ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 10:49:25  Εμφάνιση Προφίλ
Συνεχίζοντας το θέμα για την "αγάπη στις τροφές", πρέπει να γνωρίζουμε πως είναι πολύ σημαντικό να τρέφουμε τα υπόλοιπα σώμαστά μας, πέραν του φυσικού.

Όταν στέλνουμε αγάπη σε ό,τι τρώμε, αυτό έχει ως συνέπεια, να τρέφεται και να αναπτύσσεται το αστρικό μας σώμα.
Η αγάπη και τα θετικά συναισθήματα εν γένει ζωογονούν και αναπτύσσουν το αστρικό μας σώμα, πράγμα πολύ απαραίτητο, αν θέλουμε να είμαστε πιο συνειδητοί στο αστρικό πεδίο.

Απλά, ευχαριστείστε την ίδια την τροφή, που σας δυναμώνει και σας δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξετε και να εξελίξετε την προσωπικότητά σας.


Ζήσε τη στιγμή!


Edited by - Στέφανος on 11/03/2005 10:52:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2005, 18:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
S.O.S!!!Μια θερμη παρακληση .εαν υπαρχει καποιο προσωπο που να εκτελει αστρικη προβολη πραγματικα για να επικοινωνησει μαζι μου ειτε απο εδω ειτε με e-mail.εχω φτασει σε ενα επιπεδο που σχεδον καθε πρωι βγαινω κατα βουληση εξω απο το σωμα μου με απολυτο κοντρολ και συνειδηση.εχω ψιλοφρικαρει,δεν μπορω να το πιστεψω ακομα οτι το ελεγχω τοσο πολυ.μου συνεβαινε απο 15 ετων αλλα ποτε τοσο εντονα και πετυχημενα.οι θεωρητικες συζητησεις ειναι πολυ καλες και αξιολογες και μου εδωσαν καποια παραπανω γνωση αλλα απ δω και περα χρειζομαι κατι πιο εμπειρικο.δε ξερω που αλλου μπορω να απευθυνθω.αν παω σε ψυχολογο μπορει να με περασει τρελο.αν παω σε καποια ομαδα συλλογο κ.τ.λ εσωτερισμου παλι δεν εχω εμπιστοσυνη.το 99% ειναι σε επιπεδο προβλεψεις 090...τουλαχιστον μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο κεντρο ερευνας στην ελλαδα(αθηνα),καποιος σοβαρος επιστημονας που θα μορουσα να επισκεφτω;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 18:17:04  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ roberto24, αν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα θέματα της αστρικής προβολής, θα έχεις δει ότι εκεί είχαν συμμετάσχει τα μέλη: Pagwna και JohnS, που λειτουργούσαν σε μια πιο πρακτική βάση.

Αυτοί, στέλνοντας τους e-mail, ίσως μπορέσουν να σε βοηθήσουν.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2005, 20:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Στεφανε ,αμπιρ,τα εχω χαμενα.δε ξερω τι να πω.απο την εκπληξη μου δεν μπορω καλα καλα να γραψω!!!οτι μου περιεγραψες αμπιρ ειναι ετσι.μενω με τη γιαγια μου!!!!!!μενω σε λεωφορο κατω απο μενα εχει μαγαζια με βιτρινες ψηλες (δευτερο εγκεφαλικο!!!!)διπλα απο το διαμερισμα μου υπαρχει ενα γραφειο ,ειναι ιατρειο συγκεκριμενα,(τριτο εγκεφαλικο)συνηθως λειπω απο το σπιτι ιδιως πολυ αργα και μετα τις 12 το μεσημερι γιατι δουλευω.ειλικρινα εχω παθει σοκ παιδια!!!!και για να απαντησω και στην ερωτηση σου αμπιρ, ναι! εχω φρικαρει απο τη μια αλλα απο την αλλη η ευτυχια που μου δινει αυτη η εμπειρια με κανει να συνεχιζω οσο και αν η λογικη μου δεχεται το ενα σοκ μετα το αλλο.αισθανομαι τοσο υπεροχα εκει εξω.ελευθερια ευτυχια μακαριοτητα.αυτες οι 3 λεξεις νωμιζω οτι στο βαθμο που μπορουν προσεγγιζουν αυτο που βιωνω η ισως που βιωνουμε.δε θα το αλλαζα με ολα τα λεφτα του κοσμου.στην τελευταια μου εμπειρια ενιωσα ενα καψιμο στη βαση της σπονδηλικης μου στηλης.ξερεις τι σημαινει αυτο...(μηπως τσακρας, κουνταλινη;;)η διαισθηση μου τελευταια εχει αυξηθει πολυ.το συμαντικοτερο παντως, η το πιο συγκλονιστικο για μενα ειναι η περιγραφη του χωρου μου, της γιαγιας μου κτλ.δηλαδη αυτο νωμιζω οτι πλεον ειναι αν μη τη αλλο αντικειμενο επιστημονικης μελετης,απο τη στιγμη που αρχιζει να ειναι αντικειμενικο και επαληθευσημο.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ!δε ξερω τι αλλο να πω ,ακομα δεν εχω συνελθει παιδια.ειμαι αρκετα ορθολογιστης και δε πιστευω ετσι ευκολα στο μεταφυσικο οσο και αν μου αρεσει η μεταφυσικη αλλα αυτο που εγινε εδωσε μια γερη γροθια στη προσωπο του ορθολογισμου μου και της δυσπιστιας μου.συγχαρητηρια αμπιρ.θα ηθελα να ανταλλαξουμε καποιες εμπειριες αν το ηθελες και συ.ισως σου περιγραψω και γω κατι απο το χωρο σου.χαιρομαι που υπαρχει ενας εστω αλλος ανθρωπος που βιωνει κατι αναλογο με μενα.αισθανομουν πολυ μονος ,για μια στιγμη νωμιζα οτι ισως ειχα παραισθησεις!!!η οτι ειχα τρελαθει.αλλα ειχα και μια αλλη αναλογη αντικειμενικη εμπειρια που με επειθε για την αντικειμενικοτητα και της αστρικης προβολης.ειχα δει τον φιλο μου να ψωνιζει απο ενα φουρνο!οταν επεστρεψα στ σωμα μου τον πηρα τηλ και την ωρα ακριβως που τον ειχα δει αστρικα μου επιβεβαιωσε οτι οντως ηταν εκει και οτι οντως φορουσε ενα μαυρο μπουφαν.ακομα και ο καιρος ηταν οπως στην αστρικη προβολη.ειχε λιγο συννεφιασει εκεινη την ωρα προσκαιρα κατι το οποιο μου επαληθευσε και ο ιδιος.ειναι ολλα αυτα συμπτωσεις;;;δε νωμιζω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 00:18:47  Εμφάνιση Προφίλ
O roberto24 επιβεβαιώνει αυτά που "είδε" ο Ampere, κάνοντας συνειδητή αστρική προβολή και ζητώντας να τον συναντήσει.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, στο θέμα: ΑΣΤΡΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VI.P.
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 00:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VI.P.
Καλήσπερα,
είχε τύχει να διαβάσω κάποια βιβλεία που να αναφέρουν για αστρική προβολη, ετσι αρκετές φορές πρωσπάθησα να δοκιμάσω. Το θέμα είναι οτι όποτε δοκιμάζω έρχεται κάποια στιγμή όπου η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή λες και τρέχω κατοστάρι στους ολυμπιακους. Μήπως μπορεί καποιος αν ξέρει να μου εξηγήσει γιατι συμβενει αυτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 09:57:13  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ VI.P. δεν είναι περίεργο αυτό που περιγράφεις, μάλλον συνηθισμένο σε όλους μας, όταν δοκιμάζουμε την αστρική προβολή.

Απλώς, χαλάρωσε, όσο μπορείς και εφάρμοσε τις τεχνικές σου, χωρίς το άγχος ότι πιθανόν να συμβεί κάτι το διαφορετικό και το άγνωστο.


Ζήσε τη στιγμή
και ζήσε στη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 14:56:36  Εμφάνιση Προφίλ
"Πρέπει πάντα να διατηρείτε ένα μέρος του εαυτού σας ξύπνιο. Το βράδυ, πριν αποκοιμηθείτε, πρέπει να αφήσετε κάποιον να αγρυπνάει μέσα σας, κατά τη διάρκεια του ύπνου σας.
Δηλαδή να συνδεθείτε με εκείνον που αγρυπνά πάντα, που δεν κοιμάται ποτέ. Έχει την κατοικία του ανάμεσα στα φρύδια, στο τσάκρα Άζνα."


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 15:02:46  Εμφάνιση Προφίλ
"Για να αναπτύξετε το Άζνα τσάκρα, να φαντάζεσθε ότι με το εσωτερικό σας μάτι βλέπετε τη γη, τον ουρανό, το διάστημα με τα αμέτρητα πλάσματα που το κατοικούν, με όλους τους ορατούς και αόρατους κόσμους.
Τους κοιτάζετε έτσι απλά, με πολλή αγάπη και ήδη αρχίζετε να ξυπνάτε την εσωτερική σας όραση."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VI.P.
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 22:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VI.P.

Ευχαριστώ για την απάντηση γιατι μου φαινόταν περίεργο, όπως και ενα περιεργο μουδιασμα συνήθως στα χέρια. Ειχα διαβασει στην αρχή του θέματος οτι δεν είναι καλό να το δοκιμάζουν άτομα με προβλημα στην καρδια, και ειχα παραξενευτεί αν και δεν γνωρίζω να εχω προβλημα.


Ήθελα να ρωτήσω ακόμα, όταν φτάνω σε αυτό το στάδιο (όπου χτυπάει γρήγορα η καρδία μου)τι θα πρέπει να κανω;Να αντιδράσω κάπως ή οχι;γιατι είναι πολύ έντονο, από κάποιο σημείο και μετά σταματάει;μηπως σημαίνει κάτι;

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστίκος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 23:23:52  Εμφάνιση Προφίλ
Κατ' αρχήν VI.P. θέλεις να μας πεις τί τεχνική εφαρμόζεις;


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VI.P.
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 01:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VI.P.

χαλαρωνω και προσπαθω να οραματιστω τον εαυτω μου να ανηψωνεται απο το σωμα μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astradeni
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 11:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astradeni
Καλησπέρα. Έχει ακούσει κανείς για την τεχνική οραματισμού του σχοινιού που κρέμεται από πάνω μας και αυτός που θέλει να κάνει αστρική προβολή φαντάζεται ότι απλώνει τα χέρια του για να το πιάσει και να ανέβει; Είναι αποτελεσματική; Επίσης υπάρχει κάποιος κίνδυνος σε τεχνικές βασισμένες στον οραματισμό φόρτισης των τσάκρας με ένέργεια;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 12:31:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
χαλαρωνω και προσπαθω να οραματιστω τον εαυτω μου να ανηψωνεται απο το σωμα μου.
VI.P. είναι καλή η τεχνική που εφαρμόζεις.

Απλώς, παράλληλα, δοκίμασε κατά τη διάρκεια της ημέρας, να εφαρμόζεις τεχνικές συνειδητότητας.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 12:40:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλησπέρα. Έχει ακούσει κανείς για την τεχνική οραματισμού του σχοινιού που κρέμεται από πάνω μας και αυτός που θέλει να κάνει αστρική προβολή φαντάζεται ότι απλώνει τα χέρια του για να το πιάσει και να ανέβει; Είναι αποτελεσματική; Επίσης υπάρχει κάποιος κίνδυνος σε τεχνικές βασισμένες στον οραματισμό φόρτισης των τσάκρας με ένέργεια;
Αγαπητή astradeni.

Είναι, επίσης, καλή η τεχνική του σχοινιού, απλώς ισχύει αυτό που έγραψα και στον VI.P.

Ο οραματισμός φόρτισης των τσάκρας με ενέργεια, σίγουρα είναι πολύ αποτελεσματικός.
Πρόσεξε, όμως, τα τσάκρας που βρίσκονται χαμηλά, γιατί πρέπει να υπάρχει μια εσωτερική καθαρότητα πριν ενεργοποιηθούν αυτά, καθώς ελοχεύει ο κίνδυνος να σε παρασύρουν σε σκοτεινές και δύσκολες ατραπούς.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 01:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
μέθοδος αστρικής προβολής 100 τις εκατό συνειδητότατος By Yiannakas.
Χρειάζονται
1) σώμα ψώφιο από κούραση, κάντε γυμναστική, μείνετε με λίγες ώρες ύπνο κάντε πράγματα που θα σας κουράσουν και που το σώμα θα σας παρακαλεί να το ξαπλώσετε και να κοιμηθεί
2) νους ξύπνιος. Πως μπορούμε να το καταφέρουμε αυτό με τόσο κουρασμένο σώμα? με μπόλικο καφέ, προσπάθεια νοητική να μην κοιμηθεί ο νους και
3 αλλαγή υπνοδωματίου. Το υποσυνείδητό μας είναι προγραμματισμένο όταν πέφτουμε στο κρεββάτι ΜΑΣ να κοιμόμαστε. Αλλάζουμε χώρο και συνηθισμένη σκληρότητα μαξιλαριού.
Έτσι κοιμάται το υλικό σώμα και ο νους παραμένει ξύπνιος. Δεν λέω μπούρδες γιατί έχω καταφέρει πολλές φορές έτσι να βγώ
Την τελευταία φορά που διέθετα όλες τις παραπάνω προυποθέσεις και ψόφαγα να κοιμηθώ, έβγαινα συνεχώς από το σώμα μου ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΑΤΑ!!!!
Όταν βγαίνω φοβάμαι τόσο πολύ που επιδιώκω να γυρίσω όχι ότι είδα κάτι περίεργο ή επικίνδυνο αλλά επειδή είμαι φοβιτσιάρης.


Edited by - Yiannakas on 16/03/2005 01:10:23

Edited by - Yiannakas on 16/03/2005 01:12:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OSIRIS_A_K
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 16:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_A_K
Για σε όλους!!!
Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα σας, ασχολούμαι και εγώ με την αστρική προβολή εδώ και μερικούς μήνες δεν έχω καμία εμπειρία, δυστυχώς ακόμα αλλά πιστεύω με τον καιρώ θα καταφέρω κάτι.
Θέλω να συνχαρω όλους τους φίλους του Forum μια και έχουν δώσει σημαντικές πληροφορίες και σπουδαία βοηθήματα πάνω στην αστρική προβολή.
Ελπίζω να συνεχίσετε την καταπληκτική δουλειά που έχετε κάνει και κάποτε όλοι να μπορέσουμε να ανακαλύψουμε την Αλήθεια στα Αστρικά μονοπάτια του σύμπαντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 18:48:52  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς ήρθες OSIRIS_A_K, στην παρέα μας.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 12:01:08  Εμφάνιση Προφίλ
"Βελτιώνετε την αύρα σας με τη συγκέντρωση πάνω στα χρώματα.
Να φαντάζεσθε ότι κολυμπάτε μέσα στα πιο αγνά, στα πιο φωτεινά χρώματα.
Να φαντάζεσθε ότι τα χρώματα ξεκινούν από σας και μεταδίδονται στο διάστημα, ότι είστε βυθισμένοι μέσα σε αυτό το φως, σε αυτά τα χρώματα, ότι περιβάλλεσθε από μια φωτεινή σφαίρα και ότι στέλνετε αυτό το φως σε ολόκληρο το σύμπαν."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SoulMasteR
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 12:21:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoulMasteR
Hi se olous.Prin peripou 2-3 mines eixa zeisi kati pou den ksero kan ti eine epidi oi gnosis mou sto thema a.p eine elaxeistes.

To sumvan exi os ekseis:eixa vgei me filous se ena glub tis leukosias kai girisa arga i ora 4(eixa katanalosei alkol alla oxi para poli).

Ksaplosa kai apokimithika sxedon amesos.Meta apo 1 ora eniosa oti kapios eine konta mou kai aniksa ta matia mou.Eida ena mauroforemeno on (den ksero an eitan arseniko i thiliko) me katakokina megala anegfrasta matia apo pano mou na eorite sto miso metro.Prospathisa na metakiniso to soma mou alla matea,tipota den kinotan.Eixa paralisei entelos.Amesos prospathisa na fonakso ton patera mou pou kimotan sto dipla domatio alla kata parekseno tropo den eixa foni.Meta oli mou i zoi perase se fotagrafies apo mprosta mou se deuterolepta.To evlepa katamata kai den efeuge gia perisotero apo miso lepto.Stin seinexia eipa Panagia mou voitha me kai amesos eksafanastike.To amesos epomeno pragma pou sinevike itan na mpi sto domatio mou i mitera mou kai na anapsi to fos tromagmeni.Amesos tin rotisa an me agapai kai mou lei ne.Meta apokimithika amesos pali.To mesimeri otan ksipnisa rotisa tin mitera mou ti egine kai pos vrethika sto domatio mou i ora 5 to vradi kai mou eipe oti eniose tin entasi mou kai petaxrike apo to krevati kai eirthe(xoris na akousi tipota epidi emena oi foni mou den evgene)& oti to ipolipo vradi kimithika me orthanikta matia mexri to mesimeri.

pia oi gnomi sas?mpori na sinantisa ena on se ap?
pantos otan to ipa stin giagia mou mou eipe oti exi akousi poles fores kati paromio kai siveni sinithos se nisia kai oti auto to on erxete me skopo na se kani na tromaksis toso poli pou na pethaneis apo fovo kai na sou pari tin psixi sou..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 13:39:52  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ SoulMasteR, διάβασε το θέμα: Mora - Mola απλά παραίσθηση ή πραγματικότητα... σε αυτό το link: topic.asp?TOPIC_ID=459 και ίσως βρεις κάποιες απαντήσεις.

Καλό θα ήταν να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Geo_Salonika
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 22:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Geo_Salonika
Καλησπέρα σε όλους από ένα νέο μέλος.

Εύχομαι πραγματικά το καλύτερο στις αναζητήσεις του καθενός και πάνω από όλα εύχομαι ο δρόμος να είναι ασφαλής.

Επιτέλους, ας μου πει κάποιος πως μπορώ να διαβάσω το 1ο & 2ο μέρος της Α.Π. please!

Και να θυμάστε πάντα,

όταν σκεφτόμαστε μόνο τον προορισμό χάνουμε το ταξίδι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 01:37:53  Εμφάνιση Προφίλ
Χαίρομαι που νέα μέλη προσεγγίζουν αυτό το θέμα.

Αγαπητέ Geo_Salonika, το θέμα Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο) θα το βρεις εδώ: topic.asp?TOPIC_ID=2213 και το αστρική προβολή (μέρος πρώτο) εδώ: topic.asp?TOPIC_ID=131

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
roberto24
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
57 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 21:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους roberto24
Αγαπητέ SoulMasteR to πλασμα που ειδες το πιο πιθανο ειναι να ηταν καποιο στοιχειακο η σκεπτομορφη το αστρικου επιπεδου και μαλλον καποιου χαμηλου υποπεπιπεδου του.(επειδι ειχες πιει πριν).το αλκοολ ειναι κακη συντροφια στο αστρικο.σε παρασυρει σε βρωμικες ατμοσφαιρες με δυσαρεστες συντροφιες.δημιουργει τρομακτικες και ασχημες σκεψεις υλοποιημενους φοβους και απωθημενα γενικα εχει να κανει με χαμηλες συχνοτητες.απο τη στιγμη που εγινε τυχαια και δεν ηταν προιον καποιας εσωτερικης τεχνικης νωμιζω οτι δεν θα υπαρξει συνεχεια.
καλο ειναι πριν κοιμηθεις να οραματιζεσαι ενα λευκο φως να σε τυλυγει και να γεμιζει το δωατιο μεχρι τα ορια των τοιχων του.στο αστρικο πεδιο να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι απολυτα αληθινο και θα σε προστατευει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Geo_Salonika
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 07:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Geo_Salonika
Στέφανε, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Κατ’ αρχήν θα ήθελα να πω ότι αισθάνομαι πολύ χαρούμενος (σχεδόν συγκινημένος θα έλεγα), που ανακάλυψα το site και πιο συγκεκριμένα αυτό το topic.
Για πολλά χρόνια, με έλκυε το μεταφυσικό, αλλά ήταν πολύ δύσκολο έως αδύνατο, να βρω άτομα με τους ίδιους ή ανάλογους προβληματισμούς ώστε να μπορέσω να συζητήσω τέτοιες ανησυχίες χωρίς να με κοιτάζουν τουλάχιστον σαν UFO.

Σχετικά με την εμπειρία του SoulMaster. Από τα πολλά είδη οντοτήτων (ανθρωπίνων και μη) που υπάρχουν στο αστρικό πεδίο, αυτό που τον προσέγγισε φαίνεται να ήταν ίσως αυτό που αναφέρει ο Roberto24 (Στοιχειακό ή σκεπτομορφή).
Τι εννοείς όμως Robeto όταν λες ότι μπορεί να είναι προϊόν κάποιας εσωτερικής τεχνικής ?

Επίσης θα ήθελα όμως να θέσω τα εξής ερωτήματα :

- Είναι σίγουρο ότι τέτοια όντα δεν έχουν εξουσία επάνω μας ?
- Κάτω από ορισμένες συνθήκες είναι δυνατό να αποκτήσει εξουσία?
- Τι θα γίνει εάν μας προσεγγίσει άλλου είδους οντότητα η οποία μπορεί να μας προκαλέσει κακό ?

Έχω ακούσει περιπτώσεις όπου άτομα έχουν φάει πολύ ξύλο στον «ύπνο» τους, και το πρωί να ξυπνούν με το κορμί τους μελανιασμένο.

Τα παραπάνω ερωτήματα είναι ερωτήματα που μένουν αναπάντητα για πολύ καιρό και είναι αυτά που πιστεύω ότι με κρατούν πίσω.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 14:17:05  Εμφάνιση Προφίλ
"Μπορείτε να ξαπλώσετε σ' ένα κρεββάτι, να τοποθετήσετε τα χέρια σας πάνω στο ηλιακό πλέγμα και να φαντασθείτε ότι αντλείτε ενέργειες από ολόκληρο τον κόσμο."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 22:40:26  Εμφάνιση Προφίλ
"Ο άνθρωπος πρέπει να έχει πάντοτε τη συνείδηση των σκέψεων και των συναισθημάτων που τον διαπερνούν. Να είναι συνεχώς συνειδητός και να ξέρει, κάθε στιγμή, τη φύση των ρευμάτων που τον διαπερνούν.

Αυτή είναι η πρώτη εργασία: να κυριαρχείτε, να προσανατολίζετε και να δαμάζετε ο,τιδήποτε περνάει μέσα σας.
Να μην αφήνετε ποτέ να δημιουργηθεί μέσα σας κάτι, κάποιο ψυχικό φαινόμενο, χωρίς να το ξέρετε."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 22:49:29  Εμφάνιση Προφίλ
"Ο άνθρωπος δε δημιουργεί τις σκέψεις, μόνο τις προσελκύει ή τις απωθεί, εφόσον και σ’ αυτόν τον τομέα ισχύουν οι νόμοι της έλξης και της άπωσης.
Ερχόμαστε στον κόσμο με ήδη εγκατεστημένες σκέψεις μέσα μας. Αυτές οι σκέψεις μοιάζουν με εργάτες που συμμετέχουν στη δομή της ύπαρξής μας."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 22:52:57  Εμφάνιση Προφίλ
"Ο άνθρωπος, ήδη από τη γέννησή του, έχει μέσα του, στην υπηρεσία του, ένα συγκεκριμένο αριθμό υπηρετών: σκέψεις και συναισθήματα, τάσεις, οι οποίες είναι ανεξάρτητες οντότητες."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2005, 22:56:15  Εμφάνιση Προφίλ
"Η γέφυρα είναι το συναίσθημα. Μέσα από το συναίσθημα, οι σκέψεις παίρνουν σάρκα και οστά κι έρχονται να αγγίξουν την ύλη."


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy