ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2009, 13:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Αν καποιος θελει να κανει αστρικη προβολη ειναι δικαιωμα του.
Γενικα αν καποιος θελει να κανει κατι για τον εαυτο του
(για το εγω του), και αν αυτο ειναι λαθος, τοτε ειναι παλι δικαιωμα του.
Απο τα λαθη μαθαινουμε, αν δεν δοκιμασουμε δεν θα παθουμε για να μαθουμε.
Οπως ξερουμε η γνωση ειναι εμπειρικη,(η πραγματικη γνωση).
Ολοι μας στις προηγουμενες ζωες μας εχουμε κανει φρικτα λαθη,
απο αυτα μαθαμε και διαμορφοθηκαμε ετσι.(Με εσωτερικη διαδικασια δυσκολονοητη).
Κανεις δεν γεννηθηκε αγιος, και αυτος που συνεχεια πιεζει τους αλλους να κανουν κατι,καλο ή κακο, εναντια στη θεληση του παραβαινει τους νομους.(Και φυσικα μαζευει κακο καρμα).

Αν ηταν ετσι οι Δασκαλοι με την τεραστια δυναμη τους θα μας επεβαλαν να κανουμε οτι ηθελαν,(για το καλο της ανθρωποτητας).Αλλα τοτε δεν θα ειχαμε βουληση.Τα πραγματα ειναι ακριβως οπως πρεπει να ειναι.
Ο cody θεωρει οτι εμεις κανουμε λαθος(μπορει να ειναι ετσι),γιατι ομως συνεχεια επεμβαινει? Τι θα κερδισει απο αυτο?
Απλα θα ικανοποιησει το εγω του.Τιποτα αλλο.
Ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει,για αυτο του δοθηκε ελευθερη βουληση απο τον θεο.
Η εξελιξη του ανθρωπου δεν γινεται με την αποφυγη των <<λαθων>>,
ειναι αναγκαια.

Ο χειροτερος εχθρος μας ειναι η αγνοια, ολλα τα κακα απο κει προκυπτουν.

Δεν γινεται καποιος να μαθει τα μαθηματα απο τα βιβλια,τα βιβλια περιεχουν μονο κατευθυντηριες πληροφοριες οχι γνωση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2009, 13:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
καποιος εχει μπερδεψει την βουρτσα με την λουτσα εδω μεσα...

ο μονολογος του ανιδεου συνεχιζεται..

και για να μην παρεξηγηθω λεω ανιδεος γτ δεν εχει καταφερει ποτε του απ προφανως δεν εει διαβασει τπτ για απ και λεει αερολογιες...

που διαβασες χρυσο μου παιδι οτι μπορει να σταματησει η καρδια σου αν το σκεφτεις?
σιγουρα υπαρζουν κινδυνοι τους οποιους και εχουμες αναφερει εδω μεσα αλλα εσυ σιγα μην καθυοσουν να διαβασεις τπτ απο οσα εχουμε γραψει...

με το ιδιο σκεπτικο οταν εισαι ξυπνιος μεσα στο πιτι και σκεφτεις οτι θα πεσεις απο τις σκαλες και θα σκοτωθεις θα το παθεις....

ξερεις η απ ειναι και λιγο θεμα χαρακτηρα στο που θα π[ροβληθεις...ανν σκεφτεσαι συνεχως αρνητικα οπως εσυ ας πουμε θα προβληθις σε κατωτερα στρωματα..και γτ σε παρακλαω πολυ να μην σκεφτεται καποιος θα εχω την καλυτερυ εμπειρια της ζωης μου και ολα θα πανε καλα?


ειναι επικινδυνο πραγμα το να περπατας εξω απο το σπιτι σου γι αυτο μην σκεφτεσαι οτι μπορει να σε πατησει κανενα αυτοκινητο γτ μπορει και να συμβει (λογικη cody)...

εμεις βλεπεις προσπαθουμε να κανουμε ηρεμο διαλογο μαζι σου παρολο που μας εχεις χαλασει το θεμα.,..
μηπως ηρθε η ωρα να απαντησεις και εσυ σε καμια απο τις ερωτησεις μας που επιδεξια αποφευγεις???

ξερω ξερω τσαμπα τα εγραψα ολα αυτα καθως δεν προκειται να τα διαβασεις ολα ή και να τα διαβασεις απο κατω παλι θα αρχισει το παραληρημα....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2009, 14:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Θέλω να σας θυμίσω ότι κάθε βράδι είτε το ξέρουμε είτε όχι όλοι μας ανεξαιρέτως βγαίνουμε στο αστρικό επίπεδο.

Αυτό είτε το θέλουμε είτε όχι είναι μια φυσική λειτουργία του οργανισμού.
Το στομάχι μετατρέπει την τροφή, είναι μια φυσική λειτουργία ,δεν λέμε εμείς στο στομάχι μας χώνεψε, το κάνει έτσι και αλλιώς.

Το ίδιο και με πολλές άλλες λειτουργίες. Όταν το φυσικό σώμα κοιμάται το αστρικό βγαίνει από το φυσικό και έτσι το ζωτικό σώμα δίνει την απαραίτητη ενεργεία στο φυσικό σώμα. Αν το αστρικό δεν βγει τότε το ζωτικό δεν μπορεί να δώσει ενεργεία στο φυσικό και αυτό έχει ως αποτέλεσμα την κούραση.

Έχω ακούσει ότι κάποτε κάποιοι μπορούσαν να κάνουν εγχειρίσεις χωρίς αναισθητικό σε ανθρώπους που είχαν την δυνατότητα να παραμένουν έξω από το φυσικό σώμα τους.

Επίσης υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κινητικά προβλήματα, ανάπηροι ημιπληγικοί παραπληγικοί, άραγε τι θα σήμαινε σε αυτούς τους ανθρώπους ένα συνειδητό όνειρο ή μια αστρική προβολή.

Θα ήταν ευεργετικό να μαθαίνανε τέτοια άτομα το συνειδητό όνειρο ή θα ήταν μια εγωιστική προσπάθεια του δασκάλου ή του εκπαιδευτή για τους ποταπούς σκοπούς τους!!!

Το νερό είναι καλό όταν το πίνεις αλλά κακό όταν σε πνίγει. Όλα είμαι θέμα του τι θέλει κάποιος να κάνει.

Τώρα αν κάποιος πεθάνει στον ύπνο και είναι κάτι που συμβαίνει συνεχώς δεν μπορούμε να συμβουλεύουμε τους ανθρώπους να μην κοιμούνται.
Άμα είναι τυχερό σου θα το πάθεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο


Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 18/03/2009 14:44:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 15:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Για άλλη μια φορά ρίχνει καρεκλοπόδαρα !!

Όρτσα τα πανιά ναύτες !

Η μηχανή στο φουλ ! Πάμε !!

Λοιπόν ....

Που ακριβώς αναφέρονται οι κίνδυνοι της ΑΠ αν επιτρέπεται ?(δηλαδή σε ποιο μέρος ή σε ποιες σελίδες , αν δεν σας είναι κόπος βέβαια )

Όσο για το link που παρέθεσε ο Geostat ποιά η γνώμη σου υπηρέτη είμαι περίεργος .

Τώρα για την ΑΠ οι ασκήσεις που αναφέρονται σε αυτήν αποδίδουν ?

Δεν αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο απλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν ασκήσεις οι οποίες σταδιακά βοηθούν στην επίτευξη της ΑΠ...

Όσο για το τι είναι τυχερό και τι όχι υπάρχει ένα ρητό :
Να προσεύχεσαι σαν να εξαρτούνται όλα από τον θεό αλλά να εργάζεσαι σαν να εξαρτώνται όλα από τον άνθρωπο

Βέβαια και η θετική σκέψη είναι μία εξαίρετη αυτοάμυνα , δεν είναι όμως η μόνη
ΑυτάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 19:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

φίλε -κενό- δεν ξέρω καλά αγγλικά και καταλαβαίνω λίγα πράγματα.Αν θες να με ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο. Πολύ ευχαρίστως.

Ένα από αυτά που ξέρω ειναι ότι η Λεμουριοι ζούσαν στην 4η διάσταση. Τότε η γη δεν είχε πήξη και ο φλοιούς της ήταν ρευστός με πολλές ηφαιστειακές έκρηξης. Στα μισά της Λεμουριακης περιόδου η γη πέρασε από την 4η στην 3η διάσταση και κάτι άλλαξε! . Κάθε ρίζα φυλή πρέπει να δώσει 7 υπό-φυλές.Τώρα είμαστε στην 5η ρίζα φυλή και 7η υπό-φυλή με λίγα λόγια στο τέλος της περιόδου.

Μετά από την 5η φυλή που λέγονται Άριοι θα κατοικήσουν πάνω στην γη μετά από την κάθαρση οι Κοραδί. Αυτοί οι άνθρωποι θα ειναι μια εξαίσια συγκομιδή. Αυτοί θα ζήσουν την χρυσή εποχή. Αφού δώσουν 7 υπό-φυλές θα γίνει όπως πάντα ένας κατακλυσμός η μια τεράστια πυρκαγιά και θα έρθει η 7 ρίζα φυλή. Όταν ολοκλήρωση και η 7η τότε η γη θα περάσει στην 4η διάσταση. Η γη ειναι ο τελευταίος πλανήτης του ηλιακού συστήματος που κατοικείτε .Ο πρώτος ήταν ο Κρόνος. Ο προηγούμενος η Σελήνη που τώρα ειναι ένα πτώμα.!!!;;; και πολλά άλλα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 20:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
oμολογω φιλε μου με μπερδεψες λιγο αλλα απο αυτα που ξερω εγω νμζ ειμαστε ηδη στην 4η διασταση και παμε για την 5η...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 20:40:31  Εμφάνιση Προφίλ
Υπηρέτη τι εννοείς όταν λές:"Αυτοί οι άνθρωποι θα ειναι μια εξαίσια συγκομιδή."???

Συγκομιδή...χμμμ κάτι σε "τροφή" μου φέρνει...
Αν είναι έτσι από ποιούς και γιατί???

Βρε κάτι μου λέει πως είμαστε καλλιεργούμενο είδος υψηλής διαθρεπτικής αξίας...
Τώρα για ποιούς δεν ξέρω...
Ε ό'τι και να φανταστείτε, μέσα θα πέσετε...

χα χα πολύ "παίζει" η λέξη "συγκομιδή" τώρα τελευταία!
Οι καρποί ωρίμασαν και είναι έτοιμοι για φάγωμα!
Κάπως σαν αυτά τα κατακόκκινα ζουμερά μήλα που βλέπουμε και θέλουμε να τα καταβροχθίσουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 22:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Αυτα που λεει ο υπηρετης ειναι πολλυ ενδιαφεροντα.

Παρτε το βιβλιο του αρθουρ παουελ: Εσωτερικη συσταση του ηλιακου συστηματος.Ειναι καλο, αλλα μονο για τους μελετητες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 22:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Φιλε helios2012 σε βρισκω υπερβολικο και απαισιοδοξο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2009, 23:20:35  Εμφάνιση Προφίλ
Αντε βρε αλεξάκι μου μόνο αυτά τα δύο βρήκες?
Με απογοητεύεις!
Ψάξε να βρείς και άλλα!
Θέλω πολλά επίθετα!
Μόνο οι ελληνικοί θεοί???
Αμ πως...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 09:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε helios2012
Το «συγκομιδή» είναι σχήμα λόγου αλλά και μια μεταφορά.

Όταν η γη περνά σε υψηλότερες δονήσεις, τότε οι άνθρωποι θα πρέπει να ακολουθήσουν αυτή την υψηλότερη δόνηση. Το ορυκτό, το φυσικό, και το ζωικό βασίλειο είναι σε αρμονία, ακολουθούν φυσικά αυτή την αλλαγή.

Αυτή η αρμονία στον άνθρωπο έχει σχέση με τον βαθμό της αυξημένης συνείδηση. Αυτοί οι άνθρωποι που έχουν αναπτύξει αυτό τον συντονισμό είναι αυτοί που θα μπορέσουν να γίνουν η ρίζα για την νέα φυλή.
Αυτή η φυλή θα είναι οικολόγοι θα καλλιεργούν την γη θα σέβονται τον εαυτό τους και τους άλλους. Θα είναι μια νέα χρυσή εποχή. Μετά με τα χρόνια σιγά σιγά θα έρθει η παρακμή αλλά όχι όπως στην δικιά μας σιδηρά ή κάλι γιούγκα εποχή.

Οι άνθρωποι που είναι συντονισμένοι με τα χαμηλότερα ψυχικά χαρακτηριστικά δεν μπορούν να ακολουθήσουν αυτήν την δόνηση.
Η φύση έχει προνοήσει για αυτούς αλλά δεν μπορώ να πω τι. Έχει σχέση με ένα είδος κάθαρσης.

Από κάθαρση θα περάσει και η γη μέσα από την φωτιά. Δεν είναι τυχαίο ότι αυξάνετε η θερμοκρασία του πλανήτη. Και αυτό γίνετε από κάτω προς τα επάνω.

Ο ήλιος μας λέγετε ors και κάνει ένα ηλιακό έτος γύρο από τον κεντρικό ήλιο των πλειάδων, την Αλκυόνη. Η Αλκυόνη είναι ο κεντρικός ήλιος 7 διαφορετικών ηλιακών συστημάτων, κάνει ένα δικό της ηλιακό γύρω , γύρω από τον Σείριο.

Η Αλκυόνη έχει δακτύλους σαν του Κρόνου με την διάφορα ότι σε αυτό τον δακτύλιο γίνετε διάσπαση του ηλεκτρονίου. Όλο το ηλιακό σύστημα θα περάσει μέσα από αυτόν τον δάκτυλο. Θα παίξει σπουδαίο ρόλο αν περάσει πρώτα ο ήλιος ή αν περάσει πρώτα η γη. Αυτό συμβαίνει κάθε 10000 χρόνια. Τέλος πάντων μάλλον ξέφυγα από το θέμα σταματώ εδώ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 20/03/2009 10:15:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 10:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε hurricane21 ποτέ μπήκαμε στην 4η διάσταση;
Και αν έχουμε μπει λογικά θα έπρεπε να μας αλλάξει και η κοινή θεα του ενάστρου ουρανού. Αν εμείς είμαστε στην τρίτη διάσταση τότε οι πλανήτες ή διάφορα αλλά πράγματα που είναι στην τέταρτη διάσταση για εμάς είναι ανύπαρκτα.

Αν τώρα περάσουμε στην 4η τότε θα γίνουν ανύπαρκτα αυτά της 3ης π.χ το πείραμα της Φιλαδέλφεια ήταν ένα ταξίδι μέσα από την 4η διάσταση αλλά με πολύ άσχημο χειρισμό. Τι έπαθε το πλοίο ; υψώθηκε σε μια διάσταση που δεν υπάρχει μέσα στης τρεις του δικού μας κόσμου.

Για να καταλάβεις. Αν πάρω ένα σημείο . και δώσω μια κατεύθυνση θα έχω μια διάσταση δηλ. μια γραμμή ----------

Αν σε αυτή την γραμμή δώσω μια κατευθύνει που δεν υπάρχει μέσα στην γραμμή θα έχω ένα επίπεδο δηλ. δυο διαστάσεις.


Αν σε αυτό το επίπεδο δώσω μια κατευθύνει που δεν υπάρχει μέσα στο επίπεδο θα έχω ένα κύβο ή ένα όγκο. Δηλ. τρεις διαστάσεις. Τώρα αν δώσω μια κατεύθυνση που δεν υπάρχει μέσα στο κύβο θα έχω ένα τετραδιαστατο στέρεο. Τον υπέρ όγκο. Εμείς όμως επειδή δεν μπορούμε να δούμε τετραδιαστατα θα συνεχίζουμε να βλέπουμε τρισδιάστατα και αυτή η αλλαγή είναι σαν να μπαίνουμε σε έναν παράλληλο κόσμο αυτού του υπέρ όγκου .

Για να καταλάβεις. Σε μια γραμμή περνάνε άπειρα σημεία. Σε ένα επίπεδο άπειρες γραμμές . Σε ένα κύβο άπειρα επίπεδα και σε ένα υπέρ όγκο άπειρη όγκοι ή κύβοι. δηλ μέσα σε ένα υπέρ στερεό χωράνε άπειροι τρισδιάστατοι χώροι που είναι παράλληλοι με τον δικό μας ή με άλλους! Και υπάρχουν πράγματα που γίνονται αρκετά περίπλοκα. Τώρα έχουμε αρχίσει να συνδυάζουμε επιστήμη με εσωτερισμό. Να δούμε από ποιους θα φάμε ξύλο.τ.λ.π.

Αυτά.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο


Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 20/03/2009 10:16:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 14:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22

Δηλαδη η γη θα εκλεπτυνει μεχρι να φτασει στο αστρικο πεδιο?

Τοτε ομως το φυσικο πεδιο δεν θα εξαφανιστει?

Υπαρχει ενας λαθος τροπος αντιληψης με τις διαστασεις, για αυτο και
δυσκολευομαστε να κατανοησουμε και κολλαμε.

Στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν διαστασεις ειναι νοητες.

Ειναι απλως η ποσοτητα της υλης που μαζευεται στα ατομα.

Απο τι εχω δαβασει υπαρχουν <<οι φυσαλιδες σε κοιλον>> στα ατομα.

Οσες περισσοτερες ανα ατομο τοσο μεγαλυτερη η πυκνοτητα,με την μεγαλυτερη πυκνοτητα φυσικα στο φυσικο πεδιο.

Ο τροπος αντιληψης παιζει καταλυτικο ρολο για την εξελιξη μας,
δυστυχως ομως μας εχουν σκλαβωσει τον νου μας με το σχολειο
και αυτος εινα ο λογος που δεν ειμαστε δεκτικοι και ελευθεροι.

Ειναι πραγματικα θλιβερο, ειναι το αληθινο matrix.

Για να μην φλυαρω αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι αναγκαιο
να αλαξουμε τροπο αντιληψης και να μην θεωρουμε τιποτα δεδομενο.
Ετσι θα ελευθερωθουμε απο το matrix.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 15:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

φίλε alex22 δεν θα εξαφανιστεί το υλικό απλά αλλάζει ο εστιασμος σου.π.χ τώρα δεν μπορείς να δεις τον κόσμο των νετρονίων γιατί ο εστιασμος σου δεν στο επιτρέπει. Αν μπορούσες να ζουμάρεις σε ένα αντικείμενο θα έβλεπες ένα σύμπαν νετρονίων και δεν θα μπορούσες να ξεχωρίσεις ένα αντικημενο από ένα άλλο εκτός αν ήξερες την βασική σύνθεση στο πρωτονιακο κόσμο.

Θα μπορούσες όμως με έναν υπερβατικό τρόπο να εχεις την σύνθεση από τον φυσικό κόσμο και από των ηλεκτρονικό. Δηλ φαντάσου να έβλεπες όχι μόνο το παχυλό υλικό και την πυκνότητα, άλλα ταυτόχρονα όλη την πορεία από το ηλεκτρονικό στο φυσικό.

Και επίσης ένας άνθρωπος που μπορεί να δει τετραδιαστατα θα σε έβλεπε μαζί με όλο το παρελθόν σου στο τώρα. Όπως θα κοίταζες ένα ανοιγμένο φιλμ που συνεχίζει να ανοίγει.Θα έβλεπες το παρελθόν και αυτό που γίνετε στο τώρα.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 18:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
αυτες ειναι ωραιες θεωριες που ητανε μοδα καπου στο μεσαιωνα!

σημερα παιζουνε αλλες πιο τρεντυ!

κι ακομα πιο κουλ παιχνιδια του μυαλου!

οχι οτι τρεχει και τιποτα δλδ αλλα λεμε τωρα κουβεντα να γινεται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 18:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
gia πες μας μι κι καμια απο τις πιο τρεντυ θεωριες...

φιλε μου ενας υπηρετης δεν εχω αποδειξεις για το οτι εχουμε μπει πλεον στην 4η διασταση αλλα απο αυτα που ξερω η 4η διασταση ειναι προπομπος της 5ης...

στην ουσια ειναι μια προετοιμασια για να ανεβουμε στην 5η διασταση και αυτο λογικα δεν θα αργησει να ερθει....

αν λοιπον σκεφτεις οτι η 4η διασταση ειναι προπομπος της 5ης και σε αυτη δεν θα μεινουμε καιρο τοτε οι αλλαγες που θα επρεπε να παρουν χωρα στην 4η διασταση δεν θα ηταν ιδιαιτερα μεγαλες αλλα θα ηταν απλα μια προετοιμασια για την 5η...

ισως μεσω της 4ης διαστασης να αυξανοντια απλα οι δονησεις του σωματος μας ωστα να ειναι ετοιμο να ανεβει διασταση...ατυο μπορει να συμβει και χωρις αρκετοι να το αισθανονται....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 18:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki
μισο λεπτο μαγκες γιατι με τις πολλες διαστασεις ζαλιστηκα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 19:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Εγώ θέλω παρακαλώ μια ανάλυση στο παρακάτω:

quote:
Όταν το φυσικό σώμα κοιμάται το αστρικό βγαίνει από το φυσικό και έτσι το ζωτικό σώμα δίνει την απαραίτητη ενεργεία στο φυσικό σώμα. Αν το αστρικό δεν βγει τότε το ζωτικό δεν μπορεί να δώσει ενεργεία στο φυσικό και αυτό έχει ως αποτέλεσμα την κούραση.

Όταν λέμε ζωτικό σώμα ποιό εννοούμε;

quote:
ποτέ μπήκαμε στην 4η διάσταση;

Κι εγώ θέλω να το μάθω αυτό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 19:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Δηλ. με την 3η τελειώσαμε; νταξει τη μάθαμε; την εμπεδώσαμε; πάμε γι άλλα "ανώτερα";;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 20:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21
ποτε δεν εισαι πληρως ετοιμος για κατι...
οποτε πληρης ετοιμοτητα για την αλλαγη διαστασης δεν προκειτε να επελθει ποτε..
ειμαστε και πολλοι βλεπεις....


ζωτικο σωμα φιλε μου εννοουμε το σωμα με το οποιο ζουμε το σωμα το οποιο δλδ εσυ χρησιμοποιεις....
αν κανω λαθος ας με διωρθωσει οποιος θελει....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 20:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Ωραία και να υποθέσω ότι σε αυτή την διάσταση θα πάμε όσοι έχουν 51% θετικές σκέψεις το 2012 ???

Και δηλαδή μετράει μόνο η ενέργεια εκείνης της στιγμής ??

Σαν τελικές εξετάσεις ένα πράγμα ??

πως θα ακολουθήσουμε τις δονήσεις ??

τι προετοιμασία προυποθέτει αυτό??

τι γίνεται με αυτούς που δεν περνούν τις εξετάσεις ???

τι σχέση έχουν όλα αυτά με την ΑΠ ?? (αν έχουν )

Helios όταν λες ότι πάμε για φάγωμα τι εννοείς ?

Αυτά για αρχήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 20:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
quote:
Συγκομιδή...χμμμ κάτι σε "τροφή" μου φέρνει...
Αν είναι έτσι από ποιούς και γιατί???

(χι χι χι, σε πιάνω)

λοιπόν προχθές έβλεπα μια ταινία όπου κάποια στρατιωτικά πειράματα δημιούργησαν κάτι μεταλλαγμένα τέρατα, τα οποία κυνήγησαν τους ανθρώπους! Την προηγούμενη εβδομάδα είδα άλλη μια ταινία όπου ένα μεταλλαγμένο τέρας βγήκε απο τη θάλασσα και κυνηγούσε τους ανθρώπους.
Και σκεφτόμουν το εξής... με τόσα χημικά που έχουν πέσει στις θάλασσές μας, ποιός ξέρει τι μεταλλάξεις μπορεί να προκαλέσουν μετά από χρόνια στα πλάσματα τους; κι αν βγούν να μας κυνηγήσουν;
Μπορεί να βγείς αληθινός...

hurricane21
δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι όταν έρθει η στιγμή για την αλλαγή της διάστασης θα το καταλάβουμε όλοι, και θα είμαστε και έτοιμοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 20:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Π.χ ένας μεταλλαγμένος κροκόδειλος (ερπετόμορφο) σου κάνει Ήλιε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 21:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Φιλε υπηρετη ευχαριστω για την απαντηση.
Την καταλαβαινω.
Αυτο για την οραση της τεταρτης διαστασης δεν το ηξερα,
πολλυ εντυπωσιακο(αραγε ποτε θα την αποκτησουμε?).
Να υποθεσω οτι καποιος με την οραση της πεμπτης διαστασης βλεπει ταυτοχρονα παρελθον-παρον-μελλον.

Ισως μια ασκηση θα ηταν να κλισει καποιος τα ματια του και να συγκεντρωθει στο μικροτερο σημειο στο κεντρο του τριτου ματιου.
Αλλα για να πιασει αυτο θελει τουλαχιστον 50 χρονια,υπομονη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 21:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ζωτικο σωμα ειναι το αιθερικο σωμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2009, 22:13:18  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ καλησπέρα σε όλους!
Λοιπόν αγαπητή μιμόζα, μιλάς για κάποιο πολύ πιθανό μελλοντολογικό ενδεχόμενο.
Εγώ μιλάω για κάτι που γίνεται τώρα και είναι διαχρονικό, μιας και μ'έπιασες.
Μια πολύ ωραία ιστορία που περιγράφει αυτό που κατάλαβες αλλά και αυτό που είπα είναι "Η μεγάλη Περιπέτεια" του ΤΖΩΝ ΤΑΙΗΝ.(Αν τη βρείς πουθενά διάβασέ τη, θα σ'αρέσει...)
Βέβαια (εδώ απαντώ εμμέσως και στον αγαπητό Κενό)οι άνθρωποι από τότε που περπατούν στην επιφάνεια της Γής, έκαναν το εξής.
Όταν κάτι ήταν πολύ σκοτεινό και τρομακτικό το έντυναν με φως προκειμένου να το ξορκίσουν.
Κάτι σαν να λέμε χρύσωναν το χάπι προκειμένου να το καταπιούν ή να το πώ πιό απλά, φαντάσου ένα νεκροταφείο τη μέρα και τη νύχτα.
Το νεκροταφείο όταν το φωτίζει ο ήλιος μας φαίνεται ο.κ., τη νύχτα όμως...
Παρ'όλα αυτά, παραμένει νεκροταφείο...
Ξέρετε, όταν οι περισσότεροι μιλούν μονάχα για το "καλό" και επικεντρώνονται μόνο σ'αυτό παραβλέποντας τα "υπόλοιπα", εμένα μου δημιουργούν την αίσθηση ότι παλεύουν να τα ξορκίσουν ώστε να μην τους επηρρεάζουν...
Και δε μιλάω μονάχα για τους συνανθρώπους μας αλλά για όλους όσους γνωρίζουμε ως τα βάθη της αρχαιότητας.
Βέβαια αν συνεχίσω θα τρομάξω κόσμο που δεν είναι προετοιμασμένος να αποδεχτεί τη σκληρή και βίαιη πλασματική πραγματικότητα απ'την οποία ποτέ δεν έχουμε ξεφύγει συλλογικά αλλά ελάχιστοι σε ατομικό επίπεδο.
Εκτός αυτού, μας διαβάζουν και ανήλικοι(και δεν μιλάω μονάχα με βάση τη βιολογική ηλικία)
Όσο απαισιόδοξο και αν ακούγεται, υπάρχει και το ενδεχόμενο, αν καταφέρει συλλογικά η ανθρωπότητα ν'ανέβει συνειδησιακά( άρα αυτό μπακαλίστικα σημαίνει περισσότερη και ποιοτικότερη ενέργεια), τότε να "φαγωθεί" ενεργειακά σαν ώριμο φρούτο!
Φυσικά θα παραμείνει ο σπόρος ώστε να προκύψουν νέα δέντρα και φρούτα...
Εξάλλου όλοι οι μύθοι μας διδάσκουν ότι όποτε κάποιος άνθρωπος υπερέβαλλε εαυτόν και πλησίαζε επικίνδυνα τους θεούς, τον τιμωρούσαν ή τον σκότωναν.
Απ'την άλλη βέβαια πάντα οι θεοί σε κρίσιμα σημεία χρειάζονταν κάποιον άνθρωπο για να βοηθηθούν.
Δηλαδή πάντα ο άνθρωπος ήταν ο συνδετικός κρίκος ή το κλειδί αν θέλετε για να ξεκλειδώνουν πόρτες...(συνδυάστε αυτά τα λόγια με την αστρική προβολή και τί μπορούν να πετύχουν όντα ενός επιπέδου, χρησιμοποιώντας έναν άνθρωπο, προκειμένου να περάσουν σε κάποιο άλλο επίπεδο άγνωστο σε αυτά και θα καταλάβετε που κολλάει η Α.Π. εδώ)
Δε χρειάζεται να πάμε μακριά για ν'ανακαλύψουμε αλήθειες...
Αυτά από μένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 10:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σας

Mi_Ki «εμείς» δεν μένουμε στις θεωρίες αλλά προχωράμε στην πράξη.
Οι θεωρίες έρχονται και φεύγουν. Είτε παλιές είτε καινούριες τι σημασία έχουν όταν κάποιος απλά τις κοιτά χωρίς ποτέ να επιβεβαιώνει. Με αυτό το τρόπο μένει πάντα θεωρία. Είτε νέα θεωρεία είτε παλιά είναι ένα άχρηστο πράμα.

Προχωρημένος και περπατημένος δεν είναι αυτός που ασπάζεστε το οτιδήποτε καινούριο, αλλά αυτός που βιώνει το νέο μέσα στο άπειρο τώρα.

Θεωρώ μεγάλη αφέλεια να κατηγορούμε κάτι που δεν έχουμε γνωρίσει χρησιμοποιώντας κάτι άλλο που πάλι δεν έχουμε γνωρίσει.

Οι θεωρίες παραμένουν στο μυαλό όπως τα έπιπλα στο σπίτι. Παλιώνουν τα πετάμε και περνούμε άλλα. Και όταν πεθάνουμε τα πετάνε όλα στα σκουπίδια γιατί και τα καινούρια κάποτε παλιώνουν.

Η εμπειρία όμως μένει στην συνείδηση και δεν παλιώνει ποτέ γιατί είναι σαν ένα φως που αυξάνετε. Και αυξάνετε διαρκώς μέσα στην αιώνια στιγμή.

Η θεωρία είναι το δάκτυλο που δείχνει το φεγγάρι. Άλλοι πάνε στο φεγγάρι και άλλοι απλά αναζητούν νέα δάχτυλα.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ σε όλο τoν κόσμο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 11:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Και πως πάει δηλαδή κανείς στο φεγγάρι ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 12:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Πρεπει να γινει πρωτα αστροναυτης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2009, 12:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε -κενό- το παίρνω σαν αστείο. Αλλιώς με ΑΠ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy