ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 02:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose
Hello :D

Aς καταθεσω και εγω τις εμπειριες/αποριες μου...

Δεν εχω ασχοληθει πολυ, αλλα αρκετα συχνα στον υπνο μου βιωνα το λεγομενο "sleep paralysis"... Aρχικα φοβομουν... μετα οταν αρχισα να ασχολουμε με Lucid Dreaming προσπαθησα να το ξεπερασω...

Τις προαλλες , ενα απογευμα γυρω στις 6.00 ημουν πολυ κουρασμενος... επεσα στο κρεβατι ανασκελα και προσπαθουσα να διαλογιστω{?.. ελεγχος της αναπνοης}... υστερα απο λιγο πρεπει το σωμα μου να κοιμηθηκε, αλλα η συνειδηση μου να ηταν ξυπνια :D... ενιωσα ισχυρες δονησεις σε ολο μου το σωμα, sleep paralysis/μουδιασμα και μια δυναμη να με ωθει προς τα πανω... Μετα καταλαβω οτι επροκειτο για αστρικη προβολη και προσπαθησα κ εγω να "βγω" απο το σωμα μου... Δυστυχως δεν τα καταφερα, μαλλον επειδη ειχα λιγο φοβο... ισως και επειδη δεν το επεδιωκα αρχικα?

τεσπα, τωρα η ερωτηση:
1)Παιζει ο ρολο η σταση του υπνου? Αν εισαι δηλ. ξαπλωμενος μπρουμυτα/ανασκελα/πλαγια κλπ?
2)Ειμαι ευπροσδεκτος στο φορουμ ?

:D
:)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 12:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
Ωστόσο εμένα κανείς(πλην του Στέφανου που τον ευχαριστώ πολύ) ,δεν μου έχει πει για την δική μου εμπειρία.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 16:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose
Προχτες ειχα παλι μια παρομοια εμπειρια... γυρω στις 6.30 το πρωι...
αυτη την φορα ο φοβος ηταν σχεδον ανυπαρκτος, αλλα δεν εγινε το "κλικ" για να πετυχει η αστρικη προβολη... ισως επειδη απο ενα σημειο και μετα προσπαθησα/πιεστηκα να γινει???
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2005, 17:39:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ωστόσο εμένα κανείς(πλην του Στέφανου που τον ευχαριστώ πολύ) ,δεν μου έχει πει για την δική μου εμπειρία.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."


Helenaki, χρειάζεται, ίσως, λίγος χρόνος, για τα μέλη να δουν μια ερώτηση και να βρουν τον κατάλληλο καιρό να απαντήσουν.

Εν τω μεταξύ, πες μας, αν θέλεις, πώς ήταν η αίσθηση του να μην έχεις κοιμηθεί και να βιώνεις αυτήν την εμπειρία;

Ακόμα, πόσο δυνατή ήταν αυτή η εμπειρία σου και έχεις ξαναδοκιμάσει να βγεις συνειδητά από το σώμα σου;

Υ.Γ. Κοιτάζοντας, ανακάλυψα πως κι εγώ είμαι Σαββατογεννημένος (17.6.73), λες να με έχεις αγκαλιά το βράδυ;
(Αυτό ήταν αστείο, για να σπάσει λίγο ο πάγος).


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 09:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
To Helenaki είναι τρισευτυχισμένο που κάποιος του απηύθυνε τον λόγο! Λοιπόν (γκουχ γκουχ...εγώ μιλάω??? βγαίνω?) όσον αφορά την δική μου εμπειρία ήταν πολύ περίεργη. πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα πολύ και δεν ξέρω αν θα το επιχειρούσα συνειδητά. ναι μεν η αίσθηση μετά όταν έμπαινα στο σώμα μου ήταν πολύ έντονη (σαν μια δόνηση σε όλο μου το σώμα και μούδιασμα στα δόντια μου)και έιχε κάτι που με έκανε να ΄νιώθω ιδιαίτερη που κατάφερα και το βίωσα ...αλλά το ξαναλέω..ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ! Ίσως γιαί δεν ήμουν έτοιμη , τι να πώ? αλλά θα ήθελα να ξερα αν όντως αυτό που βίωσα αν είναι αστρική προβολή.
Στέφανεσε ευχαριστώ πολύ και πάλι για το ενδιαφέρον σου και αναμένω τις απαντήσεις. χε χε σαββατογεννημένος ε? ουπς...να σε φοβόμαστε δηλ? δεν ξέρω αν το έχεις δει αλλά υπάρχει σχετικό άρθρο.
καλη σας μέρα παιδάκια

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 11:22:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
αλλά θα ήθελα να ξερα αν όντως αυτό που βίωσα αν είναι αστρική προβολή.
Χωρίς να είμαι ειδικός, Helenaki, πιστεύω πως είναι πολύ πιθανόν να ήταν αστρική προβολή, στην οποία είχες συνείδηση των πραττομένων και τα θυμόσουν μετά.

Από τότε και μετά, έχεις διαπιστώσει καθόλου αλλαγές στη συνειδητότητα των ονείρων σου;

Δεν έχω διαβάσει σχετικό άρθρο, αλλά έχω ακούσει διάφορα.
Τί να πιστέψω, τώρα; μάλλον αυτά που με συμφέρουν, ενθυμούμενος αυτά που έγραψα στο θέμα "Προσωπικότητα: Ταυτόχρονη Επιρροή".


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 11:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
Το μόνο περίεργο περιστατικό που μου συνέβει μετά από αυτό ήταν κάτι που έγινε την 1 του μηνός και το έγραψα στις παρουσίες στο δωμάτιο. δες http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7043


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crystallinefairy
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 14:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crystallinefairy
γεια σα παιδία! Εγώ αυτο το μουδιασμα στον υπνο μου το παθαινω συχνα και πλεον μου ειναι πολυ ευκολο να το προκαλω μονη μου.Το θεμα ειναι πως καθε φορα τρομάζω που δεν μπορω να ελεγξω τις κινήσεις μου.Ειδικα χθες βράδυ το επαθα 3 φορες.Την τρίτη ενιωθα υπερβολικα ελαφρια και ακουγα ενα τρομερο βουητό!Σε αυτή τη φαση δεν ξερω τι να κανω,σταματάω τη χαλάρωση γιατί φοβάμαι και περιμένω να περάσει όλο αυτό.Συνήθως μετα με πιάνει μια ταχυκαρδία,όταν πλεον έχω συνέλθει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 16:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0
Γεια σας...

Επειδη μου ειναι δυσκολο να διαβασω ολα εχετε γραψει...ολοι σας ...θελω να μπω για λιγο στο θεμα σας...

Αστρικη προβολη ...ναι μπορειτε να κανετε και μονοι σας αλλα πιο ευκολο ειναι μμεσα απο τη τεχνικη χαλαρωση - υπνωση ...μαζι με καποιον αλλον...

Δεν παρατηρουνται ...τιποτα φαινομενα " ακοης" η αλλου τυπου....

Βγαινεις μπαινεις... δεν ενοχλησαι καθολου...πας οπου θελεις ....γιατι εχεις καποιον να σε κατευθυνει...!!!!

Τωρα για το οτι ...καπου διαβασα οτι μπορεις να επικοινωνησεις ...με νεκρους...!!! ναι αυτο γινεται μονο οταν προκειτε ...εντος 40 μονο ημερων απο τον θανατο....ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ....!!!!!!!!!

Μεσα απο την αστρικη προβολη...πολλα μπορεις να " δεις " αλλα το θεμα ειναι τι θελεις να " δεις " ......

Αν προκειται για θεματα γνωσης και παρεμφερει...αξιζει...αν θελεις μονο να πας να δεις αν σε αγαπαει ο αγαπημενος/η σου....καλυτερα αλλαξε καναλι...

Αυτα τα ολιγα...τυχαια μπεικα εδω ..γραφω σε αλλο topic... σας ευχαριστω...σας χαοιρετω...

Sunrise zeroΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 09:16:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
quote:

Τωρα για το οτι ...καπου διαβασα οτι μπορεις να επικοινωνησεις ...με νεκρους...!!! ναι αυτο γινεται μονο οταν προκειτε ...εντος 40 μονο ημερων απο τον θανατο....ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ....!!!!!!!!!


Aries0 αυτό που λες για τους νεκρούς, το ρώτησα εγώ (μεταξύ άλλων για τα οποία περιμένω ακόμη απαντήσεις!). Το ρώτησα για να κάνω την επόμενη ερώτησή μου. Αν μπορούμε να επικοινωνήσουμε με τους νεκρούς, γιατί δεν μπορούμε και να τους ρωτήσουμε που βρίσκονται και τι συμβαίνει εκεί, έτσι ώστε να λύσουμε ένα από τα μεγαλύτερα μυστήρια που μας απασχολούν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 10:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0
Αγαπητε/η Bizarre ...

Ναι στο ερωτημα σου...αυτο με τους νεκρους...δεν ξερω αν καποιος εχει διαφορετικη γνωση του θεματος...αλλα με νεκρους μπορεις να ελθεις σε επαφη μονο στο 40 ημερο απο την ημερα που εχουν " φυγει ".

Προσωπικα εχω κανει τετοιες επαφες...στο διαστημα αυτο..!!!

Καποιοι που υποστηριζουν οτι μπορουν να μιλανε με νεκρους περαν του χρονικοιυ διαστηματος αυτου ...η λενε ψεματα..!!! < αποψη μου ...> η εχουν πεσει, παραπλανηθει, απο διαφορες οντοτητες που εχουν σκοπο να σε πειραξουν...να παρουν απο εσενα τις σκεψεις σου και να παρουσιαζονται ...σαν το ατομο που αναζητας...!!!!!

Αυτα...

Sunrise zero

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 14:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
quote:

Αγαπητε/η Bizarre ...

Ναι στο ερωτημα σου...αυτο με τους νεκρους...δεν ξερω αν καποιος εχει διαφορετικη γνωση του θεματος...αλλα με νεκρους μπορεις να ελθεις σε επαφη μονο στο 40 ημερο απο την ημερα που εχουν " φυγει ".

Προσωπικα εχω κανει τετοιες επαφες...στο διαστημα αυτο..!!!

Καποιοι που υποστηριζουν οτι μπορουν να μιλανε με νεκρους περαν του χρονικοιυ διαστηματος αυτου ...η λενε ψεματα..!!! < αποψη μου ...> η εχουν πεσει, παραπλανηθει, απο διαφορες οντοτητες που εχουν σκοπο να σε πειραξουν...να παρουν απο εσενα τις σκεψεις σου και να παρουσιαζονται ...σαν το ατομο που αναζητας...!!!!!

Αυτα...

Sunrise zero



Ναι αλλά δεν μου απάντησες.
Αφού μπορείς να τους μιλήσεις, γιατί δεν μπορείς να τους ρωτήσεις τι υπάρχει μετά?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2005, 16:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
crystallinefairy αυτό που έιπες ότι το παθαίνεις αρλετά συχνά. έχω συνειδητοποιήση ότι κι εγώ όταν χαλαρώνω πολύ στο κρεββάτι και ξεκινάει η διαδικασία να κοιμηθώ νιώθω να το παθαίνω. χθες στο τσακ ήμουν χωρίς να το θέλω και όταν άρχισα να το καταλαβαίνω σταμάτησα...με έπιασε ταχυκαρδια όπως είπες. ρε γαμώτο με φοβίζει πολύ.
Aries0 αυτό που ανέφερες ότι γίνεται με άλλους ... ισχύει ότι μπορεί κάποιος να προκαλέσει την αστρική σου προβολή χωρίς την θέληση σου.? στην προηγ.σελιδα έχω ΄γράψει την εμπειρια μου. αν δεν βαριεσαι διαβασε την να μου πεις.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sephirothsw
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 13:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sephirothsw
εχεται ποτε την αισθιση οταν κοιμαστε η οταν ειστε στο σταδιο να κοιμιθηται οτι καμμια φορα νιωθεται να πεφτεται απο ψηλα και να καταλιγεται στο σωμα σας που ειναι στο κρεβατι???εγω προσωπικα το εχω νιωσει πολλες φορες.ενω κοιμαμαι ξαφνικα ξυπναω αποτομα και νιωθω πως πεφτω στο κρεββατι μου αποτομα λες και ειχα βγει εξω απο το σωμα μου.τι ειναι αυτο που νιωθω εκεινη την στιγμη??

"just one more thing...
The people and the friends that we have lost.
Or the dreams that have faded...
never forget them..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 15:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
sephirothsw, μου έχει τύχει αρκετές φορές όταν είμαι κουρασμένος κι είμαι ξαπλωμένος, σε μία φάση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου, να νιώθω οτι πέφτω από κάπου ψηλά και ασυναίσθητα τινάζομαι νομίζοντας οτι θα πέσω και θα σκοτωθώ.
Νομίζω οτι μπορεί να είναι λόγω της κούρασης κι επειδή χαλαρώνω...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Truth
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 15:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Truth
Γεια σας , δεν ειχα χρονο να τις διαβασω ολες τις σελίδες (εφτασα μεχρι την 8).
Τεσπα , στο ψητο , χτες το απογευμα μετα που διαβασα το αρθρο , προσπαθησα λιγο , αλλα με πηρε ο υπνος , ωστοσο το βραδυ δεν με επαιρνε ο υπνος , κι ετσι στις 4 πμ περιπου μιας και ενοιωσα πολυ κουρασμενος επεσα να κοιμηθω , μετα απο λιγο ( και αφου με ειχε παρει ο υπνος σχεδον αμεσως) ενιωσα πολυ δυνατες δονησεις.

Αμεσως καταλαβα περι τινος προκειται κι ετσι επειδη ψιλο - φοβηθηκα , αλλα και δεν ήθελα (μαλλον) να συμβει τοτε "ξυπνησα" ακαριαια και πεταχτηκα .

Ξανακοιμηθηκα ελπιζοντας οτι δεν θα συμβει ξανα αλλα συνεβη. Ξανα τα ιδια , πεταχτηκα κλπ. Τα 2 περιστατικα συνεβηκαν (οπως υπολογισα ) αφου κοιταξα την ωρα του κινητου μου και την 2η(ή 1η εν θυμαμαι) φορα ηταν 4.18πμ .

Μετα καταφερα να κοιμηθω κανονικα χωρις απροοπτα...

Dim Spiro Spero....

Truth... The truth is out there ...
Seek it...and it`ll find you
---------
Απαισιοδοξος ειναι ενας αισιοδοξος με εμπειρια...

Edited by - Truth on 12/09/2005 15:20:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 21:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Οι δονήσεις, το μούδιασμα, ο θόρυβος είναι όλα συμπτώματα αστρ. προβολής. Όταν νιώθεις ότι πέφτεις από ψηλά, ή ότι τραντάζεσαι όταν κοιμάσαι είναι επειδή η συνείδηση έχει ξυπνήσει πριν επιστρέψεις εξ ολοκλήρου στο σώμα σου.

Με τους νεκρούς μπορείς να επικοινωνήσεις για ένα έτος από τη μέρα του θανάτου τους, εκτός αν τους "δένουν" γεγονότα με τον κόσμο μας και δεν μπορούν να φύγουν. Αν καταφέρεις να επικοινωνήσεις μπορείς να τους ρωτήσεις πώς είναι εκεί που βρίσκονται.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xspy
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2005, 23:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xspy
Επειδή αναφέρατε την επικοινωνία με νεκρούς,θέλω να κάνω μια ερώτηση.Μία θεία μου η οποία είναι άνθρωπος της εκκλησίας-εννοώ πως έχει συγκεκριμένη άποψη(με την classik έννοια : ) με προβλημάτισε όταν μου είπε πως έχει καταλάβει οτι η ψύχη έχει έπιπεδα.Βλέποντας σε όνειρο τον πατέρα της,ρώτησε που είναι η αδερφή της και της απάντησε πως βρίσκετε σε άλλο πάτωμα.Μπορεί λοιπόν να βρισκόταν κατά κάποιο τρόπο σε συνειδητή α.π. ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 00:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Μπορεί ναι, μπορεί και όχι, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις συνειδητή α.π. για να επικοινωνήσεις. Α.π. κάνουμε κάθε βράδυ όταν ονειρευόμαστε και είναι το ίδιο πραγματική με την συνειδητή απλά δεν έχουμε τον έλεγχο. Αν μπορούσε κάποιος να έχει συνειδητό έλεγχο των ονείρων του δεν θα απειχε πολύ από την α.π.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 09:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου?
Καλημέρα αυτό ξέχασα να σας το ευχηθώ. Με την αστρική προβολή λοιπόν μπορεί να ταξιδέψει η ψυχή σου ενώ κοιμάσαι. Κάτι τέτοιο δεν ξέρω αν το αποδίδω απόλυτα σωστά. Μέχρι πόσο μακριά μπορείς να φτάσεις? Κάποιος αν δεν κάνω λάθος είχε πει ότι μπορεί να κάνεις μεγάλες αποστάσεις. Ισχύει κάτι τέτοιο?

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 10:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας σε αυτό που σας έχω ρωτήσει για τους νεκρούς, αλλά θέλω να διευκρινίσω ότι καμία δεν με κάλυψε! Τι εννοώ? Εγώ δεν θέλω να επικοινωνήσω με κανέναν, ούτε και έχω προσπαθήσει να κάνω Α.Π. (προς το παρόν τουλάχιστον). Υπάρχουν όμως πολλοί που λεν ότι το κάνουν. Και εδώ, αλλά και πολύ πιο προχωρημένοι αλλού (π.χ. στο Θιβέτ!). Η ερώτησή μου είναι πώς αφού αυτό συμβαίνει και αυτοί έχουν επαφή με όλες αυτές τις οντότητες, να μην ξέρουμε ακόμη τι υπάρχει μετά τον θάνατο? Θα έπρεπε αυτό το μυστήριο να έχει λυθεί (και πολλά άλλα) και όχι να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.
Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος σε αυτό? Γιατί όλοι αυτοί που λένε ότι υπάρχουν οι τάδε οντότητες εκεί, δεν μας λένε και τι μάθανε από αυτές?
Αυτό προσπαθώ να καταλάβω μέσα από εδώ. Αυτό ήταν και η αρχική μου ερώτηση. Δηλαδή, ποιο είναι το νόημα της αστρικής προβολής? Το κέρδος του ανθρώπου? Ελπίζω να μην μιλάμε απλά για μία βόλτα εκτός σώματος!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 12:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Η ερώτησή μου είναι πώς αφού αυτό συμβαίνει και αυτοί έχουν επαφή με όλες αυτές τις οντότητες, να μην ξέρουμε ακόμη τι υπάρχει μετά τον θάνατο?

ΜΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 15:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Και γιατί μας το κρύβετε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 16:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ποιός το κρύβει υπάρχουν 100νταδες βιβλία που περιγράφουν τα πάντα από τη στιγμή του θανάτου και μετά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 16:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
quote:

Ποιός το κρύβει υπάρχουν 100νταδες βιβλία που περιγράφουν τα πάντα από τη στιγμή του θανάτου και μετά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


Υπάρχουν εκατοντάδες βιβλία με εκατοντάδες εικασίες των εκατοντάδων που τα γράφουν. Μπορείς να μου πεις ποιο βιβλίο είναι το σωστό? Ή καλύτερα, αφού ξέρεις, μπορείς να μου πεις τι ακριβώς γίνεται μετά?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 17:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aγαπητέ φίλε, είπες σε προηγούμενο ποστ ότι αφού μπορούν κάποιοι και κάνουν α.π. & ή με τον τρόπο αυτόν ή με τον άλλο επικοινωνούν με νεκρούς, γιατί δε μας λένε τί γίνεται μετά.

Αυτά τα 100άδες βιβλία με 100αδες "εικασίες" αφορούν το τί γίνεται μετά και γράφτηκαν από ανθρώπους που μπορεί να κάνανε α.π.

Και η α.π. δεν αποδεικνύεται στο εργαστήρι οπότε μπορείς να τη χαρακτηρίσεις κι αυτήν εικασία. Όπως και τη μεταθάνατο ζωή. Όπως και πολλά άλλα. Διάβασε αν σε ενδιαφέρει η μεταθάνατο ζωή, κάποια βιβλία από την μεγάλη βιβλιογραφία που υπάρχει και αφορά το θέμα.

Πάντως χειροπιαστές αποδείξεις μόνο κάνοντας α.π. μόνος σου μπορείς να έχεις αλλιώς take it or leave it.

Πάντα με καλή διάθεση.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 09:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Gretel, είμαι φίλη και όχι φίλος.
Η ερώτηση μου ήταν απόλυτα σαφής και συγκεκριμένη και είπες ότι ξέρεις τι γίνεται μετά. Πες μου, λοιπόν. Αυτό θέλω να μάθω και όπως είπα δεν ενδιαφέρομαι να κάνω αστρική προβολή. Θέλω να μάθω αν αυτά τα ταξίδια και οι συναντήσεις με τις οντότητες που λέτε, μπορούν να μας δώσουν απαντήσεις.
Αν λες ότι ξέρεις τι γίνεται μετά, πες μας γιατί είμαστε πάρα πολλοί που δεν ξέρουμε. Αν δεν ξέρεις, ανακάλεσε, και πες μου τι νομίζεις ή άσε να απαντήσει κάποιος άλλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 12:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus
Καλησπέρα σε όλους,
Δυστιχώς δεν έχω προλάβει να δώ όλα τα μηνύματα και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος ξέρει και μπορεί να μου απαντήση.
Υπάρχουν κάποια στάδια για την αστρική προβολή και αν ναι ποια είναι αυτά?
Πως μπορεί κάποιος να ξεκινήση μια αστρική προβολή τι πρέπει να κάνει?
Τι νοιώθει κατα την προετοιμασία του στην αστρική προβολή?
Υπάρχουν κάποια συπτώματα, να το πω έτσι.?

Συγνώμη αν ήδη υπάρχουν αυτές οι ερωτήσεις αλλα δεν προλαβαίνω να ανατρέξω πίσω για να δώ.
Θα ήθελα όποιος έχει μια καλή άποψη επι του θέματος αν μπορεί να απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Φιλικά πάντα

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 13:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Η απάντηση στο τί υπάρχει μετά, καλή μου Bizarre, δεν μπορεί να είναι 1,2 ποστ. Είναι θέμα ολόκληρο και το παρόν θέμα δεν είναι Η ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ αλλά Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.

Περιληπτικά θα έλεγα ότι υπάρχουν 7 επίπεδα από τα οποία περνάει η ψυχή.
Το κατώτερο επίπεδο μπορεί ευκολα να το δει κανείς στην κόλαση του Δαντη. Ανάλογα με την εξέλιξή της περνάει γρήγορα από τα κατώτερα επίπεδα του Αστρικού πεδίου (Κάμα Λόκα). Η "Θιβετανική βίβλος των νεκρών" είναι ένα πολύ καλό βιβλίο να διαβάσει κανείς.

Υπάρχει όπως προείπα μεγάλη βιβλιογραφία στο θέμα "Η ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ" σε ένα βιβλιοπολείο στυλ "ΠΥΡΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ" μπορεί να βρει πολλά και αξιόλογα βιβλία.

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν έχω το χρόνο να ανοίξω τόπικ με περιγραφές ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 13:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Καλησπέρα σε όλους,
Δυστιχώς δεν έχω προλάβει να δώ όλα τα μηνύματα και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις και όποιος ξέρει και μπορεί να μου απαντήση.
Υπάρχουν κάποια στάδια για την αστρική προβολή και αν ναι ποια είναι αυτά?
Πως μπορεί κάποιος να ξεκινήση μια αστρική προβολή τι πρέπει να κάνει?
Τι νοιώθει κατα την προετοιμασία του στην αστρική προβολή?
Υπάρχουν κάποια συπτώματα, να το πω έτσι.?

Συγνώμη αν ήδη υπάρχουν αυτές οι ερωτήσεις αλλα δεν προλαβαίνω να ανατρέξω πίσω για να δώ.
Θα ήθελα όποιος έχει μια καλή άποψη επι του θέματος αν μπορεί να απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Φιλικά πάντα

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος


Το θέμα "ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕΡΟΣ 2ο" καθώς και το παρόν θέμα δίνουν πολλές πληροφορίες που νομίζω ότι η ΠΕΡΙΛΗΨΗ θα δώσει ελλειπείς και φτωχές πληροφορίες.

Καλό είναι να τα διαβάσει κανείς πιστεύω ότι και οδηγίες και πληροφορίες δίνονται πολλές.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy