ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 23:54:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Τι κακος που ειμαι
http://www.inews.gr/142/enas-stous-dyo-astynomikous-psifisan-chrysi-avgi.htm

Και το ΠΑΣΟΚ ήρθε πρώτο στο ψυχιατρειο των φυλακών Κορυδαλλού.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=138390&catid=3

Και λοιπόν ????


Edited by - Αίολος on 12/05/2012 23:56:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2012, 23:59:11  Εμφάνιση Προφίλ
ahlobar
quote:

Και να βγουμε απο το ευρω τι εγινε?Τι θα παθουμε δλδ?θα μας δωσουνε και αλλα 50δις οι γερμανοι θα μας πουν γεια σας και αν χρειαστουμε βοηθεια μπορουνε να στραφουμε προς τη Ρωσια και ανατολη.


Για πες ακριβώς, πόσα λεφτά μας προσφέρει η Ρωσία και η "ανατολή" και με τι επιτόκια;

ΥΓ: Αυτά είναι που ακούω ahlobar, και λέω ότι δεν είναι καθόλου θαύμα που επι μισό αιώνα ο λαός μας ψήφιζε ψευτολόγους λαϊκιστές.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/05/2012 00:01:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 00:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

ahlobar
quote:

Και να βγουμε απο το ευρω τι εγινε?Τι θα παθουμε δλδ?θα μας δωσουνε και αλλα 50δις οι γερμανοι θα μας πουν γεια σας και αν χρειαστουμε βοηθεια μπορουνε να στραφουμε προς τη Ρωσια και ανατολη.


Για πες ακριβώς, τι δάνειο μας προσφέρει η Ρωσία και η "ανατολή" και με τι επιτόκια;

ΥΓ: Αυτά είναι που ακούω ahlobar, και λέω ότι δεν είναι καθόλου θαύμα που επι μισό αιώνα ο λαός μας ψήφιζε ψευτολόγους λαϊκιστές.



Ρε ντοκτορ θα μας τρελαννεις ?????????
τι ειναι ο ahlobar μεσολαβητης οικονομικων τραπεζικων θεματων και συζηταει με τον πουτιν ποσο δανειο θα μας δωσουν με ποσο επιτοκιο και σε ποιο χρονο θα το αποπληρωσουμε!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 00:09:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρε ντοκτορ θα μας τρελαννεις ?????????
τι ειναι ο ahlobar μεσολαβητης οικονομικων τραπεζικων θεματων και συζηταει με τον πουτιν ποσο δανειο θα μας δωσουν με ποσο επιτοκιο και σε ποιο χρονο θα το αποπληρωσουμε!!!!
Ε πώς δε θα ξέρει, αν οι χώρες αυτές μας έχουν κάνει δανειακή πρόταση ή αν εμείς έχουμε κάνει κουβέντες με αυτές για δάνεια, δεν θα ξέρουμε κάποια ποσά και κάποια επιτόκια; Γιατί σε αντίθετη περίπτωση σημαίνει οτι δεν υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο άλλα οτι αυτοί που ισχυρίζονται ότι υπάρχει, απλά βγάζουν πράγματα απ' το μυαλό τους.

Και βέβαια θέλω επίσης να ρωτήσω, γιατί οι άλλες χώρες που μπήκαν στο ΔΝΤ δεν προσέφυγαν σε αυτούς τους άλλους δανειστές που αναφέρει ο Άχλομπαρ...

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/05/2012 00:17:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 00:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
αν θελουν αυτοι να μας το διατυμπανυσουν ανοιχτα για δανεια κ.λ.π τωρα απο πρηροφοριες και πληροφοριες βαρεθηκαμε να ακουμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 00:27:20  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω stiv προσπαθώ να καταλάβω γιατί θέλουμε να βγούμε από το μνημόνιο και να πάρουμε... άλλο δάνειο. Είναι στα πλαίσια της λογικής αυτό;

Πες μου εσύ Στιβ, αν έπαιρνες ένα δάνειο απο μια τράπεζα, και χρωστούσες πολλά λεφτά σε αυτή, τι θα έκανες; Θα έπαιρνες και δεύτερο δάνειο και θα ξεπλήρωνες ταυτοχρονα δύο δάνεια;
Ή μήμπως θα σταμάταγες να πληρώνεις την μια τράπεζα, και θα πλήρωνες μόνο το νέο δάνειο που πήρες από την άλλη; Βέβαια υποθετικά, μπορεί να μην χρωστάς τίποτα στην πρώτη τράπεζα. Αλλά μπορεί και να χρωστάς.
Προσπαθώ να βρω τη λογική σε όλο αυτό, ίσως εσύ που δεν είσαι άνθρωπος των πολλών πληροφοριών, να μπορείς να τη βρεις και να τη μεταδώσεις και σε μένα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/05/2012 00:31:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 00:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

Εγω stiv προσπαθώ να καταλάβω γιατί θέλουμε να βγούμε από το μνημόνιο και να πάρουμε... άλλο δάνειο. Είναι στα πλαίσια της λογικής αυτό;---------------------------------------------------------------
Ναι αν ειναι προς το το συμφερον μας και ποιο διαπραγματευσιμο,ποιο ελασατικο ευελικτο.

Πες μου εσύ Στιβ, αν έπαιρνες ένα δάνειο απο μια τράπεζα, και χρωστούσες πολλά λεφτά σε αυτή, τι θα έκανες; Θα έπαιρνες και δεύτερο δάνειο και θα ξεπλήρωνες ταυτοχρονα δύο δάνεια;
Ή μήμπως θα σταμάταγες να πληρώνεις την μια τράπεζα, και θα πλήρωνες μόνο το νέο δάνειο που πήρες από την άλλη; Βέβαια υποθετικά, μπορεί να μην χρωστάς τίποτα στην πρώτη τράπεζα. Αλλά μπορεί και να χρωστάς.
Προσπαθώ να βρω τη λογική σε όλο αυτό, ίσως εσύ που δεν είσαι άνθρωπος των πολλών πληροφοριών, να μπορείς να τη βρεις και να τη μεταδώσεις και σε μένα.-----------------------------------------------

Θα επαιρνα ενα μαγαλο δανειο τοσο ωστε να καλυψω το προηγουμενο ,βεβαια με καλυτερες συνθηκες διαπραγματευσης και ορους (το τιμημα που θα εβαζα εννοω σαν χωρα δεν το γνωριζω) και θα πληρωνα την παλια και θα χρωστουσα στην καινουργια .Αλλα ειπαμε με αλλους ορους οχι με την θηλεια στο λαιμο.δεν ξερω αν σε καλυψα ,ισως καποιος αλλος να εχει καλυτερη αποψη.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/05/2012 00:31:06


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 08:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
http://www.katohika.gr/2012/05/blog-post_6515.html#more
Πρώτα ήρθαν οι Αλβανοί
Και πήραν τις δουλειές των χτιστών και των εργατών της γης. Κι εγώ, που δεν ήμουν τίποτα από τα δυό, είπα:
Καλά είναι. Γίνονται και οι δουλειές φθηνότερα. Και μετά άρχισαν να κλέβουν τα σπίτια στα χωριά.
Αλλά εγώ, που δεν έχω σπίτι σε χωριό, είπα δεν πειράζει......

(Αφιερωμένο στα πανέμορφα Δωδεκάνησα...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 09:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon,

quote:
Το θλιβερό είναι πως μας πείραξε ως έθνος το "εγέρθητι" και δεν μας πείραξε καθόλου το "σκύψατε" που βιώνουμε εδώ και 2,5 χρόνια.

Το θλιβερό είναι πως 31% του ελληνικού λαού δήλωσαν πως θέλουν να είναι υπό κατοχή.

Το θλιβερό είναι πως όλους αυτούς που επί 38 χρόνια λυμαίνονται το δημόσιο πλούτο υπάρχουν άνθρωποι που ακόμη τους στηρίζουν.


Προσωπικά, συμφωνώ.

Κοίτα, για να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση μου ... Θεωρώ πως ο Εθνικισμός [ ο υγιής Εθνικισμός, αν μπορώ δηλ. να το πω κάπως έτσι ], όντως μπορεί να δώσει λύσεις εκεί που η Δημοκρατία αδυνατεί. Δυστυχώς η Δημοκρατία δεν έχει "ασφαλιστικές δικλείδες" να ενεργοποιούνται όταν κάποια όρια ξεπεραστούν. Αυτά τα όρια έχουν σημέρα ξεπεραστεί κατά πολύ στον τόπο μας και η Δημοκρατία το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να αυτο-απενεργοποιηθεί.

Η Δημοκρατία δεν νομιμοποιείται όταν η ίδια παράγει ανομία. Κι αυτό πρέπει να το καταλάβουν όλοι. Υπάρχει πρόβλημα πλέον στο ίδιο το πολίτευμα.

Από 'δω και πέρα [ και σε σχέση με το πρόσφατο εκλογικό αποτέλεσμα ], ξεκινά ένας νέος γύρος προβληματισμού σχετικά με κάποιες άλλες πολιτικές ιδεολογίες που εμφανίζονται ενισχυμένες όπως είναι π.χ ο Εθνικισμός και το [ κατά δηλώσεις των βουλευτών του ] πολιτικό κόμμα που εκφράζει τον Εθνικισμό, η Χρυσή Αυγή. Κατ' εμέ, η Χ.Α. δεν είναι Εθνικιστές. Οι Χρυσαυγίτες άλλο πράγμα είναι. Απλώς, επικαλούνται τον Εθνικισμό ως άλλοθι. Για μένα Εθνικιστής είναι ο Καρατζαφέρης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 09:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Για μένα Εθνικιστής είναι ο Καρατζαφέρης.

Όπου φυσάει ο άνεμος είναι ο Καρατζαφέρης....
Με την λογική σου, εθνικιστής είναι και ο Καμένος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 10:15:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Θα επαιρνα ενα μαγαλο δανειο τοσο ωστε να καλυψω το προηγουμενο ,βεβαια με καλυτερες συνθηκες διαπραγματευσης και ορους (το τιμημα που θα εβαζα εννοω σαν χωρα δεν το γνωριζω) και θα πληρωνα την παλια και θα χρωστουσα στην καινουργια .Αλλα ειπαμε με αλλους ορους οχι με την θηλεια στο λαιμο.δεν ξερω αν σε καλυψα ,ισως καποιος αλλος να εχει καλυτερη αποψη.
Με κάλυψες, και γενικά απ' όσο έχω καταλάβει, αυτή είναι η αντίληψη.
Ποιο είναι το θέμα όμως; Ότι αυτά τα υποτιθέμενα δάνεια που θα πέρναμε από υποτιθέμενες χώρες, είναι ανύπαρκτα.
Το δάνειο επίσης που έχουμε πάρει από το ΔΝΤ είναι από τα πλέον επιεική και καθόλου τοκογλυφικό δεν είναι σε σύγκριση πάντα με δάνεια παρόμοιου ύψους. Απλά, για αυτούς που δεν γνωρίζουν τα οικονομικά στοιχεία, δηλαδή η πλειοψηφία του κόσμου, είναι έυκολη η ιδέα οτι το δάνειο αυτό είναι "τοκογλυφικό". Ας μας βρουν λοιπόν αυτοί οι καλοί κύριοι δάνεια με επιτόκιο χαμηλώτερο του 2% με το οποίο δανειζόμαστε. Ας μας βρει ένα επιτόκιο κάποιου δανείου με μικρότερο από αυτό το... "τοκοφλυφικό" επιτόκιο.
Ακόμα πιο αστεία είναι η ανοησία των ανθρώπων, να πιστεύουν ότι άμα πάρουμε νέο δάνειο, αυτό δεν θα περιλαμβάνει μέτρα και πιθανόν σκληρότερα απο αυτά που έχουν ήδη παρθεί. Ζούμε στην παραμυθοχώρα. Πώς είμαστε τόσο σίγουροι; Πώς αυτοί οι λαϊκιστές που πετάνε "στα ψιλά γράμματα" και καμιά τέτοια όμορφη ιδέα, είναι τόσο σίγουροι;
Όλη η Ευρώπη μας λέει ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεχρεώσουμε εκτός απο τη δανειακή σύμβαση, όλοι οι πολιτικοί που συμμετείχαν στην οικουμενική κυβέρνηση μας λένε το ίδιο και εν τούτοις ακούμε πάλι τα ίδια και τα ίδια.
Πάντως αυτό το επιχείρημα, για σύναψη νέων δανείων, δεν ακούγεται τόσο πια. Το λένε "ψιθυριστά" όσοι το λένε.. γιατί ξέρουν ότι δεν επαληθεύεται τίποτα από όλα αυτά.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 13/05/2012 10:19:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 10:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ξεφεύγουμε από το θέμα μας αλλά ας αναλογιστούμε φίλοι μου κάτι.

ΠΟΙΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ ???????

Ποιός σας το έχει γραμμένο ότι οι Ρώσσοι και οι Κινέζοι περιμένουν στην ουρά για να μας χρηματοδοτήσουν ???

Μία επένδυση κάνανε οι Κινέζοι στο λιμάνι του Πειραιά και βλασθημάνε την ώρα και την στιγμή που την κάνανε....

Ή μήπως θα μας σώσουνε οι Ρώσσοι με αντάλλαγμα ναυτικές βάσεις στο Αιγαίο και μελλοντικά έσοδα από τους υδρογονάνθρακες μας που ΘΑ εξορύξουνε οι ίδιοι μια ωραία μέρα.....

Ας είμαστε ρεαλιστές, δύο δρόμοι υπάρχουν, ο εντός και ο εκτός Ε.Ε. και δυστυχώς ο εντός προϋποθέτει εφαρμογή των όρων του μνημονίου. Δεν πρόκειται να μας βγάλει από την κρίση, απλά θα εξασφαλίσει τα μεγαλύτερα δυνατά ωφέλη αυτών που μας συντηρούνε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 14:11:29  Εμφάνιση Προφίλ
Μια χωρα που ειναι πανεμορφη,που εχει μεταλλα,πετρελαια,γεωγραφικη θεση,οσμιο?!? δεν ειναι αδιαφορη για επενδυσεις.Και ουτε θελουν να μας βγαλουν εκτος ΕΕ και ουτε θα γινει.Απλα πεζουν τα τελευταια χαρτια διαπραγματευσης τους.

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 14:18:19  Εμφάνιση Προφίλ
Dr Ρωτας γιατι να ξαναδανειστεις.Εφοσον διαγραψουμε ενα μερος του χρεους και μας πεταξουν εκτος ΕΕ,θα λαβουμε και 50-60 δις απο κατι μλκιες που πρεπει να ψαξω για να σου πω τι ειναι.Αλλα ειναι σιγουρα.Anyway διεκδικουμε πολεμικες αποζημειωσεις και ολα αυτα μαζι μας φτανουν για 4-5 χρονια για δοσεις και συνταξεις.Απο εκει και περα για να μην παρεις λεφτα απο τον κοσμο για αναπτυξη,για να ανοιξεις δουλειες μπορεις να διαπραγματευτεις δανεια απο Ρωσια,Ανατολη.Ή να κανεις "αντιπαροχη" με αυτους.Του τυπου παρε τα πετρελαια στησε τα εργοστασια,ανελαβε εξαγωγη,και παιρνω το 70%(αν δεν μπορεσουμε να το βγαλουμε μονοι μας) για παραδειγμα.

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 15:03:55  Εμφάνιση Προφίλ
Kerry king απο δωδεκανησα εισαι?

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Kerry king απο δωδεκανησα εισαι?

Όχι φίλε μου, είδα όμως ότι είσαι εσύ από την Ρόδο και είπα να σου κάνω μια φιλική αφιέρωση (ένα ελαφρό πικάρισμα στα πλαίσια του αντίλογού μας )

Φίλε μου η χώρα μας είναι όντως πλούσια, πανέμορφη και με τεράστιες δυνατότητες. Υπάρχει ένα τεράστιο ΠΛΗΝ όμως, κατοικείται από Έλληνες και αυτό δυσκολεύει όσους έχουνε σχέδια για εδώ...

Δεν υπάρχουν ούτε απεχθή χρέη ούτε πολεμικές αποζημιώσεις για να λαμβάνειν. Μην σου αποπροσανατολίζουν την κριτική σου σκέψη με αερολογίες. Θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε πλήρη διαγραφή του χρέους με αποπομπή μας από την Ε.Ε και το Ευρώ. Σε βάθος χρόνου αυτό ίσως να εξυπηρετούσε την Ε.Ε. μιας και τα λεφτά που θα γλυτώσουν από εδώ ίσως βοηθήσουν την συνοχή της Ε.Ε. ενισχύοντας τις άλλες προβληματικές χώρες του Ευρώ. Ένα τέτιο σενάριο όμως μας οδηγεί ΜΑΡΣ στην απομόνωση με ότι αυτό συνεπάγεται Μην ξεχνάς, είμαστε μια πλήρως εξαρτημένη χώρα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:30:49  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ειναι η ωρα για...απεξαρτηση?

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Δεν ειναι η ωρα για...απεξαρτηση?

ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!!

Όμως, τα μεταξωτά βρακία θέλουν και επιδέξιους (ξέρεις τι)...

Μια βίαιη αποπομπή μας από το Ευρώ αντιλαμβάνεσαι τι θα επιφέρει ???
Αυτό που βλέπεις τώρα, πολλαπλασιασμένο επί 10.

Δεν έχουμε υποδομές, δεν έχουμε παραγωγή και δυστυχώς έχουμε διερηγμένο κοινωνικό ιστό και ΜΗΔΕΝΙΚΗ κοινωνική υπστήριξη. Και μέσα σε όλα, έχουμε δυστυχώς και κάτι εκατομμύρια θύματα ενός οργανωμένου σχέδιου εισβολής (ναι, για τους λαθρομετανάστες μιλάω και ξέρω ότι σε ενοχλεί που βάζω και αυτό το χαρτί, δεν μπορύμε όμως να προσποιούμαστε ότι δεν υπάρχει).

Δεν είμαστε έτοιμοι για απεξάρτηση, έχουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δρόμο για να φτάσουμε σε κάποια πρώτα στάδια απεξάρτησης....


Edited by - KERRY KING on 13/05/2012 16:41:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:42:59  Εμφάνιση Προφίλ
Κοιταξε.Δεν γινεται να μεινουμε στο μνημονιο με τους ορους τους και να αρχισουμε παραγωγη μονοι μας.Γιατι την αναπτυξη θα την κανουν οι Γερμανοι και οχι εμεις.Και να βγουμε απο την ΕΕ δεν θα πεθανουμε γιατι δεν θα ειμαστε μονοι μας.Και οσο για την εξοδο μας,οσο πιο πολυ την προμοταρουν τοσο απιθανη ειναι.

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori

Εμένα προσωπικά με απωθούν και το "εγέρθητι" και το "σκύψατε"

Γιατί για μία ακόμη φορά θα πρέπει να υποστώ ένα εκ των δύο κακών?

Μήπως το "εγέρθητι" και το "σκύψατε" δεν είναι οι δύο πλευρές του ίδου νομίσματος??

Προσωπικά με θλίβει αφάνταστα πως παρά τα όσα έχουν γίνει το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ είναι ακόμα μέσα στα πρώτα κόμματα και ακόμα τους δίνουμε το δικαίωμα να έχουν άποψη αλλά και την πιθανότητα να δημιουργήσουν κυβέρνηση "όποιας" συμμαχίας???
Με θλίβει το "bonus" των 50 εδρών που μας έχει μείνει από παλαιότερα και ουδεμία σχέση έχει με το παρόν εκλογικό αποτέλεσμα..
Με θλίβει η βουλευτική ασυλία...
και αν συνεχίσω δεν θα έχω σταματημό στα όσα με θλίβουν και με πλήττουν σαν πολίτη...

Αναρωτιέμαι, πέρα από τα "εγέρθητι" και την τάση τους να μετρούν τα πάντα με "στρατιωτική κλίμακα", η στάση της Χ.Α. δείχνει υπέρ του euro αλλά κατά των μνημονίων, αλήθεια με ποιόν τρόπο θα μπορούσε να το πράξει, εάν ήταν κυβέρνηση???




THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Κοιταξε.Δεν γινεται να μεινουμε στο μνημονιο με τους ορους τους και να αρχισουμε παραγωγη μονοι μας.Γιατι την αναπτυξη θα την κανουν οι Γερμανοι και οχι εμεις.

Ας αρχίσουν οι προϋποθέσεις για ανάπτυξη και έχει ο Θεός...
Δυστυχώς το μη χείρον βέλτιστον φίλε μου, το μόνο που έχουμε ανάκγη είναι χρόνος μήπως και η αναπόφευκτη κατάρευση των άλλων κρατών οδηγήσει σε άλλες λύσεις. Δεν είναι ανάγκη να πάμε να ανατιναχτούμε ως καμικάζι για να τους πάρουμε μαζί μας. Δεν έχουμε τα "κογιόνι" για μαγκιές γιατά απλά δεν είμασατε πια οι Έλληνες που είμασταν....

quote:
Και να βγουμε απο την ΕΕ δεν θα πεθανουμε γιατι δεν θα ειμαστε μονοι μας.

Δυστυχώς εμείς και το Ιράν θα είμαστε. Γιατί απλά θα είμαστε το καρκίνωμα της Ευρώπης και κανένα σοβαρό κράτος δεν θα θέλει να έχει σχέσεις οικονομικές μαζί μας - θα έχει αντίκτυπο στην δική του επιρροή στο διεθνές παιχνίδι...

quote:
Και οσο για την εξοδο μας,οσο πιο πολυ την προμοταρουν τοσο απιθανη ειναι.

Εδώ είναι η μπλόφα φίλε μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:56:29  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν θα ειμαστε μονοι γιατι οπως και εγραψα ειμαι μαγαζι γωνια και με αγαθα.Θα το δεις.

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
η στάση της Χ.Α. δείχνει υπέρ του euro αλλά κατά των μνημονίων, αλήθεια με ποιόν τρόπο θα μπορούσε να το πράξει, εάν ήταν κυβέρνηση???

Δηλώνουνε ότι θα μείνουμε στο Ευρώ μέχρι να ετοιμάσουμε τις υποδομές για να βγούμε και από το ευρώ και την Ε.Ε.

Αγροτική παραγωγή, βιοτενία και εξορύξεις...

Όμορφα ακούγονται, λεφτά όμως ???????
Λεφτά = Μνημόνιο, αυτό δεν αλλάζει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:57:44  Εμφάνιση Προφίλ
ειμαστε

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Δεν θα ειμαστε μονοι γιατι οπως και εγραψα ειμαι μαγαζι γωνια και με αγαθα.Θα το δεις.

Είμαστε μαγαζί γωνία και θέλουνε να μας μοιράσουν σε κομμάτια για να φάνε όλοι. Αυτό μάλλον δεν το αντιλαμβάνεσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 16:59:23  Εμφάνιση Προφίλ
Για αυτο ψηφιζω συριζα το κερατο μου.Δεν το βλεπεις?

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 17:02:55  Εμφάνιση Προφίλ
Και επισης με ανησυχει που ο στρατος/στρατιωτικοι δεν ακουγονται καθολου.Δεν εχουν παρει καμια θεση.Και θυμηθειται την ξαφνικη αλλαγη στρατιωτικης ηγεσιας.

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 17:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Για αυτο ψηφιζω συριζα το κερατο μου.Δεν το βλεπεις?

Το ξέρω ότι ψηφίζεις ΣΥΡΙΖΑ, δικαίωμά σου και το σέβομαι.
Αυτό που με προβληματίζει είναι αν οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ γνωρίζουν γιατί ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ. Και στο εξηγώ :

Το 1981 ο κόσμος παραλληλούσε στις κραυγές του Ανδρέα (κακή του ώρα) "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΟΚ - ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ". Αυτός ο άνθρωπος κυβέρνησε 8 χρόνια, συνέβαλε τα μέγιστα στο χάλι που βιώνουμε τώρα, τον ξαναψηφίσανε ενώ ήταν με το ένα πόδι στο τάφο και υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που τον αποκαλούνε και αείμνηστο !!!!!

Το 2009, ως γνήσιο τέκνο του ο ΓΑΠ σάρωσε στις εκλογές με το ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, για να έρθει μετά από μερικές εβδομάδες να μας πει ότι δεν υπάρχει σάλιο. Και αντί να ξαναπροκαλέσει εκλογές παρουσιάζοντας την εικόνα που λέει ότι βρήκε και την νέα ατζέντα του, μας έφερε στα αδιέξοδα που έχουμε να αντιμετωπίσουμε τώρα...

Ο Τσίπρας εν έτη 2012 έχει δημιουργήσει προσδοκίες ότι θα διαμορφώσει ένα μνημόνιο στα μέτρα μας, όπου θα πληρώνουμε μόνο όσα μας περισσέψουν αφού πρώτα κάνουμε την κοινωνική μας πολιτική, προστατέψουμε το δημόσιο και δώσουμε και πίσω όλα τα άδικα χαράτσια που έχει εισπράξει το κράτος.

Ε ΡΕ ΦΙΛΕ, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΠΙΑΣΤΕΙ ΜΑΛΑΚΑΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ??????????

Δικαίωμά σου να σε δουλεύουνε ψιλό γαζί, εμείς οι υπόλοιποι τι χρωστάμε όμως ?????????

Edited by - KERRY KING on 13/05/2012 17:13:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ahlobar
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 17:14:27  Εμφάνιση Προφίλ
Το δεν το βλεπεις το εννοουσα αλλιως.Δεν βλεπεις οτι ειναι η μονη αξιοπιστη λυση?Κατε 'με

El meu banya a l'interiorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2012, 17:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
αι επισης με ανησυχει που ο στρατος/στρατιωτικοι δεν ακουγονται καθολου.Δεν εχουν παρει καμια θεση.Και θυμηθειται την ξαφνικη αλλαγη στρατιωτικης ηγεσιας.

Ε μάλλον γι'αυτό δεν τους ακούμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy