ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 00:00:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ελα πολλες σελιδες πηρε το θεμα
Πλάκα πλάκα, σελιδοπενηντάρισε[50] το θέμα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 01:53:16  Εμφάνιση Προφίλ
ahlobar

quote:
Αν εχεις κατι να προσθεσεις δεκτο.

Να προσθέσω ... σε τί;

- Στα επιχειρήματά σου που μέχρι τώρα δεν τα έχουμε δει σε κανένα θέμα;
- Στο ότι τα μόνα σου σχόλια (για οτιδήποτε) είναι αφορισμοί και ύβρεις, συχνά για θέματα που δεν γνωρίζεις;
- Στο ότι χαρακτηρίζεις μισό εκατομμύριο Έλληνες ως "ψυχάκηδες" και "βλακοαφελείς" (εσύ, ο "νορμάλ";) επειδή δεν σου άρεσε η επιλογή τους;

Τι να προσθέσω εγώ σ' αυτό το μεγαλοπρεπές μνημείο εγγενούς βλακείας, πέρα από την διαπίστωση πως οτιδήποτε άλλο αν έγραφες, θα ήταν έκπληξη για όλους;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 11:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
- Στα επιχειρήματά σου που μέχρι τώρα δεν τα έχουμε δει σε κανένα θέμα;

Εγω παλι πιστευω οτι υποστιριζω τις αποψεις μου με επιχειρηματα.Αν ετσι νομιζεις οκ.

quote:
- Στο ότι τα μόνα σου σχόλια (για οτιδήποτε) είναι αφορισμοί και ύβρεις, συχνά για θέματα που δεν γνωρίζεις;

Ενω εσυ που τα γνωριζεις εισαι υπεροπτικος και ειρωνικος.Αλλο επιπεδο.

quote:
- Στο ότι χαρακτηρίζεις μισό εκατομμύριο Έλληνες ως "ψυχάκηδες" και "βλακοαφελείς" (εσύ, ο "νορμάλ";) επειδή δεν σου άρεσε η επιλογή τους;

Δικαιωμα μου δεν ειναι?Εσυ τι γνωμη εχεις για το αλλο 93% που δεν ψηφισε το κομμα σου?Και τι γωμη εχεις για το ΚΚΕ (250.000 ανρθωποι)?

corgito ergo sumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 11:58:11  Εμφάνιση Προφίλ
Δύσκολο ερώτημα αυτό το τελευταίο.
Εγώ πάλι έχω εκτεθεί στον μικρό αδερφό μου λέγοντας του ότι γύρω του υπάρχουν στο 95% ηλίθιοι.
Για να μην θεωρηθώ προκατειλλημένος δεν του διευκρίνισα σε ποιο ποσοστό κατατάσσω τον ίδιο.
Θεωρώ ότι αυτό το κερδίζει ο καθένας μόνος του.
Βοηθάει βέβαια και λίγο η βιολογία.
Άλλοι είναι πιο τυχεροί άλλοι όχι,και χρειάζεται περισσότερο δουλειά από μέρους τους,μπας και ενταχθούν στο 5%.

Στην όποια περίπτωση,και σε μια μικρή ομάδα όπως π.χ. εδώ στο esoterika,το πράγμα κρίνεται από την ύπαρξη και το βάρος των κατά περίπτωση επιχειρημάτων του καθενός.

Α,και να μην ξεχάσω.Οι ηλίθιοι υπάρχουν ανεξαρτήτως κομμάτων.

Προσπαθείστε λοιπόν περισσότερο.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 09/07/2012 11:59:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 13:14:48  Εμφάνιση Προφίλ
macedon με ξέχασες ή απλά δεν μπορείς πλέον (για πολλοστή φορά)...

quote:
PanosT

@macedon

α) Για πες μας καλέ μου άνθρωπε την άποψη του καθεστώτος της 4ης Αυγούστου για την Εκκλησία και την Ορθοδοξία?

β) Αυτός ο Β' Ελληνικός Πολιτισμός τι ακριβώς ήταν?

Πάντως με το δηλωμένο ρουφιάνο (κατ'εσέ) Πλεύρη τρέφετε τα ίδια συναισθήματα περί 4ης Αυγούστου.

γ) Αυτό πως το εξηγείς?

Υ.Γ Θα σε καταλάβω απόλυτα αν δε θελήσεις να μου απαντήσεις.

Ερευνάτε τας Γραφάς


Εγώ πάντως θα συνεχίζω να ανοίγω θεματάκια προς συζήτηση για να βλέπουν όλα τα τωρινά και μελλοντικά μέλη τη συμπεριφορά σου στο esoterica όταν στερεύεις ακόμα και από ψελλίσματα...

Πάμε παρακάτω λοιπόν!

Ωραία μας τα είπε στο τέλος και ο Χρήστος Παππάς της Χ.Α δε νομίζεις???

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΡΩΣΙΑ 7.7.2012
http://www.youtube.com/watch?v=xkMtY_nKaK0&feature=related

Πως γίνεται βρε ταλαίπωρε macedon ένα δευτερεύον θέμα για έναν πολιτικό σχηματισμό όπως είναι το θρήσκευμα κατ'εσέ, να γίνεται ΒΑΣΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΣΥΜΜΑΧΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ εκ μέρους της Χρυσής Αυγής???

Η Ταφόπλακα του Ελληνισμού (η Ορθοδοξία) να ζητείται εκ νέου από τη Χρυσή Αυγή για να την αναστήσει???

Μα καλά δεν σε ακούνε καθόλου τα ανώτερα κλιμάκια της Χρυσής Αυγής???
Τους έχεις πει για το ξύλο που έχεις φάει για τις πολιτικές σου πεποιθήσεις???

Για το άλλο ότι "ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ" άστο να πάει στο...διάολο!

Υ.Γ Μα από ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ την πάτησες βρε ταλαίπωρε macedon...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 09/07/2012 13:31:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 14:42:04  Εμφάνιση Προφίλ
PanosT

quote:
macedon με ξέχασες ή απλά δεν μπορείς πλέον

Δεν σε ξέχασα και σου απάντησα προηγούμενα: Όποια απορία έχεις για τις οποιεσδήποτε ενέργειες του οποιουδήποτε, απευθύνσου στον ίδιο να στη λύσει. Αν δεν σε ικανοποιεί η απάντησή τους, κάντους μήνυση, όπως ακριβώς έλεγες εσύ.

quote:
Εγώ πάντως θα συνεχίζω να ανοίγω θεματάκια προς συζήτηση για να βλέπουν όλα τα τωρινά και μελλοντικά μέλη τη συμπεριφορά σου στο esoterica όταν στερεύεις ακόμα και από ψελλίσματα...

Και σ'αυτό σου έχω απαντήσει: Μπορείς να ανοίγεις όσα θέματα θέλεις και να ασχολείσαι όσο θέλεις με το άτομό μου. Από τη μεριά μου, ασχολούμαι μόνον μ'αυτούς που έχουν κάποιο ενδιαφέρον και σ'αυτούς δεν περιλαμβάνεσαι ούτε εσύ ούτε τα "θεματάκια" σου.

Άντε τώρα να παίξεις με τα άλλα παιδάκια γιατί εγώ έχω δουλειές...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 15:07:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

macedon

PanosT

quote:
macedon με ξέχασες ή απλά δεν μπορείς πλέον

Δεν σε ξέχασα και σου απάντησα προηγούμενα: Όποια απορία έχεις για τις οποιεσδήποτε ενέργειες του οποιουδήποτε, απευθύνσου στον ίδιο να στη λύσει. Αν δεν σε ικανοποιεί η απάντησή τους, κάντους μήνυση, όπως ακριβώς έλεγες εσύ.


Εγώ ρωτάω ΕΣΕΝΑ για τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ απόψεις (ποσταρισμένες από τα χεράκια σου) ΠΕΡΙ τρίτων και όχι για τις απόψεις ΤΩΝ τρίτων!

Το "κάνε τους μήνυση" σε ανθρώπους που τα λένε μια χαρά που κολλάει με τη δική σου περίπτωση που διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα των υπολοίπων???

ΕΣΥ έχεις ΚΑΙ ΠΑΛΙ πρόβλημα μ'αυτούς (Πλεύρη, Δραγούμη, Παππάς, Μιχαλολιάκος) ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ, αλλά σε τέτοια συναισθηματική απόγνωση που βρίσκεσαι ότι και να ψελλίσεις καλό είναι θα μου πεις και δύσκολα θα διαφωνήσω...

quote:

quote:
Εγώ πάντως θα συνεχίζω να ανοίγω θεματάκια προς συζήτηση για να βλέπουν όλα τα τωρινά και μελλοντικά μέλη τη συμπεριφορά σου στο esoterica όταν στερεύεις ακόμα και από ψελλίσματα...

Και σ'αυτό σου έχω απαντήσει: Μπορείς να ανοίγεις όσα θέματα θέλεις και να ασχολείσαι όσο θέλεις με το άτομό μου. Από τη μεριά μου, ασχολούμαι μόνον μ'αυτούς που έχουν κάποιο ενδιαφέρον και σ'αυτούς δεν περιλαμβάνεσαι ούτε εσύ ούτε τα "θεματάκια" σου.

Άντε τώρα να παίξεις με τα άλλα παιδάκια γιατί εγώ έχω δουλειές...


Χάνεις πελατεία πάντως και να το ξέρεις...

Υ.Γ Miserabile visu...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 09/07/2012 15:21:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 22:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Μιας και το topic έχει φτάσει τις 50 σελίδες, όποιος νομίζει ότι είναι χρήσιμο να συζητηθεί περαιτέρω το θέμα μπορεί να ανοίξει το δεύτερο μέρος του (π.χ. με τον τίτλο "ΧΑ Νο 2") και να παραθέσει το link του νέου θέματος σε αυτό εδώ ώστε να το βρίσκουν εύκολα οι ενδιαφερόμενοι.

Στο νέο θέμα θα ήταν επίσης χρήσιμο να συμπεριληφθεί στο αρχικό post του θεματοθέτη το link της πρώτης σελίδας από το 1ο μέρος.

Ευχαριστώ.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2012, 10:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Πιστεύω δεν έχει νόημα να πάμε σε δεύτερο μέρος, όσον αφορά την Χρυσή Αυγή. Θα καταντήσει πολιτικό παρατηρητήριο το θέμα παρά χώρος απόψεων.

Γίνανε πολλές σοβαρές και χρήσιμες τοποθετήσεις που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν νέα θέματα. Θα μπορούσε να ανοιχτεί θέμα όπου να συζητηθεί ο εθνικισμός σε βάθος και απαλλαγμένος από την βιτρίνα της Χρυσής Αυγής ή τις εμμονές για το πολιτικό παρελθόν κάποιων...

Θα μπορούσε να γίνει θέμα για την άνοδο του εθνικισμού στην Ευρώπη γενικότερα, σε αντιπαράθεση με το εγχείρημα της ευρωπαϊκής ενοποίησης.

Θα μπορούσε τέλος να γίνει κουβέντα πάνω στην παγκοσμιοποίηση που οδηγούν μοντέλα οικονομικά αντίθετα μεταξύ τους (καπιταλισμός VS κουμμουνισμός) σε σχέση με ένα εθνικιστικό οικονομικό μοντέλο...

Γνώμη μου πάντα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2012, 14:35:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πιστεύω δεν έχει νόημα να πάμε σε δεύτερο μέρος, όσον αφορά την Χρυσή Αυγή. Θα καταντήσει πολιτικό παρατηρητήριο το θέμα παρά χώρος απόψεων.
Γίνανε πολλές σοβαρές και χρήσιμες τοποθετήσεις που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν νέα θέματα. Θα μπορούσε να ανοιχτεί θέμα όπου να συζητηθεί ο εθνικισμός σε βάθος και απαλλαγμένος από την βιτρίνα της Χρυσής Αυγής ή τις εμμονές για το πολιτικό παρελθόν κάποιων...

Θα μπορούσε να γίνει θέμα για την άνοδο του εθνικισμού στην Ευρώπη γενικότερα, σε αντιπαράθεση με το εγχείρημα της ευρωπαϊκής ενοποίησης.

Θα μπορούσε τέλος να γίνει κουβέντα πάνω στην παγκοσμιοποίηση που οδηγούν μοντέλα οικονομικά αντίθετα μεταξύ τους (καπιταλισμός VS κουμμουνισμός) σε σχέση με ένα εθνικιστικό οικονομικό μοντέλο...

Γνώμη μου πάντα....


Κι εγώ νομίζω πως το θέμα, όσον αφορά συγκεκριμένα και ειδικά τη Χ.Α.
μάλλον εξαντλήθηκε.

Απεναντίας ορώμενο σε ένα ευρύτερο πλαίσιο (εθνικισμός, κλπ) μπορεί να συνεχιστεί σε άλλα υπάρχοντα ('η και νέα) τόπικ.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2012, 16:25:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Απεναντίας ορώμενο σε ένα ευρύτερο πλαίσιο (εθνικισμός, κλπ) μπορεί να συνεχιστεί σε άλλα υπάρχοντα ('η και νέα) τόπικ.

Συμφωνώ κι εγώ.
Εξ'άλλου αν υπάρξει ανάγκη επανεισαγωγής ενός topic για την Χ.Α. θα το δηλώσουν οι καθημερινές εξελίξεις.
Η Χ.Α. ανεξαρτήτως του τι πιστεύουμε ο καθένας μας, είναι πλέον ένας από τους παράγοντες που τις επηρεάζουν.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2012, 14:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
"Δεν δέχεσαι να ακούσεις τοποθετήσεις όμως, εσύ φαντάζεσαι ότι μιλάς σε ναζιστικά γουρούνια που έχουν λύσει τα οικονομικά τους προβλήματα και περνάνε τον υπόλοιπο χρόνο τους βασανίζοντας πακιστανούς"

Edited by - KERRY KING on 11/07/2012 12:30:05


Τότε γιατί υποστηριζεις σε ατελειωτες σελίδες ΑΥΤΟΥΣ που και είναι νεοναζι και περνανε τον χρόνο τους έτσι και τα υποστηριζανε μεσω του περιοδικού/εφημερίδας τους όπως θα δεις παρακάτω. ΑΠΟΚΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥΣ.

http://www.youtube.com/watch?v=v7eSS-g0-EI&feature=related

Η Θέμις Ευαγγελία Κ. Σκορδέλη βουλευτής τους
Κατηγορήθηκε για αποπειρα ανθρωποκτονίας ενός αφγανου μετανάστη.

Παρουσίασε βεβαίωση ότι πάσχει απο "κατάθλιψη και τάσεις αυτοκαταστροφής"

Ο ψυχίατρος που υπογράφει τη γνωμάτευση είναι ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ, διευθυντής του 4ου ψυχιατρικού τμήματος στο ΨΝΑ-Δαφνί.
Στις 4/10/2010 παρεβρέθηκε ως ομιλητής στο ξενοδοχείο Novotel στην παρουσίαση του "καθαρού ελληνικού ψηφοδελτίου" του συνδυασμού "Ελληνική Αυγή" (πολιτικός σχηματισμός με επικεφαλή τον Νίκο Μιχαλολιάκο) για την Αθήνα και τις δημοτικές εκλογές του 2010.

AitheroVamon, PY8AGORA και λοιποι... τι εχετε να πείτε;

Υ.Γ. το βιντεάκι βάλτετο σε μεγάλη οθόνη για να δείτε και το περιοδικό τους (Ναι, καλά που ΔΕΝ το έχετε δει) και επίσης το αρτοποιειο του πεθερου του Καιάδα τι προσωπικό απασχολεί...
το έβγαλε το θέμα και ο τριανταφυλλοπουλος αλλά περιοριστίκανε στο να βρίσουνε πατοκορφα δημοσιογραφους, ρεπορτερ κλπ με χριστοπαναγίες και άλλα ωραία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2012, 16:40:11  Εμφάνιση Προφίλ
Θα μας πεις τελικά ποιοι βουλευτές της Χρυσης Αυγής είναι Αλβανοί, όπως ισχυρίστηκες προηγούμενα; Ή απλά πετάς ό,τι σου έλθει για να κάνεις εντύπωση;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2012, 17:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
Όχι βουλευτές, μέλη της.
Δες το βιντεάκι που σου χα ξαναβάλει

http://www.youtube.com/watch?v=Pi_eu983ZXY&feature=endscreen&NR=1
στο 1:44 μέχρι το 2:07

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΕΙΣ Ε macedon;

Μήπως η Θέμις Ευαγγελία Κ. Σκορδέλη, κι αυτή δεν ανήκει στο κόμμα
γιατί τη θυμάμαι απο πιο παλια... πολύ πριν μπει στη βουλή η Χ.Α.

Μπα, περιέργο για το προηγούμενο μηνυμά μου δεν έχεις να πεις τίποτα ε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2012, 17:26:54  Εμφάνιση Προφίλ
nays

quote:
Όχι βουλευτές, μέλη της.

Χμ... για κάτσε να το επαληθεύσω...

nays: Απεστάλη: 11/07/2012, 22:11:23
Αλήθεια το ήξερες (Ναι καλα που δεν το ξέρεις) ότι 4 βουλευτές της Χ.Α. είναι ΑΛΒΑΝΟΙ;;;

quote:
Δες το βιντεάκι που σου χα ξαναβάλει

Σιγά μην κάθομαι να βλέπω την κάθε ανοησία που ανεβάζει ο κάθε ταλαίπωρος.

quote:
ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΕΙΣ Ε macedon;

Πώς, βεβαίως και έχω να πω.

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ. Κι αν επιθυμείς, μπορώ και να στο αναλύσω κιόλας.

quote:
Μήπως η Θέμις Ευαγγελία Κ. Σκορδέλη, κι αυτή δεν ανήκει στο κόμμα
γιατί τη θυμάμαι απο πιο παλια... πολύ πριν μπει στη βουλή η Χ.Α.

Θα πρέπει να γνωρίζεις ότι:
1. Η κυρία Σκορδέλη και η όποια Σκορδέλη, είναι αθώα μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο. Ονομάζεται "τεκμήριο αθωότητας του κατηγορούμενου".

2. Οι πράξεις οποιουδήποτε μεμονωμένου προσώπου δεν βαρύνουν τον πολιτικό σχηματισμό στο οποίο αυτό το πρόσωπο είναι ενταγμένο, εκτός αν υπάρχουν αποδείξεις ότι οι ενέργειες αυτές έγιναν με εντολή του συγκεκριμένου κόμματος.

3. Χρησιμοποίησε περισσότερο το μυαλό σου και να είσαι λιγότερο εριστική. Το ότι δεν σου απαντούν εδώ μέσα στο ίδιο ύφος που εσύ μιλάς, δεν είναι θέμα αδυναμίας.

Κατάλαβες μικρή μου;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 13:44:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Dying_Incubus

quote:
Το θλιβερό είναι που ένα τέτοιο κόμμα πήρε 7% στις εκλογές...

Το θλιβερό είναι πως όταν η Άννα-Ψαρούδα Μπενάκη ανακοίνωνε στον Παπούλια το αποτέλεσμα της Βουλής για την εκλογή του Προέδρου της Δημοκρατίας, του είπε όσα του είπε και κείνος δεν αντέδρασε.

Το θλιβερό είναι πως μας πείραξε ως έθνος το "εγέρθητι" και δεν μας πείραξε καθόλου το "σκύψατε" που βιώνουμε εδώ και 2,5 χρόνια.

Το θλιβερό είναι πως 31% του ελληνικού λαού δήλωσαν πως θέλουν να είναι υπό κατοχή.

Το θλιβερό είναι πως όλους αυτούς που επί 38 χρόνια λυμαίνονται το δημόσιο πλούτο υπάρχουν άνθρωποι που ακόμη τους στηρίζουν.

quote:
Όταν ο γενικός γραμματέας της είχε αναλάβει τη δεκαετία του '80 την αρχηγία της ΕΠΕΝ, δεν διατεινόταν ότι το έκανε με τις ευλογίες του Παπαδόπουλου;

Εδώ ο άλλος σήκωσε τα όπλα και πολεμούσε κατά των Ελλήνων και του ελληνικού κράτους και αντί να τον κρεμάσουν ως προδότη, τον έκαναν Γ.Γ. του ΚΚΕ βρε Γιώργο. Η αρχηγία της ΕΠΕΝ σε πείραξε;

quote:
Αυτό σου λέει κάτι ή όχι;

Μου λέει απλά πως όταν:

- Ο Εβραίος ραβίνος και σιωνιστής (κατά δήλωσή του) είναι κατά της Χρυσής Αυγής
- Οι Τούρκοι ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή και τη θεωρούν "Ανεπιθύμητη εξέλιξη" (Ερχάν Τουρμπεντάρ, αναλυτής εξωτερικής πολιτικής στο Ίδρυμα Ερευνών Οικονομικής Πολιτικής)
- Οι ανά τον κόσμο τοκογλύφοι ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή
- Οι δυνάστες των Ελλήνων ανησυχούν για τη Χρυσή Αυγή

και δεν ανησυχούν για τους υπόλοιπους, σημαίνει απλά πως οι υπόλοιποι είναι του χεριού τους, αν δεν είναι υπάλληλοί τους.

Μου λέει ακόμη πως εφ' όσον όλοι αυτοί είναι κατά της Χρυσής Αυγής, τότε αυτή είναι σε καλό δρόμο.

macedon


Από τις περισσότερο ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ τοποθετήσεις,επί του θέματος!
ΣΥΜΦΩΝΩ, ΑΝΕΥ ΑΛΛΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΩΣ,
με τον συνδίκτυο macedon...

Υ.Γ. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 13:50:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΣΥΜΦΩΝΩ, ΑΝΕΥ ΑΛΛΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΩΣ,
με τον συνδίκτυο macedon...

Να πω οτι δεν το περίμενα... θα πω ψέματα
Δε χρειάστηκε καν να δω το μήνυμα, αρκούσε που είδα το όνομα lol

Άντε καλό καλοκαίρι παίδες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 14:04:33  Εμφάνιση Προφίλ
{quote} Macedon

Μου λέει ακόμη πως εφ' όσον όλοι αυτοί είναι κατά της Χρυσής Αυγής, τότε αυτή είναι σε καλό δρόμο.
====================================================

-Και αν αυτοί οι ίδιοι είναι και κατά του ΚΚΕ; Ειναι και αυτό σε καλό δρόμο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 14:37:17  Εμφάνιση Προφίλ
1. Αν εναντίον του ΚΚΕ είναι οι Τούρκοι, οι Σιωνιστές, οι τοκογλύφοι και οι εχθροί του ελληνισμού, τότε ναι ... αλλά...

2. Το ΚΚΕ ανήκει στους δηλωμένους εχθρούς του ελληνισμού.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 15:57:15  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν ένα κόμμα έχει ένα πρόγραμμα που στη βάση του συμφωνώ και δεν το έχει προδώσει ήδη βρισκόμενο στην εξουσία,τότε είμαι υποχρεωμένος να το δω θετικά κατ' αρχήν.

Αυτό κάνω και με τη Χ.Α. παρ'ότι δε μου αρέσουν κομμάτια από το παρελθόν της,και δε μου γεμίζει και το μάτι η ηγεσία της.(Επειδή είναι συνιφασμένη με το παρελθόν που είπα παραπάνω.)

Στο βαθμό που το αποποιείται,είμαι θετικά προσκείμενος.Με τη βία που της καταλογίζουν,αν και η ίδια την αρνείται,παρ'ότι δεν την πιστεύω εντελώς,της τη συχωρώ αρχικά,λόγω της μεγαλύτερης και ουσιαστικότερης βίας που ασκείται στη χώρα μας και στο λαό μας σε όλα τα επίπεδα.

Μερικοί θα πουν ότι η βία δεν νικιέται με βία.Αυτό είναι εκδοχή που θα τη συζητούσα αν μιλάμε σε ατομικό επίπεδο.
Ένας άνθρωπος που δέχεται βία και δεν απαντάει με βία,παίρνει το ρίσκο της επιλογής του.Αν του βγει σε καλό η επιλογή αυτή,είναι διπλά κερδισμένος(πρακτικά και συνειδησιακά).Ακόμη και αν χάσει απ'αυτήν του την επιλογή,χάνει μόνο ο ίδιος και είναι δικαίωμά του.

Όταν μιλάμε όμως σε ομαδικό-πόσο μάλλον σε εθνικό επίπεδο-τα πράγματα αλλάζουν εντελώς.Αν η συγκαταβατική-συναισθηματική-ειρηνική επιλογή αποδειχθεί λανθασμένη,τότε δε θα χάσει απ'αυτήν μόνο αυτός που πήρε την απόφαση να ακολουθηθεί αυτός ο δρόμος,αλλά κάποιοι άλλοι ακόμα,ή και η ίδια η χώρα στο σύνολό της.

Κοινώς, οι αποφάσεις που αφορούν τους πολλούς, πρέπει εκ των πραγμάτων να είναι πιο αυστηρές από αυτές που περιορίζονται στις διαπροσωπικές σχέσεις,διότι απλούστατα έχουν πολλαπλές επιπτώσεις.

Καταληκτικά-πάντα κατά την άποψή μου-

Τα κόμματα που έχουν ήδη κυβερνήσει,έχουν αποδεδειγμένα κάνει τεράστια ζημιά στην Ελλάδα.(για όποιο ποσοστό του έμψυχου δυναμικού τους έγινε εν αγνοία,τους κατηγορώ για εγκληματική ηλιθιότητα,για όσους γνώριζαν,για προδοσία του αισχίστου είδους).

Όσον αφορά το Κ.Κ.Ε. έχει ένα ιστορικά αποδεδειγμένο προδοτικό παρελθόν.Οι παλαιές θέσεις του-και οι νέες- είναι γνωστές.Το γεγονός ότι πολλοί από τους ψηφοφόρους του δεν τις γνωρίζουν ή δεν τις αποδέχονται, αντανακλά την περιορισμένη τους αντίληψη.
Θα του αναγνωρίσω όμως ότι τα τελευταία χρόνια είναι σταθερό στις όποιες θέσεις του και άρα ειλικρινέστερο των άλλων κομμάτων,που μας φλόμωσαν όλους στις μπούρδες.

Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πονεμένη περίπτωση.Έχει κληρονομήσει ένα κομμάτι από το προδοτικό παρελθόν του ΚΚΕ,το έχει γαρνίρει με ανθρωπιστικό μανδύα και παρ'όλο που η σημερινή του ηγεσία προσπαθεί(αρκετά αποτελεσματικά αλλά όχι ειλικρινά και πειστικά), να το κουκουλώσει,ένα ποσοστό της εγκατεστημένης βάσης που λόγω ιστορικής άγνοιας,μετράει μόνο τον πόνο που βλέπει στο απέναντι πεζοδρόμιο-που δε αμφισβητώ ότι υπάρχει- το ενισχύει με τις μαλακίες που λέει και πράττει,κόβοντας ψήφους από αυτούς που ο αρχηγός τους προσπαθεί εναγωνίως να αποσπάσει.
Τι θα έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ αν ερχόταν στην εξουσία? Στα εθνικά ζητήματα δεν θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι.Στα οικονομικά ζητήματα δεν το έχουν σκεφτεί ούτε οι ίδιοι.

Οι Ανεξάρτητοι τώρα.Τι να πω γι αυτήν την περίπτωση...Γραφικός και βαθειά μαλάκας ο Καμμένος,χωρίς αίσθηση της πραγματικότητας.Επειδή τον είχα γνωρίσει την εποχή της ΔΙΑΝΑ,δεν τον θεωρώ κακή ψυχή,απλά υπέρμετρα μπούλη,χωρίς αίσθηση του χρήματος λόγω του πλούσιου μπαμπά Ηλία.
Αν έβγαινε με ένα μαγικό τρόπο πρωθυπουργός το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο με το να είχαμε πρωθυπουργό τον ...Μίκυ Μάους.
Κι όμως επειδή θα ήμουν ανέντιμος αν δεν το παραδεχόμουν,τον ψήφισα,γνωρίζοντας τα παραπάνω.

Το σκεπτικό μου ήταν ότι θα ήταν αντίβαρο σε περίπτωση που έβγαινε πρώτο κόμμα ο ΣΥΡΙΖΑ,όσον αφορά τα εθνικά θέματα.(η Χ.Α. θα ήταν πολύ καλύτερο αντίβαρο αλλά δε θα συνεργαζόταν ποτέ με τον ΣΥΡΙΖΑ και/ή αντίστροφα.)
Σίγουρα μπορεί να υπάρξει αντίλογος σε αυτήν μου την επιλογή.Κι εγώ την έκανα με βαρειά καρδιά.Δεν θα ένοιωθα καλά όμως αν μετά από όλα αυτά που κατέθεσα για τα υπόλοιπα κόμματα,αν δεν εξέθετα και τον εαυτό μου, όσον αφορά την επιλογή μου.Αν έπραξα σωστά μάλλον δε θα μάθω ποτέ,καθ'ότι Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν βγήκε πρώτο κόμμα και άρα πήγε άκλαφτο το βόλι μου.

Η πιθανότητα η Χ.Α. να αποδειχθεί στο μέλλον ότι είναι υπέρ του ολοκληρωτισμού,όπως φοβούνται πολλοί(κι εγώ),είναι υπαρκτή αν και μικρή.Θα τη θεωρούσα μηδενική αν επικεφαλής ήταν ένας θεωρητικός εθνικιστής τύπου macedon.Δεν είναι όμως.

Με βάση την υπαρκτή ηγεσία,και αν νικήσει αυτή η κακή πιθανότητα,θα είμαι υποχρεωμένος μαζί με όσους την βλέπουν θετικά ή τη στηρίζουν, και θεωρούν τους εαυτούς τους υπέυθυνους,να την πολεμήσω με όλες μου τις δυνάμεις,να απολογηθώ με σκυμμένο κεφάλι αμέσως μετά, και να τιμωρηθώ για τα κακά που πιθανώς θα έχει πράξει,με τον αυστηρότερο τρόπο.
Μέχρι τότε θα την θεωρώ μια λύση, που υπό προυποθέσεις, μπορεί να αποδειχθεί σωτήρια.
Παρακαλώ όσοι αρχίσετε να βαράτε,με τη σειρά για να προλαβαίνω.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 20/07/2012 16:00:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 18:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ η ειλικρινέστερη τοποθέτηση που έχω διαβάσει, θα έλεγα πως κατά ένα μεγάλο ποσοστό δείχνει τον τρόπο που σκέφτηκαν πολλοί πριν οδηγηθούν και όσους οδηγήθηκαν στην κάλπη, ίσως και όσους δεν οδηγήθηκαν σε αυτή, στις τελευταίες εκλογές και άσχετα με το τί ψήφισαν.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να κατηγορήσω κάποιον που προβληματίστηκε και θέλησε να κάνει σύμφωνα με τις δικές του σκέψεις, δεν έχει σημασία, με υπευθυνόητα αυτό που του έλεγε η φωνή της συνειδησής του και όχι αυτό που τον βόλευε.
Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν την φήφο τους στα ίδια "σκουλίκια".



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2012, 22:11:47  Εμφάνιση Προφίλ
-Όσο υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι , που μιλάνε υπέρ ή κατά κάποιου κόμματος δηλώνοντας έτσι την εμμονή τους στο ιστορικά χρεωκοπημένο πολιτικό μοντέλο που βασίζεται σε κόμματα, ελπίδα δεν υπάρχει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 00:10:11  Εμφάνιση Προφίλ
Μα ... για να φτάσεις σε μια ακομματική κοινωνία, θα πρέπει να το επιδιώξεις μέσω ενός κόμματος.

Συμφωνώ πάντως με την άποψή σου ότι το κομματικό μοντέλο είναι ιστορικά χρεωκοπημένο.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 00:18:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μα ... για να φτάσεις σε μια ακομματική κοινωνία, θα πρέπει να το επιδιώξεις μέσω ενός κόμματος.


Εννοείται... Τι θα κάναμε χωρίς τα κόμματα. Τι λες τώρα.
Όπως και για να καταργήσεις τα πυρηνικά, πρέπει να ρίξεις μια ατομική βόμβα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 01:11:03  Εμφάνιση Προφίλ
Ατυχές και μάλλον ανόητο παράδειγμα. Και να σκεφτείς ότι ήταν απλή η σκέψη...

Κάτσε να στο εξηγήσω:

Για να φτάσεις σε μια ακομματική κοινωνία, θα πρέπει να το επιβάλλεις σαν πολιτικό σύστημα. Οι τρόποι είναι δύο: Είτε μέσα από εκλογές (οπότε ουσιαστικά μέσω ενός κόμματος) ειτε με επανάσταση (που πάλι θα χρειάζεσαι έναν πολιτικό φορέα που θα την πραγματοποιήσει).

Αν δεν το κατάλαβες (ακόμη), πες μου.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 04:37:08  Εμφάνιση Προφίλ
Notirk,

quote:
που μιλάνε υπέρ ή κατά κάποιου κόμματος δηλώνοντας έτσι την εμμονή τους

Συμφωνώ κι εγώ ότι το κομματικό σύστημα δεν είναι απλώς χρεωκοπημένο,αλλά και λάθος από την αρχή του.Δεν χρειαζόταν να χρεωκοπήσει και να κάνει και τη ζημιά που έκανε για να το καταλάβουμε.
Θέλοντας και μη,όμως,ζούμε μέσα σε αυτό.
Επιπροσθέτως,το topic έχει ως τίτλο ένα κόμμα.
Μου είναι δύσκολο λοιπόν,να αναρτήσω το οτιδήποτε χωρίς να αναφερθώ σε κόμματα,στο συγκεκριμένο topic.
Κι εσύ συμπεραίνεις ότι έχω εμμονή?
Νομίζω ότι είσαι άδικος.
Αν παρά ταύτα έχεις ένα τρόπο να παρακάμψουμε το κομματικό σύστημα,ορμώμενοι μέσα από ένα forum,θα τον ακούσω με προσοχή και χωρίς προκατάληψη.

ΥΣ: με τους δυο τρόπους που αναφέρει ο macedon συμφωνώ,αλλά και οι δυο χρειάζονται φορέα που να υπερβαίνει κατά πολύ ένα forum,έστω κι αν αυτό αποτελείται από αρκούντως σκεπτόμενους.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 04:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
Notirk:
Όσο υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι , που μιλάνε υπέρ ή κατά κάποιου κόμματος δηλώνοντας έτσι την εμμονή τους στο ιστορικά χρεωκοπημένο πολιτικό μοντέλο που βασίζεται σε κόμματα, ελπίδα δεν υπάρχει.

Συμφωνώ και επαυξάνω, το μοντέλο αυτο πρέπει να αλλάξει..



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 08:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
-Όσο υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι , που μιλάνε υπέρ ή κατά κάποιου κόμματος δηλώνοντας έτσι την εμμονή τους στο ιστορικά χρεωκοπημένο πολιτικό μοντέλο που βασίζεται σε κόμματα, ελπίδα δεν υπάρχει.


H υπαρξή τους και μόνο μας φανερώνει το στοιχείο του διαχασμού ανάμεσά μας.Γιατί αμα όλοι θελαμε το γενικό καλό μας,τότε ποιός ο λόγος των κομμάτων? Αφού όλοι θα συμφωνούσαμε και θα πράτταμε πάντα ανάλογα με το συλλογικό συμφέρον μας.Τα κόμματα το καθένα απο μόνο του,είναι εχθρός του συνόλου.


Εξάλου σκεφτείτε το εξής,όλοι έχουν κάποιο ή κάποια να μισούν

Edited by - alex22 on 21/07/2012 08:59:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 10:29:07  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΜΕΙΝΙΑ

Δεν νομίζω ότι ο Notirk,καταφέρεται ενάντια σε σένα.Γενικά μιλάει.

Και μάλιστα είμαι σίγουρος,ότι συμφωνει με το πόστ σου,όπως όλοι οι λογικοί ψηφοφόροι.

Με το ίδιο σκεπτικό,ψήφισα κι εγω.
Χωρίς να είμαι οπαδός κανενός κόματος.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2012, 11:31:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ατυχές και μάλλον ανόητο παράδειγμα. Και να σκεφτείς ότι ήταν απλή η σκέψη...

Κάτσε να στο εξηγήσω:

Για να φτάσεις σε μια ακομματική κοινωνία, θα πρέπει να το επιβάλλεις σαν πολιτικό σύστημα. Οι τρόποι είναι δύο: Είτε μέσα από εκλογές (οπότε ουσιαστικά μέσω ενός κόμματος) ειτε με επανάσταση (που πάλι θα χρειάζεσαι έναν πολιτικό φορέα που θα την πραγματοποιήσει).

Αν δεν το κατάλαβες (ακόμη), πες μου.



Θα σου ξηγήσω και γω, για να καταλάβεις. Αν δεν σ'αρέσει το πολιτικό σύστημα, παίρνεις δέκα άλλους ανθρώπους, πηγαίνεις σε μια περιοχή, καλλιεργείς πατάτες και αγκούρια, και αυτό ήταν όλο. Ζεις όπως ζούσαν όλα τα μοναστήρια (μέχρι πρόσφατα να βάλουν ρεύμα). Δεν ξανααχολείσαι με κυβέρνηση και με τίποτα. Αν τυχόν έρθουν να σε βρούν δε θα είσαι εκεί.
Είδες πόσο απλό;

Δεν χρειάζεται καμία επανάσταση, χρειάζεται απλά να αγνοείς την ύπαρξη κράτους και νόμων. Ήδη αυτό συμβαίνει απο πολλά εκατομμύρια έλληνες επειδη απλά.. δεν έχουν λεφτά. Οπότε;
Θα επιβληθεί το κράτος σε τι; Σε 1.000.000 έλληνες; Σε 2.000.000; Ή μήμπως και στα 10.000.000; Είναι παντελώς ανίσχυρο.
Λοιπόν θέλουν εκλογές, ας τις κάνουν με τους εαυτούς τους να ψηφίζουν οι τριακόσιοι τον εαυτό τους, και να βγαίνουν μόνοι τους, και να βάζουν νόμους μόνοι τους στους εαυτούς τους. Κανένα πρόβλημα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 21/07/2012 11:33:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy