ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 08:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria28 απ' ότι ξέρω το να δεις τον φύλακα άγγελό σου είναι τρομερά δύσκολο και χρειάζεται προετοιμασία μηνών.

Ilaos, φυσικά είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να μη πιστεύεις. Αλλά καλύτερα μείνε εκεί παρά να το δοκιμάσεις γιατί όπως κατάλαβα δεν ξέρεις το παραμικρό για προστασία και πως να διώξεις ότι έρθει και για τέτοια πράγματα έστω και αν δεν τα πιστεύεις και τα δοκιμάσεις σωστό είναι να γνωρίζεις αρκετά.
Να σε ρωτήσω κάτι όμως. Δεν πιστεύεις στη συγκεκριμένη μέθοδο ή γενικά σε τέτοια πράγματα?

Ευχαριστώ


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ilaos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 12:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ilaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε another star ,

σιγουρα αν σου πω την ηλικια μου, δε θα ασχοληθεις ποτε ξανα μαζι μου...Ομως θα ηθελα να σου πω οτι πανω σε θεματα που αφορουν το ανεξηγητο γνωριζω περισσοτερα πραγματα απο καθε αλλο παιδι της ηλικιας μου...Εχω "μελετησει" τα ανεξηγητα αρκετα αλλα ομολογω πως χθες ηταν η 1η φορα που ακουσα για το "ποτηρακι"(ouija)...Δεν ειχα αρκετο χρονο για να διαβασω ολες της αποστολες των παιδιων και γι' αυτο μαλλον ηρθα σε βιαστiκα συμπερασματα!!!

Ειναι μεγαλη ασεβεια εκ μερους μου να μην πιστευω στην υπαρξη πνευματων, σε κατι που πιστευαν δηλαδη οι προγονοι μου και χιλιαδες ανθρωποι πριν απο εμενα...Τωρα βεβαια μπορει καποιος να μου πει πως εκεινη την εποχη που η τεχνολογια δεν ηταν τοσο αναπτυγμενη οι ανθρωποι ερμηνευαν τα πραματα αλλιως,ΑΛΛΑ...Κανενας δε μπορει να τους αμφισβητησει.Πολιτισμοι σε ολο τον κοσμο εχουν δοξασιες που μοιαζουν ή ειναι ιδιες και αυτο δεν ειναι σιγουρα κατι συμπτωματικο....Οπως σου ειπα μ'αρεσει να διαβαζω και το θεμα μου θυμιζει "POLTERGEIST" τωρα ενταξει εσυ μπορει να το θεωρησεις κατι εντελως διαφορετικο αλλα αν το καλοσκεφτεις.....

Με απεραντο σεβασμο(δε θελω να φανει οτι γλυφω),σε σας τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ,
Χαρης!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 13:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ιlaos αρχικά είμαι φίλη

Λοιπόν προσωπικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω πρόβλημα με τις ηλικίες αλλά με το μυαλό.
Αλλά εδώ είναι και το ένα παραπάνω. ότι σαν μικρός, μη μπλέκεσαι με αυτά. Πρώτα διάβασε, δες τις επιπτώσεις που μπορεί να υπάρχουν,πως θα προστατευθείς (θέμα βασικό για μένα) και αν μετά από αυτά που θα δεις, θα θες τόσο πολύ πια να το κάνεις, ε αυτό είναι στην κρίση σου.

Πολλοί το είπαν πως δεν είναι ένα απλό παιχνίδι και συμφωνώ μαζί τους. Είναι μία τεχνική από τις πολλές για να καλέσεις.



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 17:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου another star,
Η γιαγιά μου μου είπε ότι καλώντας ένα πνέυμα σπας τον κύκλο του σπιτιού. Πάντως, τη γλίτωσα φτηνά και λέω σε όλους να μην το προσπαθήσου και επίσης θα ήθελα να μάθω περισσότερες εμπειρίεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maria28
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2006, 22:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria28  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος maria28  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε φιλε,
και φυσικα πιστευω και στη δυναμη του καλου οπως και του αντιθετου αλλα στην δευτερη περιπτωση πιστευω οτι δρα μεσω καποιας προτροπης.
Μπορει μεν να εμφανιζεται αλλα δεν πιστευω η μαλλον δεν θελω να πιστευω οτι μπορει να κανει κακο σε ανιδεους.
σε καμια περιπτωση δεν θα καλουσα κατι η καποιον η οτιδηποτε ειναι αυτο καθως ειμαι φοβιτσιαρα αν και τα αγαπημενα μου ειναι οι ταινιες τρομου,αν και δεν εχει σχεση...

mariaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2006, 16:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αγαπητε φιλε,
και φυσικα πιστευω και στη δυναμη του καλου οπως και του αντιθετου αλλα στην δευτερη περιπτωση πιστευω οτι δρα μεσω καποιας προτροπης.
Μπορει μεν να εμφανιζεται αλλα δεν πιστευω η μαλλον δεν θελω να πιστευω οτι μπορει να κανει κακο σε ανιδεους.
σε καμια περιπτωση δεν θα καλουσα κατι η καποιον η οτιδηποτε ειναι αυτο καθως ειμαι φοβιτσιαρα αν και τα αγαπημενα μου ειναι οι ταινιες τρομου,αν και δεν εχει σχεση...

maria


Maria28 και καλά θα κάνεις να μην το δοκιμάσεις αυτό το παιχνίδι επειδή μπορεί να αποβεί μοιραίο και να γίνει ένας εφιάλτης. Το πνεύμα δεν μπορεί να σου κάνει άμεσσα κακό αλλά μπορεί να σε πιέσει τόσο πολύ ψυχολογικά που στο τέλος να αυτοκτονήσεις

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2006, 16:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το κακό είναι κακό και μπορεί να κάνει μόνο κακό, άμεσα ή έμεσα.
Το οποιοδήποτε καλεσμα είναι πολύ σπάνιο να φέρει κάτι καλό, και ειδικά όταν δεν είναι ελεγχόμενο όπως με αυτή τη μέθοδο. Εδώ καλείς κατι καλό και πάλι μπαίνεις σε κύκλο μπας και σου έρθει κανένας ντουβρουτζάς


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2006, 10:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέλη του esoterica παρακαλώ όποιος έχει εμπειρίες ας τις δημοσιεύσει άμεσα

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2006, 12:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου gonzalez ήδη έχουν πει κάποιοι τις εμπειρίες τους.

Γιατί θυμώνεις?


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2006, 01:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα αλλά μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες και έβγαλα κάποια συμπεράσματα τα οποία θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.
Καταρχάς να πω, πως παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει να κάνω κάτι τέτοιο (και προς το παρόν δεν έχω σκοπό) αν το αποφάσιζα δεν θα το τολμούσα ποτέ στο σπίτι μου ή στο σπίτι κάποιου δικού μου ανθρώπου που αγαπώ και θέλω το καλό του. Κοντά στο νου κι γνώση είναι αν κάνεις οποιαδήποτε τέτοια κίνηση να έχεις καλά φυλαγμένα τα νώτα σου από κάθε ενδεχόμενο, κυρίως για πράγματα που δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν.
Έπειτα δεν καταλαβαίνω το λόγο να ζητήσεις από ένα πνεύμα (είτε είναι καλό είτε κακό) να σου δείξει τη δύναμη του, αν υπάρχει έστω και 1/1000 πιθανότητες να σου κάνει κακό ή σε σένα η στο σπίτι σου. Άλλωστε δεν νομίζω να το καλέσει κάποιος για αυτό το λόγο. Συνήθως καλείς ένα πνεύμα, για να επιβεβαιώσεις την ύπαρξη του, για να ρωτήσεις σχετικά με κάποιο σοβαρό θέμα που σε απασχολεί (όπως για παράδειγμα να ρωτήσεις για κάποιο αγαπημένο σου πρόσωπο που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή, ή ακόμα για να μπορέσεις να επικοινωνήσεις και με το ίδιο- πράγμα το οποίο δεν το κατακρίνω, γιατί μπορώ να νιώσω πόσο επώδυνη είναι μια ξαφνική απώλεια και πόσα ερωτήματα μπορεί να δημιουργήσει) και τέλος για να δεις τις δικές σου δυνάμεις πάνω του (κατά πόσο μπορείς να το υποτάξεις και να το χαλιναγωγήσεις, η αίσθηση της εξουσίας είναι πολλές φορές υπερβολική πάνω σε κάποιους ανθρώπους).
Επίσης δεν καταλαβαίνω το λόγο που δεν πρέπει να τον ρωτήσουμε σχετικά με το θεό. Αν και πιστεύω πως μπορεί να είναι το ίδιο άσχετο με μας (κανένας άνθρωπος με γνώμονα τη λογική δεν μπορεί να δώσει μια σαφή περιγραφή της λειτουργίας του-κάθε θρησκεία φυσικά υποστηρίζει διάφορα αλλά εγώ προσωπικά δεν τα θεωρώ τεκμηριωμένα) και για ποιο λόγο να νευριάσει με μια τέτοια ερώτηση.
Μπορεί ένα πνεύμα να σου απαντήσει για κάποιο χαμένο αντικείμενο? Που βρίσκεται, ποιος μπορεί να το έκλεψε π.χ. ή για παράδειγμα να σου περιγράψει την κάποια αληθινά συμβάντα που δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις. ( όπως για παράδειγμα κάποια υπόθεση φόνου)
Είναι ανάγκη, όποιο πνεύμα και να σου έρθει, καλό ή κακό, να το εξαγριώσεις? Αν ήρθε απλά και μόνο με σκοπό να σου κάνει κακό γιατί να μπει στον κόπο να σου απαντάει στις ερωτήσεις σου. Έχω την άποψη πως αν ο τρόπος που του φερθείς είναι καθ’ όλα εντάξει, το ίδιο θα κάνει και αυτό με τη σειρά του, όποια και αν είναι η φύση του.
Παίρνω για παράδειγμα το πνεύμα που ο φίλος μας EVIL κάλεσε στην επίκληση με τους φίλους του. Το πνεύμα ενός ατόμου από την Καστοριά που απαγχονίστηκε. Εμένα προσωπικά αυτή η ιστορία μου δημιουργεί μεγάλη πίκρα για το ίδιο το πνεύμα. Ποιος να ήταν αυτός ο άνθρωπος? Τι να του συνέβη άραγε? Για να απαγχονιστεί (δηλαδή να φτάσει σε σημείο να σκοτώσει τον ίδιο του τον εαυτό) σημαίνει είτε ότι έκανε κάτι πολύ κακό – για το οποίο στη συνέχεια αυτοκτόνησε γιατί μετάνιωσε γι αυτό, είτε του συνέβη κάτι τόσο δυσβάσταχτο που δεν μπόρεσε να το αντέξει.- Σκεφτείτε ότι ίσως ήταν κάποιος άνθρωπος που μπορεί να έμαθε ότι σκοτώθηκε το παιδί του και να μην το άντεξε! Οι ψυχές λένε, ότι αν φύγουν από τη ζωή με βίαιο θάνατο, χωρίς ίσως και να αποδοθεί δικαιοσύνη γι αυτές, γυρίζουν άδικα στο χώρο των ζωντανών και ζητούν δικαίωση, μήπως όμως για να αποδοθεί η δικαίωση αυτή, μπορούμε να συμβάλλουμε και εμείς? Οι ζωντανοί? Ρώτησε κάποιος από την παρέα του Evil τότε, πέρα από το να του αποδείξει τις καταστροφικές δυνάμεις του, για ποιο λόγο αυτοκτόνησε αυτός ο άνθρωπος? Για ποιο λόγο η ψυχή του τάχθηκε στις σκοτεινές δυνάμεις? Αν μπορούσαν να κάνουν κάτι γι αυτόν για να μπορέσει να γαληνέψει η ψυχή του? Ίσως αυτά τα πνεύματα δέχονται την επίκληση μας γιατί πιστεύουν ότι μέσα από μας μπορούν να βρουν την γαλήνη τους. Ελάχιστοι έως μηδαμινοί είναι οι άνθρωποι που μπορεί να αυτοκτονήσουν για να εκδικηθούν κάποιον άλλον. Συνήθως το κάνουν γιατί κάποιο κρίμα τους τυραννάει (πράγμα που θα πει πως έχουν συνείδηση) ή κάποιος αβάσταχτος πόνος. Πως πιστεύετε ότι θα μπορούσε να καταλήξει μια επίκληση, που δεν είχε ως στόχο το να καλυφθεί η δική μας περιέργεια αλλά να βοηθήσουμε το ίδιο το πνεύμα που ίσως στην πραγματικότητα, είναι στο χέρι μας να βρει την «ησυχία» του.
Και κάτι άλλο τελευταίο. Κάποιοι είπαν πως μπορείς να θυσιάσεις ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό για να σου χαριστούν από κάποια κατώτερα όντα, πλούτος, δόξα και εξουσία. Στ’ αλήθεια όμως (παρόλο που φυσικά και δεν το επικροτώ) κάτι τέτοιο δεν είναι πολύ πιο τίμιο από το να τα αποκτήσεις όλα αυτά καταστρέφοντας την ζωή άλλών ανθρώπων και πατώντας επί πτωμάτων?
Σας ευχαριστώ που με ακούσατε
Φιλικά
Ερυκίνη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2006, 13:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα παιδιά
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα αλλά μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες και έβγαλα κάποια συμπεράσματα τα οποία θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.
Καταρχάς να πω, πως παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει να κάνω κάτι τέτοιο (και προς το παρόν δεν έχω σκοπό) αν το αποφάσιζα δεν θα το τολμούσα ποτέ στο σπίτι μου ή στο σπίτι κάποιου δικού μου ανθρώπου που αγαπώ και θέλω το καλό του. Κοντά στο νου κι γνώση είναι αν κάνεις οποιαδήποτε τέτοια κίνηση να έχεις καλά φυλαγμένα τα νώτα σου από κάθε ενδεχόμενο, κυρίως για πράγματα που δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν.
Έπειτα δεν καταλαβαίνω το λόγο να ζητήσεις από ένα πνεύμα (είτε είναι καλό είτε κακό) να σου δείξει τη δύναμη του, αν υπάρχει έστω και 1/1000 πιθανότητες να σου κάνει κακό ή σε σένα η στο σπίτι σου. Άλλωστε δεν νομίζω να το καλέσει κάποιος για αυτό το λόγο. Συνήθως καλείς ένα πνεύμα, για να επιβεβαιώσεις την ύπαρξη του, για να ρωτήσεις σχετικά με κάποιο σοβαρό θέμα που σε απασχολεί (όπως για παράδειγμα να ρωτήσεις για κάποιο αγαπημένο σου πρόσωπο που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή, ή ακόμα για να μπορέσεις να επικοινωνήσεις και με το ίδιο- πράγμα το οποίο δεν το κατακρίνω, γιατί μπορώ να νιώσω πόσο επώδυνη είναι μια ξαφνική απώλεια και πόσα ερωτήματα μπορεί να δημιουργήσει) και τέλος για να δεις τις δικές σου δυνάμεις πάνω του (κατά πόσο μπορείς να το υποτάξεις και να το χαλιναγωγήσεις, η αίσθηση της εξουσίας είναι πολλές φορές υπερβολική πάνω σε κάποιους ανθρώπους).
Επίσης δεν καταλαβαίνω το λόγο που δεν πρέπει να τον ρωτήσουμε σχετικά με το θεό. Αν και πιστεύω πως μπορεί να είναι το ίδιο άσχετο με μας (κανένας άνθρωπος με γνώμονα τη λογική δεν μπορεί να δώσει μια σαφή περιγραφή της λειτουργίας του-κάθε θρησκεία φυσικά υποστηρίζει διάφορα αλλά εγώ προσωπικά δεν τα θεωρώ τεκμηριωμένα) και για ποιο λόγο να νευριάσει με μια τέτοια ερώτηση.
Μπορεί ένα πνεύμα να σου απαντήσει για κάποιο χαμένο αντικείμενο? Που βρίσκεται, ποιος μπορεί να το έκλεψε π.χ. ή για παράδειγμα να σου περιγράψει την κάποια αληθινά συμβάντα που δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις. ( όπως για παράδειγμα κάποια υπόθεση φόνου)
Είναι ανάγκη, όποιο πνεύμα και να σου έρθει, καλό ή κακό, να το εξαγριώσεις? Αν ήρθε απλά και μόνο με σκοπό να σου κάνει κακό γιατί να μπει στον κόπο να σου απαντάει στις ερωτήσεις σου. Έχω την άποψη πως αν ο τρόπος που του φερθείς είναι καθ’ όλα εντάξει, το ίδιο θα κάνει και αυτό με τη σειρά του, όποια και αν είναι η φύση του.
Παίρνω για παράδειγμα το πνεύμα που ο φίλος μας EVIL κάλεσε στην επίκληση με τους φίλους του. Το πνεύμα ενός ατόμου από την Καστοριά που απαγχονίστηκε. Εμένα προσωπικά αυτή η ιστορία μου δημιουργεί μεγάλη πίκρα για το ίδιο το πνεύμα. Ποιος να ήταν αυτός ο άνθρωπος? Τι να του συνέβη άραγε? Για να απαγχονιστεί (δηλαδή να φτάσει σε σημείο να σκοτώσει τον ίδιο του τον εαυτό) σημαίνει είτε ότι έκανε κάτι πολύ κακό – για το οποίο στη συνέχεια αυτοκτόνησε γιατί μετάνιωσε γι αυτό, είτε του συνέβη κάτι τόσο δυσβάσταχτο που δεν μπόρεσε να το αντέξει.- Σκεφτείτε ότι ίσως ήταν κάποιος άνθρωπος που μπορεί να έμαθε ότι σκοτώθηκε το παιδί του και να μην το άντεξε! Οι ψυχές λένε, ότι αν φύγουν από τη ζωή με βίαιο θάνατο, χωρίς ίσως και να αποδοθεί δικαιοσύνη γι αυτές, γυρίζουν άδικα στο χώρο των ζωντανών και ζητούν δικαίωση, μήπως όμως για να αποδοθεί η δικαίωση αυτή, μπορούμε να συμβάλλουμε και εμείς? Οι ζωντανοί? Ρώτησε κάποιος από την παρέα του Evil τότε, πέρα από το να του αποδείξει τις καταστροφικές δυνάμεις του, για ποιο λόγο αυτοκτόνησε αυτός ο άνθρωπος? Για ποιο λόγο η ψυχή του τάχθηκε στις σκοτεινές δυνάμεις? Αν μπορούσαν να κάνουν κάτι γι αυτόν για να μπορέσει να γαληνέψει η ψυχή του? Ίσως αυτά τα πνεύματα δέχονται την επίκληση μας γιατί πιστεύουν ότι μέσα από μας μπορούν να βρουν την γαλήνη τους. Ελάχιστοι έως μηδαμινοί είναι οι άνθρωποι που μπορεί να αυτοκτονήσουν για να εκδικηθούν κάποιον άλλον. Συνήθως το κάνουν γιατί κάποιο κρίμα τους τυραννάει (πράγμα που θα πει πως έχουν συνείδηση) ή κάποιος αβάσταχτος πόνος. Πως πιστεύετε ότι θα μπορούσε να καταλήξει μια επίκληση, που δεν είχε ως στόχο το να καλυφθεί η δική μας περιέργεια αλλά να βοηθήσουμε το ίδιο το πνεύμα που ίσως στην πραγματικότητα, είναι στο χέρι μας να βρει την «ησυχία» του.
Και κάτι άλλο τελευταίο. Κάποιοι είπαν πως μπορείς να θυσιάσεις ακόμα και τον ίδιο σου τον εαυτό για να σου χαριστούν από κάποια κατώτερα όντα, πλούτος, δόξα και εξουσία. Στ’ αλήθεια όμως (παρόλο που φυσικά και δεν το επικροτώ) κάτι τέτοιο δεν είναι πολύ πιο τίμιο από το να τα αποκτήσεις όλα αυτά καταστρέφοντας την ζωή άλλών ανθρώπων και πατώντας επί πτωμάτων?
Σας ευχαριστώ που με ακούσατε
Φιλικά
Ερυκίνη


Αγαπητή Ερυκίνη, ένας άνθρωπος καλεί ένα πνεύμα από περιέργεια αν θα απαντήσει ή για να ικανοποιήσει τις εγωιστικές του επιθυμίες. Όταν καλείς ένα πνεύμα, με μία απλή επίκληση αποκλείεται να σου έρθει κάποιο καλό πνεύμα, σίγουρα θα σου έρθει ένα κατώτερο κακό πνεύμα, συνήθως οι ερωτήσεις προς τον Θεό δεν τον ενοχλούν, οι ερωτήσεις για το μέλλον το ενοχλούν, δεν ξέρω άν έχεις διαβάσει στο συγκεκριμένο forum ότι άνθρωποι που ρώτησαν για το μέλλον τους έμειναν σε κόμμα. Το πνεύμα απαντάει στις ερωτήσεις σου, όχι επειδή είναι καλό αλλά επειδή θέλει να μη το διώξεις, έτσι ώστε να σε ξεφορτωθεί για να βρει την ηρεμία του μόνος του σε ένα σπίτι


Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mefistofelis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 03:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mefistofelis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon. ekana to peirama auto pou kapoioi apo sas apokaloun epiklisi pneumatwn x8es gia prwti fora. meta apo apeires apotyximenes prospa8eies to potiraki kouni8ike. enw apantouse me me nai i oxi stis erwtiseis mas den sximatize lekseis alla proxwrouse pera dw8e anousia.
egw proswpika den pisteuw stin yparksi pneumatwn alla den mporw kai na eksigisw to fenomeno. isws ine kapoia morfi energeias pou dioxeteuoume sto potiraki me kapoio tropo kai apantaei etsi se pragmata pou skeftomaste i 8eloume na akousoume. twra oi perigrafes tou eViL mou fainontai toulaxiston geloies kai mia apotyximeni prospa8eia na mas tromakseiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 11:26:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

loipon. ekana to peirama auto pou kapoioi apo sas apokaloun epiklisi pneumatwn x8es gia prwti fora. meta apo apeires apotyximenes prospa8eies to potiraki kouni8ike. enw apantouse me me nai i oxi stis erwtiseis mas den sximatize lekseis alla proxwrouse pera dw8e anousia.
egw proswpika den pisteuw stin yparksi pneumatwn alla den mporw kai na eksigisw to fenomeno. isws ine kapoia morfi energeias pou dioxeteuoume sto potiraki me kapoio tropo kai apantaei etsi se pragmata pou skeftomaste i 8eloume na akousoume. twra oi perigrafes tou eViL mou fainontai toulaxiston geloies kai mia apotyximeni prospa8eia na mas tromaksei

Καταρχήν φίλε μου να σε καλωσορίσω στο forum, απ’ ότι κατάλαβα δεν είσαι ειδικός στις επικλήσεις και έτσι επικαλέστηκες ένα πνεύμα πολύ κατώτερης μορφής. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το θέμα με τη σολωμονική, όπου η επίκληση γίνεται μέσω ξορκιών και εμφανίζονται ισχυρά πνεύματα και δαίμονες.

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 13:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
e me nai i oxi stis erwtiseis mas den sximatize lekseis alla proxwrouse pera dw8e anousia.
egw proswpika den pisteuw stin yparksi pneumatwn alla den mporw kai na eksigisw to fenomeno

Το φαινόμενο εξηγήται ως εξής:

Το ιδεοκινητικο φαινομενο:

http://www.skepdic.gr/Entries/Iota/ideomotoreffect.htm

και λιγα λόγια ακομα για το "ποτηρακι" (OUIJA BOARD=πνευματιστικη δελτος),τα οποια δεν περιλαμβανουν πνευματα και αερικα αλλά εξηγησιμες και διολου υπερφυσικες ιδιοτητες του ανθρωπινου σώματος:

http://www.skepdic.gr/Entries/Pi/ouijaboard.htm

Ελπιζω να σε βοηθησα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mefistofelis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 15:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mefistofelis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thnx gia tin boi8eia sou medtech. par ola ayta gia mena paramenei mystirio to giati to fainomeno ayto ginetai mono syggekrimenes wres. ap oti exw akousei ginetai mono sto diastima 2 - 6. se mena syggekrimena epiase peripou stis 2.30 meta apo polles apotyximenes prospa8eies. twra osoi isxyrizontai pws pisw apo ola ayta briskontai pneymata emena den me pei8oun kai oute prokeitai. me tin solomwniki den exw asxolei8ei kai den me endiaferei. as asxolountai autoi pou pisteuoun stin yparksi pneumatwn stin yparksi 8eoy kai diaboloyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mystic Theories
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 17:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mystic Theories  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mystic Theories  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.
Επειδή έχω ασχοληθεί ελαφρώς με το θέμα και θεωρητικά και πρακτικά, πιστεύω τα εξής:
Καταρχήν είμαι της άποψης ότι η ψυχή είναι ένα είδος ενέργειας και όπως κάθε ενέργεια, πρέπει να ξέρεις να τη χαλιναγωγείς. Όπως ας πούμε το ηλεκτρικό ρεύμα. Είναι χρήσιμο, ωραίο και ακίνδυνο όταν το χρησιμοποιείς για να ανάψεις το φως, να ακούσεις μουσική από το στερεοφωνικό σου, να φορτίσεις την μπαταρια του κινητού σου... Όμως αν τολμήσεις να βάλεις τα χεράκια σου στην μπρίζα, ακόμα και αν έχεις την καλύτερη ασφάλεια στον ηλεκτρικό σου πίνακα... χάθηκες! Πιστεύω λοιπόν ότι εάν κάποιος αποφασίσει να κάνει μια τέτοιου είδους συγκέντρωση, καλό θα είναι να έχει μαζί του έναν έμπειρο ..."ηλεκτρολόγο" με γνώσεις και εργαλεία τέτοια, που να αποτρέψουν τυχόν "ηλεκτροπληξίες".
Όλοι μας ξέρουμε να αλλάζουμε μια λάμπα όταν αυτή καεί. Τι γίνεται όμως όταν φορτώσουμε με ηλεκτρικές συσκευές το δίκτυο του σπιτιού μας; Καιγόμαστε!
Συγχωρέστε με που μιλάω μεταφορικά, αλλά νομίζω ότι η λογική μας εξηγεί και δέχεται πιο εύκολα πράγματα και καταστάσεις, όταν κάνουμε σύγκριση με εκείνα που χρησιμοποιούμε και αντιμετωπίζουμε καθημερινά.



Όποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να είναι δίπλα μου, ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ να είναι δίπλα μου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 19:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ mefistofelis, θα σου συνιστούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί οι λατινικοί δυσχεραίνουν αρκετά την ανάγνωση των μηνυμάτων μας.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εφιάλτης
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 19:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εφιάλτης  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Εφιάλτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους και ολες!

Οπως εχω πει και στις προιγουμενες σελιδες εγω και κατι φιλοι μου θελουμε να "παιξουμε" αυτο το "παιχνιδι" αν και ξερουμε οτι υπαρχει περιπτωση ή να μην γινει τιποτα ή ακομα και ακραια περιστατικα οπως εχουν πει αλλοι!

Εγω δεν μπορω να πω οτι δεν πιστευω στα πνευματα οτι και να εχω ακουσει απλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και φανατικος οπως καποιοι αλλοι!(Ειμαι λιγο δισπιστος ακομα και αν το δω με τα ματια μου να γινετε μπροστα μου,εκτως αμα ειμαι ολομοναχος)

Τωρα οσο για τα Site που εδωσε ο φιλος (sorry για τον προσδιορισμο κιολας αφου δεν γνωριζομαστε) medtech ειναι αληθεια οτι αυτα ειναι βασιμα στοιχεια αλλα ας κραταμε και καποιες προφιλαξεις και ενα ανοικτο μυαλο ποτε δεν ξερεις!

Ευχαριστω που με ακουσατε!

"Regnado,Regno,Regnavi,Sum Sine Regno"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 09:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα σε ολους και ολες!

Οπως εχω πει και στις προιγουμενες σελιδες εγω και κατι φιλοι μου θελουμε να "παιξουμε" αυτο το "παιχνιδι" αν και ξερουμε οτι υπαρχει περιπτωση ή να μην γινει τιποτα ή ακομα και ακραια περιστατικα οπως εχουν πει αλλοι!

Εγω δεν μπορω να πω οτι δεν πιστευω στα πνευματα οτι και να εχω ακουσει απλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και φανατικος οπως καποιοι αλλοι!(Ειμαι λιγο δισπιστος ακομα και αν το δω με τα ματια μου να γινετε μπροστα μου,εκτως αμα ειμαι ολομοναχος)

Τωρα οσο για τα Site που εδωσε ο φιλος (sorry για τον προσδιορισμο κιολας αφου δεν γνωριζομαστε) medtech ειναι αληθεια οτι αυτα ειναι βασιμα στοιχεια αλλα ας κραταμε και καποιες προφιλαξεις και ενα ανοικτο μυαλο ποτε δεν ξερεις!

Ευχαριστω που με ακουσατε!

"Regnado,Regno,Regnavi,Sum Sine Regno"




Αγαπητέ Εφιάλτη,

Με το δίκιο σου να είσαι δύαπιστος, δικαίωμα σου. Όμως απ’ ότι κατάλαβα οι εμπειρίες που έχουν δημοσιευτεί σε έβαλαν σε δίλλημα αν τα πνεύματα υπάρχουν ναι ή όχι, καλό θα ήταν να μη δοκιμάσεις το ποτηράκι, αλλά αν επιμένεις φρόντισε να δημιουργήσεις έναν προστατευτικό κύκλο, ξεκινώντας απ’ την ανατολή πάντοτε, έτσι ώστε να μην εισβάλει το κακό

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 12:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντως σίγουρα αν είναι καλέσεις κάτι εφιάλτη, ότι και να κάνεις, έχε έναν άνθρωπο που ξέρει από αυτά τα πράγματα δίπλα σου.

Στο συγκεκριμένο έρχεται ότι νά ναι, και να καλέσεις έναν που θες, σπανίως απ' ότι ξέρω έρχεται αυτό που θες.

Και σίγουρα προστατευτικό κύκλο, και πριν το κάνεις, να μάθεις πως θα μπορέσεις να το διώξεις.

Αν και καλύτερα να μείνεις με τις απορίες παρά να το δοκιμάσεις. Προσωπικά δεν παρακινώ.


όσο



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 12:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πάντως σίγουρα αν είναι καλέσεις κάτι εφιάλτη, ότι και να κάνεις, έχε έναν άνθρωπο που ξέρει από αυτά τα πράγματα δίπλα σου.

Στο συγκεκριμένο έρχεται ότι νά ναι, και να καλέσεις έναν που θες, σπανίως απ' ότι ξέρω έρχεται αυτό που θες.

Και σίγουρα προστατευτικό κύκλο, και πριν το κάνεις, να μάθεις πως θα μπορέσεις να το διώξεις.

Αν και καλύτερα να μείνεις με τις απορίες παρά να το δοκιμάσεις. Προσωπικά δεν παρακινώ.

όσο για το αν πιστεύεις ή όχι, και να δεις κάτι μπροστά σου, απ΄ότι είδα πάλι δεν θα πιστέψεις, οπότε γιατί να το κάνεις?


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 08:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφιάλτη, κάτι που ξέχασα να αναφέρω πιο πάνω είναι ότι αν έχεις πάρει απόφαση να κάνεις το ποτηράκι ξέρω ένα site που θα σου πει πώς να το κάνεις σωστά και με προστασία, όμως δεν μπορώ να το δημοσιεύσω, επειδή θα παρακινήσω πολλούς άμυαλους να το κάνουν, έτσι καλύτερα να μου δώσεις το e-mail σου.

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GhostBuster
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 18:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GhostBuster  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IT'S TIME TO CALL...


MUHAHAHAHAHAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giouli_n
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 19:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giouli_n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΟΥΑΟΥ.ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ,ΤΩΡΑ...

ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 01:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον,παρακολουθοθσα το θεμα οταν πρωτοαρχισε αλλα τωρα το εχω χασει,εχω και πολυ καιρο να συνδεθω,συμπερεσματικα λοιπον μπορει να μου πει απαντησει καποιος στα εξης:
Ειναι εφικτο?το πετυχαινει ο οποιοσδηποτε?ή πρεπει να εχει ειδικες γνωσεις?αυτα που εχουν ειπωθει εδω αρκουν αν εφαρμοστουν για να πετυχει?
Ποσο ασφαλες ειναι?ειναι τυχαιο το πνευμα που ερχεται ή μπορεις να επηρεασεις το ποιο θα ερ8ει?

Στο συγκεκριμενο θέμα λοιπον η περιεργεια σκοτωνει τη γατα?
ειμαι περιεργος!(πως λεμε ειμαι μακαρονας)τι να κανουμε? :P

Edited by - captain steven on 29/04/2006 02:06:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 17:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπον,παρακολουθοθσα το θεμα οταν πρωτοαρχισε αλλα τωρα το εχω χασει,εχω και πολυ καιρο να συνδεθω,συμπερεσματικα λοιπον μπορει να μου πει απαντησει καποιος στα εξης:
Ειναι εφικτο?το πετυχαινει ο οποιοσδηποτε?ή πρεπει να εχει ειδικες γνωσεις?αυτα που εχουν ειπωθει εδω αρκουν αν εφαρμοστουν για να πετυχει?
Ποσο ασφαλες ειναι?ειναι τυχαιο το πνευμα που ερχεται ή μπορεις να επηρεασεις το ποιο θα ερ8ει?

Στο συγκεκριμενο θέμα λοιπον η περιεργεια σκοτωνει τη γατα?
ειμαι περιεργος!(πως λεμε ειμαι μακαρονας)τι να κανουμε? :P

Edited by - captain steven on 29/04/2006 02:06:21


Φίλε μου,
είναι πολύ εύκολο για τον καθένα να καλέσει ένα πνεύμα, δεν χρειάζεται να είσαι μάγος ή κάτι τέτοιο, είναι πολύ επικίνδυνο γιατί συνήθως όταν καλείς ένα πνεύμα σου έρχεται κάτι κακό. Για να μπορέσες να ελέγξεις τι θα καλέσεις απαιτείται χρόνος και εξάσκηση

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 21:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
captain steven

να διαβάζεις, και να έχεις κοντά σου ανθρωπο που ασχολείται χρόνια με αυτά τα πράγματα και να συζητάς μαζί του, και πάλι να φοβάσαι σε αυτά τα πράγματα

Ευχαριστώ


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dTox
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 15:43:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dTox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pedes eimai neos sto forum kai asxoloume me to potiraki edo kai 1 vdomada psaxnontas diafora sites kai thelo na matho tin oli diadikasia giati den iparxei periptosi na min to kano exo psisei kai alla atoma na to kanoume oloi mazi alla akougontas oles tis apopseis apo edo to mono pou thelo einai na mou dosete tis plirofories gia tin diadikasia mazi me fraseis epiklisis kai tha ithela na min anaferthei kaneis sto oti den prepei na to kano giati xenerono.Tha ithela loipon na mou pei kapoios sovara pragmata apantontas sto topic i sto mail mou.Tha to ekteimousa idiaitera.

Yours Sincerely dToxΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 09:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Pedes eimai neos sto forum kai asxoloume me to potiraki edo kai 1 vdomada psaxnontas diafora sites kai thelo na matho tin oli diadikasia giati den iparxei periptosi na min to kano exo psisei kai alla atoma na to kanoume oloi mazi alla akougontas oles tis apopseis apo edo to mono pou thelo einai na mou dosete tis plirofories gia tin diadikasia mazi me fraseis epiklisis kai tha ithela na min anaferthei kaneis sto oti den prepei na to kano giati xenerono.Tha ithela loipon na mou pei kapoios sovara pragmata apantontas sto topic i sto mail mou.Tha to ekteimousa idiaitera.

Yours Sincerely dTox

dTox υπάρχει ένα site που ξέρω για αυτή τη διαδικασία αλλά δεν μπορώ να το δημοσιεύσω αν θές δώσε μου το e-mail θα το κάνεις που θα το κάνεις κάν’ το σωστά


Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 09:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Pedes eimai neos sto forum kai asxoloume me to potiraki edo kai 1 vdomada psaxnontas diafora sites kai thelo na matho tin oli diadikasia giati den iparxei periptosi na min to kano exo psisei kai alla atoma na to kanoume oloi mazi alla akougontas oles tis apopseis apo edo to mono pou thelo einai na mou dosete tis plirofories gia tin diadikasia mazi me fraseis epiklisis kai tha ithela na min anaferthei kaneis sto oti den prepei na to kano giati xenerono.Tha ithela loipon na mou pei kapoios sovara pragmata apantontas sto topic i sto mail mou.Tha to ekteimousa idiaitera.

Yours Sincerely dTox


dTox ξέρω ένα site αλλά δεν μπορώ να το δημοσιεύω αν θες τα λέμε μέσω e-mail θα το κάνεις που θα το κάνεις κάν’ το σωστά

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy