ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 17:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους! Καταρχας παρακολουθω πολυ καιρο τις συζητησεις στο φορουμ αλλα δεν ημουν μεχρι τωρα εγγεγραμμενος.
Καταρχας εγω πιστευω πως υπαρχουν πνευματα γιατι μου το εχουν αποδειξει πλεον αρκετες φορες. Τους λογους δεν θα τους πω.
Δευτερον και πολυ σημαντικοτερο απο ολα τα αλλα ειναι οτι το να καλεις ενα πνευμα, να ερθει κοντα σου και να επικοινωνησετε, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙ! Ειναι ενας απο τους λογους οπου σε μερικα ατομα που προσπαθουν να καλεσουν πνευμα, δεν ερχεται. Το πνευμα για να ερθει πρεπει να πιστευεις σε αυτο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και να μην το βλεπεις σαν παιχνιδι. Ειναι πολυ επικινδυνο!
Ασχολουμαι εδω και 2,5 χρονια ανελιπως με αυτο το ειδος καλεσματος.
Την πρωτη φορα για να ερθει το πνευμα χρειαστηκαν να περασουν 2,5 ολοκληρες ωρες! Πλεον χρειαζομαι μονο ενα λεπτο συγκεντρωσης!
Για να τα καταφερεις χρειαζοντε τα εξης : πιστη σε αυτο που πας να κανεις, να μην το βλεπεις σαν διασκεδαση, απολυτη ηρεμια στο χωρο, και απολυτη συγκεντρωση σε αυτο που κανεις.
Μιλαω παντα εκ πειρας και θα πω ορισμενα πολυ σημαντικα πραγματα.
Καταρχην το πνευμα για να μας μιλησει χρειαζεται τη δικη μας ενεργεια, γι'αυτο και συγκεντρονομαστε ωστε να του την παρεχουμε.
Το πνευμα υπαρχει παντα και δεν χρειαζεται να το καλεσεις για να ερθει, απλα με αυτο τον τροπο μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του.
Ειτε καλο ειτε κακο, το πνευμα δεν μπορει να σε πειραξει σωματικα.
Οπως εχουμε εμεις στη ζωη μας καποιους κανονες, ετσι εχουν κι αυτα.
Μπορουν να πεταξουν ενα αντικειμενο κατω, να ανοιξουν την πορτα, ΑΛΛΑ το κανουν επειδη θα τα εξοργισεις με κατι που θα πεις η θα κανεις και γι'αυτο πρεπει να εισαι παντα προσεχτικος με αυτα που ρωτας. Οπως λοιπον σε σεβοντε εκεινα και δεν ερχοντε απο μονα τους οποτε τους καπνισει, ετσι πρεπει να τα σεβαστεις κι εσυ οταν τα καλεις και να τους δειξεις καλη συμπεριφορα γιατι αλλιως απλα δεν ξανα ερχοντε εκτος κι αν θελουν να σου κανουν κακο. Το κακο που μπορουν να σου κανουν ειναι: ή να σε τρομαξουν μετακινοντας κατι, ή να εμφανιστεί κατι μπροστα σου, ή να σου δωσουν κακη τυχη στη ζωη σου. Η τριτη επιλογη ΝΑΙ μπορει να σε σκοτωσει αλλα με πλαγιο τροπο και οχι απευθειας (ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω).
Στην αρχη με την ομαδα μου πιστευαμε πως ολα γινοντε με το μυαλλο μας, αλλα το πνευμα μας εκανε και αναθεωρισαμε (για να το λεω, ολο και κατι τρανταχτο θα μας ειπε, το οποίο δεν μπορω να αποκαλυψω και ζηταω συγνωμη). Ποτηρακι με λιγοτερο απο 3 ατομα δεν γινεται. Καλο θα ειναι να γινεται με εναν αριθμο ατομων ο οποιος να μπορει να διερεθει με τον αριθμο 3. Στη μεση του τραπεζιου βαζουμε παντα το "ναι" το "οχι" και το "?" και γυρω τα γραμματα και τους αριθμους. Εμεις παντα βαζουμε απευθειας κατω απο το ποτηρακι εναν μικρο σταυρο ωστε να νιωθουμε καπως πιο ασφαλης. Κανονικα πρεπει να αρχιζεις χωρις σταυρο και αν δεις πως το πνευμα ειναι κακο, τοτε βαζεις το σταυρο μεσα, αλλα εμεις το κανουμε εξαρχης και ειναι πολλες οι φορες που προσπαθει να τον βγαλει απο μεσα σαν να σκουνταει καπου το ποτηρακι και να βγαινει εξω ο σταυρος. Εμεις μεχρι στιγμης διαπιστωνουμε πως το κακο πνευμα περιοριζεται μονο να σου λεει κακες λεξουλες και τιποτα παραπανω, αλλωστε δεν το τσατιζουμε κι εμεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 17:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πνευματα ενοχλουντε απο ηλεκτρικες συσκευες γενικως, οπως τα κινητα τηλεφωνα, ασυρματες συσκευες, τηλεορασεις, καμερες κλπ. Προτιμοτερο ειναι να εχουμε οτι γινεται περισσοτερο κλειστο ακομα και ανεμιστηρα η κλιματιστικο! Τις περισσοτερες φορες τα ενοχλουν και δεν μπορουν να γραψουν αυτο που θελουν με συνεπεια αρκετες φορες να γραφουν ασυναρτησιες! Επισης τους ενοχλει πολυ ο καπνος του τσιγαρου και το φως επισης.Χρειαζοντε πολλα κερια! Κατι παρα πολυ σημαντικο ειναι οταν αποφασισετε να κανετε ποτηρακι με την παρεα σας, αν καποιο ατομο δεν επιθυμει και απλως παρακολουθει, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ!!!
Τα πνευματα, περα του οτι τα ενοχλουν συσκευες οπως καμερα, δεν θελουν να τα βιντεοσκοπεις ουτε και να τα ηχογραφεις για εναν και μονο λογο: αν ειναι καλα πνευματα, ισως να δεις κατι που θα σε τρομαξει τοσο πολυ που να σε επηρεασει ψυχολογικα. Να ξερετε πως ποτε δεν βρισκεται μονο ενα πνευμα στο χωρο σας αλλα εκατομυρια. Απλως καποια απο αυτα επιθυμουν να επικοινωνησουν. Καποια ειναι καλα και καποια κακα, αλλα επειδη μονο ενα καταφερνει να μπει μεσα στο ποτηρακι, χρειαζεται να παλεψουν μεταξυ τους και οποιο ειναι το πιο ισχυρο, μπαινει. Εκει λοιπον υπαρχει κινδυνος ο οποιος υπαρχει περιπτωση να καταγραφει απο την καμερα η την ηχογραφηση και δεν 8α ειναι καθολου καλο για εσας. Λεγεται και κατι αλλο που δεν το προσεξα απο κανεναν εδω. Οταν καλεις πνευμα, οποιο κι αν ειναι αυτο, στο τελος αποφασιζει εκεινο και ακολουθει για 3 ημερες εναν απο αυτους που συμετεχουν στο ποτηρακι. Δεν χρειαζεται να τρομαζετε! ΚΑΤΑΡΧΗΝ το πνευμα περνει ξανα λεω δυναμη απο εσενα, αν τρομαζεις του δινεις ακομα περισσοτερη και ειναι ικανο για ακομα περισσοτερα. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ γιατι το ταιζεις με δυναμη! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να του ζητας να σου αποδειξει πως βρισκεται στο χωρο σου και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να του ζητησεις να εμφανιστει! Στη 2η επιλογη του δινεις τη δυνατοτητα να περασει και στο δικο μας κοσμο και να κανει αυτο που επιθυμει!
Ενας απο τους κανονες των πνευματων ειναι να μην μπορουν να σου πουν το μελλον γιατι απαγορευεται.Ακομα και μελλοντικο θανατο να γνωριζουν, δε στο λενε παρα μονο "να προσεχεις". ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: απο την ωρα που ερχεται το πνευμα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να σηκωσεις το ποτηρακι!!! Του δινεις για αλλη μια φορα το δικαιωμα να ερθει στο κοσμο μας και συγκεκριμενα στο χωρο οπου βρισκεσαι για αρλετο καιρο. Στο τελος ειτε εχεις βαλει σταυρο μεσα ειτε οχι σηκωνεις με γρηγορες κινησεις το ποτηρακι με την παλαμη σου και το σφραγιζεις με την αλλη. πας καπου εξωτερικα, προτιμοτερο εντελως εξω απο το χωρο σου και κρατωντας αλατι, σπας το ποτηρακι με δυναμη (οχι απλα 2 κομματακια) και απευθειας το 2ο ατομο που κραταει το αλατι, ριχνει πανω στο σπασμενο ποτηρι και παλι με γρηγορες κινησεις. Ετσι βοηθας το πνευμα να απελευθερωθει απο το ποτηρακι και να γυρισει στο κοσμο του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 17:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην περιπτωση οπου το πνευμα ειναι κακο, το παρακαλεις να φυγει και το παρακαλεις να αφησει καποιο αλλο πνευμα να ερθει και να επικοινωνησει μαζι σου ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ! Οταν ενα κακο πνευμα σε βρισει, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΕΙΣ!!! Αφου λοιπον το παρακαλας κι εκεινο εξακολουθει να μενει εκει, βγαζουν ολοι τα δαχτυλα τους απο το ποτηρακι, σβηνετε τα κερια, αναβετε τα φωτα και καθεστε παλι στις θεσεις σας οπου λετε ολοι απο μεσα σας το πατερ ημων. καλο ειναι ο ενας να το λεει δυνατα απ'εξω και ολοι οι αλλοι να ακολουθουν απο μεσα τους. αφου γινει και αυτο, ηρεμειτε 5 λεπτα και ξανα αρχιζετε απο την αρχη. Ετσι κανετε το κακο πνευμα να εξασθενει πληρως, αν εξακολουθει να υπαρχει εκει, ξανα λετε την προσευχη ολοι απ'εξω σας χωρις να κανετε τα υπολοιπα βηματα, καλο ειναι να πειτε και το "πιστευω". ΠΡΟΣΟΧΗ τα καλα πνευματα δεν θα σας ζητησουν ποτε να βγαλετε το σταυρο εξω απο το ποτηρι, παρα μονο τα κακα και εσεις δεν πρεπει να υπακουσετε ΠΟΤΕ σε αυτη τη κινηση!
Οταν τελειωνεις το καλεσμα, στο τελος δεν πρεπει να ξεχνας ποτε να ευχαριστεις το πνευμα οπου ηρθε, ειτε καλο ειτε κακο.
ΣΥΜΒΟΥΛΗ: παντα να κοιτατε να καλειτε εναν δικο σας ανθρωπο που εχει φυγει απο τη ζωη και οχι καποιον αγνωστο. Καλο ειναι οσοι παρευρισκεστε, να εχετε κοινο γνωστο για να καλεσετε. Να ξερετε επισης οτι ανθρωποι που εχουν αφαιρεσει απο μονοι τους τη ζωη τους, ειναι κυριως κακα πνευματα, οπως επισης αρκετα κακα πνευματα ειναι ορισμενα τα οποιοα εχουν δολοφονηθει και θελουν να παρουν εκδικιση και προσπαθουν να εισβαλλουν στο δικο μας κοσμο. Τα σκυλια μπορουν 1000% να διαισθανοντε και ορισμενες φορες μπορουν και να βλεπουν.
Οσο ξημερωνει να ξερετε πως τα πνευματα εξασθενουν. Καλο ειναι το ποτηρακι που χρησιμοποιειτε, να ειναι για σφηνακι και ελαφρυ.
Ολα οσα σας ειπα ειναι αξακριβομενα και αληθινα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΛΟΓΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 18:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τελος, τα πνευματα μπορουν να διαβαζουν τη σκεψη σας και να δινουν απαντησεις οπου εσεις επιθυμειτε να δειτε. ΚαΛο ειναι οταν κανετε καποιες ερωτησεις οπου στο μυαλλο σας εχετε μια πιθανη απαντηση, να μην την σκευτεστε και να σκευτεστε κατι εντελως ασχετο. Επισης αλλος ενας τροπος ειναι, οταν περιμενετε απαντηση, να βγαζετε το δακτυλο σας απο το ποτηρακι και αφου απαντησει, να το ξανα τοποθετειτε.
Επισης να μην επιχειρησετε να κανετε ποτηρακι αν επικρατει ενταση στη παρεα σας, π.χ. πιο πριν εχει γινει καποιος μικρος καβγας στην ομαδα σας. Μια καλη λυση ειναι αντι να ηχογραφειτε, να πιασετε απλα ενα τετραδιο και να σημειωνετε οτι θεωρειτε σημαντικο απο τα λεγομενα του.
Καποιες φορες απαντανε με καποιες λεξεις οπου μοιαζουν με ονοματα.
Αυτα ειναι ονοματα πνευματων η και καποιων μεγαλυτερων δυναμεων. Αν ψαξετε στο ιντερνετ η σε ειδικα βιβλια, μπορειται να μαθετε ποια ειναι τα περισσοτερα ονοματα και ποιους αντιπροσωπευουν.
Οταν ρωτατε ενα πνευμα πως λεγοταν, καλο ειναι να το ρωτατε ετσι ακριβως "πως ηταν το ονομα σου οσο βρισκοσουν εν ζωη" ή "πως ηταν το ονομα σου οσο ζουσες" καπως ετσι... Γιατι οπως ειπα τα πνευματα χρησιμοποιουν αλλα ονοματα.
Μπορω να πω παρα πολλα ακομα αλλα προσπαθησα οσο το δυνατον περισσοτερο να μην ειμαι τοσο λεπτομεριακος σε αυτα που λεω, ωστε και να μην διορθωθουν απο τους διαχειριστες και καλο θα ηταν να μην τα διορθωσουν για να γνωριζει ο κοσμος με τι εχει να κανει ΕΑΝ το επιχειρησει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2009, 19:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν θες να πετύχει το ποτηράκι αρκεί να κατεβάσεις μερικά ποτηράκια αλκοόλΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2009, 20:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα οινοπνευματα ειναι πολυ αγαπησιαρικα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

n0thing
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2009, 22:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους n0thing  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας παιδια..ειμαι καινουργια εδω..εψαχνα καιρο να βρω για το πως λεγεται αυτο το ''παιχνιδι'' και τελικα βρηκα οτι το λενε ποτηρακι... θελω να πω πως το εχουμε επιχειρησει εγω με τις φιλες μου πριν χρονια (5-6)και πως πετυχε...εμεις ειχαμε πιατακι (απο φλυτζανι του καφε) αντι για ποτηρακι...το ειχαμε κανει περιπου 5-6 φορες και ειχε πετυχει σε ολες τις φορες..αλλα η τελευταια ηταν τρομακτικη και ασχημη...και υποσχεθηκαμε να μη το ξανακανουμε....μια φιλη ομωσ δε τηρησε την υποσχεση και πηγε να το κανει με αλλη παρεα αλλα δεν πετυχε :) και χερομαι γιαυτο..αυτα εχω να πω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2009, 00:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!!!

με πιατο της σουπας εχει δοκιμασει κανεις...???

το πιο μαγκιορο εργαλειο το εχει προτεινει ο αρθουρ κλαρκ:

το πιατακι ειναι μεταλλικο και γλιστραει πανω σε μπιλλιες ρουλεμαν!

μηδεν τριβες δηλαδη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

redruM
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2009, 17:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους redruM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ όλους ως νέο μέλος.Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου εμπειρία που είναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΙΝΗ. Η ιστορία διαδραματίστηκε πριν από 10 χρόνια(είμαι 32 ετών σήμερα)στη Χίο όπου παραθερίζαμε φιλικά ζευγάρια στο σπίτι μίας εκ των δεσποινίδων. Βρισκόμασταν στην παραλία κι ένα μαγευτικό δειλινό διαγράφοταν στον ορίζοντα,όταν εις εκ των φίλων είχε την πολύ "φαεινή" ιδέα(όπως θα αποδεικνύοταν)αργότερα να πάμε στο σπίτι και να δοκιμάσουμε το ποτηράκι. Ποιό?Ρωτήσαμε ξαφνιασμένοι.Το ouija(ή ούζα δεν θυμάμαι καλα)μας απάντησε.Έχει πλάκα,μας είπε,είναι φοβερό,ειναι must. Tεσπα αφού μας εξήγησε περί τίνος πρόκειτε και μας διαβεβαίωσε ότι είναι εντελώς ακίνδυνο,ένα αθώο παιχνιδάκι είναι,είπε(μακάρι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω),μας έπεισε καθότι είτο και είναι λαλίστατος ο μπαγάσας.Αφού λοιπόν καθίσαμε στο τραπέζι έφερε το ποτηράκι και φώναξε με δυνατή και σίγουρη φωνή ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΕΛΑΤΕ ΣΑΣ ΚΑΛΕΙ Ο ΕΧΩΝ ΤΟ ΟΥΖΑ(ή ouija δεν είμαι σίγουρος).Παγώσαμε,κρύος ιδρώτας μας έλουσε,μία ρίγη,μία ανατριχίλα νιώσαμε όλοι στην ραχοκοκαλιά μας λες και ένα αόρατο ψυχρό ξίφος μας χαϊδευε χωρίς να μας τραυματίζει. Στη συνέχεια σιωπή.Μια απόκοσμη ησυχία κυριάρχησε παντού(ακόμα και έξω από το σπίτι το οποίο σημειωτέον βρίσκεται μακριά από τον "πολίτισμο")και το μαύρο πέπλο της νύχτας είχε απλωθεί πλέον βαρύ παίρνοντας τα ηνία του λυκόφωτος. Ο χρόνος είχε σταματήσει και κοιταζόμασταν όλοι βλέποντας τη δική μας φρίκη στα πρόσωπα των άλλων όταν ξαφνικά ακούσαμε μία φωνή από το υπερπέραν... Τα οινοΠΝΕΥΜΑΤΑ είχαν καταφτάσει.Άλλο λευκό,άλλο κόκκινο,άλλο ροζέ,αλλά το πιό τρομακτικό από όλα ήταν το κίτρινο που όταν μπήκε στο ποτηράκι άρχισε να αφρίζει και να ξεχειλίζει.Υποχρεωθήκαμε να πιούμε.Ένα κάψιμο στο λαιμό,μιά θολούρα στην όραση,μιά παράξενη ευφορία του νου.Μας είχαν καταλάβει(όπως κατάληψη). Μέσα από την ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ωραία μέθη,πάλι ξαφνικά,είδαμε μιά αχνή σιλουέτα να ξεπροβάλλει από τη μεριά της κουζίνας.Ήταν μιά μαυροφορεμένη κοπέλα.Κρατούσε έναν δίσκο στον οποίο υπήρχαν μέσα κάτι αποκρούστικα,γλοιώδη και σιχαμένα πλάσματα που για άκρα είχαν πλοκάμια και πάνω στα πλοκάμια βεντούζες. Υποχρεωθήκαμε να φάμε.Παλέυανε στα στομάχια μας τα πλάσματα και τα οινοΠΝΕΥΜΑΤΑ ΝΟ 1 εχει και συνέχεια.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2009, 19:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο την τριτη σειρα που διαβαζα, καταλαβα πως κανα αστειο θα γραφεις...
Το επιβεβαιωσα στο τελος βεβαια, αλλα αυτο που ηθελα να σου πω, ασχετα αν εκανες πλακα ή ακομα κι αν θα εγραφες κατι σοβαρο, αν γραφεις παντα με αυτο τον τροπο, να γραψεις ενα βιβλιο φιλε μου, θα βγαλεις πολλα λευτα! Εκτος βεβαια κι αν το εκλεψες απο καποιον αλλο το κειμενακι (χιχι)...
Τελος παντων, ωραια ειναι και η πλακα, αλλα εως ενα σημειο γιατι με αυτα τα πραγματα δεν κανουν αστεια, δεν βαζω σε ολους το μαχαιρι στο λαιμο για να τους κανω να πιστευουν σε αυτα, απλα λεω σε οσους δεν πιστευω να εχουν παντα τις επιφυλαξεις τους.
Ελπιζω με τα πιο πανω κειμενα μου να διαφωτησα ορισμενους.. Οποιος θελει να μαθει την οποιοαδηποτε λεπτομερια (παντα στα ορια του επιτρεπτου) και θελει κατι να με ρωτησει, ας μου στειλει εισερχομενο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2009, 00:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπουκαλα εχετε παιξει?

ποσο επικινδυνο ειναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vivianiwak
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2009, 01:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vivianiwak  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vivianiwak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas!!
anakalipsa sto internet pws uparxei kapoios tropos na kaleseis sugkekrimeno pneuma...
loipon..
exasa ton antra mou,ton antra tis zwhs mou stis 14 augoustou tou 2009..24 xronwn..efyge..glistrise apo to mpalkoni..apo ton 3 orofo...tha ithela na mathw me poio tropo mporw na kalesw to pneuma tou...mporei kapoios apo esas na me vohthisei???
eimai kainouria edw..molis grafthka ...
sas euxaristw gia to xrono sas...

vivianΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vivianiwak
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2009, 20:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vivianiwak  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vivianiwak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...
ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ...ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ...
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ..ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΗ....
ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ??
ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΕΠΕΣΕ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ Η ΗΤΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑ!!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ..
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
ΒΟΗΘΗΣΤΕ...ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ...ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ...
ΠΕΡΙΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

vivianΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2009, 20:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συλληπτήρια από εμένα γι τον χαμό
όσο για αυτό που ρωτάς θα πρέπει να ξέρεις ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ και όσοι λένε το αντίθετο είναι ή ψυχολογικά διαταραγμένα άτομα και χρήζουν ψυχιάτρου ή λαμόγια με σκοπό να φάνε λεφτά από άτομα όπως εσύ που προσπαθούν να απαλύνουν τον πόνο του χαμού τουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 00:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους. Συλληπητηρια Βιβιαν... Ζωη να εχεις, καλη δυναμη..
Εχω χασει και εγω αγαπημενο μου ατομο και καταλαβαινω πως ειναι..
Μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου σε αυτο το mail ***

Οσο για εσενα φιλε μου αθεε, ουτε ψυχολογικα διαταραγμενο ατομο που να χρειαζεται γιατρο, ειμαι, ουτε και λαμογιο που θελει να εκμεταλευτει το χαμο καποιου αλλου ωστε να του παρει λεφτα. Μιλαω για μενα προσωπικα, για αλλους μπορει και να εχεις δικιο, αλλα οπως και να χει, μονο που εχεις σαν nick το αθεος, δεν επρεπε να μπεις καν στη διαδικασια να στειλεις στο συγκεκριμενο θεμα. Γνωμη μου. Με αυτο το τροπο συμπεριφορας δεν βοηθας κανεναν, αντιθετως προσβαλλεις αρκετους.

Ηλιας.


_______________________________________________________________
Έγινε επέμβαση λόγω αναφοράς e-mail από τον συγγραφέα
του μηνύματος που αποσκοπούσε στην έναρξη ιδιωτικής
συνομιλίας με σκοπό την παροχή μεθόδων επίκλησης
πνευμάτων προς άλλα μέλη.
26/08/2009
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vivianiwak
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 15:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vivianiwak  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vivianiwak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας...
Αθεε..δεν ξερω κατα ποσο πιστευεις και καταποσο το λες για να το πεις..δεν σε ξερω κ δεν με ξερεις...
εγω προσωπικα...ο αντρας μου ξερω οτι ειναι εδω...μαζι μου...δεν ξερω για αλλα πνευματα...αλλα στον αντρα μου πιστευω...
νομιζω κ εγω πως δεν θα επρεπε καν να ασχοληθεις με αυτο το θεμα...
αυτα...ευχαριστω για το χρονο σας...

vivianΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 16:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπάρχουν δυο ειδών άνθρωποι αυτοί που αντέχουν την αλήθεια και αυτοί που αρέσκονται στο να ζουν σε ένα ψέμα αρκεί το ψέμα να τους γλύφει τα αυτιάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 17:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πωπωπωπω τι ειπε ο αθεος.. Ε τοτε εσυ ανοικεις στην δευτερη κατηγορια ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2009, 23:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
24ωρων ετών! και να έπεσε....λίγο δύσκολο!.....όπως και να είναι ο άντρας της ζωής σου!
Τα συλλυπητήρια μου αλλά ψάξε για τον επόμενο.

Στο χωριό μου, έχουμε μία η οποία καλεί πνεύματα κ.λ.π.... έχω ακούσει διάφορες ιστορίες.
Πάντως ο νουνός μου που έχει κολλητά με αυτήν το σπίτι του! έχει δει τον άντρα της πολλές φορές τα μεσάνυχτα! κι ενώ έχει πελάτη! να είναι κρυμμένος και να πετάει πέτρες στα κεραμίδια του σπιτιού του!

Ο δε ανιψιός της! (ένας ψεύτης, απατεώνας, τσαρλατάνος! και γλοιώδης τύπος!), για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα είχε αφήσει μούσια σαν παπάς!,.....η απορία μας λύθηκε όταν ήρθαν κάποιοι από τη Ρόδο!....κι έψαχναν τον παπα Σάκη! (την αφεντιά του!).....για να τους λύσει τα μάγια!!!! καταλαβαίνετε τώρα το τι αφελής κόσμος υπάρχει!!!!.......αλλά καλά να πάθουν!!!!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vivianiwak
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 00:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vivianiwak  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος vivianiwak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας...
τι εννοεις 24 χρονων και να επεσε λιγο δυσκολο????
τι εννοεις????

vivianΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 01:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν εγινε ερευνα αγαπητη μου για τον θανατο του?

τι ειπε ο ιατροδικαστης, ο ανακριτης και οι λοιποι αρμοδιοι που ερευνουν υποχρεωτικα οποιονδηποτε βιαιο θανατο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 09:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εννοώ! ότι, ή έπεσε από παθολογικά αίτια!..... και με την προϋπόθεση ότι δεν υπήρχαν κάγκελα! ή ότι αυτά ήσαν υπερβολικά χαμηλά! ή έχουμε έγκλημα εκ προμελέτης.....εκτός και εάν ήταν μεθυσμένος!....τι έδειξε λοιπόν η νεκροτομή?

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 13:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατα πρωτον αν ο άνθρωπος ήταν μεθυσμενος, μπορει να επεσε είτε χωρίς να το θέλει (αφου μπορει να παραπάτησε) είτε και να το ήθελε. Το να ήταν μεθυσμένος δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα. 2ον οι ιατροδικαστές δεν είναι μέντιουμ για να σου πουν αν ο άνθρωπος αυτοκτόνησε ή έπεσε κατα λάθος. Συνήθως η πρώτη αντίδραση του ανθρώπου οταν παθαίνει κατι τετοιο κατα λαθος, βαζει τα χερια του μπροστα, αλλα και πάλι μετα απο μια πτωση δεν ξερεις τι ζημια μπορει να παθει.
Οπως και να εχει, Βιβιαν σου εχω στείλει mail.. μπορεις να το διαβασεις κι οτι αποριες εχεις, περιμενω μήνυμα. Δεν χρειάζεται να πας να πληρώσεις για να μάθεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 14:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι ιατροδικαστες οντως δεν ειναι μεντιουμ!

γιαυτο το λογο δεν χρειαζονται το ποτηρακι για να σου απαντησουν για τα αιτια ενος θανατου!

ουτε χρειαζεται να επικοινωνησουν με το πνευμα του πεθαμενου για να το μαθουν!

παρολαυτα τα πορισματα τους εχουν αρκετη βαρυτητα ωστε να κλεισουν πχ καποιον στη φυλακα!

οτι κι αν πει το ποτηρακι!

θα μας τρελλανετε ρε παιδια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 15:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
περιττο να προσθεσω οτι οταν καποιος θετει "δημοσιως" (εστω και σε ενα ειδικο φορουν οπως το εσοτερικα) προβληματισμους (πασης φυσεως) για το ενδεχομενο καποιος θανατος να οφειλεται σε εγκλημα και οχι σε ατυχημα...

ειναι πλεον δουλεια της αστυνομιας, ετσι?

οι νεκρομαντεις μπορουν να περιμενουν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 15:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρεις αλλα η κοπελα δεν μιλησε για το ενδεχομενο εγκληματος, αλλα αν ο αγαπημενος τις αφαιρεσαι απο μονος του τη ζωη του ή εγινε κατα λάθος. Τωρα αν εσυ διαβαζεις οτι θες... ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 16:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hlias1986 μαζί σου...
Αφού είναι αφιλοκερδές και έτσι κι αλλιώς.. δεν συμβαίνει τίποτα στη διάρκεια του παρα μόνο φαντασιώσεις.. τι πειράζει να δοκιμάσει? Καταδικάζετε κάτι άκακο χωρίς να το έχετε βιώσει?.. γούστα είναι αυτά...

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 24/08/2009 16:19:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lampros20000001
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 16:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampros20000001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalispera kaiapo emena paidia
Mporei na mou pei kapoios ti ulika 8a xreiastw gia na paixw to potiraki???Kai ti prepei na kanwΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 16:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν διαβασεις το θεμα απο την αρχη, ισως να παρεις τις πληροφοριες που επιθυμεις!


επιπλεον, θα μπορουσες να γραφεις στα ελληνικα και οχι στα greeklish?

H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lampros20000001
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 16:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampros20000001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΣΟΡΥ!

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΩΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ..ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ?? ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ?ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy