ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 αποδείξεις για την ύπαρξη θεού/ών;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 10:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανήκουν όμως στο 98%

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 12:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου ar_ia, όντως, κάποιοι εξ αυτών, ανήκουν σε ψευτοχριστιανούς,ή πειραζόμενους ανθρώπους, ή αλλόθρησκων, που βρίζουν, γιατι μόνο έτσι μπορούν να δείξουν τη δειλία τους....
Υπάρχουν πολλοί τύποι ανθρώπων, που βριζουν, δεν είναι μια κατηγορία...
Λέω εγώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 14:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

γνησιος χριστιανος ... χμμμ ...

μακαρι να υπηρχε , πραγκατικα θα του εδινα το χερι και ισως με εκανε να αναθεωρησω τα οσα πιστευω ... οποιος βρει ΕΝΑΝ ας μας ενημερωσει ... ΕΝΑΝ οχι δυο ... ΕΝΑΝ

να ζει κατα πως λενε τα ιερα βιβλια του χριστιανισμου ... να αγαπαει χωρις ανταλαγμα ...

εδω ειμαστε ... ολοι οσοι λενε οτι ειναι χριστιανοι πατανε σε δυο πραγματα
α) ανθρωποι ειμαστε οποτε δεν μπορεουμε να ειμαστε τελοιοι (τοτε τι σκτα εκανε ο θεος ? εαν ατελες πλασμα? γκουχ ... γκουχ ...)
β) μετανοια ... κανω οτι κανω ... εεε θα μετανιωσω ειλικρινα φυσικα και ολα καλα !!!!

γιατι κανενας ΓΝΗΣΙΟΣ χριστιανος , δεν θα βριζει , δεν θα κοροϊδευει , δεν θα ειρωνευεται τον πλησιον του ... δεν θα απογορευει την αντιθετη αποψη , δεν θα καταριεται αυτον που τον πληγωνει ... και πολλα αλλα που δεν εχει νοημα να λεμε

παντως οποιος θεωρει τον εαυτο του ΓΝΗΣΙΟ ας το ξανα σκεφτει .. και εδω ειμαστε ...

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 20:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω πως θα σου φανεί φιλε makfor, μη μου πάθεις και τίποτε, αλλά...συμφωνούμε σε όλα...Και γω,γι αυτούς τους χριστιανούς μιλαω...
Αλλά, επειδή, δεν θεωρώ τον εαυτό μου καλύτερο,απο κανέναν, δεν κρίνω τον άλλον....Εκτός, θεμάτων δόγματος..Το οποίο, ψιλοκατέχω...
Χριστιανοί, πάντως, προσπαθούμε να γίνουμε, δεν ειμαστε....Κι αυτό, έχει την χάρη, να ειναι το ίδιο..Πειράζει που ελπίζουμε, ότι θα τα
καταφέρουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 22:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ξέρω πως θα σου φανεί φιλε makfor, μη μου πάθεις και τίποτε, αλλά...συμφωνούμε σε όλα...Και γω,γι αυτούς τους χριστιανούς μιλαω...
Αλλά, επειδή, δεν θεωρώ τον εαυτό μου καλύτερο,απο κανέναν, δεν κρίνω τον άλλον....Εκτός, θεμάτων δόγματος..Το οποίο, ψιλοκατέχω...
Χριστιανοί, πάντως, προσπαθούμε να γίνουμε, δεν ειμαστε....Κι αυτό, έχει την χάρη, να ειναι το ίδιο..Πειράζει που ελπίζουμε, ότι θα τα
καταφέρουμε;

Ας γίνουμε καλοί άνθρωποι και αρκεί...στα επιμέρους ας κάνει ο καθένας και ας πιστέψει σε ότι θέλει και ότι του αρέσει..!

Ο καλός άνθρωπος βρίσκεται πάνω απο κάθε χριστιανό..βουδιστή..μωαμεθανό και οτιδήποτε άλλο!

ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 22:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι αλλά όσο καλός άνθρωπος και αν είσαι, ανεξαρτήτου θρησκείας, αν δεν είσαι χριστιανός και πάλι κάτι θα σου λείπει…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 22:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι αλλά όσο καλός άνθρωπος και αν είσαι, ανεξαρτήτου θρησκείας, αν δεν είσαι χριστιανός και πάλι κάτι θα σου λείπει…



Όπως..???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2010, 00:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όπως ότι θα «σωθούν» μόνο αυτοί που θα πιστέψουν, ανεξάρτητα το αν είναι καλοί (χριστιανοί) ή καλοί άνθρωποι γενικώς..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2010, 13:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως ότι θα «σωθούν» μόνο αυτοί που θα πιστέψουν, ανεξάρτητα το αν είναι καλοί (χριστιανοί) ή καλοί άνθρωποι γενικώς..




Μάλιστα , γι'αυτό δεν πρόκειται να τους ακολουθήσει στο μέλλον κανείς..θα πηγαινο-έρχονται μόνοι τους στον παράδεισο!

Με τέτοιες αντιλήψεις δεν πάνε πουθενά φίλε μου , θα μείνουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας ως το μεγαλύτερο ανάχωμα που υπήρξε , ανάμεσα στην εξέλιξη και στην καθήλωση του ανθρώπου!

Αυτά τα πράγματα αποτελούν δεισιδαιμονίες και παρακμιακά σύνδρομα των εκφραστών τους τους...και ασφαλώς δεν εννοώ τον απλό λαό ή κάθε "πιστό" ξεχωριστά..!

Η ανθρωπότητα θα προχωρήσει και αυτό είναι αναπόφευκτο , θα προχωρήσει και όπως διαχρονικά έκανε θα γκρεμίσει γι'αλλη μια φορά εμπόδια που κρύβουν το φώς και την πορεία προς τα εμπρός..!

Ξανά και ξανά..μέχρι να φθάσει εκεί που είναι προορισμένη να φθάσει...αλλοίμονο αν κάποιες μαυροφορεμένες φιγούρες μπορούσαν να αποτελέσουν εμπόδιο..δεν μπορούν ευτυχώς!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2010, 18:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Εαρινέ...Είναι καλό το ..γνώθι σ αυτόν.....Βλέπεις,πολλοί ήρθαν και χάθηκαν στο χρονοντούλαπο που λες,αλλά νόμιζαν ότι ήταν κάποιοι.....Μόνο ο χριστιανισμός έμεινε...
Τελικά, η νεκροψία δείχνει πάντα....
Κι ας λένε κάποιοι ότι θα κρατήσουν....Μια μέρα, δεν ήταν ποτέ χρόνος...Κι όμως, υπάρχουν τέτοιοι βραχύβιοι,..οργανισμοί, που πιστευουν ότι ζουν για πάντα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2010, 18:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλέ μου Εαρινέ...Είναι καλό το ..γνώθι σ αυτόν.....Βλέπεις,πολλοί ήρθαν και χάθηκαν στο χρονοντούλαπο που λες,αλλά νόμιζαν ότι ήταν κάποιοι.....Μόνο ο χριστιανισμός έμεινε...
Τελικά, η νεκροψία δείχνει πάντα....
Κι ας λένε κάποιοι ότι θα κρατήσουν....Μια μέρα, δεν ήταν ποτέ χρόνος...Κι όμως, υπάρχουν τέτοιοι βραχύβιοι,..οργανισμοί, που πιστευουν ότι ζουν για πάντα....

Δεν είναι κακό να έχεις την απόψή σου φίλε μου..σεβαστή!

Οψόμεθα εις Φιλίππους..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2010, 18:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Και εις Βαρθολομαιους, αγαπητέ μου Εαρινέ...Και εις Βαρθολομαιους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy