσοφική σκοπιά.
Τι είναι δηλαδή αυτό που κάνει τους ανθρώπους να έλκονται από την ιδέα μιας επίκλησης, τι νομίζουν ότι θα καταφέρουν μ' αυτήν κλπ.

Καλή σου συνέχεια κοντά μας!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
metallion
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2007, 17:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα τοτε θα μπρουσες να μου δοσις κανα link για πληροφοριες

sasaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2007, 11:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τσου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pananotis3
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2007, 19:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλα τα μέλη...
Διάβασα με κάποιους φίλους μου τις προηγούμενες σελίδες του forum...
Θα ήθελα, εαν γίνεται να μου στείλει κάποιος με email όλη την διαδικασία του 'ποτηριού'. Σας παρακαλώ επικοινωνίστε μαζί μου!!!

Φιλικά,
Pananotis


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gyubrush
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2007, 22:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gyubrush  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε φιλε θα ελεγα να μην προκαλεις την τυχη σου.
Οι προειδοποιησεις ειναι πολλες.

Φιλικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DimPoul84
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2007, 02:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DimPoul84  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΠΗΓΗ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ. ΈΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ Η WITCHBOARD H QUIJA BOARD...
ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ Η ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗΣ…ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ. ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥΔΙΑΖΟΤΑΝ ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΙΑΣΜΕΝΑ. ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΑΜΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΩΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΩΡΙΣ ΄΄ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ’’. ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ… 1) ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΙΟΥΝΙΟΥ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2 ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ. ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ. ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΩΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΜΑΣ ΑΡΑΔΙΑΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ(ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ!!! ΟΛΟΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΗΜΑΣΤΑΝ) …ΜΙΛΑΓΕ ΓΙΑ ΠΥΛΕΣ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ, ΓΙΑ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΥΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΣΑ ΠΕΤΡΕΣ, ΜΑΥΡΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΣΑΡΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ ΤΕΛΟΣ !!!ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΕ. ΟΛΟΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΚΑΓΚΕΛΟ!!! ΠΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΜΑΣ ΦΑΝΗΚΕ Η ΑΡΧΑΙΑ ΓΡΑΦΗ!!! ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟΙ… ΑΦΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΣΟΚ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ…ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΑ .Η ΩΡΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΑΝ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ. ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟ ΔΙΝΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ… ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΤΕ ΕΣΚΙΣΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ. ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΝΑ ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ…ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ…ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ…ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΝΑ ΜΥΣΤΗΡΙΟ…2)ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ . ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΛΟΓΟ ΕΛΛΙΠΗΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΑΦΘΟΝΟΥ ΓΕΛΙΟΥ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑΜΕ ΝΑ ΄΄ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΣΗΜΑ’’… ΤΟΝ ΡΩΤΑΜΕ ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΡΦΕΑΣ (ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ) .ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΝΑΙ. ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΈΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΕΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΑΣ, ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΝΟΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΑΚΩΒΟΣ Ο ΠΡΕΣΒΥΤΕΡΟΣ…ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ. ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΜΑΣ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΕΙΣ… ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΕΚΑΝΕ ΠΛΑΚΑ… ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΜΕ ΥΦΟΣ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΘΡΥΨΑΛΑ… ΙΣΧΥΡΟ ΤΟ ΣΟΚ ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΣΑΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ… ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΈΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ….
ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!!! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Η ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΥΑΛΩΝ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ…ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 15:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙΚΕΦΑΛΑΙΑΟΧΙΚΕΦΑΛΑΙΑΟΧΙΚΕΦΑΛΑΙΑ

-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
martlou
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2007, 04:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους martlou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχετε ακούσει ότι όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρων οι κότες.
Τα κακά πνεύματα ευκαιρία ζητούν να ενοχλήσουν. Αφήστε τα εκεί πού είναι. Τα καλά δεν ενοχλούν ποτέ.
Κάποτε ανακατευόμουν κι εγώ με όλα αυτά. Είχα ενοχλήσεις. Πότε μου πλάκωναν το στήθος, όταν κοιμόμουν, πότε έβλεπα το πνεύμα μέσα στη μπανιέρα μου, άκουγα ψιθύρους ανεξήγητους, έπαθα κατάθλιψη, τα έβλεπα όλα μαύρα.
Είναι βαρύ το αντάλλαγμα πού ζητούν. Κοροϊδεύουν πάντα, εξάλλου κακά πνεύματα είναι, κακές συνήθειες έχουν.
Μπορεί πάλι όταν παίζετε τα ποτηράκια ή οτιδήποτε άλλο, να πέσετε σε ανοιχτή ώρα, κατάλληλη ημέρα, και άλλες ευνοϊκές συνθήκες για την παρουσία τους , και μετά άντε να καθαρίσετε.
Απαλλάχτηκα από όλα αυτά με την βοήθεια κάποιας φίλης, πού διάβαζε κάτι ψαλμούς στο όνομά μου και δικές μου προσευχές (Αγ. Κυπριανός κ΄λ΄π.) Όταν καθάρισα το ένιωσα μέσα μου ξαφνικά.
Για το πνεύμα της μπανιέρας, απλά το οδήγησα με το μυαλό μου έξω από το σπίτι μου , έλιωσε στο δρόμο και χάθηκε. (Το είχα φέρει με εύκολο τρόπο, γιαυτό και έφυγε εύκολα).
Είχα γνωρίσει κάποιον, που το βλέμμα του με φόβιζε.Αργότερα έμαθα πώς είχε πέσει σε κώμα εξ αιτίας κάποιας κακιάς παρουσίας που δεν μπόρεσε να διώξει. Έμεινε καιρό στην εντατική και όταν συνήλθε κάποτε , δεν ήταν ποτέ ο ίδιος. Το μαρτυρούσε το βλέμμα του, ήταν διαβολικό.
Χαίρομαι που γλίτωσα από όλα αυτά. Δεν θέλω να ξέρω τι υπάρχει εκεί έξω. Κανείς δεν βγήκε αλώβητος από τέτοια ανακατέματα. Να προσέχετε.

MARTLOUΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Squall
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2007, 15:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Squall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημερα και απο μενα!
Αργησα λιγακι για τη συζητηση αλλα θα ηθελα να εκφρασω τις αποψεις μου.

εχω παιξει αυτο το παιχνιδι αρκετες φορες.καθε fora to pnevma poy eskage itan analogo tis diathesis pou eixe i parea.to pio tromaxtiko peistatiko itan tin prwti fora , malistan imoun egw aftos pou to kalese ,opou to potyraki den ypakouge k xoropidouse sto trapezi.anagastikame na to dioxoume stelnodas tou energeia k prostazodas to.
meta apo afto to dokimasame kaboses fores edelws gia plaka k gia na deiksoume se diaforous 'apistous' oti leitourgei!to pio asteio itan mia fora opou mas irthe xaraktiristiki boxa k to rwtisame pios eklase.mas edeikse ton pragmatiko enoxo opws apodeixtike argotera ;)

ola afta eginan kaboso kairo pisw....simera pleon me kapia epipleon pragmata pou exw dei k exw kaneiden xerw an tha xana asxoloumoun me afto.
afenos giati den exei noima.ektos an pragmatika theleis na rwtiseis kati,gnwrizeis tis synpeies k xereis pws na tis adimetwpiseis k afeterou giati oi eniote asxetoi den ftaine se tipota na tous 'petas' dedomena pou den einai etoimoi na xwnepsoun.afto isws na tous ferei ektos isoropias...

afto gia to opoio den exw idea einai ti pragmatik kaleis k ti erxete.einai sigoura anthrwpino pnevma?ti eidous?(tis perisoteres fores apadaei "kako" )
i mipws einai kati pio aprosdioristo?opws aplws dikes sou (i kapoiou apo tinparea pou einai pio 'energos' apo sena) skeseis k energeia?
fainomeno poltergeist-stoixeiako tou aera?(eidika stin periptwsi tou eViL opou anaferei tzamia na spane.ktl.)
k afto pou prepei na skeftei opios thelei na to dokimasei einai ti pragmatika afto kerdizei....

ps.sorry gia ta greeklish.aplws grafw pio grigora etsi


ps2.erwtisi ston evil:poso kourasmenoi isastan meta apo afto?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2007, 17:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαλημερα και απο μενα!
Αργησα λιγακι για τη συζητηση αλλα θα ηθελα να εκφρασω τις αποψεις μου.

εχω παιξει αυτο το παιχνιδι αρκετες φορες.καθε fora to pnevma poy eskage itan analogo tis diathesis pou eixe i parea.to pio tromaxtiko peistatiko itan tin prwti fora , malistan imoun egw aftos pou to kalese ,opou to potyraki den ypakouge k xoropidouse sto trapezi.anagastikame na to dioxoume stelnodas tou energeia k prostazodas to.
meta apo afto to dokimasame kaboses fores edelws gia plaka k gia na deiksoume se diaforous 'apistous' oti leitourgei!to pio asteio itan mia fora opou mas irthe xaraktiristiki boxa k to rwtisame pios eklase.mas edeikse ton pragmatiko enoxo opws apodeixtike argotera ;)

ola afta eginan kaboso kairo pisw....simera pleon me kapia epipleon pragmata pou exw dei k exw kaneiden xerw an tha xana asxoloumoun me afto.
afenos giati den exei noima.ektos an pragmatika theleis na rwtiseis kati,gnwrizeis tis synpeies k xereis pws na tis adimetwpiseis k afeterou giati oi eniote asxetoi den ftaine se tipota na tous 'petas' dedomena pou den einai etoimoi na xwnepsoun.afto isws na tous ferei ektos isoropias...

afto gia to opoio den exw idea einai ti pragmatik kaleis k ti erxete.einai sigoura anthrwpino pnevma?ti eidous?(tis perisoteres fores apadaei "kako" )
i mipws einai kati pio aprosdioristo?opws aplws dikes sou (i kapoiou apo tinparea pou einai pio 'energos' apo sena) skeseis k energeia?
fainomeno poltergeist-stoixeiako tou aera?(eidika stin periptwsi tou eViL opou anaferei tzamia na spane.ktl.)
k afto pou prepei na skeftei opios thelei na to dokimasei einai ti pragmatika afto kerdizei....

ps.sorry gia ta greeklish.aplws grafw pio grigora etsi


ps2.erwtisi ston evil:poso kourasmenoi isastan meta apo afto?


Squallκαλωσόρισες.
Ποιό άτακτο στοιχειακό κατέλαβε το πληκτρολόγιό σου και άρχισε να γράφει γκρηκλις?:))))))))

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις ελληνικά και όχι γκρηκλις για να είναι ευανάγνωστα τα μηνύματά σου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
josk dikey
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2007, 00:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους josk dikey  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς καλησπέρα σας, να πω ότι έκατσα και διάβασα σχεδόν μονορούφι :D και τις 20 σελίδες του Θέματος...
Αρχικά να παρατηρήσω κάτι το οποίο με ενόχλησε ότι στην αρχή κάποιο μέλος (με συγχωρείς που δε θυμάμαι όνομα) είχε αναφερθεί στη σολομωνική για το κάλεσμα πνευμάτων και σε τρόπους προφυλάξεις... Μετά από αρκετό καιρό (σχεδόν 2 χρόνια) και έχοντας αλλάξει τα περισσότερα ενεργά μέλη παρακολουθώ να λένε πολλοί αποφάσισα να κάνω ποτηράκι η έκανα ποτηράκι και δεν έγινε τίποτα και πιάσαμε κουβέντα και μου είπε όλα καλά...Προσοχή δε θέλω να προσβάλω τα λεγόμενα κανενός αλλά αν σκεφτείτε στην αρχή γράφονταν για σπασμένα ποτήρια για σπίτι μες τις φλόγες για οράματα και άλλα πολλα.. Δεν αμφισβητώ κανέναν από τους γράφοντες αλλά θέλω να μάθω (I want to believe)..
Και έχω και κάποιες απορίες
Αλλά πρώτα να πω σε γραφών που ρωτούσε γιατί να θέλουμε να το κάνουμε αφού έτσι προσβάλουμε το Θεό να του απαντήσω ότι έτσι τον ανακαλύπτουμε βλέπουμε ότι υπαρχει .. Το τελευταίο καιρό είχα χάσει τη πίστη μου σε κάτι ανώτερο σε κάποιο θεό και απλώς πίστευα ότι όταν πεθαίνουμε πεθάνουμε δεν έχει συνέχεια και πριν ..Και ομολογουμένως η συζήτηση άρχισε να με ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ να ΞΑΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΙΣΩ τις απόψεις μου για αυτό... Γιατί απλά ο δαιμονας θα έρθει ο Θεός οχι.. Δεν το λέω σαν βλαστημιά και ούτε θέλω να βλαστημήσω αλλά πως να πιστέψω κάτι που δεν μπορώ να δω? Πως να πιστέψω στο Θεό όταν ΔΕΝ έχω δει το διάβολο? Η ακόμα πως να πιστέψω στο Θεό όταν δεν Τον έχω δει? Οι γραφές δε αρκούν και οι εκκλησιά σίγουρα (μιλώντας πάντα για τους εκπροσώπους όπως παπάδες , και όχι όλους βέβαια αλλά αρκετούς  ) όχι μόνο δε βοηθάει αλλά αποφεύγει την αλήθεια. Ήδη έχει αναφερθεί παράδειγμα που παπάς σε γραφωντα δεν το υποστήριζε μέχρι που τον στρίμωξε όπως λέει χαρακτηριστικά , ή ο άλλος (παπάς πάλι) οπού είδε το διάβολο να τριγυρνάει και έσκισε το κομμάτι χαρτί που του έδωσε ο γραφων.. Το οποίο τι έγραφε? Και γιατί το έσκισε ? Μήπως απλά αν κάποιος πάει σε ένα παπα με την ίδια δικαιολογία και τα ίδια γραφόμενα δε θα του πει τα ίδια? Άρα κάτι κρύβουν η δε ξέρουν την απαντηση ..
Και εδώ είναι αυτό που θέλω εγώ .. Απαντήσεις .. Στο αν αξίζει η ζωή στο τι είναι μετά από αυτή κατά πόσο η τωρινή ζωή επηρεάζει την επομενη .. Ενα πνεύμα δαίμονας άγγελος θα μπορούσε να μου δώσει αυτές τις απαντήσεις??? Η μήπως και αυτό θα μου λέει π@π@ρι3ς.. Ξαναλέω δε θέλω να προσβάλω κανένα και συγνώμη αν το κάνω αλλά δε μπορώ να βγάλω ακρη .. Θέλω ένα νόημα στη ζωή μου εκτός της καταναλωτικής μου μανίας Θα μπορέσει ένα πνεύμα φάντασμα η όπως το λένε να βυθίσει?
Επίσης πολλοί από εσάς λέτε ότι από τι μια τα ενοχλούμε και από την άλλη ότι ψάχνουν ευκαιρία για μπουν στο κόσμο μας στο σπίτι μας και ότι αφού τα ενοχλούμε έρχονται και μας ρουφάνε ενέργεια και ζούνε από εμάς .. Για μισό λεπτό δηλαδή...Αφου τα ενοχλούμε γιατί έρχονται? Εσένα δηλαδή όταν κάποιος σου χτυπάει τη πόρτα αν θες ανοίγεις αν δε θες όχι Άσε που έχεις και το ματάκι και ξέρεις ποιος είναι το ίδιο και τα πνευματα .. ξερουν ποιος τους καλεί εμείς δε ξέρουμε ποιος ερχεται .. επίσης αφού όλα θέλουν ένα σπίτι γιατί δε γίνεται συνωστισμός και έρχεται ένα μόνο? Επίσης αφού έρθει και ζει με το φόβο γιατί δε μας κάνει να χεζόμαστε πάνω μας όπως έκανε στον evil αλλά και σε τόσους άλλους? Και να ην μπορούμε να το διώξουμε? Επίσης αφού αυτά ξέρουν για εμάς και εμείς όχι για αυτά γιατί έρχονται όταν είμαστε προφυλαγμένοι απέναντι τους?
Έχω κι αλλο...
Γιατί να έρχονται μόνο τα κακά και όχι τα λάλα για να μας βοηθήσουν να μπούμε στον ίσιο δρόμο όταν τα έχουμε κάνει σκ@τ@ και έχουμε διαπράξει 7 βιασμούς και 25 δολοφονίες ωστε να μετανωοισουμε... Το ξέρω ότι η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από το παιχνίδι όπως το αποκαλούν πολλοί με το ποτηράκι αλλά εμένα μου δημιούργησε απορίες σχετικές και μη.. Και εν τέλει εγώ μπορώ να κάτσω σπίτι μου μια μέρα να καλέσω ένα πνεύμα έστω και κακό και να μου δώσει απαντήσεις για έμενα επειδή δεν έχω λεφτά να δώσω σε ψυχολόγο?
Μια άλλη απορία που έχω ακόμα είναι από ότι φαίνεται από τα γραφόμενα το μόνο που χρειάζεται για να γίνει αυτό είναι μια αλφάβητο το πιθανότερο σε κύκλο οι δέκα πρώτοι αριθμοί και ένα ναι και ένα όχι όλα το καθένα γραμμένα σε ένα ξεχωριστό χαρτακι .. γιατί το ποτηράκι έγινε και με μια πένα και με τραπεζάκι και ποιος ξέρει ίσως και με το προφυλακτικό που χρησιμοποιήσαμε λίγο νωρίτερα (τι να κάνουμε δεν είχαμε κάτι άλλο ευκαιρο ....) επίσης κάποιος άλλος είπε ότι γίνεται να το βάλεις να μιλήσει το κάθε πνεύμα αντί να γράφει με γράμμα άρα ούτε αυτά χρειάζονται άρα ούτε κεριά χρειάζονται άρα μόνο μια παρέα 4 και πάνω άτομα (το τι ώρα θα γίνει δε μας νοιάζει από ότι έχει ειπωθεί) επίσης τα κεριά ΔΕ χρειάζονται μόνο σβηστά φώτα η σκοτάδι αλλά μερικοί λένε μέρα η φως για να καλέσεις καλό πνεύμα .. επίσης άλλοι κάλεσαν σπίτι άλλοι σε παρκο .. Άρα ούτε το που και το τι ώρα έχει σημασία...και αν δε κάνω λάθος κάποιος είπε ότι το έχει καλέσει το πνεύμα μόνος του για να τον βοηθήσει που έχασε τα κλειδιά η κάτι τέτοιο δεν είμαι σίγουρος...Άρα το μόνο που χρειάζεται είναι πίστη ότι υπάρχουν πνευματα .. και εγώ που διαβάζω δυο μέρες τώρα τη συζήτηση ψάχνοντας συγχρόνως για στοιχεία στο ίντερνετ έχω πραγματικά σιγουρευτεί ότι υπάρχουν πνεύματα τι ακριβώς δε ξέρω αλλά με κάνατε να πιστέψω άρα αν εγώ θα πω πνεύμα είσαι εδώ αυτό θα μου απαντήσει και ταυτόχρονα θα μπει στο σπίτι μου??? Η πρέπει πρώτα να το καλέσω και να πω καλώ το πνεύμα του ... δε ξέρω .... καλώ ένα πνεύμα με υπομονή να με βοηθήσει να λύσω το ψυχολογικά και υπαρξιακά μου προβλήματα...
Δεν είμαι σίγουρος που ήθελα να καταλήξω και που κατέληξα αλλά επειδή πολλοί κάθονται και λένε το μάκρη τους και το κοντό τους ας σεβαστούν άτομα τα οποία έχουν δίψα για γνώση να μάθουν σωστά και άτομα τα οποία προθυμοποιούνται να δώσουν τις γνώσεις τους ας μην τις διαστρεβλώνουν...
Ειλικρινά συγνώμη αν κάποιοι προσβλήθηκαν από το κείμενο μου δεν έγινε ηθελημένα ..


there is always a happy end, and if its not happy its not the end..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2007, 02:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ
quote:
josk dikey
καλωσόρισες.

Καταιγιστικό το μήνυμα !!! Θα σου πω την προσωπική μου γνώμη.

quote:
Καταρχάς καλησπέρα σας, να πω ότι έκατσα και διάβασα σχεδόν μονορούφι :D και τις 20 σελίδες του Θέματος...

Πω πω !!! χαρά στο κουράγιο σου. Όχι για το συγκεκριμένο θέμα αλλά για το ότι διάβασες 20 φορουμικές σελίδες. Εκανες το πείραμα να δεις πόσες είναι στο WORD?

quote:
Γιατί απλά ο δαιμονας θα έρθει ο Θεός οχι.. Δεν το λέω σαν βλαστημιά και ούτε θέλω να βλαστημήσω αλλά πως να πιστέψω κάτι που δεν μπορώ να δω? Πως να πιστέψω στο Θεό όταν ΔΕΝ έχω δει το διάβολο? Η ακόμα πως να πιστέψω στο Θεό όταν δεν Τον έχω δει? Οι γραφές δε αρκούν και οι εκκλησιά σίγουρα (μιλώντας πάντα για τους εκπροσώπους όπως παπάδες , και όχι όλους βέβαια αλλά αρκετούς  ) όχι μόνο δε βοηθάει αλλά αποφεύγει την αλήθεια. Ήδη έχει αναφερθεί παράδειγμα που παπάς σε γραφωντα δεν το υποστήριζε μέχρι που τον στρίμωξε όπως λέει χαρακτηριστικά , ή ο άλλος (παπάς πάλι) οπού είδε το διάβολο να τριγυρνάει και έσκισε το κομμάτι χαρτί που του έδωσε ο γραφων.. Το οποίο τι έγραφε? Και γιατί το έσκισε ? Μήπως απλά αν κάποιος πάει σε ένα παπα με την ίδια δικαιολογία και τα ίδια γραφόμενα δε θα του πει τα ίδια? Άρα κάτι κρύβουν η δε ξέρουν την απαντηση ..

Δαίμονας? Τί είναι ο δαίμονας αλήθεια? Και ΑΝ έρχεται κάτι ΤΙ είναι αυτό που έρχεται?

Ο Διάβολος τί είναι και σε ποιές θρησκείες υπάρχει και γιατί?

Ο δυαδισμός υπήρχε πάντα αλλά αν συγκρίνουμε την Ινδία π.χ. με την δική μας θρησκεία θα δούμε ότι ο Βισνού και ο Σίβα -που εκφράζουν τον δυαδισμό- απέχουν κατά πολύ από τον Θεό και τον Διάβολο.

Αν εξαιρέσουμε τις θρησκείες που γέννησε ο Ιουδαϊσμός, το δίπολο υπήρχε μεν, αλλά ο κακός της υπόθεσης δεν υπήρχε δε, ήταν οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.

quote:
Στο αν αξίζει η ζωή στο τι είναι μετά από αυτή κατά πόσο η τωρινή ζωή επηρεάζει την επομενη .. Ενα πνεύμα δαίμονας άγγελος θα μπορούσε να μου δώσει αυτές τις απαντήσεις???

Δαίμονας ή άγγελος δεν ξέρω αλλά τα ερωτήματά σου έχουν απαντήσεις. Υπάρχουν γραπτά κείμενα. Διάβασε Πλάτωνα. Είναι διαφωτιστικότατος. Τον Τίμαιο ειδικά, Την απολογία του Σωκράτη.

Και φυσικά την επηρρεάζει. Επιλογές που κάνεις, ο δρόμος που ακολουθείς, δεν είναι ο μόνος, παίρνεις αποφάσεις, και αυτές φυσικά ανάλογα με τη φύση τους υπάγονται στον νόμο της δράσης και της αντίδρασης.

Και για να έρθουμε στο θέμα των πνευμάτων. Εγώ προσωπικά δεν έχω καλέσει τίποτα, οπότε δεν έχω την εμπειρία.

Η παράδοση λέει ότι δεν έρχεται το πνεύμα που καλείς αλλά στοιχεία κατώτερων πεδίων που τρέφονται απο τις τακτικές αυτές, γι΄αυτο και δυσκολεύονται να τα διώξουν αυτοί που τα προσκαλούν.

Δηλαδή αν καλέσεις τον Μέγα Αλέξανδρο, ή τον παππού σου, δεν θάρθει αυτός αλλά κάποιο "ον" που το παίζει ότι είναι το συγκεκριμένο πρόσωπο.

Αυτά λέει η παράδοση. Προσωπικά δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο οπότε δεν μπορώ να πω αν έχει δίκιο ή άδικο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2007, 20:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε josk dikey, ένα μεγάλο μέρος των ερωτημάτων σου, θα σου απαντηθούν αν κατανοήσεις πως Θεός και Διάβολος αποτελούν κάτι το ενιαίο. Δεν μπορεί να υπάρχει ο ένας αν δεν υπάρχει ο άλλος. Κάθε θετική εκδήλωση (θεός) και κάθε αρνητική εκδήλωση (διάβολος) έχουν κοινή πηγή προέλευσης. Οποιοσδήποτε διαχωρισμός απλά υποβιβάζει αυτό το αρχετυπικό-μητρικό δίπολο και μας αποπροσανατολίζει.

Περισσότερα επί των ερωτημάτων σου συντόμως!

R + C
Invoke Often
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LathSpell
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 22:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LathSpell  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα διαβασα και εγω τις διαφορες εμπειριες και τις αποψεις του θεματος...Ωραιο θεμα δεν αντιλεγω και οπωσ ειπε ο evil καλυτερα παιδια μακρια και αγαπημενοι.Και οπως ειχε πει και ενας αγαπημενος ηρωας ενος fantasy διηγηματος o Caramon Majere οσοι τον ξερετε ξερετε και τον διδυμο αδερφο του.... ειχε πει το εξης..Forget the past Ignore the future Live the present.Κοινως θελω να πω οτι εχει διατυπωσει ο evil μακρια η περιεργεια σκοτωσε την γαλη λαικιστη την γατα οπως θα λεγε ενας γνωστος μας επικουρος.Και οπως λεει ι τσιγκανα στον johny sto αλμπουμ Crimson Idol (w.a.s.p) κανω και διαφημιση Βλεπε την υπογραφη μου και προπαντως αμα ειναι να κανετε την κουτουραδα το νου σας και το νουνου σας και παρτε μετρα προστασιας οπως το αλατι η θειαφι..Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος λιγο το χα το κακο οποτε εγραφα βλεπε 5 Στις πανελληνιες τον καιρο εκεινο.Να στε καλα πεδες και καλη μου αρχη στο πανεμορφο site

BE carefull what you wish for it may come trueΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 23:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ/η LathSpell καλωσόρισες ΕΣΩ-τερικα, και σου εύχομαι καλή πλοήγηση.

Αυτό με την γαλη πολύ μου άρεσε !!!

Και μου αρέσει και το BE carefull what you wish for it may come true. Το αγαπημένο μου ρητό.

Και πάλι καλωσόρισες.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sarantis
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2007, 06:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sarantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα στους φίλους του Esoterica.gr είμαι ο Σαράντης και όπως κάθε παιδί λέει την δική του πραγματική ιστορία έτσι κι εγώ θεώρησα να την πω, μα πάνω απ όλα να την μοιραστώ μαζί σας.
Το παιχνίδι " Ποτηράκι" η αλλιώς " Ouija Board " είναι πλέον γνωστό σε όλους όσους εξερευνούν αυτό το θέμα, παραδέχομαι ότι το παίζω συνέχεια γιατί μου αρέσει και επειδή είναι κάτι παράξενο και προτόγνωρο. Λοιπόν, για να μην σας κουράζω, το παιχνιδί αυτό ήθελα από καιρό να το παίξω και να δω πως είναι, στην αρχή μια παρέα που είχα γνωρίσει με κάτι φίλες μου μας έδειξαν την μέθοδο και τότε το έμαθα κι εγώ, αφού λοιπόν συνιθίζαμε να το παίζουμε, κάποια στιγμή μας ήρθε ένα συγγενικό πρόσωπο μιας φίλης μου και ο λόγος που ήθελα να παίξω κι εγώ ήταν επειδή ήθελα να έρθει κάποιο δικό μου, εντάξει δεν λέω όλα μια χαρά τα βρήκε όλα και οκ. - Κανένα πρόβλημα -.
Αργότερα το έμαθα σ άλλα άτομα, σε άλλη παρέα, και ήρθαν και σ αυτά οικογενειακά πρόσωπα και χάρηκα πολύ που είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν μαζι τους κι έτσι τους έκανα να νιώσουν υπέροχα και να τις κάνω και τις δύο ξεχωριστές κοπελιές να νιώσουν ωραία.
Ένα βράδυ λοιπόν, κατα τις 5 το πρωί αν θυμάμαι καλά είχαμε την ιδέα να ξαναπαίξουμε αυτό το παιχνίδι κι έτσι φτιάξαμε τα χαρτάκια και βρήκαμε κι ένα ποτηράκι από την κουζίνα, κάτσαμε στο δωμάτιο και ξεκινήσαμε, αν και το ένστικτό μου έλεγε ότι κάτι κακό θα γινόταν αλλά από την άλλη πίστευα ότι δεν θα γινόταν επειδή είμασταν μόνο τέσσερα αγόρια. Λοιπόν, το ξεκινήσαμε σαν χαβαλέ γιατί έλεγα ουιγια! ουιγια! ουιγια! καθώς το κάναμε κύκλους σαν τον ρυθμο του τραγουδιού Karma chameleon του Μπόυ τζωρτζ, εντάξει από την μία έλεγα από μέσα μου δεν θα πετύχει κι από την άλλη αισθανόμουν το κακό, ξαφνικά όμως παρατήρησα ότι έτρεμα, όχι από φόβο αλλά μάλλον κάτι από κρύο κι υστερα συνηδειτοποίησα ότι έτρεμαν και υπόλοιποι τρεις, μάλλονθα ερχόταν από τα δάχτυλα που ακουμπούσαν το ποτηράκι ( Φαντάστηκα ).
Τα φώτα του δωματίου του παιδιού ήταν σβηστά κι αυτό με ανυσηχούσε περισσότερο αλλά ήξερα ότι κάπου έξω θα ερχόταν το ξημέρωμα αλλά σύντομα έκανα λάθος γιατί... όταν είπα την προσευχή από ένα βιβλίο αμέσως συνηδητοποίησα ότι το αστέρι που κάνω για να "σφραγίζω" δεν το έκανα με λάδι... το έκανα απλός " σκέτο " οπότε ήταν σίγουρο πως κάτι δεν θα πήγαινε καλά... πριν προλάβω όμως να τους ενημερώσω ρώτησε ο διπλανός μου " Ειναι κανείς εδώ που θέλει να μας μιλήσει..."
Σιωπή, δεν έγινε τίποτα αλλά αμέσως το ποτήρι πήγε αγριεμένα στο "ΝΑΙ" από την ορμή και μόνο ήξερα ότι ήταν κακό, επείσης δεν ήθελα να τους πω για το λαδάκι για να μην τους ανησυχήσω και το παιχνίδι του " Κακού " άρχισε να ξεκινάει...
Τους έχω πει για το παιχνίδι κι έτσι ξέρουν τι ερψτήσεις πρέπει να κάνουν και τι όχι, και σαν δέυτερη ερώτηση που κάνουμε είναι να ξέρει κάποιον κι ήξερε τον απέναντι μου... με τον τρόπο που έγραψε το όνομά του φίλου μου κατάλαβα 100 % ότι ήταν κακό κι ήθελα να το διώξω αλλά όμως πριν το διώξω ήξερα ότι δεν θα έφευγε και έτσι σκέφτηκα να τον ρωτήσω πως το λένε και μου απάντησε " ΚΑΚΟΣ ".
Αμέσως όλοι χλωμιάσαμε μα περισσότερο ο φίλος μου γιατί εκτός ότι τον ήξερε, το παίζαμε και σπίτι του, όλοι τρομάξαμε και κυρίως εγώ γιατί δεν έχω συνηθήσει σε κάκα και το ένστικτό μου είχε δίκιο. έλεγε διάφορα και πάνω απ όλα φαινόταν και αγριεμένο, του ζητήσαμε να φύγει και δεν έφευγε ώσπου έφυγε απότομα.

Λίγα λεπτά αργότερα σηκωθήκαμε, σπάσαμε ποτήρια, κάναμε σταυρούς και ανοίξαμε παράθυρα. όμως δεν είναι μόνο αυτό γιατί υπάρχει και συνέχεια..

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΗΡΘΕ...


Ο φίλος μου έδειχνε ανύσηχος, όταν πήγε στην τουαλέτα είπα στα παιδιά να του πούμε ψέμματα ότι εμείς το κουνάγαμε για να μην φοβάτε. Έτσι θεώρησα ότι δεν θα έδειχνε ανύσηχος, αλλά μετά από λίγες ώρες του εξη γήσαμε την αλήθεια για να ξέρει τουλάχιστον είχε ξημερώσει τώρα κι οπότε δεν θα φοβόταν, αλλά όμως φοβόταν και έτσι σαν λύσει είπα να ξαναπαίξουμε για δεύτερη φορά " Ουίγια Μπόαρτ " ίσως να φαίνετε χαζό αλλά μόνο έτσι θα τον καθυσήχαζαμε εξάλου είχε ξημερώσει έξω και πιστεύαμε ότι δεν θα ερχόταν πάλι. Κλείσαμε το παράθυρο του δωαμτίου και αμέσως βυθιστήκαμε στο σκοτάδι για δεύτερη φορά.

Ξέραμε ότι τον εκνεύριζε που γελάγαμε γι αυτό και είμασταν ποιο σοβαροί, εκτός από τον φίλο μου που γνώριζε ο οποίος δεν συμμετείχε στον κύκλο κι έτσι ρωτήσαμε πάλι... " Είναι κανέις εδω? "
Το ποτήρι σχεδόν έφευγε από τα χέρια μας και ακούμπησε στο " Ναι " ξέραμε όλοι και πάλι ποιος ήταν από τον θυμωμένο χαρακτήρα, για να μην σας τα πολυλογό λοιπόν, το " Ων " φαινόταν πολύ έξυπνο ο φίλος μου καθυσηχάστηκε αφού του είπε ότι δεν θα του κάνει κακό κι αφού όλα ήταν εντάξει ήθελα με την σειρά μου να ρωτήσω μερικά πράγματα γι αυτόν, κι έτσι άρχισα:

Ερώτηση: " Πως σε λένε? " μου Απάντησε: " Κακός "
" Πόσο ετών πέθανες? " " 33 " μου απάντησε, και τον ρώτησα ξέρεις και ποιος άλλους ήταν 33 χρονών? άρχισε να μου γράφει " Ο ΧΡΙΣ.. " σωστά του λέω... Μου φάνηκε ενδιαφέρον κι ήθελα να μάθω γι αυτόν, τον ρώτησα αγαπημένο του χρώμμα μου είπε μαύρο και αριθμο μου είπε το 7 και ο φίλος μου, το οποίο είχε " Συμπαθήσει " είπε ότι αυτά είναι και για τον ίδιο αγαπημένα. Κάποια στιγμή ένας φίλος μου άφησε αέρια, εγώ θύμωσα πολλή αλλα το ων έγραψε " υγεία " αρχίσαμε να γελάμε κι τοτε γέλαγε κι αυτό λέγοντας " ΧΑΧΑΧΑ " κι έτσι ο πάγος έσπασε και τον συμαπθήσαμε και οι τέσσερις μας, ειδικά όταν έλεγε " Ο.Κ. " και "ΧΑΛΑΡΩΣΕ " Αφού λοιπόν μιλάγαμε μαζί του, συνειδητοποίησα ότι το δωματιο ήταν Φωτεινο από τον Ήλιο ήθελα να μάθω τι ήταν κι έτσι τα παρακάτω που τον ρώτησα μου είπε όχι, δεν ήταν ούτε Δαίμονας, ούτε Πνεύμα, ούτε Ψυχή, ούτε Άγγελος αλλά κάτι σαν έκπτωτος, κάποια στιγμή η συζήτση έφτασε σ ένα φίλο μας κι αμέσως θυμήθηκα το παρατσούκλι μπο έχει και τον ρώτησα αν ξέρει τον Χάρο και μου είπε ναι, ρώτησα για ιάφορα πλάσματα της μυθολογιας και μου έκανε ενύπωση στον τρόπο που απαντούσε, μου έδεινε την εντύπωση ότι ήταν κάτι σαν λοχαγός, αυστηρός και έξυπνος. Σε κάποιες απαντήσεις δεν απαντούσε εκτός ότι πέθανε πρόσφατα, δεν μου απάντησε σε περιοχή, και αν είμαι αλαφρωίσκιοτος, μου απάντησε ειλικρινά όμως ότι φοβάτε την οικογένεια και συγκεκριμένα φοβάτε την οικόγενεια του φίλου μου.
Είχαν περάσει κάμποσα λεπτά, μπορεί να μην το είχαμε καταλάβει αλλά τουλάχιστον είχαμε καθυσιχαστεί ότι δεν ήταν και τόσο κακός όσο φαινόταν, αλλά αυτό το ένστικό που είχα από μεσα μου μου έλεγε ότι αυτό το παιχνίδι ίσως να μην κάνει να το παίζουμε τόσο πολλοί κι εκεί που είμασταν σιωπηλά ο υπολογιστής του παιδιού έσβησε... αμέσως τρομάξαμε αλλά μας καθυσήχασε ο φίλος μας λέγοντας πως έτσι είναι αλλα το ων έγραψε κάτι που δεν ήθλε και τόσο να δω... μας είπε " ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑΣ.." Εκει τροάξαμε ακόμα περισσότερο, γιατί αμέσως καταλάβαμε ότι οι καθρέφτες όλο και κάτι θα έχουν στον υπερφυσικό κόσμο, και συνέχισε " ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΩΡΙΣ " σε μια ερώτηση που δεν θυμάμαι ποια ήταν αλλά μάλλόν για το παιχνίδι, μας απάντησε ότι βρίσκετε " παντου " είχα στο μυαλό μου την ιδέα ότι ίσως ανοίξαμε κάτι σαν πύλη, κι έπειτα αφού το παιχνίδι έγινε πολύ σοβαρό καταλάβαμε ότι ίσως έπρεπε να το αφήσουμε, τον ευχαριστήσαμε κι έφυγε.
Αυτό και σας ευχαριστώ που την διαβάσατε.

Υ.Γ. Ξέχασα να σας πω ότι ένα φίλος μου που φύσηξε το καπνό του τσιγάρου κατα την διάρκεια του παιχνιδιού εμφανίστηκε ένα πρόσοπο κι εκείνο μας είπε πως ήταν δικό του.

θΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΩΝ, ΗΤΑΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΚΟ, ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΚΟΣ. ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΤΟΥ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ( ήξερα ότι μόνο βράδυ γίνετε )? ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΘΡΕΥΤΕΣ? ΤΙ ΗΘΕΛΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ/


Edited by - Sarantis on 03/12/2007 06:51:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2007, 12:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


όταν είπα την προσευχή από ένα βιβλίο
quote:


Ποιά προσευχή και από ποιό βιβλίο?

quote:


αμέσως συνηδητοποίησα ότι το αστέρι που κάνω για να "σφραγίζω" δεν το έκανα με λάδι
quote:


Ποιό αστέρι??Που διαβάσατε αυτές τις μεθόδους?(δν λέω ότι είναι λάθος,δν ξέρω)


quote:

Τους έχω πει για το παιχνίδι κι έτσι ξέρουν τι ερψτήσεις πρέπει να κάνουν και τι όχι
quote:

quote:

" Πόσο ετών πέθανες? " " 33 "
Σε κάποιες απαντήσεις δεν απαντούσε εκτός ότι πέθανε πρόσφατα
quote:

Μην ρωτάτε για θανάτους κτλ...έχω διαβάσει ότι δν είναι και από τις καλύτερες ερωτήσεις..Και γενικότερα για Θεούς αγγέλους κτλ..Και μην εμπιστεύεστε πνεύματα..Είναι σαν να εμπιστεύεστε ένα άτομο που γνωρίσατε σήμερα και να το βάζετε μέσα στο σπίτι σας.!

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2007, 14:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μην ρωτάτε για θανάτους κτλ...έχω διαβάσει ότι δν είναι και από τις καλύτερες ερωτήσεις..Και γενικότερα για Θεούς αγγέλους κτλ..Και μην εμπιστεύεστε πνεύματα..Είναι σαν να εμπιστεύεστε ένα άτομο που γνωρίσατε σήμερα και να το βάζετε μέσα στο σπίτι σας.!

Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω ποιός είναι ο λόγος που ωθεί έναν άνθρωπο να μπει στην διαδικασία να θέλει να "ρωτήσει ένα πνεύμα" γενικότερα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2007, 20:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα! Γιατι να μπουμε σ' αυτον τον κοπο.. αφου απο οτι διαβαζουμε στο θεμα... τις περισσοτερες φορες το μετανιωνουν, αυτοι που "προσκαλουν" τα πνευματα!

Ποτε δεν θα μαθει ο ανθρωπος, να μην "σκαλιζει" κατι που δεν το ξερει! Η περιεργεια θα μας "φαει" ζωντανους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2007, 14:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η περιέργεια είναι ένα από τα στοιχεία που μας κάνουν ανθρώπους.Άν κάποιος δεν ήταν περίεργος γιατί πέφτουν τα μήλα η πώς θα μπορούσαμε να μετρήσουμε την γή τότε θα είμασταν πολλά χρόνια πίσω..Σκέψουν πόσοι μπορεί να φάγαν κανά μήλο στο κεφάλι μέχρι να βρεθεί ο ένας που το εξήγησε..

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2007, 08:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου silverlegend, σαφώς κι η περιέργεια είναι ένα χαρακτηριστικό ανθρώπινο - κι όχι μόνο ανθρώπινο.
Από την άλλη, υπάρχουν διάφορες διαβαθμίσεις στην ανθρώπινη περιέργεια και κάπου πρέπει να υπερισχύει ο αυτοέλεγχος του ανθρώπου.
Εάν εγώ πχ έχω την περιέργεια να σκοτώσω 10 άτομα για να δω πως θα νιώθω μετά, πρέπει να το κάνω ή όχι;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 12:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά είναι ο silverlegend...αλλά ok

Κοίτα,από την στιγμή που αυτό που κάνεις απειλεί την δικιά σου ζωή πιστεύω ότι είναι δική σου επιλογή ..δν νομίζω να θεωρείται αυτοκτονία η κάτι παρόμοιο..Το να σκοτώσεις όμως 10 άτομα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες..Σε κάποια άλλη μορφή κοινωνίας ίσως να μην ήταν κάτι περίεργο ένας βασιλιάς να σκοτώσει 10 άτομα για να δεί πως αισθάνεται..στην σημερινή είναι κάπως..αλλά αφού απειλείτε μόνο η ζωή σου πιστεύω είναι επιλογή σου..

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 13:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...αλλά αφού απειλείτε μόνο η ζωή σου πιστεύω είναι επιλογή σου..


Ακριβώς, γι' αυτό και μην περιμένεις από τους άλλους να σου δείξουν το δρόμο σε μια τέτοια επιλογή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2007, 09:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ silverlegend, καταρχήν συγγνώμη για την ακούσια αλλαγή του φύλου σου από την πλευρά μου.

Σαφώς και κάποιες επιλογές μας έχουν να κάνουν με εμάς τους ίδιους και θα πρέπει να επωμιστούμε τις ευθύνες.
Από κει και πέρα, προσωπικά δεν βρίσκω κανένα λόγο για να θέλει να ασχοληθεί ένας άνθρωπος με αυτό το θέμα.
Για μένα μπορεί να είναι χάσιμο χρόνου για κάποιον άλλον όχι.

quote:
Το να σκοτώσεις όμως 10 άτομα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες..

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω αν είμαστε τόσο εξελιγμένοι ως ανθρωπότητα ώστε, μαγευόμενοι από τα αποτελέσματα μιας επίκλησης - αν υπάρχουν - να μην θέλουμε να τις χρησιμοποιήσουμε κι εις βάρος άλλων ανθρώπων...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
antzy
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2008, 16:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antzy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω οτι ειναι καπωσ πατακινδυνευμενο να αναφερονται τοσο αναλυτικεσ πληροφοριες αλλα πιστευω οτι απο καπου πρεπει να μαθουμε και εμεις......λοιπον θα ηθελα να μαθω ακομα περισσοτερα.Ασχολουμαι καιρο με την μελετη των πνευματων αλλα οι πληροφοριες μου ειναι ελλειπεις.φιλε evil η οπιος αλλοσ μπορει,θα χαρω πολυ αν με βοηθησει,ειδικα σχετικα με την επικοινωνια.ευχαριστω!!!

antzyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2008, 09:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου antzy, μάλλον θα σε απογοητεύσω λέγοντας σου ότι στο εν λόγω θέμα - καθώς και σε άλλα παρεμφερούς θεματολογίας - πιθανότατα δεν θα βρεις πληροφορίες για τον τρόπο να κάνεις μια επίκληση πνεύματος.

Το θέμα αυτό προσφέρεται όχι ως ένα θέμα όπου μπορούν να βρεθούν ή να ανταλλαχθούν πληροφορίες και μέθοδοι επίκλησης αλλά ως μια ευκαιρία για ένα βαθύτερο στοχασμό και μια περισσότερο φιλοσοφική διερεύνηση του φαινομένου των επικλήσεων.
Τι είναι πχ αυτό που το κάνει ελκυστικό σε μια μερίδα ανθρώπων, για ποιούς λόγους συμβαίνει αυτό κλπ.

Θα χαρώ να διαβάσω τις απόψεις σου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lanccer
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2008, 03:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lanccer  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος lanccer  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος lanccer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia to mono pou thelo einai ena sigouro tropo epikliseis den mporo na paideuomai allo steilte ena ling i grapste sto e-mail *** APELPISIAAAAAA!!!!!!!!1

???



________________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ
ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΚΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
28/05/2008
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2008, 09:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lanccer, σου έχω δώσει ήδη κάποια απάντηση στο θέμα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Κάλεσμα Πνευμάτων

και συγκεκριμένα το μήνυμα μου βρίσκεται εδώ.

Αν το διαβάσεις λοιπόν, θα καταλάβεις ότι στις Συζητήσεις του Esoterica δεν γίνονται ανταλλαγές μεθόδων επικλήσεων, πληροφοριών σχετικές με αυτές ή άλλα θέματα παρόμοιας υφής (ξόρκια κλπ).

Κάτι που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι οι Συζητήσεις είναι δημόσιες κι ο διάλογος κι η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των συνομιλητών πρέπει να γίνεται σε αυτή την βάση.

Η επικοινωνία φυσικά δύο ανθρώπων οι οποίοι έχουν αναπτύξει ήδη έναν διάλογο μεταξύ τους κι επιθυμούν να επικοινωνήσουν και προσωπικά είναι δυνατή.
Για αυτό το λόγο στο προφίλ του κάθε μέλους υπάρχει η "Φόρμα συγγραφής" μέσω της οποίας μπορεί να αποσταλλεί ένα e-mail από το ένα μέλος στο άλλο.

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να παραθέσεις την ηλεκτρονική σου διεύθυνση, πόσο μάλλον όταν αυτό που σε ωθεί στο να το κάνεις είναι η επιθυμία σου να λάβεις πληροφορίες και μεθόδους για επίκληση πνευμάτων...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy