ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 17:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλισπερα δοματιο καλη ανασταση να εχουμε μεσα μας και οχι φολκλορικα τερτιπια και αλλα "εθυμικα" γλεντια.
Ολοι εδο μεσα μιλατε για αστρικι προβολι και πος να το πετυχετε.
Εγο εδο και καποιο διαστιμα παρακολουθο μαθηματα αστρικις προβολις στιν Καλιθεα οσοι ειστε απο Αθηνα καθε τεταρτι.
Δειτε λιγακι σας παρακαλο εδο www.gnosticweb.com
Τα μαθηματα γινοντε δορεαν απολυτος ΔΟΡΕΑΝ για οποιον νομιζει και καλο θα ιταν να μπορεσετε να παρακολουθησετε εκει οτι μπορειτε πριν κανετε κατι μονοι σας διοτι δεν ειναι ετσι απλα κανο αστρικι προβολι και γιουυυυυυυπι το πετυχα!!!!
Δεν ειναι ετσι απλα ειναι ολοκλιρι φιλοσοφια απο πισο που υποστιριζει αυτο που θελει να πετυχει κανεις με τιν προβολι και σε βοηθαει να γινεις καλυτερος ανθροπος!
Λοιπον οποιος επιθυμει περισοτερα το σιτε το βλεπει ποιο πανο και εχουμε και μαιλ athens@gnosticweb.com αλλα και τιλεφονο για οτιδιποτε 6947122207 .
Να πο εδο οτι ειμαι απλο μελος εγο απλα παρακολουθο μαθηματα εκει και δεν ειμαι τιποτε περισοτερο απο απλος μαθητης που κατι θελει να μαθει περισοτερο.
Λοιπον θα πο ακομα μια φορα δεν κανεις αστρικι προβολι για πλακα , ι για να τιν κανεις μονο , υπαρχει ολοκλιρι φιλοσοφια απο πισο που κατι εχει να μας πει μιν στεκεστε εδο μεσα μονο ελατε στι σχολη να ακουσετε να ροτισετε κατι περισοτερο και κατι καλυτερο θα μαθετε δεν ειναι δυσκολο και ειναι ΔΟΡΕΑΝ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΔΟΡΕΑΝ .
Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι μας .

gatakiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 17:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Απλα μπενο παλι διοτι δεν μου αρεσε ι υπογραφι αφτι και τιν αλλαξα.

Να ειστε καλα!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2006, 20:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
cody καλι ανασταση και σε σένα,

Αν θέλεις μπορείς να μας πείς αν τα κατάφερες και εσύ και σε πόσο καιρό και αν κέρδισες πράγματα απ αυτό, πόσο αληθινό σου φάνηκε κλπ.

Δυστυχώς δεν είμαστε όλοι απο Αθήνα, έχω μιλήσει με τον δάσκαλό σου και έχω κάνει και το course του gnosticweb.

Καθένας κάνει αστρική προβολή για τους δικούς του λόγους. η αλήθεια είναι διαθέσιμη σε όλους πιστεύω κ ο καθένας πρέπει να μπορεί να βγάλει τα συμπερασματα μόνος του.

Εμένα δε μ αρέσουν οι γάτες, οπότε μη τις προσέχετε, προσέχτε τους σκύλους που είναι ευαίσθητα επίσης ζωάκια :P
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2006, 03:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
cody, είσαι Έλληνας?
Αν ναι,άσε την Α.Π. και κοίτα να μάθεις κάτι άλλο πρώτα,δε λέω τι,
Δέν θέλω να γίνω κακός

ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ. . !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2006, 21:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΠΑΙΔΙΑ Ο CODY ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ.ΣΤΙΣ 7 ΜΑΙΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ GNOSTICWEB ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΩ.ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ**************.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



-------------------------------------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
-------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lefteris133
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 02:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lefteris133
Αγαπητοι φιλοι καλησπερα και από την δικη μου την πλευρα.
Πριν σας πω τι μου συμβαινει θελω να κανω σαφες ότι δεν αποκλειω τιποτα αλλα δεν εχω πιστεψει στην αστρικη προβολη ουτε εχω προσπαθησει να την επιτιχω ποτε.

Επειδή εδώ και κάποια χρονια εχω καποιες παραξενες ενοχλησεις στην προσπαθεια μου να κοιμηθω εψαξα στο google με τις λεξεις (υπνος-βουητο στα αφτια) και βρεθηκα στο forum σας.

Όπως θα καταλάβατε και από το key search μου αρκετες φορες εδώ και 2-3 χρονια θα ελεγα στην προσπαθεια μου να ηρεμησω και να κοιμηθώ νιώθω ένα μούδιασμα να περναει το σωμα μου που συνοδεύετε με ένα δυνατο βουητο. (όπως ακριβως όταν χτυπησουμε τις παλάμες μας στα αφτια μας. Αυτό δεν επιφέρει ένα δυνατο βουητο? Ετσι ακριβως)
Εχω μια αίσθηση φοβου αλλά τελευταία φορα (εχτες) που μου συνεβη δεν τρομαξα καθως ειπα στον εαυτο μου ότι μην ανησυχήσεις ξανα! Είναι κατι που σου συμβαινει και δεν είναι τίποτα. Όπως ήρθε θα φυγει. Και ειμουν αρκετα ηρεμος.
Ενιωσα και το σωμα μου για 2-3 δευτερολεπτα καπως ελαφρυ και μετα το βουητο και όλα τα επακολουθα χαθηκαν και ανοιξα τα ματια μου.
Γυρισα πλευρο και συνεχισα τον υπνο μου…

Δεν μπορω να δωσω εξηγηση σε αυτό που μου συμβαίνει αλλα αν θυμάμαι καλα μου συμβαινει οποτε δεν κοιμαμαι γρηγορα (δεν πολυνησταζω δηλ) και προσπαθω με πιεση να ηρεμησω και να κοιμηθω.

Σιγουρα θα αποτανθω σε ψυχιατρο (φιλος) ευτυχος!
Θεωρω καλυτερα να το ψαξω ιατρικος το θεμα παρα να με πεισω να πιστεψω κατι που δεν πιστευω…
Παντως η αληθεια είναι ότι μου εκανε εντυπωση ότι, ότι ένοιωσα το εχουν νιώσει και άλλοι…

Σε καμια περιπτωση δεν προσπαθω να κανω κατι…
Απλα περιμενω να κοιμηθω και αυτό το βουητο μου παιρνει τα αφτια!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 08:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Kateriniwths tha milkisoume tilefonika.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2006, 18:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ kerberos, θα σε παρακαλέσω να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες για να μας είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 21:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΕ Kerbere ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2006, 23:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλισπερα σας παλι απο τον ανορθογραφο CODY , λοιπον δειτε λιγο το θεμα αστρικι προβολι απο μια αλλη ματια αφου το κινιγατε. λοιπον το θεμα ολοκλιρο στιριζετε στην συνιδιτοποιημενη ζοη μας!Πρεπει να ζουμε συνηδητοποιημενα ακουτε? συνηδητοποιημενα να σταματισουμε τον εσοτερικο διαλογο με τον εαυτο μας που μας παει σε ονιροπολισι.Πρεπει να ζουμε το παρον να ειμαστε στο παρον οπου και να ειμαστε στη δουλέια στο σπιτι στο αυτοκινιτο στο μετρο στην βολτα μας , πρεπει να ειμαστε στο εκει στο παρον διλαδι οπου και αν βρισκομαστε να ζουμε το εκει που βρισκομαστε , να ζουμε το παρον διλαδι.Πρεπει να σταματισουμε τον εσοτερικο διαλογο που μας κανει να ειμαστε καπου , στιν δουλεια, και να σκεφτομαστε τι θα κανουμε οταν παμε σπιτι και οταν παμε σπιτι να σκεφτομαστε τι θα κανουμε τιν αλι μερα.διλαδι οπου ειμαστε πρεπει να ζουμε το εκει που ειμαστε οποτε ετσι δεν μπενουμε σε ονειροπολισι εντακσυ? λοιπον για να ειμαστε στο παρον , στο εκει που ειμαστε καθε φορα και οχι σε ονειροπολισι πρεπει να νιοθουμε να ζουμε τις αισθισεις μας,οσφρισι, ακοι ,γευση , αφι , ορασι.πρεπει να μιν ονιροπολουμε κατα τιν διαρκεια τις ιμερας οστε να μπορεσουμε και οταν κοιμιθουμε να μιν ονειροπολισουμε επιτελους αλλα να προβλιθουμε επιτελους πραγμα που ειναι δυσκολο ποσο μαλον να παραμινουμε εκει στιν αστρικι προβολι.εγο καποια στιγμι προβλιθικα αλλα δεν τα καταφερα να παραμινο ολο ελεγα τορα ειμαι σε ονειρο μιν ξυπνισο μιν μπο σε ονειροπολισι να παρατιρο αυτα που βλεπο να να να να και μετα μπικα σε ονειρο και ξερετε γιατι , διοτι καθιμερινα ολι τιν ιμερα δεν ειμαι σε συνιδιτοποιησι αλλα σε ονιροπολισι και πολυ λιγο , λιγα λεπτα μενο χορις εσοτερικο διαλογο.πρεπει να ειμαστε εστιασμενοι στο καθε λεπτο οστε το βραδυ στον υπνο μας να προβλιθουμε εστιασμενα εκει και οχι να μπουμε σε ονειρο που θα μας παει οπου θελει και θα μας κανει οτι θελει.Πεδες ειναι δυσκολο , ειναι δισκολο αλλα οχι ακατορθοτο.τελος παντον καλι μας συνεχεια!!!


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 20:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΝΩ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?ΠΟΣΗ ΟΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΟΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2006, 20:42:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2006, 20:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Κατερινιώτης σε παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάς.

Παίρνει ώρα ναι, πρέπει να χαλαρώσεις πάρα πολύ εντελώς ακίνητος, να φτάσεις στα προθυρα του ύπνου. Μείνε απλά συγκεντρωμένος στο μαύρο των ματιών σου, χωρίς διάλογο και κάθε τόσο κάνε ένα έλεγχο για κάποιο σημείο του σώματός σου που είναι σφιγμένο (το κεφάλι μου είναι χαλαρό..οι ώμοι..τα χέρια..το στήθως .. οι αγκώνες.. κλπ)

Άμα δεν κοιμηθείς θα τα καταφέρεις.
Ο κόντυ μιλάει σωστά. Όποιος καταφέρει να μην έχει εσωτερικό διάλογο τη μέρα, θα βρεθεί αμέσως συνειδιτά στην αστρική τη νύχτα. Αν δεν ονειρεύεσαι τη μέρα δεν ονειρεύεσαι ούτε τη νυχτα.

Τώρα το πώς θα γίνει αυτό όταν οι δουλειές τρέχουν και άνθρωποι περιμένουν στα τηλέφωνα αυτό είναι άλλο θεμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 20:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΕΡΒΕΡΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΓΑ.ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΕΡΒΕΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 21:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
τι κερδιζεις με αστρικη?δλδ εγω μπορω να παω λαρισα που ειμαι τωρα κατερινη ψυχικα γιατι ειναι ακριβο το ΚΤΕΛ και δεν μπορω να παω *********Θα ηθελα καποιος να μου πει τους κινδυνους

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...



-------------------------------------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
-------------------------------------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2006, 20:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΕΡΒΕΡΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2006, 22:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Θα ηθελα και εγω να ερθω στο Σεμιναριο ********************
...Θα γουσταρα πολυ να ρθω...αν γινει κανα event στη κατερινη ειδποιηστε με..

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...


-------------------------------------------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
-------------------------------------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2006, 16:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Θα ηθελα καποιος να μου πει τι να προσεξω,τους κινδυνους δηλαδη της αστρικης,και πως επιστρεφω πισω...(το e-mail μου ειναι giovanni_y@hotmail.com - ΜΟΝΟ για MSN messenger! - το κανονικο ειναι stefanos.blacknight@gmail.com)

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giwrgos1931
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2006, 20:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giwrgos1931
Τι οντότητες μπορούν να υπάρξουν μέσα στο αστρικό πεδίο;Μπορείς όταν κάνεις αστρική προβολή να εποικινονίσης,να δείς τον Ανώτερο προστάτη καθοδιγιτή σου;
Λοιπών τέρμα οι ερωτήσεις.Σήμερα προσπάθησα για τρίτη φορά να κάνω αστρική προβολή.Αφού έκανα την άσκηση την οποία απο την πρώτη στιγμή βρίκα πολύ καλή(αν θέλετε να πώ ποιά είναι αυτή πέστε μου),άρχησα να νοιόθω άρχικά μικρό μούδιασμα στα πόδια το οποίο με την ώρα μεγάλωνε,πόνο στους αγκώνες,σύσπαση των μυών μου στα ξαφνικά και μικρές ανατριχήλλες.Δεν κατάφερα να ξεχάσω το σώμα λόγο αυτών των πόνων,όμως έμυνα συγκεντρομένος να οραματίζομε τον εαυτό μου στο κρεβάτι.Παραδέχομε πως ο οραματισμός μου είναι ΧΑΛΙΑ!!!Όταν βγώ απο το σώμα μου θα σινεχίζω να βλέπω όπως όταν οραματίζομε ή θα βλέπω φυσιολογικά;Αν είναι το πρώτο τότε δεν αξίζει τον κόπο (αν και θα εξασκηθώ).
Θα ήθελα να προσθέσω στις πάνω ερωτήσεις που έκανα πάνω αν κάποιος μέσω του αστρικού πεδίου μπορεί να μάθει για την τύχη κάποιου εξαφανισμένου ατόμου.Ευχαριστώ που με ακούτε. Ηθελα να το μηραστώ με κάποιον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2006, 21:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Ρε παιδια τα συνειδητα ονειρα δεν ειναι ενα εντελως διαφορετικο πραγμα απο την αστρικη?με την αστρικη βγαινεις απο το σωμα σου.Με τα ονειρα απλα ονειρευεσαι...απλα εσυ οποτε θες ονειρευεσαι!τι δουλεια εχουν τα ονειρα με την αστρικη?απλα παρακολουθεις βιντεακια στον εγκεφαλο σου με τα συνειδητα ονειρα!! αφδου το λεει η λεξη ''ο ν ε ι ρ α '' ονειρευεσαι,δεν βγαινεις απο το σωμα σου!για εξηγηστε μου καποιος...!!!!!!!!

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 12:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
Ναί η αστρική προβολή είναι άλλο πράγμα από τα συνειδητά όνειρα.
Στην αστρική προβολή είσαι εκτός σώματος και τα βλέπεις όλα όπως όταν είσαι ξυπνητός. Ταξιδεύεις μεν στην αστρική αλλά έχεις πλήρη συνείδηση τόπου, χρόνου κλπ των πραγμάτων που υπάρχουν εκεί.

Στο συνειδητό όνειρο βλεπεις μία πραγματικότητα που έχει δημιουργήσει το υποσυνείδητό σου (το όνειρο) η οποία δημιουργήθηκε στην αστρική. Παρόλα αυτά συνήθως το αστρικό σου σώμα αιωρείται λίγα εκατοστά πάνω απ το φυσικό. Δεν έχει ποτέ τόσο αληθινή αίσθηση.

Στην αστρική μπορείς να συναντήσεις άλλα όντα, τον καθοδηγητή σου (ή φύλακα άγγελο για πολλούς), άλλους ανθρώπους που ταξιδεύουν σαν εσένα, γνωστικά σχολεία κλπ.

Με τον καιρό ίσως ταξιδέψεις και σε άλλες διαστάσεις ψηλότερα ή μάθεις να ελέγχεις καλύτερα την ενέργειά σου και ταξιδεύεις για περισσότερη ώρα στην πραγματική διάσταση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 17:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΟΥΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΕΔΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΝΟΜΙΖΟ! ΔΕΝ ΠΕΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΝ ΑΣΤΡΙΚΙ ΠΡΟΒΟΛΙ ΕΝΤΑΞΥ ???
ΚΑΛΑ ΩΣ ΕΔΟ ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΙΝ ΑΣΤΡΙΚΙ ΠΡΟΒΟΛΙ ΠΡΕΠΕΙ Ι ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΙΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΑΛΟΝΙΚΙ ΟΚ? ΒΛΕΠΕ WWW.GNOSTICWEB.COM Η ΑΛΛΙΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΙ MAIL ΟΚ ? ΤΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΟ ΕΓΟ ΕΣΥ ΑΥΤΟΣ ΕΜΕΙΣ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ-ΤΙΠΟΤΑ-ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΘΙΤΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΣΟΒΑΡΑ ΕΝΤΑΞΥ ? Σ-Ο-Β-Α-Ρ-Α ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ? ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giatros
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 04:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giatros
Διάβασα τόσα πολλά και προσπάθησα αρκετά από αυτά. Οπότε θέλω να ρςωτήσω δύο πραγματάκια:
1.Θέλω πολύ να ολοκληρώσω μια αστρική προβολή, όμως πάντα σταματάω στο σημείο των "δονήσεων". Σαν κάτι να με εμποδίζει από το να συνεχίσω να "βγαίνω" από το σώμα μου. Τι φταίει άραγε και τι μπορώ να κάνω;
2.Διάβασα και στα τρία μέρη του θέματος για κάποιους "οδηγούς". Ποιοί είναι αυτοί; Πώς θα μπορέσω εγώ να τους εντοπίσω και να παρακαλέσω για την καθοδήγησή τους, ώστε να πραγματοποιήσω αυτό που τόσο επιθυμώ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 11:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Καλημέρα σε όλους. Καλώς ήλθατε όλοι στο esoterica.

Για τα on line μαθήματα δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε, κοίταξα cody την σελίδα που παρέθεσες και μου φαίνεται κάπως υπερβολικό να υποστηρίζει κάποιος ότι με μαθήματα 9 εβδομάδων μπορείς να κάνεις όλα όσα περιγράφουν. Βέβαια εσύ και όποιος άλλος έχει κάνει τα μαθήματα ξέρετε καλύτερα από εμένα εάν έχουν αποτέλεσμα ή όχι.

Σκεφτόμουν τι είναι αυτό που παρακινεί κάποιον να θέλει οπωσδήποτε να επιτύχει αστρική προβολή. Δεν ξέρω σε τι θα χρησίμευε στην καθημερινή ζωή. Ίσως κάποιος από εσάς μπορεί να πει περισσότερα πράγματα.

Διάβασα kerberos ότι αναφέρεις κάτι για αλήθεια, πιστεύεις ότι θα βοηθούσε η αστρική προβολή στην ανακάλυψη της αλήθειας, ποιάς αλήθειας ακριβώς? Εκτός εάν εννοείς κάτι άλλο και δεν το κατάλαβα.

Lefteris133 βεβαίως οι ειδικοί είναι καλύτεροι από τον κάθε έναν που λέει το μακρύ του και το κοντό του αλλά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Ξέρω ατέλειωτους ανθρώπους που δεν κοιμούνται αμέσως μόλις ξαπλώσουν.
Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται προσπάθεια για να κοιμηθείς απλώς ηρεμείς, δεν σκέφτεσαι τα διάφορα που συνέβησαν όλη την ημέρα και δεν αφήνεις ανεξέλεγκτο το μυαλό σου να κάνει όλα τα πιθανά σενάρια των γεγονότων που βίωσες.

Το μούδιασμα που περιγράφεις φυσιολογικό μου ακούγεται πως αλλιώς θα μπορούσες να περιγράψεις άλλωστε την χαλάρωση του σώματος.

Kateriniwths όπως το περιγράφεις πιστεύω ότι κατά πάσα πιθανότητα διατηρείς τον έλεγχο του σώματός σου και δεν χαλαρώνεις αρκετά. Γιατί δεν προσπαθείς αρχικά μόνο με στόχο την πλήρη χαλάρωση και αφού το καταφέρεις να προχωρήσεις παρακάτω? Κανένας δεν πάει με άλματα στον στόχο του γιατί όταν με διάφορες μεθόδους φτάσεις γρήγορα στο επιθυμητό αποτέλεσμα το ίδιο γρήγορα θα το χάσεις.

Θα σου πω από παρατηρήσεις στον εαυτό μου ότι όταν φτάσεις μετά από αρκετή εξάσκηση να έχεις επιτύχει την πλήρη χαλάρωση θα το καταλάβεις γιατί την στιγμή που από την εγρήγορση καθήσεις για χαλάρωση το σώμα σου θα μπει σε δευτερόλεπτα στην κατάσταση αυτή. Δεν σου δίνω ακριβή περιγραφή στο τι θα νοιώσεις γιατί δεν θα νοιώσεις το ίδιο με μένα, οπότε αυτό που θα καταφέρω με την περιγραφή είναι να σε δυσκολέψω στην προσπάθειά σου.

Stefa_1 όταν κοιμάσαι και το υλικό σου σώμα ξεκουράζεται οι καταγραφές λένε ότι ούτως ή άλλως βγαίνεις από αυτό, απλώς δεν το θυμάσαι ξυπνώντας. Για κινδύνους δεν γνωρίζω να σου πω.

Giwrgos1931 λες ότι οραματίζεσαι τον εαυτό σου στο κρεβάτι, τι εννοείς? ότι μπροστά σου την ώρα που κλείνεις τα μάτια εμφανίζεται η εικόνα σου ή ότι θυμάσαι τον εαυτό σου? Εάν εμφανίζεται η εικόνα σου είναι οραματισμός.
Σε περίπτωση που θέλεις να επιτύχεις οραματισμό καλό θα ήταν να ξεκινήσεις από κάτι εύκολο π.χ. να παρατηρήσεις κάτι απλό για λίγο και μετά να κλείσεις τα μάτια και να προσπαθήσεις να δεις την εικόνα του μπροστά σου. Είναι δύσκολο αλλά εάν εξασκείσαι κάθε μέρα από λίγο δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα.


Giatros λένε για τους οδηγούς ότι δεν χρειάζεται να τους εντοπίσεις εσύ, όταν είσαι έτοιμος θα εμφανιστούν εκείνοι. Βέβαια δεν ξέρω εάν εμφανιστούν για να σου πραγματοποιήσουν διάφορες επιθυμίες, δεν πιστεύω ότι είναι σαν τα τζίνια των παραμυθιών, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν όπως και όλους μας άλλωστε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kerberos
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 13:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kerberos
cody δεν μπορείς να επιβάλεις σε κανέναν με ποιόν τρόπο και για πιό λόγο και αν θα ασχοληθεί με κάτι ή όχι. Η αναζήτηση είναι ατομική και είτε σ αρέσει είτε όχι πολλοί από δώ δεν ανέχονται να διαβάζουν τα μαθήματα του οποιουδήποτε που παριστάνεται μπροστά τους ως γνώστης με μια δικιά του θεωρία για την πραγματικότητα.

Ο δρόμος είναι ανοιχτός και όποιος ψάχνει βρίσκει.
Εγώ έχω κάνει το 9 week course και με βοήθησε όντως να τα καταφέρω αλλά ήταν μια προσπάθεια στην οποία έβαλα πολύ ενέργεια και αφοσίωσα πολύ χρόνο κάτι που τώρα δεν έχω.

Τα μαθήματα είχαν πολύ θεωρία μέσα εκτός από τεχνικές καθώς και κάποιες φράσεις-προσευχές τις οποίες δε θα εμπιστευόμουνα στα τυφλά.

Υπάρχουν φυσικά εμπόδια στην συνειδητή προβολή. Οι τεχνικές είναι πάνω κάτω οι ίδιες. Αυτά θέλουν πολύ χρόνο και μεγάλη προσπάθεια. Όταν κ αν τα καταφέρει κανείς για αρκετό καιρό και επιμείνει βγάζει μόνος του τα συμπεράσματά του για το αν πρόκειται απλά για μια ψευδαίσθηση ή όχι.

pyramid εννοούσα πως εγώ καταρχήν ξεκίνησα για να διαπιστώσω αν όντως η συνείδηση μπορεί να υπάρξει έξω απ το φυσικό σώμα και να το επαληθεύσω με τρόπο αντικειμενικό. (Με παρατήρηση λεπτομερειών και γεγονότων την ώρα που κοιμάμαι κλπ). Είμαι γενικά πολύ δύσπιστος και πολύ ανήσυχος. Δε μ αρέσει η τυφλή καθοδήγηση.

Giatros πρέπει να συνηθίσεις τις δονήσεις ώστε να μη σε τρομάζουν και ξυπνάς. Μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις να σηκωθείς σ εκείνη τη φάση. Κάντο πολλές φορές κ σε κάποια μάλλον θα πετύχεις να σηκωθείς χωρίς το φυσικό σου σώμα. Το timing είναι πολύ σημαντικό στις προσπάθειες αυτές. Πρέπει να σηκωθείς την κατάλληλη στιγμή.

Αυτό που με προβληματίζει εμένα και θα το ρωτήσω και αυριο στη διάλεξη είναι πώς να μεέινεις όλη μέρα συγκεντρωμένος χωρίς εσωτερικό διάλογο κλπ όταν η δουλειά σου και η ζωή σου τρέχει με γρήγορους ρυθμούς σε αγχώδη περιβάλλοντα. Φαίνεται να μην έχω καμιά ελπίδα.

Επίσης πόσο ευκολο είναι κανείς να διατηρήσει μια κατάσταση εφόσον καταφέρει να φτάσει ως εκεί, δηλ εγώ ασ πούμε τα κατάφερα ελάχιστες φορές σε διάστημα πολλών μηνών και δε τα ξανακατάφερα από τότε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Giwrgos1931
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 18:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Giwrgos1931
[quote]
Giwrgos1931 λες ότι οραματίζεσαι τον εαυτό σου στο κρεβάτι, τι εννοείς? ότι μπροστά σου την ώρα που κλείνεις τα μάτια εμφανίζεται η εικόνα σου ή ότι θυμάσαι τον εαυτό σου? Εάν εμφανίζεται η εικόνα σου είναι οραματισμός.
Σε περίπτωση που θέλεις να επιτύχεις οραματισμό καλό θα ήταν να ξεκινήσεις από κάτι εύκολο π.χ. να παρατηρήσεις κάτι απλό για λίγο και μετά να κλείσεις τα μάτια και να προσπαθήσεις να δεις την εικόνα του μπροστά σου. Είναι δύσκολο αλλά εάν εξασκείσαι κάθε μέρα από λίγο δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα.
[qoute/]
Βασικά είναι η τεχνική που χρησιμοποιώ.Ξαπλώνω στο κρεβάτι χαλαρώνω και προσπαθώ να οραματιστώ τον εαυτό μου έξω απο το σώμα μου και να το κοιτά.Το προσπαθώ για πολλύ ώρα και αρχίζω αρκετά γρήγορα να νιώθω πόνους. . Συσπάσεις μιών και αλλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 11:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Kerberos ok κατάλαβα τι εννοείς, συμφωνούμε, και εμένα δεν μου αρέσει αυτού του είδους η καθοδήγηση και να μην βλέπω μπροστά μου.

Σχετικά με αυτό που θα ρωτήσεις στην διάλεξη, ότι σου πούνε γράψτο σε παρακαλώ, με ενδιαφέρει και εμένα το τι θα προτείνουν για κάτι που αντιπετωπίζουμε όλοι μας καθημερινά.

Giwrgos1931 μου κάνει εντύπωση που νοιώθεις πόνους, πιστεύω ότι από την στιγμή που αισθάνεσαι το παραμικρό άσχημο ας πούμε σύμπτωμα, πρέπει να σταματάς. Είναι λίγο δύσκολο να οραματιστείς γι΄αυτό σου έγραψα να ξεκινήσεις από κάτι απλό, εάν το κάνεις καθημερινά για 2-3 λεπτά θα έχεις αποτελέσματα.
Έτσι μετά θα μπορείς να συνεχίσεις με τον οραματισμό του εαυτού σου.
Προτείνω ότι είπα και στον kateriniwths, να σταματάς αρχικά μέχρι την χαλάρωση και όταν είσαι σίγουρος ότι έχεις επιτύχει την πλήρη χαλάρωση του σώματος να προχωρήσεις παρακάτω.

Βέβαια ο τρόπος που γράφω απαιτεί να ασχοληθείς μεγαλύτερο χρονικό διάστημα με τα επιμέρους αλλά είναι πιό σίγουρος. Ίσως να μην μπορείς να πορχωρήσεις γιατί δεν έχουν γίνει κτήμα σου τα προκαταρκτικά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dark_Morpheus
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 04:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dark_Morpheus
Geia xara se olous...Eimai neo melos edw an kai arketo kairo asxoloumei me parafysika, parapsyxologika kai genika mysthria!Exw prospathisei polles fores na kanw astriki provoli alla pote den to petyxa. Eixa graftei kai dyo fores sto mysticweb gia mathimata alla pote den ta oloklirwsa gia diaforous logous.Elpizw edw,na vrw apantiseis kai na sizitisw gi ayto to thema :) kalws sas vrika!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 07:27:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα, αγαπητέ Dark_Morpheus και καλώς ήλθες στο Esoterica!
Σου εύχομαι καλή συνέχεια στην αναζήτηση σου!

Θα ήθελα σ' αυτό το σημείο να σου επισημάνω πως αποφεύγουμε την χρήση των λατινικών γραμμάτων στα μηνύματα μας γιατί δυσχεραίνουν κατά πολύ την ανάγνωση των μηνυμάτων μας.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 22:42:18  Εμφάνιση Προφίλ
Συνήθως πόση ώρα σας παίρνει να πετύχετε α.π????Έχω μείνει το μαχ 1 ώρα όταν αρχισα να νιώθω κάτι σαν να "κουνιέμαι" και μετά σηκώνομαι γιατι βαριέμαι ή με παίρνει ύπνος...

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy