ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μινωας
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 02:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μινωας
Γεια σας παιδιά, είμαι καινούργιος και θα θελα να μπω στην παρέα σας!! Το θέμα με απασχολεί χρόνια. .όχι γιατί διάβασα κάποιο βιβλίο ή τα σχετικά αλλά επειδή είχα και εγώ αρχικά κάποιες εμπειρίες!
Εμπειρίες όχι τόσο σημαντικές αλλά αρκετά επώδυνες για μένα μιας και δεν ήξερα τι μου συμβαίνει !πριν 3 χρόνια λοιπόν χωρίς κάποιον λόγο άρχισα να έχω όλα εκείνα τα συμπτώματα της Α.Π….συνέχεια έφτανα μέχρι το σημείο της εξόδου ..εκεί όμως με κυρίευε ένας πολύ άσχημος τρόμος(θα το έλεγα)και το σταμάταγα όλο το φαινόμενο βίαια…τόσο βίαια που έκανα αρκετή ώρα να συνέλθω !Όλα αυτά γίνονταν κάθε μήνα(υπολόγισα)2-3 φορές... όπως καταλαβαίνεται ήταν πολύ άσχημο για μένα γιατί δεν ήξερα πώς να το αντιμετωπίσω !!!Πραγματικά πίστευα(ένοιωθα) ότι κάποιος προσπαθούσε να με βγάλει και να μπει αυτός, σ’ αυτό δικαιολογούσα και τον τόσο μεγάλο φόβο μου !!Όλα αυτά πλέον όμως έχουν τελειώσει…και δεν καταλαβαίνω πως σταμάτησαν όλα τόσο απότομα. Τώρα προσπαθώ να κάνω Α.Π. και δεν μπορώ να τα καταφέρω με τίποτα(τραγική ειρωνεία)!Κάθε βράδυ όταν ξαπλώνω προσπαθώ να χαλαρώσω να χαλαρώσω να χαλαρώσω…νομίζω ότι μουδιάζω…νομίζω ότι κάτι γίνεται...μέχρι που χάνω τον ρυθμό και τον αναπνοών μου αλλά και των σφυγμών μου(εννοώντας ότι χτυπάει πιο γρήγορα η καρδιά μου ταράσσοντας την ηρεμία μου)…και όλα τελειώνουν εκεί !!!προβληματίζομαι μήπως κάτι δεν κάνω σωστά ή μήπως χρειάζεται κάποια πιο συγκεκριμένη πρακτική !αν αναρωτηθεί κανείς γιατί τα γράφω εδώ όλα αυτά είναι καθαρά γιατί αφενός θα ήθελα μια συμβουλή από κάποιους που ξέρουν και αφετέρου γιατί τέτοια θέματα δύσκολα μπορείς να συζητήσεις στην καθημερινότητα!
σας ευχαριστώ που αφιερώσατε τον χρόνο σας διαβάζοντας με….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 14:39:36  Εμφάνιση Προφίλ
Για σας

Απαντώ στο θέμα για να δώσω ένα καλό σαίτ που περιλαμβάνει απο τώρα και το βιβλίο Δωρεάν.

http://www.astralvoyage.com/page1.html

Καλωσορίσατε Μίνωα και Astradeni

Όπως βλέπετε αυτή είναι η τρίτη έκδοση Αστρικής Προβολής. Αν διαβάσετε το παρόν και τα υπόλοιπα πόστς θα σας λυθούν αρκετές απορίες. Θα πάρει λίγη ώρα αλλά αξίζει.

Προσωπικά εγώ πάντα είχα το αίσθημα όταν κοιμόμουν να νιώθω ότι πέφτω σε γκρεμό και αμέσως να νίωθω ένα έντονο τράβηγμα και να ξυπνάω. Απο τι διαβάζω συμβαίνει σε πολλούς αυτό. Μετά κατάλαβα ότι όταν αυτο συμβαίνει είναι σήμα κατατεθέν ότι προβάλλεσαι αστρικά.

Μπορεί επειδή όταν το αστρικό σώμα βγαίνει έξω το φυσικό να φοβάσαι απο την αλλαγή σε ξένο περιβάλλον και να επιστρέφει αμέσως πίσω.

Ο φόβος όπως θα δείτε παίζει βασικό ρόλο στην Αστρική Προβολή.


"Μήν κοιτάς τον Ήλιο, αν δεν είσαι Ήλιος"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alnilam
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2005, 17:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnilam
Θα ήθελα αν ξέρει κανείς πως μπορώ να λάβω τα μαθήματα του mysticweb στα ελληνικά γιατί με αγγλικά δεν τα πάω και τόσο καλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astradeni
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 00:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astradeni
giati den dokimazeis na steileis ena email sto parartima tous stin ellada gia perissoteres plirofories ?
to mail einai : athens@mysticweb.org
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 09:47:44  Εμφάνιση Προφίλ
Καλωσορίζω τους νέους φίλους/ες astradeni, Μινωα και Alnilam στο θέμα.

Αγαπητέ roberto24, η διαφορά του να ονειρεύεσαι από το να είσαι συνειδητά στο αστρικό είναι ουσιώδης και ποιοτική.
Διαπιστώνω ότι το έχεις βιώσει.

Θεωρώ κι εγώ, με τη σειρά μου, ότι το τράβηγμα του δακτύλου είναι μία από τις καλύτερες και πιο αποδοτικές τεχνικές.
Η δύσκολία βρίσκεται στη διάρκεια που μπορεί κανείς να παραμείνει συνειδητός.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2005, 09:58:16  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή astradeni, έχω την αίσθηση ότι βρίσκεσαι ένα βήμα πριν το συνειδητό αποχωρισμό του αστρικού από το φυσικό σου σώμα.

Ως προς τις παρουσίες, είναι πολύ πιθανόν να είναι οντότητες του αστρικού.
Μπορείς να το ανακαλύψεις μόνη σου, αρκεί να μην υπάρχει φόβος.

Αγαπητέ Μινωα, δεν είμαι σε θέση να ερμηνεύσω τις εμπειρίες που είχες πριν από λίγα χρόνια και κυρίως για το ότι κάποιος προσπαθούσε να σε βγάλει και να μπει αυτός.
Ίσως, τώρα, που οι συνθήκες έχουν αλλάξει, να είναι πιο κατάλληλος χρόνος, σταδιακά, να βιώσεις και να ερμηνεύσεις κάποια πράγματα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
yannnnis
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 03:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yannnnis
Υγεια πνευματικη και μετα σωματικη στους παντες και στα παντα,νεος χρηστης,θα καθηστερω και με λαθη(συγνωμη).Οσο για το θεμα μας,απο τα λιγα που διαβασα(3ο μερος/1η σελιδα),θα ηθελα να αναφερω μια εμπειρια που μου εχει συμβει καποιες φορες(συγνωμη,αν σας ανατρεχω πισω),απο υπνο προσπαθουσα να ξυπνησω μα το σωμα μου οχι μονο παραλυτο αλλα και με ενα απιστευτο <<βαρος>>.φοβουμενος πραγματικα εκανα την <<προς ευχη>> μου και φανταζομενος να κανω τον σταυρο μου,αφου δεν μπορουσα να κουνηθω,και ενω ολα φανηκαν να διαρκουν αιωνιοτητες,ευτυχως συν ηλθα γιατι θα ηταν απαισιος θανατος.(χριστιανικη αποψη ειναι οτι σε <<παταει>> ο διαβολος-κακο. Και μια ερωτηση~πως μπορουμε να αμυνθουμε-αντιμετωπισουμε οτιδηποτε προσπαθησει να μας προξενησει κακο,να μας παρει +ενεργεια η να μας επιβαλει -ενεργεια κατα την αστρικη προβολη;~~~προς το καλο~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2005, 22:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
φιλε yannnni με βαση παντα τη δικη μου προσωπικη πειρα τα διαβασματα μου και τα λιγα που ανεφερες αυτη η εμπειρια που εχεις ειναι κλασικη εμπειρια αστρικης προβολης η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ αστρικης προβολης.δε θα πρεπει να σε ανησυχει .παρομοιες ειχα και εγω και εχω ακομα.το επομενο σταδιο απο αυτο ειναι το βαρος να γινει ελαφροτητα και να βρεθεις οριζοντιομενος με το αστρικο σου σωμα πανω απο το κρεβατι σου!!!δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.και μη προσπαθεις να τα ερμηνευσεις αυτα τα φαινομενα με ορους θρησκειων η δογματων.(διαβολος κ.τ.λ.)ειναι φαινομενα που σχετιζονται με τη ιδιαζουσα φυση του αστρικου πεδιου και την ηλεκτρομαγνητκη του συμπεριφορα.τιποτα παραπανω.μη σε απασχολουν ιδιαιτερα.δε θα πρεπει παραπανω απο οτι σε απασχολει π.χ. η βαρυτητα στο δικο μας κοσμο.ποσες φορες την σκεφτεσαι οταν περπατας;;εγω καθολου!και να δεις που ετσι η εμπειρια σου το πιο πιθανο ειναι να βελτιωθει σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2005, 00:33:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
φιλε yannnni με βαση παντα τη δικη μου προσωπικη πειρα τα διαβασματα
μου και τα λιγα που ανεφερες αυτη η εμπειρια που εχεις ειναι κλασικη εμπειρια
αστρικης προβολης η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ αστρικης προβολης.δε θα πρεπει να σε ανησυχει
.παρομοιες ειχα και εγω και εχω ακομα.το επομενο σταδιο απο αυτο ειναι το βαρος
να γινει ελαφροτητα και να βρεθεις οριζοντιομενος με το αστρικο σου σωμα πανω
απο το κρεβατι σου!!!δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.και μη προσπαθεις να τα
ερμηνευσεις αυτα τα φαινομενα με ορους θρησκειων η δογματων.(διαβολος κ.τ.λ.)
ειναι φαινομενα που σχετιζονται με τη ιδιαζουσα φυση του αστρικου πεδιου και
την ηλεκτρομαγνητκη του συμπεριφορα.τιποτα παραπανω.μη σε απασχολουν ιδιαιτερα.
δε θα πρεπει παραπανω απο οτι σε απασχολει π.χ. η βαρυτητα στο δικο μας κοσμο.
ποσες φορες την σκεφτεσαι οταν περπατας;;εγω καθολου!και να δεις που ετσι η
εμπειρια σου το πιο πιθανο ειναι να βελτιωθει σε ποιοτητα και σε ποσοτητα.

Συμφωνώ roberto μαζί σου.


Είναι πλέον μέσα στις ανθρώπινες ικανότητες. Το σώμα είναι φτιαγμένο για Αστρική Προβολή

Μόνο να σκέφτείς την πιθανότητα να συνυπάρχεις με το διάστημα και να ταξιδεύεις στη Σελήνη

Aλλωστε οι παραπάνω μας το κάνουμε συχνά χώρις να το συνηδητοποιούμε, όταν ονειρευόμαστε π.χ

Απλώς συνειδητά είναι διαφορετικά

"Μήν κοιτάς τον Ήλιο, αν δεν είσαι Ήλιος"


Edited by - Sagaviper on 04/02/2005 00:39:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yannnnis
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2005, 23:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yannnnis
Ευχαριστω για την απαντηση.Εχω προσπαθησει,εκτοτε, να κανω α.π αλλα χωρις αποτελεσμα.Ισως χρειαζετε περισοτερη θεληση και γνωση του αντικειμενου ~~~Προς το καλο~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
V
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2005, 14:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους V
Γειά χαρά σε όλους!Είμαι νέο μέλος και επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση από την αρχή θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου απαντήσει κάποιος στο ερώτημα ποιά είναι (αν υπάρχει) η σχέση μεταξύ α.π. και lucid dreaming και αν το δεύτερο μπορεί να οδηγήσει με κάποιο τρόπο στο πρώτο.Ευχαριστώ...

VΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 11:29:07  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ V, καλώς ήρθες στο χώρο.

Για να λύσεις την απορία σου και ίσως και κάποιες άλλες, καλό θα ήταν να διάβαζες το θέμα "Συνειδητό Ονείρεμα" σε συνδυασμό με τα τρία θέματα της Αστρικής Προβολής.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alnilam
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2005, 01:07:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alnilam
Λιπών θα ήθελα να σας πω μια εμπειρία που είχα προχθές το βράδυ. Είχα ξαπλώσει και ήθελα να δοκιμάσω να κάνω αστρική προβολή, λιπών ξάπλωσα και χαλάρωσα άφησα το σώμα μου τελείως ελεύθερο και προσπαθούσα να κρατήσω τον εαυτό μου σε εγρήγορση, έτσι έμεινα παρατηρητής του σώματος μου.
Μετά από αρκετή ώρα, δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν είχα και τόσο καθαρή συνείδηση, αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι ένοιωθα από τo κάτω μέρος της σπονδυλικής στήλης ένα παράξενο συναίσθημα, δεν μπορώ να το περιγράψω με λέξεις ένοιωθα μια μεγάλη ενέργεια να με πιέζει και να ανεβαίνει προ τα πάνω μέχρι το πάνω μέρος του κεφαλιού εκεί που τελειώνει η σπονδυλικοί στήλη αλλά αυτό γινόταν γρήγορα και συνεχεία δηλαδή από το κάτω μέρος της σπονδυλικής στήλης μέχρι στο πάνω μέρος στο σβέρκο σαν κύμα ξανά και ξανά ήταν τόσο έντονο και ένιωθα στο κεφάλι τόσο παράξενα δηλαδή δεν το ένιωθα ότι είχα κεφάλι αν με καταλάβατε και μετά άρχισε να με πιάνει ένας φόβος και τελικά άνοιξα τα μάτια μου. Τι λέτε λιπών λέτε να ήμουν στα πρόθυρα για αστρική προβολή ή ήταν κάτι άλλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
perfomer
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2005, 20:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους perfomer
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι καινουργιος στο site και θα ηθελα αν μπορειτε να μου εξηγησειτε το παρακατω συμβαν.
Εχ8ες το μεσημερι μετα τη δουλεια ξαπλωσα στο κρεβατι μου με σκοπο να κοιμηθω μετα απο μια δυσκολη μερα. Δεν ξερω αν κοιμηθηκα η μομιζα οτι κοιμομουν αλλα κατι σαν ονειρο με μετεφερε αλλου. Σε παρκο γεματο μουσικι απο ολα τα τριγυρω σπιτια (και μαλιστα μουσικη της αρεσκειας μου) βραδυ και ξαφνικα βλεπω τον εαυτο μου να βγαινει απο ενα σπιτι λιγο πιωμενο. Μπροστα μου περνα ενα αυτοκινιτο καιμε μια κοπελα και για να μην μακρυγορω βρισκομε να περπατω με τη κοπελα αγκαλια. Το προσωπο της δεν το ειχα δει, περπατουσαμε σκυφτοι μεχρι που της ειπα "νιω8ω οτι σε ξερω χρονια". Τοτε σηκωσε το κεφαλι της με κοιταξε και μου ειπε "το ξερω". Αμεσως ενιωσα μια ζεστασια μολις την ειδα και μια οικειοτητα γιατι μου φανηκε το προσωπο της πολυ γνωστο αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν την εχω δει ποτε.. Προσπαθησα να ξυπνησω αλλα δεν μπορουσα. Ειχα τις αισθησεις μου και προσπαθουσα να αλλαξω πλευρο αλλα ματαια. Ενιωθα τη καρδια μου να χτυπαει δυνατα και νομιζα πως 8α σκασω. Καταφερα να χαλαρωσω λιγο με πολυ δυσκολια και αμεσως τιναχτηκα απο το κρεβατι. Φοβηθηκα πολυ.
Τι ηταν αυτο? Τι 8α κανω αν το ξαναπαθω? Μου εχει συμβει παλιοτερα 2 - 3 φορες αλλα αυτη τη φορα ηταν πολυ εντονο.
Αυτο ηταν και η αφορμη που απο σημερα ψαχνω να βρω κατι παραπανω απο αυτο που βλεπω με τα ματια. Ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 11:12:03  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ perfomer.

Υπάρχουν κάποιες φορές, που στο αστρικό συναντάμε πραγματικά οντότητες θετικές και χρήσιμες για μας.

Η πιο σημαντική ένδειξη για σένα είναι το πώς αισθάνεσαι εκείνη τη στιγμή. Ο πιο καλός σου φίλος είναι η ίδια σου η εσωτερική αίσθηση. Δεν κάνει ποτέ λάθος.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
perfomer
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους perfomer
Φιλε Στεφανε γεια σου. Η αληθεια ειναι οτι αισθανθηκα πολυ ωραια με αυτο που ειδα. Αλλα ηταν πραγματι Α.Π η καποιο ονειρο. Και με το θεμα που δεν μπορουσα να ξυπνησω και ενωθα πως θα πνιγω τι γινεται? Πως θα το αντιμετωπισω αν μου ξανασυμβει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 09:51:08  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε perfomer, το σημαντικότερο θέμα στην αστρική προβολή είναι να κατανικήσουμε το φόβο. Και ομολογουμένως δεν είναι εύκολο.
Έχει γραφεί ότι η αίσθηση του να μην μπορούμε να μετακινηθούμε ή ένα έντονο αίσθημα πίεσης παρατηρείται όταν το αστρικό σώμα βρίσκεται εν μέρει στο φυσικό μας σώμα, αλλά όχι πλήρως σε αυτό, για να ξυπνήσουμε φυσιολογικά.

Δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχούμε. Απλώς, χωρίς φόβο, χρειάζεται να χαλαρώσουμε και με ηρεμία να περιμένουμε λίγα λεπτά μέχρι την επανένταξη του αστρικού μας σώματος.

Για το αν η εμπειρία σου ήταν όνειρο ή συνειδητή α.π., μόνον εσύ μπορείς να το καταλάβεις, αλλά ίσως χρειαστεί λίγος χρόνος.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
perfomer
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 10:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους perfomer
Θα ηθελα να κανω και μερικες ακομοα ερωτησεις. 1.Οταν κατα τη δειαρκεια της Α.Π. σε σκουντησει καποιος η σε τρομαξει για να ξυπνησεις τι μπορει να γινει? 2. Μπορει καποιος τριτος να δει το αστρικο σου σωμα ? 3. Μπορουμε να συναντησουμε η να δουμε γεγονοτα του παρελθον η του μελλοντος στην Α.Π 4. Τι μας βοηθαει η Α.Π? Ειναι καποιο χαρισμα? Ποιος ο ρολος της ? Ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 11:46:41  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν είμαι ο καθ' ύλην αρμόδιος να σου απαντήσω και κάποιες ερωτήσεις έχουν ήδη απαντηθεί, αλλά θα προσπαθήσω να κάνω μία σύνοψη:

1. Το ίδιο πράγμα που συμβαίνει κάθε βράδυ, όταν ένας θόρυβος, κάποιο σκούντημα ή ο,τιδήποτε άλλο σε ξυπνήσει. Απλώς επιστρέφεις στο φυσικό σου σώμα.

2. Αν είναι και αυτός συνειδητός στο αστρικό ή αν πρόκειται για άλλη οντότητα.

3. Λέγεται πως υπάρχει η δυνατότητα, αλλά χρειάζεται άνοδος του ενεργειακού επιπέδου.

4. Σίγουρα για κάποιους που γεννήθηκαν με την ικανότητα αυτή είναι χάρισμα. Για εμάς τους υπόλοιπους χρειάζεται εξάσκηση.
Για μένα και μόνο το γεγονός ότι συνειδητοποιώ πως υπάρχει ζωή και πέραν του φυσικού σώματος, με ένα άλλο σώμα πολύ πιο ανάλαφρο, το οποίο έχει πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες, μου αρκεί.
Σίγουρα υπάρχουν και άλλα πράγματα που τα γνωρίζει κανείς στην πορεία.


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 18:24:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Θα ηθελα να πω κατι γενικο το οποιο νωμιζω οτι θα καλυψει παρα πολλα απο τα ερωτηματα των μελων αυτου του forum.Παντα μιλωντας απο προσωπικη εμπειρια να πω οτι ολλες αυτες οι εμπειριες που περιγραφονται εδω αποτελουν προδρομους μιας περισσοτερο η λιγοτερο συνειδητης ακουσιας η εκουσιας αστρικης προβολης.ας μην υπερεκτιμουμε αυτες τις εμπειριες ας μη της βαζουμε καποιον θρησκευτικο μανδυα και ας μη μας τρομαζουνε.ενα ειναι σιγουρο.οτι χωρις εξασκηση και επιμονη δεν προκειτε να γινει κατι περισσοτερο απο αυτο.δεχομαι βεβαια οτι υπαρχουν και ατομα τα οποια απλα καταθετουν τις εμπειριες τους εδω και δεν θελουν κατι παραπανω απο αυτο,για τον οποιοδηποτε λογο.δεκτο.για τους υπολοιπους ομως θα ηθελα να πω οτι αν θελουν κατι παραπανω θα το πετυχουν μονο με σκληρη εξασκηση και επομονη.το αστρικο πεδιο ειναι ενας υπεροχος κοσμος που σφιζει απο ενεργεια.οι κατοικοι του μου δινουν την εντυπωση οτι ειναι πιο ζωντανοι και απο τους ζωντανους!!εχθες ειχα μια επισκεψη ενος αυτοχθονα του αστρικου και συνεχιζα να τον βλεπω ακομα και οταν ειχα ανοιξει τα ματια μου και συκωνομουνα απο το κρεβατι!!μου φανηκε καλοβουλο αλλα ειναι ακομα νωρις για να βγαζω απολυτα συμπερασματα για ενα κοσμο που μολις τωρα αρχιζω να εξερευνω.σε αυτη τη διασταση οι εννοιες της ατομικης υπαρξης της ανυπαρξιας, του χωρου του χρονου ,δεν εχουν καμια σχεση με την ιδεα που εχουμε σχηματισει για αυτες στο φυσικο πεδιο.και κυνδυνευουμε να βγαλουμε λαθος συμπερασματα.οτιειδαμε αγγελους δαιμονες κ.τ.λ.μιλαμε απλα για μορφογεννετικα πεδια τα οποια
αναπαραγουν την αυτοπροβολη μας.νωμιζω οτι αυτο καλυπτει αρκετα απο τα ερωτηματα που εχουν τεθει εδω. δεν θα πρεπει να δινουμε παραπανω σημασια απο οσο πρεπει σε τετοιου ειδους αστρικες προβολες και σκεπτομορφες.προβολες δηλαδη των φοβων και των επιθυμιων μας ντυμενες με αστρικη υλη και συγχρονισμενες με τους δικους μας κραδασμους.τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dilver merfer
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 10:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dilver merfer
Καλημέρα. Θα ήθελα να σας γράψω μια οντότητα που συνάντησα σε μία εμπειρία μου.
Ενώ κοιμόμουν άκουσα το κουδούνι της εξώπορτας και σηκώθηκα γρηγορα να ανοίξω για να μήν ξυπνήσουν οι υπόλοιποι της οικογενείας. Με το που ανοίγω την πόρτα αισθάνομαι μία ψηλή μαύρη οντότητα απ' έξω να μου προκαλεί αρνητικά συναισθήματα. αμέσως έκανα να κλείσω την πόρτα αλλά αυτή με εμπόδιζε. ήθελε να μπεί μέσα στο σπίτι μου αλλά εγώ δεν ήμουν διατεθημένος να την αφήσω. αποφάσισα να ανοίξω γρήγορα την πόρτα και να ορμήσω πάνω της με μεγάλη δύναμη και έτσι κι έκανα. με το που πετάγομαι έξω όμως αυτή εξαφανίστηκε και έτσι με την ορμή που είχα, αντί να κουτρουβαλήσω, αιωρήθηκα πάνω από τα σκαλιά της εισόδου και προσγειώθηκα στο πλατύσκαλο. Τότε ήταν η στιγμή που συνειδητοποίησα πως ονειρεύομαι και πως βρισκόμουν στο αστρικό πεδίο. Με το γνωστό αίσθημα ευφορίας άρχισα να παρατηρώ τη γειτωνιά μου, αιωρήθηκα πάνω από το σπίτι μου και έκανα τη βόλτα μου πριν ξυπνήσω.

αυτό που θέλω να τονίσω, που μου έκανε εντύπωση, είναι πως μόλις επιτέθηκα σε αυτήν την σκοτεινή φιγούρα αυτή εξαφανίστηκε. δεν πάλεψε, δεν αμύνθηκε, δεν δυνάμωσε από την επιθετική μου διάθεση, απλά εξαφανίστηκε.

και σε άλλες εμπειρίες έχω δεχθεί επίθεση από οντότητες και έχουμε παίξει κυνηγητό αλλά ποτέ δεν τρόμαξα. συνήθως τις αποφεύγω και πετάω μακριά. στην περίπτωση που ανέφερα επιτέθηκα γιατί δεν είχα συνειδητοποιήσει πως ονειρευόμουν.

μήπως δεν είναι και τόσο καλό το ότι δεν φοβάμαι κανέναν και τίποτα;
ή μήπως νικώντας τους φόβους μου έχω κάνει το μεγαλήτερο βήμα.

κάτι άλλο που έχω διαβάσει να λέτε και θέλω να σας πω πως δεν είναι απόλυτο είναι η στάση του σώματος που πρέπει να κρατάς για να έχεις αστρική προβολή. δεν είναι αποραίτητο να είσαι ανάσκελα μου έχει τύχει αρκετές φορές ακούσια και όταν είμαι ξαπλωμένος πλάι.

Το κλειδί για να είσαι aware στον ύπνο σου είναι να είσαι aware σε ότι κάνεις στον ξύπνιο.
ΖΗΣΕ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

Με αγάπη,
Dilver
MerferΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 10:56:20  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ dilver merfer, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τα παρακάτω:
quote:
Το κλειδί για να είσαι aware στον ύπνο σου είναι να είσαι aware σε ότι κάνεις στον ξύπνιο.
ΖΗΣΕ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ
quote:
μήπως δεν είναι και τόσο καλό το ότι δεν φοβάμαι κανέναν και τίποτα;
ή μήπως νικώντας τους φόβους μου έχω κάνει το μεγαλήτερο βήμα.
Νομίζω ότι μόνος σου και εμπειρικά πια έχεις βρει τη λύση στο θέμα.
Λες, επίσης:
quote:
και σε άλλες εμπειρίες έχω δεχθεί επίθεση από οντότητες και έχουμε παίξει κυνηγητό αλλά ποτέ δεν τρόμαξα. συνήθως τις αποφεύγω και πετάω μακριά. στην περίπτωση που ανέφερα επιτέθηκα γιατί δεν είχα συνειδητοποιήσει πως ονειρευόμουν
Συνήθως, είσαι συνειδητός στο αστρικό και αν ναι, αυτό συνέβη τυχαία ή κατόπιν προσπαθειών;


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 11:48:03  Εμφάνιση Προφίλ
Αντιγράφω την απάντηση της αγαπητής galadriel, από το θέμα: ΑΣΤΡΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ για να συνεχισθεί η συζήτηση εδώ ως πιο σχετική με το θέμα.
quote:
Καλημέρα σε όλους

καλημέρα αγαπητέ Στέφανε,


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αν θέλεις, διευκρίνησέ μου λίγο, υπό ποίες συνθήκες είναι δυνατόν η συνείδηση να εγκλωβισθεί στο αστρικό πεδίο, χωρίς τη δυνατότητα επιστροφής στο φυσικό ούτε πρόσβασης στο νοητικό.

--------------------------------------------------------------------------------

επιστρέφουμε λοιπόν...

καταρχήν όποιος "εγκλωβιστεί" (η έκφραση είναι ατυχής, αλλά μιλώντας για τέτοια θέματα όλες οι εκφράσεις έχουν την ατυχία να είναι ελλειπείς) στο αστρικό πεδίο, σημαίνει πως δεν έχει "αναπτυχθεί" αρκετά ώστε να μπορέσει να μεταβεί στο νοητικό έτσι κι αλλιώς...

στην ουσία.... και κάτω από "κανονικές συνθήκες" δεν θα μπορούσε να έχει πρόσβαση σ'αυτό, τουλάχιστον όχι μεταφέροντας την συνείδηση του εκεί με πλήρη επίγνωση...

στην συνέχεια,

για να συμβεί κάτι τέτοιο, δύο πράγματα έχουν πιθανόν συμβεί....

το ένα είναι ότι το άτομο έχει περάσει κάποια τραυματική εμπειρία, είτε φυσική (π.χ. κάποιο ατύχημα που το έχει οδηγήσει έστω και για λίγο στην "άλλη πλευρά") είτε ψυχολογική (π.χ. ένα ισχυρό σοκ), τα οποία έχουν "αποδυναμώσει" τους δεσμούς μεταξύ των φορέων της ανθρώπινης υπόστασης...

σαν αποτέλεσμα αυτού....
η συνείδηση παραμένει στο αστρικό καθώς το κανάλι επιστροφής είναι ελλιπές ενώ ο άνθρωπος στο φυσικό μέρος του, δείχνει να λειτουργεί φυσιολογικά....

το παράδειγμα του αγαπητού Gothic με τους Flatliners βοηθάει πολύ σ'αυτό...
ας θυμηθούμε (για όσους έχουν δει την ταινία) πως κατά την επιστροφή τους, οι "πειραματιζόμενοι" το "πέρασμα", έφερναν μαζί τους φόβους και επιθυμίες (τι άλλο είναι το αστρικό?) ανεκπλήρωτες στο υποσυνείδητο τους.... τα οποία και παρέμεναν αόρατα στα μάτια των υπολοίπων, αλλά απολύτως πραγματικά για τους ίδιους....

φυσικά η ταινία αυτή καθαυτή δεν είναι τεκμηρίωση των παραπάνω, απλά λειτουργεί καλά σαν σημείο αναφοράς...

το δεύτερο που μπορεί να συμβαίνει είναι το εξής,
κάποιοι στα εσω-ταξίδια τους στο αστρικό, καταφέρνουν να φτάσουν σε ένα από τα υπο-επίπεδα του αστρικού....
αντίστοιχα με αυτό που ονομάζουν πολλοί "παράδεισος" (συνήθως πρόκειται για κατώτερα, καθώς υπόκεινται ακόμα σε δυνατότητες μορφοποίησης) και καθώς εκεί "βιώνουν" καταστάσεις ευδαιμονίας βρίσκονται κατά κάποιο τρόπο "εθισμένοι" σ'αυτά....

με την συχνή επανάληψη των επισκέψεων τους σ'αυτά τα πεδία.. σιγά σιγά "εγκλωβίζονται" εκεί... μια που λειτουργεί πάνω τους ακριβώς όπως κάποιο ναρκωτικό για το φυσικό σώμα....

δεν είναι παράξενο μάλιστα σε τέτοιες περιπτώσεις το άτομο να καταφεύγει στην χρήση τέτοιων ουσιών, τόσο για να επισπεύσει την επιστροφή του στην "γη της επαγγελίας" όσο και για να αντέξει τις ώρες που δεν βρίσκεται εκεί...

όπως καταλαβαίνουμε βεβαίως, σε μια τέτοια περίπτωση δημιουργείται ένας δεύτερος εθισμός, που οδηγεί σε έναν φαύλο κύκλο...

και όχι μόνο αυτό, η συνεχής αγωνία για επαναλαμβανόμενη επαφή με το αστρικό τελικά απομακρύνει από το επίπεδο εκείνο που όλα είναι ευχάριστα και "ανοίγει" την πόρτα σε άλλα μάλλον δυσάρεστα ....


τώρα,
όσο κι αν είναι ευχάριστη και ελπίζω γόνιμη και δημιουργική αυτή μας η συζήτηση αγαπητέ Στέφανε, νομίζω πως θα πρέπει για να την συνεχίσουμε, να περιμένουμε την άδεια του δημιουργού του παρόντος θέματος. Μια και απομακρυνόμαστε από την κεντρική ιδέα του....

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 12:48:28  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή galadriel, οι περιπτώσεις που αναφέρεις, περί "εγκλωβισμού" στο αστρικό, είναι μεν σωστές, θα έλεγα όμως ότι αποτελούν ένα μικρό ποσοστό από αυτό που συνήθως συμβαίνει "εκεί".

Η μεγάλη πλειονότητα των ανθρώπων "πηγαίνει" στο αστρικό πεδίο ασυνείδητα, κατά τη διάρκεια του ύπνου και κάνει αυτό που έχει μάθει να κάνει πολύ καλά στο φυσικό επίπεδο.
Δηλαδή, να είναι πλήρως απορροφημένη στις σκέψεις της, χωρίς ουσιαστικά να αντιλαμβάνεται τί συμβαίνει γύρω της.
Χαρακτηριστική είναι η έκφραση: "Είμαστε σαν μεθυσμένοι."

Όταν ο άνθρωπος αρχίζει να αναδιατάσσει τη ζωή του στο φυσικό επίπεδο, με το να γίνεται πιο συνειδητός, να κάνει σκέψεις πιο θετικές και να μεταμορφώνει τους στόχους του, τότε αρχίζουν μικρές αλλαγές στον ύπνο του και στη συνείδησή του στο αστρικό πεδίο.

Ελάχιστοι, λοιπόν, είναι εκείνοι, που έχοντας "δουλέψει" σε προηγούμενες ζωές αρνητικά, μπορούν να πιαστούν από τις επιθυμίες του αστρικού.
Γιατί, πολύ απλά, είναι τόσες οι επιθυμίες τους στο φυσικό κόσμο, που δεν έχουν το χρόνο και τη διάθεση να "δουλέψουν", για να βρεθούν συνειδητά εκεί.

Στην πορεία του θέματος θα αναφέρω κάποια ζητήματα που είναι χρήσιμα για όλους μας, εφόσον επιθυμούμε την αναδιάταξη" της ζωής μας.

Να είσαι καλά.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 21:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αγαπητέ Στέφανε με χαρά σε ξαναβρίσκω εδώ,

πράγματι όπως αναφέρεις

quote:
οι περιπτώσεις που αναφέρεις, περί "εγκλωβισμού" στο αστρικό, είναι μεν σωστές, θα έλεγα όμως ότι αποτελούν ένα μικρό ποσοστό από αυτό που συνήθως συμβαίνει "εκεί".

να θυμήσουμε όμως ότι όσα έγραψα έχουν σχέση με την αρχική απορία μέλους στο προηγούμενο θέμα που συζητούσαμε....

και δεν αφορούν γενικότερα όλα τα συμβαίνοντα στο αστρικό πεδίο...

quote:
Όταν ο άνθρωπος αρχίζει να αναδιατάσσει τη ζωή του στο φυσικό επίπεδο, με το να γίνεται πιο συνειδητός, να κάνει σκέψεις πιο θετικές και να μεταμορφώνει τους στόχους του, τότε αρχίζουν μικρές αλλαγές στον ύπνο του και στη συνείδησή του στο αστρικό πεδίο.


εδώ τώρα υπάρχον δύο σημεία....

το ένα είναι, ότι όταν κάποιος γίνεται πιο συνειδητός στο φυσικό επίπεδο αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάνει πιο θετικές σκέψεις και αναμορφώνει τους στόχους του σύμφωνα μ'αυτές...

μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το Αριστερό Μονοπάτι....

το δεύτερο είναι, ότι πράγματι το πρώτο βήμα για την συνειδητή προσέγγιση του αστρικού είναι σίγουρα η αυξημένη συνειδητότητα στο φυσικό πεδίο....


quote:
Ελάχιστοι, λοιπόν, είναι εκείνοι, που έχοντας "δουλέψει" σε προηγούμενες ζωές αρνητικά, μπορούν να πιαστούν από τις επιθυμίες του αστρικού.
Γιατί, πολύ απλά, είναι τόσες οι επιθυμίες τους στο φυσικό κόσμο, που δεν έχουν το χρόνο και τη διάθεση να "δουλέψουν", για να βρεθούν συνειδητά εκεί.


Το αστρικό πεδίο όπως έχουμε ξαναπεί είναι το κατεξοχήν πεδίο των επιθυμιών.... αυτές μπορούν να είναι τόσο αρνητικές όσο και θετικές....

οι επιθυμίες λοιπόν του φυσικού κόσμου μεταφέρονται εύκολα εκεί, ή μάλλον εκεί είναι ο φυσικός τους χώρος..

όσο για το θέμα της προσπάθειας...
όσο μεγαλύτερη είναι η επιθυμία, ακόμα και αν είναι αρνητική τόσο ευκολότερη γίνεται η προσπάθεια..

παρόλα αυτά επειδή νομίζω πως δεν κατάλαβα πολύ καλά το συγκεκριμένο κομμάτι που παρέθεσα θα ήθελες να το αναλύσεις λίγο παραπάνω?


την καλησπέρα μου
Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:20:41  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα, αγαπητή galadriel, σε σένα και σε όλο το forum.

quote:
το ένα είναι, ότι όταν κάποιος γίνεται πιο συνειδητός στο φυσικό επίπεδο αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάνει πιο θετικές σκέψεις και αναμορφώνει τους στόχους του σύμφωνα μ'αυτές...

Σωστά. Απλώς, πεποίθησή μου είναι ότι όποιος γίνεται πιο συνειδητός σε φυσικό επίπεδο, κατ' αρχάς αρχίζει να παρατηρεί και να γνωρίζει την πλάση γύρω του. Κατ' επέκτασιν, αρχίζει να γνωρίζει τον εαυτό του. Επίσης, έλαττώνει σταδιακά την ταύτισή του με τα υλικά πράγματα, με τα οποία ταυτίζονταν μέχρι χθες.

Πάντως, υπάρχουν σίγουρα και οι περιπτώσεις ανθρώπων πιο συνειδητών και στο αστρικό επίπεδο, χωρίς καθόλου εσωτερική εξέλιξη.
Πιστεύω ότι αυτό το οφείλουν μάλλον σε προηγούμενες ενσαρκώσεις και
θα τους προσδιόριζα ως "μαύρους μάγους."

quote:
παρόλα αυτά επειδή νομίζω πως δεν κατάλαβα πολύ καλά το συγκεκριμένο κομμάτι που παρέθεσα θα ήθελες να το αναλύσεις λίγο παραπάνω?
Το αντελήφθηκες πολύ καλά και πράγματι "όσο μεγαλύτερη είναι η επιθυμία, ακόμα και αν είναι αρνητική τόσο ευκολότερη γίνεται η προσπάθεια..", απλώς θεωρώ ότι αυτή η "ικανότητα" ανήκει σε λίγους και μόνον σε αυτούς που ανέφερα παραπάνω.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 10/03/2005 19:23:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Καλησπέρα και πάλι αγαπητέ Στέφανε

και φυσικά σε όλους τους υπόλοιπους,

quote:
Πιστεύω ότι αυτό το οφείλουν μάλλον σε προηγούμενες ενσαρκώσεις και
θα τους προσδιόριζα ως "μαύρους μάγους."



το να ακολουθεί κανείς το Αριστερό Μονοπάτι, δεν είναι αποτέλεσμα μόνο προηγούμενων ενσαρκώσεων...

άν είναι τέτοιο απλώς είναι πιο ισχυρή η τάση της προσωπικότητας να το ξανακολουθήσει...

δυστυχώς, για όλα υπάρχει μια πρώτη φορά... ακόμα και για να διαλέξει κανείς τον "εύκολο" αλλά σκιερό δρόμο....


Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 19:35:30  Εμφάνιση Προφίλ
Θα αναφέρω κάποιες "στάσεις ζωής", που από ελαφρά προσωπική εμπειρία βρήκα χρήσιμες και είναι σχετικές με το θέμα.

"Πριν φάμε ένα φρούτο, είναι πολύ καλό να το κρατάμε για μια στιγμή στο χέρι ζητώντας από το αιθερικό σώμα του φρούτου να «ανοιχτεί» σε εμάς. Μπορούμε να χαμογελάσουμε στα τρόφιμα όπως σε ένα ζώο που θέλουμε να εξημερώσουμε."

Είναι γεγονός πως όταν τρώμε, δεν τρέφουμε μόνο το φυσικό μας σώμα, αλλά και το αιθερικό, το αστρικό και το νοητικό.

Είναι πολύ καλό, λοιπόν, για να θρέψουμε το αιθερικό, αλλά και το αστρικό μας σώμα, να κοιτάζουμε με αγάπη όλες τις τροφές, που η φύση απλόχερα μας προσφέρει.


Ζήσε τη στιγμή!


Edited by - Στέφανος on 10/03/2005 19:37:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria_eleni
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 21:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maria_eleni
Tin kalispera mou se olous .apo simera ime kai ego melos.egrapsa sto paraksena(diesthisi)kai thelo tora me tin sira mou na rotiso astriko taksidi mporis na kanis xoris na gnorizis ti ine;signomi ala den gnorizo gia to thema,ala apo mikri blepo onira ta opia mou simbenoun stin pragmatikotita ala kai kapia ala pou me proidopioun gia to melon.exoun kamia sxesi ola ayta me astriki proboli;sas euxaristo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 10:39:05  Εμφάνιση Προφίλ
maria_eleni, καλώς ήρθες στο forum.

Αν μπορείς, καλό θα ήταν να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Σχετικές πληροφορίες υπάρχουν στο "Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις."

Αστρικό ταξίδι κάνεις ασυνείδητα, κάθε φορά που κοιμάσαι.

Για περισσότερες λεπτομέρεις διάβασε όλες τις σελίδες του θέματος, όπως επίσης και τα άλλα 2 ίδια θέματα, στην κατηγορία "Η ΨΥΧΗ."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1882324
Maintained by Digital Alchemy