ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:40:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
quote:
Τι κακό έκανε η Χρυσή Αυγή μέχρι τώρα στον τόπο που λέγεται Ελλάς?
"Ρε αντε γαμηθειται γαμοσπιτοι φασιστες γαμω το χριστο σας.Αποκαλυφθειται μπασταρδοι φασιστες και εσεις μουνοπανα που ειστε εδω μεσα."

Αφού ρε Αίολε το ξέρεις ότι εγώ είμαι της προοδευτικότατης Ανωτάτης Αναρχο-Αυτόνομης Σχολής.... (3Α και από Μoody's και από Fitch ) και ουδεμία σχεση με Χ.Α. κλπ.

quote:
Μιλάμε για πλήρη κατοχή της ιδιοκτησίας. Φωνάζει την Αστυνομία. Έρχονται, του λένε "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, πρέπει να φέρεις εισαγγελέα να καταγράψει το συμβάν, να κινηθείς νομικά και σε 2 χρόνια μπορεί να έχεις ξεμπερδέψει"!!!

Αν είναι αλήθεια αυτό, τότε δείχνει το μέγεθος ανικανότητας?ευθυνοφοβίας?ωχαδερφισμού?αγνοιας?φόβου? της ΕΛ.ΑΣ.
Τι εισαγγελείς και μ@λ@κίες, σε τέτοιες περιπτώσεις αν αποδεδειγμένα είσαι ο Ιδιοκτήτης και είναι άλλοι "απρόσκλητοι" μέσα, τους πετάς έξω πάει και τέλειωσε!

quote:
διότι δεν υπάρχει πιο αηδιαστικό θέαμα από το να βλέπεις ακροδεξιούς να σπάνε στο ξύλο ξένους στο δρόμο και στα τρένα…ξύλο αναίτιο, απρόκλητο, άσκοπο

Θα συμφωνήσω με τον όρο που τονίζω: Αναίτιο, απρόκλητο, άσκοπο. Με άλλα λόγια σε ανθρώπους που είναι νομοταγείς, νοικοκυραίοι και δεν φτάινε σε τίποτα είτε είναι Ελληνες είτε είναι Ξένοι.

Να τολμήσω όμως μια "αιρετική" άποψη? Εάν είναι ήδη "λαθραίοι"? Εάν λάθρα μπήκαν και λάθρα διάγουν βίο εν Ελλάδι? Δεν πρέπει κάπου, κάπως, κάποτε να πάρουν ένα "μάθημα"?

Οπότε η ένστασίς μου είναι, προτού ξυλοφορτώσουν έναν μαυριδερό ή ξένο, ας το ψάχνουν λίγο περισσότερο το θέμα. Αν είναι "λαθραίος" πρέπει να πάρει επιτέλους και κάποιο μήνυμα από κάποιον (αφού δεν τον στελνει πακέτο η ΕΛ.ΑΣ. από κει που ήρθε).

Και τονίζω, σε όσους μύωπες ή εντος των τειχων έχουν τα εύκολα τα λόγια: Τολμήστε ποτέ να πάτε ως ΛΑΘΡΟ-μετανάστες σε κάποια ευνομούμενη-προοδευτική-Δυτική χώρα. ΗΠΑ-Καναδά-Αυστραλία-Ευρώπας....να δείτε τι "πολιτισμένα" και "ευγενικά" θα σας φερθεί η εκάστοτε αστυνομία και στρατός. Το ότι θα γίνει παραυτα συλληψη και απέλαση το ξέρετε όλοι. Τη "γαρνιτούρα" όμως στην ασφάλεια και στα κρατητήρια πιθανόν να μην την ξέρετε....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:41:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτό είδες εσύ. Το βίντεο δείχνει μια απαράδεκτη δημοσιογραφοβουλευτίνα, η οποία πάντα βρίζει όποιον δεν συμφωνεί μαζί της, να επιτίθεται χυδαία επί μισή ώρα εναντίον ενός νεαρού άνδρα, να σηκώνεται μετά να τον χτυπάει και ύστερα να κλαίγεται "να, δείτε με χτύπησε", ελπίζοντας πως αφελείς, ημίτυφλοι και παλαιοκομματικοι σαν και σένα θα της δώσουν δίκιο.
Δεν το είδα εγώ Μάσεντον... το είδε όλη η Ελλάδα.

Τώρα συνέχισε τις δικηγορήστικες βλακείες σου υπέρ του κόμματός σου - όπως είπα, νο πρόμπλεμ!

quote:
Η δική μου αίσθηση περί δικαίου λέει ότι

"Αυτά που θέλεις να σου κάνουν οι άλλοι, αυτά να κάνεις και συ στους άλλους" (Ματθ. 7:12)

και

"πάντες γαρ οι λαβόντες μάχαιραν, εν μαχαίρα αποθανούνται" (Ματθ: 26-52)

Η δική σου αίσθηση περί δικαίου ποιά είναι;



Καλά άσε τα ψόφια άθεε και απάντησε μου:
Ή μήμπως Macedon θα δικαιολογήσουμε τη χειροδικία επειδή αυτό ικανοποιεί τη δικιά σου αίσθηση περι δικαίου, οτι αν σου πουν άσχημα λόγια και έχεις τις κακές σου μπορείς να δείρεις;

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 15:42:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:45:20  Εμφάνιση Προφίλ
KERRY KING
"ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΡΕ ΚΩΠΡΙΤΕΣ ΟΤΑΝ ΞΥΛΟΦΟΡΤΩΝΑΝ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ Χ.Α. ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ;"

Μαζί σου σε αυτό

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 15:46:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:50:44  Εμφάνιση Προφίλ
Εύχομαι η διαφωνία να μη σημάνει διχασμό, γιατί θα ζήσουμε εποχές που εξιστορούσαν οι παππούδες μας. Ο Κασιδιάρης προκλήθηκε φραστικά ε και; (μη μου πείτε ότι τα χαρτιά που κρατούσε η Κανέλλη ήταν επικίνδυνα για τη σωματική ακεραιτότητα του) πόσες φορές δεν έχει γίνει αυτό στην τηλεόραση αλλά και στη βουλή; (μιλάω για φραστική επίθεση και πρόκληση) Χαστούκια και νερά; πάμε καλά; και μάλιστα σε γυναίκες; Τι να πω. Προσωπικά όσο εκνευρισμένος και να είμαι όσο και εξοργισμένος και να είμαι, μπορεί να βρίσω (άγρια) μπορεί να τα σπάσω όλα γύρο μου (το μετανιώνω μετά) αλλά δεν θα αγγίξω τον άλλο, εκτός και αν δεχτώ σωματική πρόκληση ή προσπαθήσω να υπερασπιστώ κάποιον δικό μου άνθρωπο που....τις τρώει. Δεν μου αρέσει η βία ρε παιδί μου πως να το κάνουμε; Τώρα θα μου πει κάποιος ότι ίσως κρίνω από το ύψος μου (1.92 είμαι χαχα) Ίσως, δεν ξέρω.

Στοιχεία δεν έχω (Μακεδόνα) για τη χρυσή αυγή όσον αφορά τις κατηγορίες περί βίας από πλευρά της, πάντως εγώ μια φορά το ξύλο μου το έφαγα στα τέλει του 90' από πέντε καλόπαιδα με ξυρισμένα κεφάλια, άρβυλα και τιράντες. Ο λόγος; δεν ξέρω, μάλλον επειδή είχα μακριά μαλλιά και γένια τότε και τους θύμισα.....αριστερό. Εντάξει τη γλίτωσα μόνο με μια σπασμένη μύτη και κάτι μελανιές, αυτό έγινε στα Εξάρχεια και το τονίζω αυτό γιατί κάποιος σε άλλο θέμα σχετικά με τον ξυλοδαρμό του δημοσιογράφου από το ΣΚΑΙ υπονόησε πως επειδή έγινε στα Εξάρχεια το έκαναν ντε και καλά αναρχικοί. Μπορεί ναι, μπορεί όχι. Μετά ήρθε ένας φίλος τους τούμπανος με ταττού την Ελληνική σημαία και τους μάζεψε. Συγνώμη που δεν έψαξα στα κιτάπια της ΧΑ για να δω αν ήταν μέλη τους για να έχω αδιάσειστα στοιχεία. Η ειρωνεία είναι πως πριν από το περιστατικό ήμουν στον αρχαιολογικό χώρο της ακρόπολης με έναν φίλο (νύχτα ήταν, μπήκαμε λίγο παράνομα) πίναμε κρασί, θαυμάζαμε τον Παρθενώνα και συζητούσαμε για μύθους, Θεούς και για τα θαύματα και επιτεύγματα της αρχαίας Ελλάδας ''υπό το βλέμμα της Αθηνάς''. Μετά το περιστατικό ένοιωσα πιο Έλληνας, πληγωμένος και προδομένος αλλά ΕΛΛΗΝΑΣ.


Τον έναν από αυτούς τον βρήκα λίγες μέρες μετά, ήταν μέρα, ήταν μόνος, ήμουν μόνος και νηφάλιος, ένα θα πω, έτρεμαν τα χέρια του και δεν υπερβάλω! Δεν το έχω δει ξανά στη ζωή μου αυτό, άνθρωπο να τρέμει από το φόβο. Δεν ανταπέδωσα την αγάπη που μου έδειξε αυτός και οι φίλοι του λίγα βράδια πριν, μου πέρασε ο θυμός όταν τον είδα έτσι, απλά τον....τρόμαξα λιγάκι με τον τρόπο μου. Δεν μπορώ να γίνω ίδιος μ' αυτούς, απλά δεν μπορώ.

Όλα αυτά που συμβαίνουν με εξοργίζουν, αλλά την οργή την καλύπτει η θλίψη μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 15:57:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ή μήμπως Macedon θα δικαιολογήσουμε τη χειροδικία επειδή αυτό ικανοποιεί τη δικιά σου αίσθηση περι δικαίου, οτι αν σου πουν άσχημα λόγια και έχεις τις κακές σου μπορείς να δείρεις;

Εφόσον δεν έχει εφευρεθεί ακόμα το "Βιό-μετρο"
(υποθετικό όργανο που μετράει το βαθμό, το μέγεθος και τη 'βαρύτητα' της Βίας)
και δεν μπορούμε να ποσοτικοποιήσουμε τη Βία και να τη συγκρίνουμε στις διάφορες μορφές της, τότε ότι και να λέμε και από τη μια και από την άλλη μεριά θα υπάρχουν επιχειρήματα.

Ασκησε Βία ο Κασιδιάρης? Ναι άσκησε.... Πόση?
Ξερω γω , καναδυο χαστούκια και πιθανόν κανα μπουνίδι...
Α, ξεχασα, ...κι ένα ποτηρι νερό.

Άσκησε Βία η Κανέλη? NAI άσκησε (και ασκεί κατ'εξακολούθησιν...)... Πόση? ....Μμμμμμμ.....εδώ σε θέλω...

Με αυτά και με κείνα θυμήθηκα κάτι...
έναν καιρό που έβλεπα Τι-Βι, στα νιάτα μου,
κάτι εκπομπές και Ζουγκλες του τηλε-Ταρζάν Μάκη...

Είχε καλεσμένο μεταξύ άλλων έναν γνωστό "μαϊντανό" δικηγόρο,
νομίζω τον λέγανε Καπερνάρο... δεν θυμάμαι ακριβώς το θέμα αλλά εθίχθη η βία εναντίον των γυναικών. Σε ανύποπτο χρόνο ρωτάει ο Μακης (ή αλλος καλεσμένος) τον Καπερνάρο... κ.Καπερναρε εσείς εχετε χτυπήσει γυναίκα ποτέ?

Και ο άνθρωπος με αφοπλιστική ειλικρίνεια απάντησε: Ναι έχω χτυπήσει, δεν είμαι περηφανος γι'αυτό, αλλά ξερετε η γλωσσα κοκκαλα δεν εχει και κοκκαλα τσακίζει, και ειδικά η γλώσσα της γυναίκας καμιά φορά μπορεί να σε φέρει εκτός εαυτού....(διαψεύστε οι παντρεμένοι αν μπορείτε....
)

Δεν θυμάμαι αν εκείνη την εποχή υπήρχαν ιντερνετο-λινκιές, youtube, και τα συναφή, αλλά θα'θελα πολύ να έβρισκα εκεινο το βίντεο....

για να μη λέμε μόνο για το κωλόπαιδο-φασίστα-στρατόκαυλο-Κασιδιάρη....

Συμβαίνουν και στις "καλύτερες οικογένειες" αυτά...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "

Edited by - PY8AGORAS on 07/06/2012 15:58:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:01:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost
.
.
.
Yugi, για να κάνουμε και λίγο πλάκα -και σε συνάρτηση με το άλλο θέμα περί γυναικών- να πούμε και του στραβού το δίκιο: οι γυναίκες είναι συνήθως αυτές που σε μία λογομαχία κάνουν σχόλια επί προσωπικού και μειώνουν με χτυπήματα κάτω από τη μέση όπως αυτό που είπε η Δούρου...η δε Κανέλλη μπορεί να είναι ένας διανοητικός και συναισθηματικός χείμαρρος ευρέως αποδεκτός από μία μεγάλη μερίδα Ελλήνων αλλά δεν παύει να είναι πάρα πολύ αγενής, να διακόπτει και να φέρνει το συνομιλητή στα όρια του...

Αυτό είναι του στραβού το δίκιο...δεν παύουμε όμως να μιλάμε για έναν στραβό...έναν τύπο στρατόκαυλο, με εμφανή γυαλάδα στο μάτι και προφανές πρόβλημα με το νευρικό του σύστημα που και σε προηγούμενες συνεντεύξεις έσφιγγε τα δόντια ώστε να κρατήσει την ψυχραιμία του...και στην τελική το έχω ξαναπεί όποιος αρέσκεται στο να βαράει προσοχές σε τέτοιους τύπους και να υπακούει σε παραγγέλματα είναι ελεύθερος να πάει και να εντχαθεί στην ομάδα τους...
.
.
.



Kost, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο με "του στραβού το δίκιο" και το δένεις πολύ ωραία και με τ'άλλο θέμα που κουβεντιάζουμε όπως εύστοχα λες περί γυναικών.
Να πώ και γώ μόνο δυό σκέψεις συναρτήσει όλου αυτού γενικότερα.
Οι γυναίκες είναι συναισθηματικά πιο δυνατές ως προς τους άνδρες.
Γι'αυτό και συνήθως όπως σωστά λες, η γυναίκα είναι που <<βαρά>> λεκτικά με συναισθηματικά <<χτυπήματα>> κάτω απ'τη ζώνη.
Και δεν κολλάει να το κάνει είτε ιδιωτικώς ή και δημοσίως, εννοώ μπροστά σε πολύ κόσμο, είτε είναι τηλεόραση για δημόσια πρόσωπα, είτε είναι συγγενείς, φίλοι, γνωστοί, κ.ο.κ, για απλούς ιδιώτες μη δημόσια πρόσωπα.
Είναι τομέας που απ'τη φύση τους είναι πιο ισχυρές και κλονίζονται λιγότερο απ'τους άνδρες.
Οι άντρες είναι απ'τη φύση τους συναισθηματικά πιο αδύναμοι ως προς τις γυναίκες και εύκολα μπορεί να κλονίζονται.
Άλλοι χειροδικούν πράγμα που δε μπορεί να δικαιολογηθεί, άλλοι σιωπούν, άλλοι φεύγουν απ'το χώρο σπίτι,γραφείο ή οτιδήποτε άλλο και κάνουν μια βόλτα πέντε-δέκα λεπτά να ηρεμήσουν, άλλοι αντιδρούν μέσω διαλόγου εξαπολύοντας ανάλογα λεκτικά <<πυρά>> κι άλλοι παραμένουν πραγματικά συνειδητά ατάραχοι που είναι το πιο δύσκολο!
Το σημερινό είναι κραυγαλέο παράδειγμα της φύσης των ανθρώπων, ανδρών και γυναικών, και της διαχείρισης των συναισθημάτων τους.

Και αρκετά απ'τα υπόλοιπα που γράφεις στο ίδιο πόστ kost, με βρίσκουν σύμφωνο με το πνεύμα που τα γράφεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:08:30  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
πάντως εγώ μια φορά το ξύλο μου το έφαγα στα τέλει του 90' από πέντε καλόπαιδα με ξυρισμένα κεφάλια, άρβυλα και τιράντες.

Καλά είναι. Εγώ το έφαγα το Μάη του 81 από τα ΜΑΤ του Ράλλη (δεξιό ξύλο), το Μάιο του '82 έξω από το Υπουργείο Παιδείας από τα ΜΑΤ του ΠΑΣΟΚ (σοσιαλιστικό ξύλο), από μια παρέα Κνίτες στην Αριστοτέλους το '85 (μαρξιστικό-λενινιστικό ξύλο) και κανα δυο φορές ακόμη.

quote:
δεν θα αγγίξω τον άλλο, εκτός και αν δεχτώ σωματική πρόκληση ή προσπαθήσω να υπερασπιστώ κάποιον δικό μου άνθρωπο που....τις τρώει. Δεν μου αρέσει η βία ρε παιδί μου πως να το κάνουμε;

Ούτε εμένα μ' αρέσει η βία αλλά, όπως έλεγα και στον IndustrialAngel, τόσο σε ατομικό επίπεδο όσο και σε κοινωνικό, πολλές φορές η βία αποτελεί τη μόνη λύση.

Για τα υπόλοιπα που λες, συμφωνώ μαζί σου.

doctor

Όσο πάει και γελοιοποιείσαι περισσότερο. Έχεις σκοπό να βάλεις για υποψήφιος βουλευτής με το Λεβέντη;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:09:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
kost
.
.
.
Yugi, για να κάνουμε και λίγο πλάκα -και σε συνάρτηση με το άλλο θέμα περί γυναικών- να πούμε και του στραβού το δίκιο: οι γυναίκες είναι συνήθως αυτές που σε μία λογομαχία κάνουν σχόλια επί προσωπικού και μειώνουν με χτυπήματα κάτω από τη μέση όπως αυτό που είπε η Δούρου...η δε Κανέλλη μπορεί να είναι ένας διανοητικός και συναισθηματικός χείμαρρος ευρέως αποδεκτός από μία μεγάλη μερίδα Ελλήνων αλλά δεν παύει να είναι πάρα πολύ αγενής, να διακόπτει και να φέρνει το συνομιλητή στα όρια του...

Αυτό είναι του στραβού το δίκιο...δεν παύουμε όμως να μιλάμε για έναν στραβό...έναν τύπο στρατόκαυλο, με εμφανή γυαλάδα στο μάτι και προφανές πρόβλημα με το νευρικό του σύστημα που και σε προηγούμενες συνεντεύξεις έσφιγγε τα δόντια ώστε να κρατήσει την ψυχραιμία του...και στην τελική το έχω ξαναπεί όποιος αρέσκεται στο να βαράει προσοχές σε τέτοιους τύπους και να υπακούει σε παραγγέλματα είναι ελεύθερος να πάει και να εντχαθεί στην ομάδα τους...
.
.
.



Kost, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο με "του στραβού το δίκιο" και το δένεις πολύ ωραία και με τ'άλλο θέμα που κουβεντιάζουμε όπως εύστοχα λες περί γυναικών.
Να πώ και γώ μόνο δυό σκέψεις συναρτήσει όλου αυτού γενικότερα.
Οι γυναίκες είναι συναισθηματικά πιο δυνατές ως προς τους άνδρες.
Γι'αυτό και συνήθως όπως σωστά λες, η γυναίκα είναι που <<βαρά>> λεκτικά με συναισθηματικά <<χτυπήματα>> κάτω απ'τη ζώνη.
Και δεν κολλάει να το κάνει είτε ιδιωτικώς ή και δημοσίως, εννοώ μπροστά σε πολύ κόσμο, είτε είναι τηλεόραση για δημόσια πρόσωπα, είτε είναι συγγενείς, φίλοι, γνωστοί, κ.ο.κ, για απλούς ιδιώτες μη δημόσια πρόσωπα.
Είναι τομέας που απ'τη φύση τους είναι πιο ισχυρές και κλονίζονται λιγότερο απ'τους άνδρες.
Οι άντρες είναι απ'τη φύση τους συναισθηματικά πιο αδύναμοι ως προς τις γυναίκες και εύκολα μπορεί να κλονίζονται.
Άλλοι χειροδικούν πράγμα που δε μπορεί να δικαιολογηθεί, άλλοι σιωπούν, άλλοι φεύγουν απ'το χώρο σπίτι,γραφείο ή οτιδήποτε άλλο και κάνουν μια βόλτα πέντε-δέκα λεπτά να ηρεμήσουν, άλλοι αντιδρούν μέσω διαλόγου εξαπολύοντας ανάλογα λεκτικά <<πυρά>> κι άλλοι παραμένουν πραγματικά συνειδητά ατάραχοι που είναι το πιο δύσκολο!
Το σημερινό είναι κραυγαλέο παράδειγμα της φύσης των ανθρώπων, ανδρών και γυναικών, και της διαχείρισης των συναισθημάτων τους.

Και αρκετά απ'τα υπόλοιπα που γράφεις στο ίδιο πόστ kost, με βρίσκουν σύμφωνο με το πνεύμα που τα γράφεις.



Αυτό που αναφέρεις, ότι μερικοί φέυγουν, και πάνε μία βόλτα να ηρεμίσουν... το κάνω και εγώ... Πιστεύω πως δεν πρέπει να απαντάμε "εν θερμό" όταν μας έχουν φέρει σε δύσκολη θέση... Έλα όμως που οι γυναίκες και για αυτό έχουν απάντηση; Μετά, γυρνάει και σου λέει, πως "έτσι είσαι εσύ, σηκώνεσαι και φεύγεις, αντί να κάτσεις εδώ να μιλήσουμε... έτσι τα λύνουμε τα προβλήματα; φεύγοντας;" κτλ κτλ... οπότε... άκρη δεν βρίσκεις!!!
Γι'αυτό θα απαντήσω με ένα τραγούδι, του Στράτου Διονυσίου:
"Της γυναίκας η καρδιά είναι μια άβυσσος...
Πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος..."
Εκτός και αν συμφωνείτε με αυτό του ΛεΠα, που έλεγε:
"Να πεθάνουν οι γυναίκες, να πεθάνουνε..."

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:11:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
πάντως εγώ μια φορά το ξύλο μου το έφαγα στα τέλει του 90' από πέντε καλόπαιδα με ξυρισμένα κεφάλια, άρβυλα και τιράντες.

Καλά είναι. Εγώ το έφαγα το Μάη του 81 από τα ΜΑΤ του Ράλλη (δεξιό ξύλο), το Μάιο του '82 έξω από το Υπουργείο Παιδείας από τα ΜΑΤ του ΠΑΣΟΚ (σοσιαλιστικό ξύλο), από μια παρέα Κνίτες στην Αριστοτέλους το '85 (μαρξιστικό-λενινιστικό ξύλο) και κανα δυο φορές ακόμη.

quote:
δεν θα αγγίξω τον άλλο, εκτός και αν δεχτώ σωματική πρόκληση ή προσπαθήσω να υπερασπιστώ κάποιον δικό μου άνθρωπο που....τις τρώει. Δεν μου αρέσει η βία ρε παιδί μου πως να το κάνουμε;

Ούτε εμένα μ' αρέσει η βία αλλά, όπως έλεγα και στον IndustrialAngel, τόσο σε ατομικό επίπεδο όσο και σε κοινωνικό, πολλές φορές η βία αποτελεί τη μόνη λύση.

Για τα υπόλοιπα που λες, συμφωνώ μαζί σου.

doctor

Όσο πάει και γελοιοποιείσαι περισσότερο. Έχεις σκοπό να βάλεις για υποψήφιος βουλευτής με το Λεβέντη;

macedon



Πολύ ξύλο έχεις φάει... να το προσέξεις αυτό!

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:18:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Macedon:

doctor
Όσο πάει και γελοιοποιείσαι περισσότερο. Έχεις σκοπό να βάλεις για υποψήφιος βουλευτής με το Λεβέντη;


Εσύ δέρνεις τη γυναίκα σου; Να υποθέσω πως ναι

Νομίζεις οτι μπορεί να με γελοιοποίηση ένας οπαδός ναζί που δέρνουν γυναίκες με την ίδια άνεση που δέρνουν οποιονδήποτε τύχει να μπει τσα μούτρα τους; Μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 07/06/2012 16:21:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ
stanfromgreece

quote:
Έλα όμως που οι γυναίκες και για αυτό έχουν απάντηση; Μετά, γυρνάει και σου λέει, πως "έτσι είσαι εσύ, σηκώνεσαι και φεύγεις, αντί να κάτσεις εδώ να μιλήσουμε... έτσι τα λύνουμε τα προβλήματα; φεύγοντας;" κτλ κτλ... οπότε... άκρη δεν βρίσκεις!!!

Τι διάολο, όλες από ένα καλούπι βγαίνουν; Μαζική παραγωγή;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:24:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

stanfromgreece

quote:
Έλα όμως που οι γυναίκες και για αυτό έχουν απάντηση; Μετά, γυρνάει και σου λέει, πως "έτσι είσαι εσύ, σηκώνεσαι και φεύγεις, αντί να κάτσεις εδώ να μιλήσουμε... έτσι τα λύνουμε τα προβλήματα; φεύγοντας;" κτλ κτλ... οπότε... άκρη δεν βρίσκεις!!!

Τι διάολο, όλες από ένα καλούπι βγαίνουν; Μαζική παραγωγή;

macedon



Είδες ρε Macedon... και αντί να μιλήσουμε εμείς... μετά γυρνάνε μεταξύ του και λένε... "άντρες... όλοι ίδιοι είναι"...

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

quote:
Τι διάολο, όλες από ένα καλούπι βγαίνουν; Μαζική παραγωγή;



Εννοείται δεν τις πιάνεις πουθενά...αν τους την πέσεις θα σε πούνε λιγούρη και πεινασμένο...αν δεν τους την πέσεις θα σε βγάλουν αδερφή και δειλό...αν τολμήσεις και σηκώσεις χέρι την έβαψες (αν και μερικές -όχι από κκε και σύριζα μεριά- μπορεί και να το κάνουν επίτηδες για να απολαύσουν ένα χεράκι ξύλο), αν σηκωθείς ψύχραιμος και φύγεις τότε λυσσάνε ακόμα χειρότερα μέχρι να σε βγάλουν από τα ρούχα σου!!! δεν βγάζεις άκρη με τίποτα...λευτεριά λοιπόν και στο φίλο μας τον κασιδιάρη που έπεσε θύμα της αρχετυπικής γυναικείας πλεκτάνης, χαχαχα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:33:55  Εμφάνιση Προφίλ
Για μια στιγμή, όπως μιλούσε ο stanfromgreece, νόμισα πως έχει γνωρίσει τη γυναίκα μου.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ω γυνή, μεγάλη σου η Χάρις!


Είδατε πού το πάμε πού το φέρνουμε όλα στις γυναίκες καταλήγουν!

Αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες, δεν θα υπήρχε και η ...φιλοσοφία!

(Γι'αυτό εγώ γουστάρω τη φιλοσοφία!)

Αλλά ακόμη και ο πιο δεινός ρήτορας, και ο πιο μεγάλος φιλόσοφος,
τι να φτουρήσει μπροστά στη Γυναικεία Γλώσσα????

(Πού πας ρε Καραμήτροοοο!)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:38:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Οι γυναίκες είναι συναισθηματικά πιο δυνατές ως προς τους άνδρες.
Γι'αυτό και συνήθως όπως σωστά λες, η γυναίκα είναι που <<βαρά>> λεκτικά με συναισθηματικά <<χτυπήματα>> κάτω απ'τη ζώνη.
Και δεν κολλάει να το κάνει είτε ιδιωτικώς ή και δημοσίως, εννοώ μπροστά σε πολύ κόσμο, είτε είναι τηλεόραση για δημόσια πρόσωπα, είτε είναι συγγενείς, φίλοι, γνωστοί, κ.ο.κ, για απλούς ιδιώτες μη δημόσια πρόσωπα.
Είναι τομέας που απ'τη φύση τους είναι πιο ισχυρές και κλονίζονται λιγότερο απ'τους άνδρες.
Οι άντρες είναι απ'τη φύση τους συναισθηματικά πιο αδύναμοι ως προς τις γυναίκες και εύκολα μπορεί να κλονίζονται.
Άλλοι χειροδικούν πράγμα που δε μπορεί να δικαιολογηθεί, άλλοι σιωπούν, άλλοι φεύγουν απ'το χώρο σπίτι,γραφείο ή οτιδήποτε άλλο και κάνουν μια βόλτα πέντε-δέκα λεπτά να ηρεμήσουν, άλλοι αντιδρούν μέσω διαλόγου εξαπολύοντας ανάλογα λεκτικά <<πυρά>> κι άλλοι παραμένουν πραγματικά συνειδητά ατάραχοι που είναι το πιο δύσκολο!
Το σημερινό είναι κραυγαλέο παράδειγμα της φύσης των ανθρώπων, ανδρών και γυναικών, και της διαχείρισης των συναισθημάτων τους.

το συμπύκνωσες όλο το νόημα σε "αρτιστίκ" βερσιόν....
αυτό που λέμε και επιβεβιώνουμε όλοι οι "παθόντες"....

Όποιος δεν έχει γίνει "τούρμπο" από γλώσσα γυναίκας στη ζωή του να μου πεί κι εμένα το μυστικό

[Προσοχή δεν δέχομαι συμβουλές από ανέραστους, μοναχούς κάθε θρησκείας και γενικώς άτομα που "πέρασαν και δεν ακούμπησαν"... Δεκτοί μόνο οι "μπαρουτοκαπνισμένοι".....]


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:43:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

quote:
πάντως εγώ μια φορά το ξύλο μου το έφαγα στα τέλει του 90' από πέντε καλόπαιδα με ξυρισμένα κεφάλια, άρβυλα και τιράντες.

Καλά είναι. Εγώ το έφαγα το Μάη του 81 από τα ΜΑΤ του Ράλλη (δεξιό ξύλο), το Μάιο του '82 έξω από το Υπουργείο Παιδείας από τα ΜΑΤ του ΠΑΣΟΚ (σοσιαλιστικό ξύλο), από μια παρέα Κνίτες στην Αριστοτέλους το '85 (μαρξιστικό-λενινιστικό ξύλο) και κανα δυο φορές ακόμη.

quote:
δεν θα αγγίξω τον άλλο, εκτός και αν δεχτώ σωματική πρόκληση ή προσπαθήσω να υπερασπιστώ κάποιον δικό μου άνθρωπο που....τις τρώει. Δεν μου αρέσει η βία ρε παιδί μου πως να το κάνουμε;

Ούτε εμένα μ' αρέσει η βία αλλά, όπως έλεγα και στον IndustrialAngel, τόσο σε ατομικό επίπεδο όσο και σε κοινωνικό, πολλές φορές η βία αποτελεί τη μόνη λύση.

Για τα υπόλοιπα που λες, συμφωνώ μαζί σου.

doctor

Όσο πάει και γελοιοποιείσαι περισσότερο. Έχεις σκοπό να βάλεις για υποψήφιος βουλευτής με το Λεβέντη;

macedon



Δεν θα διαφωνήσω στο ότι ο φασισμός, η φίμωση και γενικά η βία δεν έχει χρώμα και παράταξη, αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω το ''ξύλο'' που έφαγες από τους δεξιούς λόγο του ότι βαράνε και οι αριστεροί και αντίστροφα. Καμία από αυτές τις μορφές βίας δεν είναι αμυντική, είναι απλά βια επιβολής, από αριστερά προς δεξιά και αντίστροφα πάλι. Δεν αναφέρομαι στο μακρινό παρελθόν αλλά στο παρόν. Σκοπίμως δεν αναφέρομαι στο παρελθόν γιατί δεν είμαι ιδιαίτερα μελετημένος και θα χαθώ στις λεπτομέρειες, σημαντικότατες βέβαια οι λεπτομέρειες, αλλά θα χαθώ γι' αυτό αναζητώ παρονομαστή κοινό. Δεν το αντιμετωπίζω πολιτικά στην παρούσα φάση αλλά μάλλον κοινωνιολογικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:43:19  Εμφάνιση Προφίλ
PY8AGORAS

quote:
Προσοχή δεν δέχομαι συμβουλές από ανέραστους, μοναχούς κάθε θρησκείας και γενικώς άτομα που "πέρασαν και δεν ακούμπησαν"... Δεκτοί μόνο οι "μπαρουτοκαπνισμένοι"

Τι να πούμε εμείς. Τα είπε όλα ο Χρυσόστομος:

"Η γυνή άπαξ και ομίλησε, το σύμπαν κατέστρεψε"

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:45:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Για μια στιγμή, όπως μιλούσε ο stanfromgreece, νόμισα πως έχει γνωρίσει τη γυναίκα μου.

macedon



Και για να μιλήσω με τον τρόπο που μιλάνε αυτές για εμάς...
Όλες ίδιες είναι!!!


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 16:45:29  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

Απλά ήθελα να επισημάνω (αυτό που κι εσύ λες) ότι η βία δεν είναι προνόμιο κανενός χώρου ή ομάδας. Προσωπικά, κάνοντας τον απολογισμό μου, δεν διαπίστωσα καμία διαφορά ανάμεσα στα ΜΑΤ του Ράλλη και του ΠΑΣΟΚ.

Δεν θα έπρεπε να είναι διαφορετικό το ξύλο;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:05:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

Απλά ήθελα να επισημάνω (αυτό που κι εσύ λες) ότι η βία δεν είναι προνόμιο κανενός χώρου ή ομάδας. Προσωπικά, κάνοντας τον απολογισμό μου, δεν διαπίστωσα καμία διαφορά ανάμεσα στα ΜΑΤ του Ράλλη και του ΠΑΣΟΚ.

Δεν θα έπρεπε να είναι διαφορετικό το ξύλο;

macedon


Οκ συμφωνούμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Έχει πάρει φωτιά το φόρουμ,δεν προλαβαίνω να διαβάζω.

Πυθαγόρας

quote:
Ναι , εντάξει...Υπάρχει και Αφγανιστάν, Ιράν, Κονγκό, Ζιμπάμπουε....
αλλά γιατί να βάλουμε εκεί τον πήχη και όχι στην ...Ελβετία, ας πούμε?


Μαζί σου,συμφωνώ σε αυτό,πρέπει να κοιτάμε προς τα μπρός όχι προς τα πίσω.Πάντως εγώ με τα χοιρότερα εννοούσα την περίπτωση να μην έχουμε την δημοκρατία που έχουμε σήμερα,έστω και αν είναι όπως είναι,μπάζο δηλαδή,και να έχουμε δικτατορία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:14:28  Εμφάνιση Προφίλ
Οπως είπε και ο Πυθαγόρας,το κακο θα ξεκινήσει απο έναν Κασιδιάρη.
Κάποιοι γεροντάδες το είπαν λέει...!!!

Κάποιοι έκαναν λόγο για εμφύλιο πόλεμο στην Ελλάδα.Αυτο το είδος πολέμου,αρχίζει απο το μίσος και τον φανατισμό και τελειώνει στις χειροδικίες και στα όπλα.

Ανεγκέφαλοι φυσικά οι συμμετέχοντες αμφοτέρων των πλευρών.Τι γίνεται όμως με το αίσθημα δικαίου,που ενδεχομένως να έχουν και οι δύο?Επειδή αυτο το αίσθημα,δημιουργείται στον εγκέφαλο και καθίσταται δογματικό,ανάλογα με την αντιληπτική ικανότητα του κάθε ατόμου.

Στο προκείμενο:
Η Κανέλλη σαν δογματική του ΚΚΕ,έχει εναν δικό της τρόπο αντίληψης,ο οποίος είναι καθ'όλα σωστός και αποδεκτός απο τον εγκέφαλό της.Δεν χωρεί στον νού της,ότι κάποιος εκπρόσωπος αντίθετης ιδεολογίας θα μπορούσε να έχει κι αυτός τα ίδια δίκαια.Και εκείνου ο εγκέφαλος,έχει υποστεί την επεξεργασία της αντιληπτικής ικανότητάς του,αλλά με διαφορετικά αποτελέσματα,καθ'όλα δίκαια και σωστά,όπως και τα δικά της.

Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας τρόπος,αποδοχής των ιδεών του ενός απο τον άλλο.Μόνη λύση η βία.Κάποιος κάνει την αρχή και κάποιος γράφει το τέλος.

Τι κάνουν οι υπόλοιποι τώρα?
Το μεγαλύτερο λάθος των ανθρώπων.Καταδικάζουν τον έναν απο τους δύο,ανάλογα με την δύναμη που άσκησε και τα αποτελέσματά της.

Εδώ διαφωνώ.
κ.Εισαγγελεύ πρωτοδικών,έπρεπε να εκδόσετε εντάλματα σύλληψης και για τους δύο,ή για κανέναν.Κανείς απο τους δυο,δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο ένοχος απο τον άλλον.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:17:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Οπως είπε και ο Πυθαγόρας,το κακο θα ξεκινήσει απο έναν Κασιδιάρη.
Κάποιοι γεροντάδες το είπαν λέει...!!!
Όντως είχε ειπωθεί αυτό..; Μπορεί να μας πει κάποιος απο ποιον είχε ειπωθεί; ή να μας δώσει κάποιο λινκ κλπ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:18:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
το συμπύκνωσες όλο το νόημα σε "αρτιστίκ" βερσιόν....
αυτό που λέμε και επιβεβαιώνουμε όλοι οι "παθόντες"....

Όποιος δεν έχει γίνει "τούρμπο" από γλώσσα γυναίκας στη ζωή του να μου πεί κι εμένα το μυστικό

[Προσοχή δεν δέχομαι συμβουλές από ανέραστους, μοναχούς κάθε θρησκείας και γενικώς άτομα που "πέρασαν και δεν ακούμπησαν"... Δεκτοί μόνο οι "μπαρουτοκαπνισμένοι".....]


Λες να μην έχω φάει τις κατσάδες της ζωής μου με λεκτικά χτυπήματα και υστερίες κάτω απ'τη ζώνη;;;!!!
Και τούρμπο έχω γίνει να βγάζω καπνούς απ'τα αυτιά και σε ορισμένες περιπτώσεις στεκόμουν και παρατηρούσα σαν εξωγήινος με ύφος "τι μου λέει τώρα; ότι θέλει λέει!".
Αν δεν είχα ζήσει τέτοιες έντονα φορτισμένες συναισθηματικές καταστάσεις, δεν θα φιλοσοφούσα για να φτάσω να γράφω το συμπυκνωμένο νόημα "αρτιστίκ βερσιόν" που είπες
Αρε φίλε[φιλικά το λέω], όπως όλοι έτσι και εγώ να ήξερες τι "τρελές" καταστάσεις έχω περάσει, αλλά δεν έφθασα στο σημείο να χειροδικήσω.
Συνήθως παρέμενα παρατηρητής προσέχοντας την τροπή που έπαιρνε η "τρέλα" στις λογομαχίες με τις γυναίκες και το ριχνα στη φιλοσοφία να δώ τι στο διάβολο γίνεται.
Μετά άρχισα να καταλαβαίνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
YOGI
quote:
Αρε φίλε[φιλικά το λέω], όπως όλοι έτσι και εγώ να ήξερες τι "τρελές" καταστάσεις έχω περάσει, αλλά δεν έφθασα στο σημείο να χειροδικήσω.
Συνήθως παρέμενα παρατηρητής προσέχοντας την τροπή που έπαιρνε η "τρέλα" στις λογομαχίες με τις γυναίκες και το ριχνα στη φιλοσοφία να δώ τι στο διάβολο γίνεται.
Μετά άρχισα να καταλαβαίνω...

Ειδικά άν έχεις αδερφές,το καταλαβαίνεις καλύτερα,όσο και να σου σπάνε τα νεύρα,δέν μπορείς να τις αγγίξεις.

Νικόμαχος


quote:
Τι κάνουν οι υπόλοιποι τώρα?
Το μεγαλύτερο λάθος των ανθρώπων.Καταδικάζουν τον έναν απο τους δύο,ανάλογα με την δύναμη που άσκησε και τα αποτελέσματά της.

Εδώ διαφωνώ.
κ.Εισαγγελεύ πρωτοδικών,έπρεπε να εκδόσετε εντάλματα σύλληψης και για τους δύο,ή για κανέναν.Κανείς απο τους δυο,δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο ένοχος απο τον άλλον.


Σφαιρική άποψη,όμως ο λεβένταρος της χ.α. ήταν αυτός που ΧΤΥΠΗΣΕ, όπως και να το κάνουμε μετέφερε την κουβέντα σε ένα άλλο επίπεδο.Αρα αυτός έχει την ευθύνη.Δε λέω οι γυναίκες τον προκάλεσαν.

Σωστό είναι και αυτό που λέει ο kost,ο τύπος αυτός με δυσκολία κρατιέται κάθε φορά,σφίγγει τα δόντια του,έ δεν ήθελε και πολύ.

Edited by - alex22 on 07/06/2012 17:30:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:27:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Οπως είπε και ο Πυθαγόρας,το κακο θα ξεκινήσει απο έναν Κασιδιάρη.
Κάποιοι γεροντάδες το είπαν λέει...!!!
Όντως είχε ειπωθεί αυτό..; Μπορεί να μας πει κάποιος απο ποιον είχε ειπωθεί; ή να μας δώσει κάποιο λινκ κλπ..

Και δώ οι γεροντάδες;;
Μωρέ μπράβο,όποια πέτρα και να σηκώσεις από κάτω θα ναι οι γεροντάδες!!!
Ναι, για δώστε κάνα λινκ να διαβάσουμε κι αυτή την προφητεία!

Υ.Γ. καλά, όντως έχει πάρει φωτιά το φόρουμ, διαβάζω και δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 17:49:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ω γυνή, μεγάλη σου η Χάρις!


Είδατε πού το πάμε πού το φέρνουμε όλα στις γυναίκες καταλήγουν!

Αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες, δεν θα υπήρχε και η ...φιλοσοφία!

(Γι'αυτό εγώ γουστάρω τη φιλοσοφία!)

Αλλά ακόμη και ο πιο δεινός ρήτορας, και ο πιο μεγάλος φιλόσοφος,
τι να φτουρήσει μπροστά στη Γυναικεία Γλώσσα????

(Πού πας ρε Καραμήτροοοο!)



Τίποτα, έτσι απλά.
Δε χρειάζεται να το ψάχνει κανείς, γιατί απλά η γυναικεία γλώσσα μπορεί και έρχεται κι απο τη πίσω πόρτα...έχει ειδικότητα εκ φύσεως στις μπάκ ντόρ πάσες!
Δεν έχεις ακούσει που λένε, "η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει και κόκκαλα τσακίζει".
Με τη φιλοσοφία καταλαβαίνεις PY8AGORAS ότι αν έχεις κάνει 1000 σχέδια και νομίζεις πως τα χεις προετοιμάσει όλα, έρχεται η γυναίκα και σου εμφανίζει το 1001 σχέδιο της στιγμής, σε βρίσκει απροετοίμαστο και στα ανατρέπει όλα!
Εν τω προκειμένω,έτσι κάπως σε μια ανύποπτη στιγμή του βγήκαν με κόκκινο οι δυο κυρίες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 18:06:31  Εμφάνιση Προφίλ
amalia, εδώ κάτι τύποι "λασπολογούν" τις γυναίκες και περιμένω άμεσο ban...

Doc, αυτό είναι το τέλειο thread οπότε άστο να εξελιχθεί και θα σε παρακαλέσω με το "καλό", σε πρώτη φάση, να είναι με το γάντι οι παρεμβάσεις σου, για να μην έρθω από εκεί και "σε σπάσω στο ξύλο" σε δεύτερη φάση...

Εννοείται ότι θα είμαστε καμμία δεκαριά για να μην έχουμε καμμία "αστοχία" και θα μας γνωρίσεις από τα καπέλα μας και το τσαντάκι μας με το μαύρο λουράκι χιαστί στον ώμο μας...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2012, 18:07:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

YOGI
quote:
Αρε φίλε[φιλικά το λέω], όπως όλοι έτσι και εγώ να ήξερες τι "τρελές" καταστάσεις έχω περάσει, αλλά δεν έφθασα στο σημείο να χειροδικήσω.
Συνήθως παρέμενα παρατηρητής προσέχοντας την τροπή που έπαιρνε η "τρέλα" στις λογομαχίες με τις γυναίκες και το ριχνα στη φιλοσοφία να δώ τι στο διάβολο γίνεται.
Μετά άρχισα να καταλαβαίνω...

Ειδικά άν έχεις αδερφές,το καταλαβαίνεις καλύτερα,όσο και να σου σπάνε τα νεύρα,δέν μπορείς να τις αγγίξεις.


Έτσι ακριβώς είναι alex22.
quote:

Νικόμαχος


quote:
Τι κάνουν οι υπόλοιποι τώρα?
Το μεγαλύτερο λάθος των ανθρώπων.Καταδικάζουν τον έναν απο τους δύο,ανάλογα με την δύναμη που άσκησε και τα αποτελέσματά της.

Εδώ διαφωνώ.
κ.Εισαγγελεύ πρωτοδικών,έπρεπε να εκδόσετε εντάλματα σύλληψης και για τους δύο,ή για κανέναν.Κανείς απο τους δυο,δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο ένοχος απο τον άλλον.


Σφαιρική άποψη,όμως ο λεβένταρος της χ.α. ήταν αυτός που ΧΤΥΠΗΣΕ, όπως και να το κάνουμε μετέφερε την κουβέντα σε ένα άλλο επίπεδο.Αρα αυτός έχει την ευθύνη.Δε λέω οι γυναίκες τον προκάλεσαν.

Σωστό είναι και αυτό που λέει ο kost,ο τύπος αυτός με δυσκολία κρατιέται κάθε φορά,σφίγγει τα δόντια του,έ δεν ήθελε και πολύ.

Edited by - alex22 on 07/06/2012 17:30:44


Το θέμα, δυστυχώς ή ευτυχώς, είναι ότι χάνοντας το μέτρο της ψυχραιμίας προέβη στη πράξη της χειροδικίας περνώντας από φραστικό επίπεδο σε σωματικό, δίνοντας κατ'αυτόν τον τρόπο λαβή στον οποιονδήποτε να λέει ότι θέλει, όπως θέλει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy