ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 αποδείξεις για την ύπαρξη θεού/ών;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 20:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ή δεχεσαι τον Πλάτωνα σαν εκφραστή εποχής
και ιδεών του τότε ελληνικού πνεύματος, ή δεν τον δέχεσια....Αλλά και σ αυτή την περιπτωση, μόνο μίσος κατά του χριστιανισμού,δείχνει να απορρίπτει καθε εληνικό που συνάδει με τον χριστιανισμό....

οι πλατωνικές ιδέες συνάδουν με τον χριστιανισμό;;;;;;;;;;;;;;;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 21:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά ρε Εαρινέ, δεν καταλαβαίνεις τι γράφουμε, ή μου φαινεται;
Λέμε αγόρι μου, ότι ή δεχεσαι τον Πλάτωνα σαν εκφραστή εποχής
και ιδεών του τότε ελληνικού πνεύματος, ή δεν τον δέχεσια....Αλλά και σ αυτή την περιπτωση, μόνο μίσος κατά του χριστιανισμού,δείχνει να απορρίπτει καθε εληνικό που συνάδει με τον χριστιανισμό....
Δεν είναι Έλληνας ,αρνείται ελληνικές ιδέες, είναι μόνο αντιχριστιανός... Ο ..Κωνσταντινος...
Γι αυτό και είναι νεοπαγανιστής, ουτε καν παγανιστής...

Νομίζω ότι είσαι άδικος και συναισθηματικά εξαρτημένος!

Προσωπικά είμαι λάτρης της αρχαίας Ελληνικής φιλοσοφίας και του Ελληνικού πνεύματος ...ΛΑΤΡΗΣ..μα δεν σημαίνει ότι ΣΗΜΕΡΑ...μετά πο χιλιάδες χρόνια ...ισχύουν όλα όσα διετύπωσαν!

Αυτό δεν ακυρώνει με τίποτα την αξία τους...που οδήγησε και οδηγεί ακόμα και σήμερα τις σκέψεις των ανθρώπων..!

Και Ελληνικές ιδέες δεν είναι ο χριστιανισμός...ο χριστιανισμός είναι θρησκεία ...ιδέες είναι η αρχαία Ελληνική φιλοσοφία και στηρίζονται σε εντελώς διαφορετικό θεωρητικό υπόβαθρο..!

Δεν θα συγκρίνουμε την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία και το πνεύμα , με τον Χριστιανισμό..αυτό αποτελεί ύβρη...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 21:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι καλέ μου άθεε, δεν συνάδουν, αφορούν στο ίδιο πράγμα....
Φίλε Εαρινέ,όπου νάναιπεριμένω να μου πεις ότι δεν ειμαι καλά
και να πάω να αυτοκτονήσω...Αλλά ρε φίλε, κουλάρισε,άσε τον κόσμο να
σωθεί μόνος του....Μην το παίρνεις εργολαβία το έργο....
Ειμαστε χριστιανοί,όλοι οι Έλληνες, λές να μας προσβάλεις;
Μην βρίζεις λοιπόν, τι είμαστε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 22:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι καλέ μου άθεε, δεν συνάδουν, αφορούν στο ίδιο πράγμα....
Φίλε Εαρινέ,όπου νάναιπεριμένω να μου πεις ότι δεν ειμαι καλά
και να πάω να αυτοκτονήσω...Αλλά ρε φίλε, κουλάρισε,άσε τον κόσμο να
σωθεί μόνος του....Μην το παίρνεις εργολαβία το έργο....
Ειμαστε χριστιανοί,όλοι οι Έλληνες, λές να μας προσβάλεις;
Μην βρίζεις λοιπόν, τι είμαστε...

Βαγγέλλη...άρες - μάρες ...κουκουνάρες , λές!

Πλάτωνας και χριστιανισμός είναι το ίδιο πράγμα???

Απο πότε ρε σύ Βαγγέλη???

Όλοι οι Έλληνες είστε χριστιανοί..να το λές συνέχεια ..το χρειάζεσαι να το ακούς!

Εγώ είμαι Έλληνας αλλα όχι Χριστιανός...αλλα λάτρης των Ελλήνων. και των ιδεών που οδήγησαν σχεδόν όλη την οικουμένη ...σύγχρονους επιστήμονες ...φιλοσόφους ...ακαδημαικούς κλπ.

Ακόμα και τον Χριστιανισμό ...!

Στο ξανα-είπα , δεν ανακάλυψε ο Χριστιανισμός τον τροχό...όσο και να προσπαθείς να το πιστέψεις!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 22:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι καλέ μου άθεε, δεν συνάδουν, αφορούν στο ίδιο πράγμα....
Φίλε Εαρινέ,όπου νάναιπεριμένω να μου πεις ότι δεν ειμαι καλά
και να πάω να αυτοκτονήσω...Αλλά ρε φίλε, κουλάρισε,άσε τον κόσμο να
σωθεί μόνος του....Μην το παίρνεις εργολαβία το έργο....
Ειμαστε χριστιανοί,όλοι οι Έλληνες, λές να μας προσβάλεις;
Μην βρίζεις λοιπόν, τι είμαστε...

Βαγγέλλη...άρες - μάρες ...κουκουνάρες , λές!

Πλάτωνας και χριστιανισμός είναι το ίδιο πράγμα???

Απο πότε ρε σύ Βαγγέλη???

Όλοι οι Έλληνες είστε χριστιανοί..να το λές συνέχεια ..το χρειάζεσαι να το ακούς!

Εγώ είμαι Έλληνας αλλα όχι Χριστιανός...αλλα λάτρης των Ελλήνων. και των ιδεών που οδήγησαν σχεδόν όλη την οικουμένη ...σύγχρονους επιστήμονες ...φιλοσόφους ...ακαδημαικούς κλπ.

Ακόμα και τον Χριστιανισμό ...!

Στο ξανα-είπα , δεν ανακάλυψε ο Χριστιανισμός τον τροχό...όσο και να προσπαθείς να το πιστέψεις!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 22:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον εσύ αρνεισαι να καταλαβεις ότι ο χριστιανισμός έπαιξε
τον ρόλο του στην ανθρώπινη ιστορία κι αυτός ήταν και είναι καταλύτικος και εξελικτικός..Η ελληνική φυλή, είναι χριστιανική...Εδώ και πολλούς
αιώνες..Έχουμε πολλούς νεκρούς μάρτυρες και ήρωες, για την πίστη σε Χριστό και πατρίδα,για να τους αμφρισβητήσει κα υβρίσει ο οποιοσδήποτε,δίχως εθνικιστικές κι αντιφατικές κορώνες...
Ελληνισμός και χριστισνισμός, είναι ένα, τουλάχιστον για το 95%, του ελληνικού πληθυσμού, συντριπτική πλειοψηφια, που μια μειοψηφία καθυβρίζει...
ΡΕ είμαστε ένα τεράστιο φρεονοκομείο, που έλεγε κι ο αείμνηστος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 22:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
trexagireve

quote:
Λέμε αγόρι μου, ότι ή δεχεσαι τον Πλάτωνα σαν εκφραστή εποχής
και ιδεών του τότε ελληνικού πνεύματος, ή δεν τον δέχεσια

Οι διάφοροι φιλόσοφοι ανά τους αιώνες, δεν έκαναν τίποτε άλλο παρά να καταθέτουν τις προσωπικές τους απόψεις επί παντός επιστητού (και μη). Οι απόψεις αυτές, όσο και αν προέρχονται από φωτισμένα πραγματικά μυαλά, δεν παύουν να είναι προσωπικές απόψεις του κάθε φιλοσόφου που εκφράζουν απλά την σκέψη του.

Ο κάθε μελετητής, διαφωνεί ή συμφωνεί με τις απόψεις αυτές εν όλω ή εν μέρει, καθώς και ο ίδιος έχει τις προσωπικές του απόψεις οι οποίες μπορεί να συμπορεύονται με αυτές του φιλοσόφου, μπορεί και όχι.

Επίσης, αδιάψευστο δείγμα της χαζομάρας σου, είναι η άποψή σου πως ο Πλάτωνας εκφράζει την εποχή του. Ο Πλάτωνας (όπως και ο κάθε φιλόσοφος) εκφράζει μόνον τον εαυτό του .

quote:
Η ελληνική φυλή, είναι χριστιανική

Η ελληνική φυλή είναι "ελληνική". Ούτε χριστιανική ούτε αντιχριστιανική. Υπήρχε πριν τον γιο του Γιαχωβά, υπάρχει μ'αυτόν, θα υπάρχει και μετά απ'αυτόν.

quote:
Ελληνισμός και χριστισνισμός, είναι ένα

Μακράν η μεγαλύτερη ανοησία που μπορούσες να πεις.

quote:
τουλάχιστον για το 95%, του ελληνικού πληθυσμού

Έκανα λάθος. Αυτή είναι η μεγαλύτερη ανοησία που μπορούσες να πεις

quote:
ΡΕ είμαστε ένα τεράστιο φρεονοκομείο

Αμ, νομίζεις δε φαίνεται; Κι από τον τρόπο που μιλάς, πρέπει να είσαι ο πρόεδρος, ναι;


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 23:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου, αγαπητέ μου ( κι ας το πληρώσω όσο όσο, σήμερα νοιώθω πλούσιος, που έλεγε κι ο Πανούσης με τον Νταλάρα) Μακεδών,αυτές οι ...τυχαίες σχετικές ιδέες, ότα δεν είναι απλά του Πλάτωνος,ούτε μόνο της σχολής του, αλλά ενός ευρύτερου φιλοσοφικού και ιδεολογικού συνόλου, της τότε Ελλάδας,μάλλον ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ κι ο χριστιανισμός,οππως φαίνεται, ήρθε στην κατάλληλη εποχή κι ήταν η συνέχεια του ελληνικού θαύματος, που απελευθερώθηκε απο την ειδωλολατρική σκλαβιά και πίστεψε στον εαυτό του κι όχι σε ανθρώπινους θεούς...Έγινε αυτοκρατορία, που όλος ο κόσμος υποτάχθηκε σε αυτήν....
Κουφό να λές ότι η φυλή, υπήρχε πριν τον Πλάστη της...
Όσο για πρόεδρος...Εγώ;......Τρελός είσαι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 23:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου, αγαπητέ μου ( κι ας το πληρώσω όσο όσο, σήμερα νοιώθω πλούσιος, που έλεγε κι ο Πανούσης με τον Νταλάρα) Μακεδών,αυτές οι ...τυχαίες σχετικές ιδέες, ότα δεν είναι απλά του Πλάτωνος,ούτε μόνο της σχολής του, αλλά ενός ευρύτερου φιλοσοφικού και ιδεολογικού συνόλου, της τότε Ελλάδας,μάλλον ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ κι ο χριστιανισμός,οππως φαίνεται, ήρθε στην κατάλληλη εποχή κι ήταν η συνέχεια του ελληνικού θαύματος, που απελευθερώθηκε απο την ειδωλολατρική σκλαβιά και πίστεψε στον εαυτό του κι όχι σε ανθρώπινους θεούς...Έγινε αυτοκρατορία, που όλος ο κόσμος υποτάχθηκε σε αυτήν....
Κουφό να λές ότι η φυλή, υπήρχε πριν τον Πλάστη της...
Όσο για πρόεδρος...Εγώ;......Τρελός είσαι;

Μην ακούς κανέναν Βαγγέλη...προχώρα ακάθεκτος!

Υπήρχε η φυλή , πρίν τον πλάστη της...ε! όχι βέβαια ...όλα άρχισαν με την εμφάνιση του χριστού..σανίδα βρεγμένη που χρειάζεσαι...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 08:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κουφό να λές ότι η φυλή, υπήρχε πριν τον Πλάστη της...

Εε.....όντως υπήρχε ο...πλάστης πριν τη φυλή (μας) , απλώς οι αρχαίοι πρόγονοί μας .....δεν ήξεραν τι έχαναν τόσες χιλιάδες χρόνια π.α.χ.χ. Μετά βέβαια διορθώθηκαν όλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 09:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα τι λετε τωρα , D.P... και αλλοι ,ειστε αγραματοι και δεν ξερετε τι λετε να πατε να διαβασετε ξανα τα βιβλια των θρησκευτικων του δημοτικου να μορφωθειτε ... αγραμματοι ... α , αγραμματοι !!!

ο θεος προυπηρχε , προ παντων των αιωνων (ή κατι τετοιο δε λεει?) εεε αρα τι φυλες και εθνη και κουραφεξαλα λετε ? ολα ειναι πλασμενα απο τον εναν και μοναδικο θεο και μαλιστα πλασμενα πριν πλαστουν τοσο απλα , αρα ο πλαστης προηγηθηκε των παντων

ο καλος θεος εμφυσησε τις ιδιες στο κεφαλι του πλατωνα , ο οποιος ως ειδωλολατρης και δωδεκαθειστης (δε ξερτε εσεις , τετοιος ηταν) δεν θα ηταν τιποτα εαν δεν του εβαζε ο θεος τις ιδεες
ο σκοπος δε του καλου θεουλη ηταν να προετοιμασει το εδαφος για την ελευση κυριου ... μαλιστα ολα οσα συνεβησαν και συμβαινουν
εχουν ενα και μονο σκοπο , την επικρατηση του θεου επι του διαολου και τον δοξασμο του ονοματος του

οσο αφορα φεγγαρια και ηλιους , εδω εκανε το κοσμο σε 7 μερες , εκει θα κολουσε ? μα τι λετε τωρα , αφου οι νομοι ειναι δικοι του

πως οταν κανουμε μια δικη μας κατασκευη , και τοποθετουμε ΟΠΟΥ εμεις γουσταρουμε το καθε αντικειμενο ? ετσι και ο καλος θεουλης οπου γουσταρει βαζει τον ηλιο καθε μερα , αρα εκεινη τη μερα (της σταυρωσης ντε) γουσταρε εκλειψη ηλιου καθως αυτο θα εκανε ποιο δραματικη την κατασταση και τα κινηματογραφικα πλανα αργοτερα στο χολυγουντ , εν σοφια εποιησεν (ετσι γραφετε τωρα αυτο? χμ) γιατι αλλιως τα πλανα νταλα ηλιο θα βγεναν καπως καμενα απο το φως του ηλιου και ελαφρος ΦΛΟΥ

φυσικα εκλπηξη μου προκαλει το γεγονος οτι καπου τα μπερδεψε και εχασε το δρομο , γιατι αλλιως δεν εξηγουνται τα ΔΙΣ ανθρωπων
κινεζω και ινδων και αλλων που ΔΕΝ πιστευουν στον ΕΝΑ θεουλη , παρα οι μονοι που τον πιστευουν ειναι εβραιοι ,χριστιανοι και μουσουλμανοι
που παραδοξως και παρα το αγαπατε αλληλους , ΣΦΑΖΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ !!!! εν σοφια εποιησεν ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΦΑΓΕΣ Ο θεουλης και ο λογος που σφαζονται ειναι οτι δεν χωρανε ολοι στο παραδεισο καθως μικρος και στενος , τουτεστιν καποιοι θα πρεπει να μεινουν απεξω ... πεστο πορτα, πεστο εκαθαριση εεε ολοι δεν χωρανε παντως , μαλιστα εαν εν θυμουμαι καλα , υπαρχει και συγκεκριμενος αριθμος για το ποσους χωρα το μαγαζι , καμια εκατο χιλιαδες κατι ,κατι σαν αρενα υποθετω οτι ειναι , αρα τρεχουν να
προλαβουν να πιασουν καθισμα , για το σοου της αποκαλυψης οπου θα δωσει παραστασει ο θεουλης και πανω στην βιασυνη τους και απο την πολυ αγαπη για τον θεο , σφαζουν οποιον βρουν μπροστα τους...ειπαμε ΕΝ ΣΟΦΙΑ...


και επειδη τα σοβαρα μου πεσαν βαρια ας πουμε και ενα αστειο

η ωρα ειναι 10 και κατι βραδυ , χτυπαει η πορτα
ΤΟΚ , ΤΟΚ , ΤΟΚ
μια κυρουλα ανοιγη και βλεπει ενα τυπα με ασπρα ρουχα , με μουσακι και μακρυα μαλια στους ωμους
-οριστε λεει , ποιον θελετε ?
- την μαρια θα ηθελα
-αχ , αγορι μου δεν ειναι εδω η μαρια , θελεις να της πω κατι οταν γυρισει
- ναι πειτε της οτι την ζητησε ο ΚΡΙΝΟΣ , θα περασω ξανα αυριο !!!!!!!

καλημερα σας, για την ακριβεια την καλημερα την λεω στο θεουλη που μου χαρησε αλλη μια μερα και που εβαλε στη σωστη θεση τον ηλιο και ξημερωσε και δεν ειναι βραδυ τωρα ...

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 10:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μα τι λετε τωρα , D.P... και αλλοι ,ειστε αγραματοι και δεν ξερετε τι λετε να πατε να διαβασετε ξανα τα βιβλια των θρησκευτικων του δημοτικου να μορφωθειτε ... αγραμματοι ... α , αγραμματοι !!!

ο θεος προυπηρχε , προ παντων των αιωνων (ή κατι τετοιο δε λεει?) εεε αρα τι φυλες και εθνη και κουραφεξαλα λετε ? ολα ειναι πλασμενα απο τον εναν και μοναδικο θεο και μαλιστα πλασμενα πριν πλαστουν τοσο απλα , αρα ο πλαστης προηγηθηκε των παντων

ο καλος θεος εμφυσησε τις ιδιες στο κεφαλι του πλατωνα , ο οποιος ως ειδωλολατρης και δωδεκαθειστης (δε ξερτε εσεις , τετοιος ηταν) δεν θα ηταν τιποτα εαν δεν του εβαζε ο θεος τις ιδεες
ο σκοπος δε του καλου θεουλη ηταν να προετοιμασει το εδαφος για την ελευση κυριου ... μαλιστα ολα οσα συνεβησαν και συμβαινουν
εχουν ενα και μονο σκοπο , την επικρατηση του θεου επι του διαολου και τον δοξασμο του ονοματος του

οσο αφορα φεγγαρια και ηλιους , εδω εκανε το κοσμο σε 7 μερες , εκει θα κολουσε ? μα τι λετε τωρα , αφου οι νομοι ειναι δικοι του

πως οταν κανουμε μια δικη μας κατασκευη , και τοποθετουμε ΟΠΟΥ εμεις γουσταρουμε το καθε αντικειμενο ? ετσι και ο καλος θεουλης οπου γουσταρει βαζει τον ηλιο καθε μερα , αρα εκεινη τη μερα (της σταυρωσης ντε) γουσταρε εκλειψη ηλιου καθως αυτο θα εκανε ποιο δραματικη την κατασταση και τα κινηματογραφικα πλανα αργοτερα στο χολυγουντ , εν σοφια εποιησεν (ετσι γραφετε τωρα αυτο? χμ) γιατι αλλιως τα πλανα νταλα ηλιο θα βγεναν καπως καμενα απο το φως του ηλιου και ελαφρος ΦΛΟΥ

φυσικα εκλπηξη μου προκαλει το γεγονος οτι καπου τα μπερδεψε και εχασε το δρομο , γιατι αλλιως δεν εξηγουνται τα ΔΙΣ ανθρωπων
κινεζω και ινδων και αλλων που ΔΕΝ πιστευουν στον ΕΝΑ θεουλη , παρα οι μονοι που τον πιστευουν ειναι εβραιοι ,χριστιανοι και μουσουλμανοι
που παραδοξως και παρα το αγαπατε αλληλους , ΣΦΑΖΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ !!!! εν σοφια εποιησεν ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΦΑΓΕΣ Ο θεουλης και ο λογος που σφαζονται ειναι οτι δεν χωρανε ολοι στο παραδεισο καθως μικρος και στενος , τουτεστιν καποιοι θα πρεπει να μεινουν απεξω ... πεστο πορτα, πεστο εκαθαριση εεε ολοι δεν χωρανε παντως , μαλιστα εαν εν θυμουμαι καλα , υπαρχει και συγκεκριμενος αριθμος για το ποσους χωρα το μαγαζι , καμια εκατο χιλιαδες κατι ,κατι σαν αρενα υποθετω οτι ειναι , αρα τρεχουν να
προλαβουν να πιασουν καθισμα , για το σοου της αποκαλυψης οπου θα δωσει παραστασει ο θεουλης και πανω στην βιασυνη τους και απο την πολυ αγαπη για τον θεο , σφαζουν οποιον βρουν μπροστα τους...ειπαμε ΕΝ ΣΟΦΙΑ...


και επειδη τα σοβαρα μου πεσαν βαρια ας πουμε και ενα αστειο

η ωρα ειναι 10 και κατι βραδυ , χτυπαει η πορτα
ΤΟΚ , ΤΟΚ , ΤΟΚ
μια κυρουλα ανοιγη και βλεπει ενα τυπα με ασπρα ρουχα , με μουσακι και μακρυα μαλια στους ωμους
-οριστε λεει , ποιον θελετε ?
- την μαρια θα ηθελα
-αχ , αγορι μου δεν ειναι εδω η μαρια , θελεις να της πω κατι οταν γυρισει
- ναι πειτε της οτι την ζητησε ο ΚΡΙΝΟΣ , θα περασω ξανα αυριο !!!!!!!

καλημερα σας, για την ακριβεια την καλημερα την λεω στο θεουλη που μου χαρησε αλλη μια μερα και που εβαλε στη σωστη θεση τον ηλιο και ξημερωσε και δεν ειναι βραδυ τωρα ...

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]


Ντροπή σου...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 10:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλό!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 10:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ντροπη μου ... τι να κανω ... εσφαλα .. συγχωρεστε με ...

το πληθος εχει μαζευτει , μια γυναικα στο χειλος του γκρεμου και το πληθος με μια πετρα στο χερι πλησιαζει απειλιτικα ...
ξαφνικα μεσα απο το πληθος ξεπροβαλει ενας νεαρος , 30 κατι , με μαλι μακρυ και μουσακι ... μπαινει μπορστα στην γυναικα σηκωνει τα χερια ψηλα και φωναζει ..

Ο ΑΝΑΜΑΡΤΥΤΟΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΙΘΟ (οκ το αρχαιο δε το θυμαμαι χαχα)

ολοι σκεφτηκοι κοιτουν τον νεαρο και τσουπ ... τουπ.. ταπ.. οι πετρες πεφτουν απο τα χερια τους ... και ολοι μουρμουριζουν τι λαθος πηγαν να κανουν ... αναμεσα στο πληθος ... μια κυρουλα , μαυροντημενη οπως ολες οι κυρουλες , ξεπροβαλει , πιανει μια πετρα ... την πεταει με δυναμη , πετυχεναι στο δοξα πατρι την κοπελιτσα και ΤΕΖΑ

ο νεαρος γυριζει ολο νευρα να δει τι εχει γινει και λεει ..
"αρε μανα , πως μου την σπας ωρες ωρες" !!!!!!

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]

Edited by - makfor on 16/12/2009 10:34:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 10:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως αποδεχομαστε τις παραδοσεις και τα οσα λεγαν ΤΟΤΕ οι ανθρωποι μεταξυ τους , που καποιοι τα πηραν και τα καναν και γω δε ξερω τι , το ιδιο πρεπει να αποδεχτουμε και τα 2 παραπανω ανεκδοτα , καθως αποτελουν λαϊκη σατιρα του πως βλεπει σημερα ο λαος τα οσα μας λεει η θρησκεια μας , φυσικα υπαρχουν δεκαδες αλλα πολυ ποιο εξυπνα και πολυ ποιο σοκαριστικα ... ομως δεν μπορει απο την μια αυτα που ελεγε ο λαος πριν απο αιωνες να θεωρουνται ΣΟΦΑ ενω τα σημερινα Α-σοφα (εαν υπαρχει τετοιος ορος που δεν το νομιζω χαχαχα)

ετσι βλεπει ο λαος την θρησκεια σημερα ... και αυτο δειχνει ΚΑΤΙ !!!

αντε και ενα τελευταιο ... για τον σταυρωσαν τον χριστο και δεν τον σουβλισαν ? γιατι εαν τον σουβλιζαν πως θα καναμε σημερα το σταυρο μας ? (και με το χερι κανουν την χαρακτηριστικη κινηση μποστα στο στηθος μας , την κινηση του πως γυριζουμε την σουβλα !!!!!!!!!!!) ετσι ?


[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 12:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν φταιει κανείς άλλος, καλέ μου Εαρινέ, εγώ φταίω, που ενώ ξέρω ότι είσαι ΕΠΕ, περιορισμένης ευθύνης,δλδ,, προσπαθώ για διάλογο
με άλλους κι έχω εσένα μαιντανό, να λές κα κοτσάνες...
Ρε σου λένε ότι ο Πλάστης έφτιαξε τον κόσμο ολόκληρο,όλους, όχι ειδικα τους Έλληνες, ο Χριστός που αναφέρεις, ως δημιουργός,χιλιάδες χρόνια πριν,εσύ τι μ@@@κίες τσαμπουνάς;Ποιός Χριστός, πριν 2000 χρόνια;
Καλά, τόσο εγωισμός, να βγάζεις τον άλλο, καπου που θέλεις, για να την βγεις ωραίος;Τόση φτώχεια;
Δεν ξέρεις τι χάνεις ρε φίλε,για τόσα λίγα που ζητάς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 13:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν φταιει κανείς άλλος, καλέ μου Εαρινέ, εγώ φταίω, που ενώ ξέρω ότι είσαι ΕΠΕ, περιορισμένης ευθύνης,δλδ,, προσπαθώ για διάλογο
με άλλους κι έχω εσένα μαιντανό, να λές κα κοτσάνες...
Ρε σου λένε ότι ο Πλάστης έφτιαξε τον κόσμο ολόκληρο,όλους, όχι ειδικα τους Έλληνες, ο Χριστός που αναφέρεις, ως δημιουργός,χιλιάδες χρόνια πριν,εσύ τι μ@@@κίες τσαμπουνάς;Ποιός Χριστός, πριν 2000 χρόνια;
Καλά, τόσο εγωισμός, να βγάζεις τον άλλο, καπου που θέλεις, για να την βγεις ωραίος;Τόση φτώχεια;
Δεν ξέρεις τι χάνεις ρε φίλε,για τόσα λίγα που ζητάς...

Μ'αρέσεις , όταν θυμώνεις...

Εσύ χρειάζεσαι ..έναν πλάστη...για να σε κάνω μαύρο , μπάς και συνέλθεις...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 15:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa

Ρε σου λένε ότι ο Πλάστης έφτιαξε τον κόσμο ολόκληρο,



Δλδ κάτι σαν την Βέφα, με την διαφορά δλδ πως αντί για κουλουράκια αυτός έπλασε ανθρωπάκια.

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ορθοδοξος
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 16:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ορθοδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε παιδια τι να απαντησεις σε εναν αθεο;εαν υπαρχει θεος;τι ειναι αυτο,ποντιακο ανεκδοτο;σαν να ρωτας τον κουφο,τι μουσικη ακου ρε φιλε;χαχα!τι να αποδειξω;οτι τα φιλαρακια μου ηταν αλανια;οτι δεν πατουσαν εκκλησια.οτι ηταν παοκτσηδες τρελοκομεια;οτι δεν ασχολιοντουσαν με τιποτα;οτι δεν ειχαν δει αγιους ζωγραφιστους.και πηγαν στο ορος,και τους ειπαν για ολη τους την ζωη;αλλοι ειδαν αγιους στον υπνο τους και αλλοι στον ξυπνιο τους και μια μερα εκει που περπατουσαν ειδαν και ειπαν....να αυτον ειδα.αυτος μου εμφανηστηκε!και εντελως τυχαια,πατερ παισιος,αγιος ραφαηλ,σε παρα παρα πολλους,και αλλοι αγιοι;τι να πεις;σε ποιον να πεις.μεχρι και ενας αθεος ειναι χειροτερος κι απο ενα πρεζακι,ενα χασικλη,ενα χουλιγκαν,εναν αλητη.διοτι ξερω προσωπικη ιστορια απο το μεγαλυτερο αλανι της θεσσαλονικης.ναρκωτικα,εμποριο,πορνες,οπλα,και οταν ειδε τι ειδε,πηγε στο ορος και εγινε καλογερος.τι να μου πει ο αθεος τωρα;

mantosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ορθοδοξος
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 17:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ορθοδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και μονο που μεγαλωσα στην χειροτερη περιοχη,και ειδα οσα ειδα,οχι θεος υπαρχει,αλλα πρεπει να τον δοξαζουμε και παραλληλα να τον φοβομαστε.γιατι την ημερα της κρισης θα τρεχουμε να κρυφτουμε και δεν θα μπορουμε.καλυτερα φτωχος με βασανα και δυσκολιες σε αυτην την ζωη και πλουσιος και χαρουμενος με αγαπη στην αλλη ζωη την αιωνια.αθεε ακου....πλουσιοι επτωχευσαν και πεινασαν.καταλαβες;κοτερα,γυναικες,πλοια,στολοι,θαλαμηγοι,ναρκωτικα,κακια,απλιστια,γλεντια,και ας πεθαινει ο κοσμος.μετα ομως θα πεσει κλαμα και παρακαλια,που θα ζητανε οι πλουσιοι να ανοιξει η γη να τους καταπιει.αλλα πλεον θα ειναι αργα την δευτερα παρασουσια.ο χριστος μας ειπε αγαπατε αλλοιλους.οποιος εχει 2 χειτωνες ας δωσει τον εναν στον διπλανο του που δεν εχει.αυτοι οχι δεν δωσαν αλλα ανοιξαν και εργοστασια με χειτωνες.θα το καταλαβεις θες δεν θες αλλα μην ειναι αργα.

mantosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 17:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και μονο που μεγαλωσα στην χειροτερη περιοχη,και ειδα οσα ειδα,οχι θεος υπαρχει,αλλα πρεπει να τον δοξαζουμε και παραλληλα να τον φοβομαστε.γιατι την ημερα της κρισης θα τρεχουμε να κρυφτουμε και δεν θα μπορουμε.καλυτερα φτωχος με βασανα και δυσκολιες σε αυτην την ζωη και πλουσιος και χαρουμενος με αγαπη στην αλλη ζωη την αιωνια.αθεε ακου....πλουσιοι επτωχευσαν και πεινασαν.καταλαβες;κοτερα,γυναικες,πλοια,στολοι,θαλαμηγοι,ναρκωτικα,κακια,απλιστια,γλεντια,και ας πεθαινει ο κοσμος.μετα ομως θα πεσει κλαμα και παρακαλια,που θα ζητανε οι πλουσιοι να ανοιξει η γη να τους καταπιει.αλλα πλεον θα ειναι αργα την δευτερα παρασουσια.ο χριστος μας ειπε αγαπατε αλλοιλους.οποιος εχει 2 χειτωνες ας δωσει τον εναν στον διπλανο του που δεν εχει.αυτοι οχι δεν δωσαν αλλα ανοιξαν και εργοστασια με χειτωνες.θα το καταλαβεις θες δεν θες αλλα μην ειναι αργα.

mantos


Βρε..βρε...βρε...καλώς τα παιδιά τα αλανιάρικα , που κατάγεται απο την χειρότερη περιοχή και τα έχι δεί όλα..!

Μπράβο αγόρι μου..πήγες και στο Άγιο όρος???

Τώρα καλύφθηκες εσύ..σώθηκες!

Άσε μας εμάς να είμαστε στην ταλαιπώρια...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 18:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ Εαρινέ, μας δουλεύεις;Έχω δει κάτι παιδάκια σαν εσένα, σε χώρους, ας το πούμε...στενούς και κανανε τις κότες,εσένα τι σε έπιασε και το παίζεις νταβατζίκος;
Δεν ξέρεις ότι δεν σε παίρνει;Φλούφλη μου, κάτσε στα πάρκα σου κα πιες το καφεδάκι σου κι απολαυσε την τιζτιζικίσια ζωή σου....
Μην λές σε άλλους τι να κάνουν, επειδή εσύ είσαι αργόσχολος...
Δεν είσαι και παράδειγμα, ξέρεις...
Τώρα κατα πόσο δέχεστε Πλάστη, δημιουργό, γα@@@κο,όπως θέτε πείτε
τον,δεν με νοιάζει....Αυτός, που έφτιαξε τον κόσμο, λέω,δεν προηγείται του κόσμου του;
Για πείτε μου αστέρια μου, γιατι είμαι σίγουρος,ότι κάτι σπαρταριστά καλό θα διαβάσουν τα ωραία μου ματάκια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 18:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε συ Εαρινέ, μας δουλεύεις;Έχω δει κάτι παιδάκια σαν εσένα, σε χώρους, ας το πούμε...στενούς και κανανε τις κότες,εσένα τι σε έπιασε και το παίζεις νταβατζίκος;
Δεν ξέρεις ότι δεν σε παίρνει;Φλούφλη μου, κάτσε στα πάρκα σου κα πιες το καφεδάκι σου κι απολαυσε την τιζτιζικίσια ζωή σου....
Μην λές σε άλλους τι να κάνουν, επειδή εσύ είσαι αργόσχολος...
Δεν είσαι και παράδειγμα, ξέρεις...
Τώρα κατα πόσο δέχεστε Πλάστη, δημιουργό, γα@@@κο,όπως θέτε πείτε
τον,δεν με νοιάζει....Αυτός, που έφτιαξε τον κόσμο, λέω,δεν προηγείται του κόσμου του;
Για πείτε μου αστέρια μου, γιατι είμαι σίγουρος,ότι κάτι σπαρταριστά καλό θα διαβάσουν τα ωραία μου ματάκια...

Με πλήγωσες τώρα..δεν περίμενα απο σένα τέτοια συμπεριφορά!!!

Σε είχα για καλό παιδί και μάγκα..πως μιλάς έτσι???

Και μουσουλμάνους να ρωτήσεις ..θα σου πούν τα αντίστοιχα..ότι είδαν οράματα και το θεό και μάρτυρες ...βέβαια με άλλη περιβολή..!

Ήρθε τώρα ο Οτθόδοξος να μας φοβίσει με την Δευτέρα παρουσία???

Πάει αυτό , τελείωσε ...εδώ είναι η παρουσία...δεν θέλω να συγχίζεσαι και να στενοχωριέσαι..!

Φλούφλη με είπες...τόλμησες ρε συ Βαγγέλη το φίλο σου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 19:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι τα μπερδεύεις ρε Εαρινέ, δεν το αφήνεις καλυτερα;
Ποιό μουσουλμάνο θα του έλεγαν ότι οι Έλληνες δεν είναι χριστιανοί
και δεν θα γελούσε;
Τέλος πάντων, είσαι για πιο κοινωνικά θέματα ,εσύ,πιο πολύ δημόσιες σχέσεις, που λέμε, εμείς έχουμε αγώνα καθε μέρα ,φίλε μου!!!!
Δεν θέλω να σε πληγώνω, καλέ μου,αλλά τα τραβάει ο οργανισμός σου...
Μαζοχούλη μου εσύ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 20:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ορθόδοξος

quote:
οχι θεος υπαρχει,αλλα πρεπει να τον δοξαζουμε και παραλληλα να τον φοβομαστε.γιατι την ημερα της κρισης θα τρεχουμε να κρυφτουμε και δεν θα μπορουμε.

Άμα θελήσεις να κρυφτείς, έλα να σε κρύψω. Το σπίτι μου είναι αλεξιγιάχωβο.

quote:
αθεε ακου....πλουσιοι επτωχευσαν και πεινασαν

Επαιζαν στο χρηματιστήριο οι ηλίθιοι γι'αυτό.

quote:
κοτερα,γυναικες,πλοια,στολοι,θαλαμηγοι,ναρκωτικα,κακια,απλιστια,γλεντια,και ας πεθαινει ο κοσμος.μετα ομως θα πεσει κλαμα και παρακαλια,που θα ζητανε οι πλουσιοι να ανοιξει η γη να τους καταπιει.

Φαντάζεσαι όμως να μην έχει τίποτε απ'αυτά στην άλλη ζωή και να σου μείνει μόνο η στέρηση και να λες: "Τι ηλίθιος που ήμουνα στη γη;". Γι'αυτό λέει ο λαός μας "κάλλιο πέντε και στο χέρι...".

quote:
ο χριστος μας ειπε αγαπατε αλλοιλους.

Δεν το είπε σε σας βρε. Στους μαθητές του το είπε μόνο. Ήταν για εσωτερική όχι για ευρεία κατανάλωση.

quote:
οποιος εχει 2 χειτωνες ας δωσει τον εναν στον διπλανο του που δεν εχει

Λες γι'αυτό τρέχουν κάθε μέρα οι χριστιανοί στους συμβολαιογράφους να χαρίσουν το δεύτερο εξοχικό τους σε κάποιον άστεγο και το δώρο των χριστουγέννων σε κάποιον άνεργο; Έλεγα και γω...

quote:
και πηγαν στο ορος,και τους ειπαν για ολη τους την ζωη;αλλοι ειδαν αγιους στον υπνο τους και αλλοι στον ξυπνιο τους και μια μερα εκει που περπατουσαν ειδαν και ειπαν....να αυτον ειδα.αυτος μου εμφανηστηκε!και εντελως τυχαια,πατερ παισιος,αγιος ραφαηλ,σε παρα παρα πολλους,και αλλοι αγιοι;τι να πεις;

Τίποτε να μην πεις. Χλιαρά ντουζ, δροσερά ποτά, απέφευγε τον ήλιο και όλα θα πάνε καλά.

Αν χειροτερέψει η κατάσταση κάλεσε γιατρό.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 22:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Ορθόδοξος

quote:
μεχρι και ενας αθεος ειναι χειροτερος κι απο ενα πρεζακι,ενα χασικλη,ενα χουλιγκαν,εναν αλητη.

Παρότι το επίπεδό σου αποδεικνύεται πανεύκολα μόνο και αποκλειστικά από αυτή την πρόταση, θα μπω στον πειρασμό να σου απαντήσω σε κάνα δύο ακόμα

quote:
διοτι ξερω προσωπικη ιστορια απο το μεγαλυτερο αλανι της θεσσαλονικης.ναρκωτικα,εμποριο,πορνες,οπλα,και οταν ειδε τι ειδε,πηγε στο ορος και εγινε καλογερος.τι να μου πει ο αθεος τωρα;

Φοβερό επιχείρημα... έχεις σκεφτεί ποτέ ότι άθεος μπορεί να είναι και κάποιος που δεν "περιέχει" τίποτα από τα ανωτέρω, που είναι καθημερινός άνθρωπος, ενδεχομένως στοχαστής και ερευνητής; ή μήπως οι ανωτέρω λέξεις σου είναι άγνωστες;

quote:
οχι θεος υπαρχει,αλλα πρεπει να τον δοξαζουμε και παραλληλα να τον φοβομαστε.

Να τον φοβόσαστε... άλλωστε ο φόβος είναι το καλύτερο "ηρεμιστικό" - ναρκωτικό.

quote:
γιατι την ημερα της κρισης θα τρεχουμε να κρυφτουμε και δεν θα μπορουμε

Οι μέρες της κρίσης πέρασαν, το είπε και ο Μπερνάνκι, το είπε και ο Τρισέ. Εγώ βέβαια δε συμφωνώ και από ότι φαίνεται ούτε και εσύ...
Δε θα χρησιμοποιούσα τέτοιο τόνο, αλλά όταν χαρακτηρίζεις συλλήβδην μία κατηγορία ανθρώπων, θα πρέπει να έχεις μεγάλα πνευματικά "καρύδια" για να διαπραγματευτείς τη θέση σου. Θα χαρώ να τα δείξεις...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 22:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ορθόδοξος

[quote]

Τίποτε να μην πεις. Χλιαρά ντουζ, δροσερά ποτά, απέφευγε τον ήλιο και όλα θα πάνε καλά.

Αν χειροτερέψει η κατάσταση κάλεσε γιατρό.

Μπα παναθεμά σε...μπα παναθεμάσε , Κωνσταντίνε..

Μη τα λές απότομα αυτά..το στομάχι μου..

Άκου τι είπε ο άνθρωπος:"Άμα χειροτερέψει η κατάσταση κάλεσε γιατρό"

Πω πω πω πω....

macedon


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 22:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς που υπάρχει και το χιούμορ, γιατί αλλοιώς, πως να ξεφύγεις Μακεδών;Αλλά,περίμενε,στα επόμενα σου μηνύματα σχετικές απαντήσεις....Να δεις ότι δεν είναι προσωπική επιλογή η ειρωνία, αλλά ίδιον, που καλά είναι να αποφεύγεται...
Δεν μου λές, στο σπίτι σου χωράμε πολλοί;Και τι θα κάνουμε;Έχεις καμιά ιδέα;
Τον ορθόδοξο,θά΄πρεπε να τον ακουτε,ξέρει τι λέει αλλά,έλα που οι .....φλώροι, έχουν την συγχώρεση λόγω άγνοιας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή ρε Βαγγέλη...εσύ είσαι βαρύμαγκας δηλαδή..???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευτυχώς που υπάρχει και το χιούμορ, γιατί αλλοιώς, πως να ξεφύγεις Μακεδών;Αλλά,περίμενε,στα επόμενα σου μηνύματα σχετικές απαντήσεις....Να δεις ότι δεν είναι προσωπική επιλογή η ειρωνία, αλλά ίδιον, που καλά είναι να αποφεύγεται...
Δεν μου λές, στο σπίτι σου χωράμε πολλοί;Και τι θα κάνουμε;Έχεις καμιά ιδέα;
Τον ορθόδοξο,θά΄πρεπε να τον ακουτε,ξέρει τι λέει αλλά,έλα που οι .....φλώροι, έχουν την συγχώρεση λόγω άγνοιας...

Με παππάδες θα πάς...άμα είναι θα σου πώ εγώ τι θα κάνετε..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy