ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 αποδείξεις για την ύπαρξη θεού/ών;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε φιλαράκι Εαρινέ,ποτέ δεν μου άρεσε η λέξη μάγκας, είναι πολύ υποκριτική,ο καθένας δείχνει στην ώρα του τι είναι, αλλά περπάτησα κάτι μονοπάτια, που εσύ δεν τα βλέπεις ούτε σε ταινίες..Βλέπεις,δεν ήμουνα ήσυχος, δεν μου άρεσε ο καφές, ούτε φραπές, ούτε ελληνικός...Πάντα τσάι και συμπάθεια .......
Γι αυτό σου λέω..Άραξε στο πάρκο σου...Κυκλοφορούνε πολλά παραπέρα, που δεν ρουφιούνται με καλαμάκι, ούτε έχουν καρέκλες στοχασμού...Έχεις μια επιλογή και μετά καίγεσαι...Αλλά τι σου λέω τώρα...
Τελικά, δεν μας είπες,υπάρχει Θεός ή όχι;Ειναι όλων, ή μερικών, των ..ωραίων;... Καλά τα άλλα, αλλά υπάρχει και το θέμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ καλέ μου Εαρινέ, δεν σε πρόσεξα...Για να λές εσύ φίλε μου, πάντως,κάτι θα ξέρεις...Έχεις ξαναπάει στο σπιτι του...
Κωνσταντίνου;Θα είσαι εκεί, όταν πάμε;...Θα μας δείξεις τι κάνετε;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 00:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφιερωμένο στο φιλαράκι trexagireve

ENAS MAGAS STO VOTANIKO- SPIROS ZAGORAIOS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αφιερωμενω στον.... θεουλη φυσικα !!! ααα και στις κατσαριδες φυσικα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YmsMdS3-xZ4

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Αγαπητέ trexagireve

quote:
Τον ορθόδοξο,θά΄πρεπε να τον ακουτε,ξέρει τι λέει αλλά,έλα που οι .....φλώροι, έχουν την συγχώρεση λόγω άγνοιας...

Κάποια ερωτήματα :
1) Ποιοι είναι οι "φλώροι" εδώ μέσα; ελπίζω να μην αναφέρεσαι στον υποφαινόμενο.
2) Τι να ακούσουμε, αγαπητέ, από τον Ορθόδοξο; ότι έκανε παρέα με ρεμάλια που "μετανόησαν" όταν πήγαν στον Άθωνα; ότι ΟΛΟΙ οι φίλοι του είδαν άγιους, λες και είναι οι Γιούρι Γκέλερ, ενώ στους περισσότερους πραγματικούς πιστούς δεν εμφανίζονται άγιοι; ότι οι άθεοι είναι χειρότεροι από πρεζάκια, χούλιγκαν και αλήτες; ότι πρέπει να φοβόμαστε το Θεό (αλήθεια συμφωνείς σε αυτό;); ότι θα πέσει κλάμα ΚΑΠΟΤΕ, μόνο και μόνο για να πέσει κλάμα και στο παρόν; είναι επίπεδο συζήτησης αυτό; πλάκα κάνουμε;
Ας τοποθετηθεί ο άνθρωπος με επιχειρήματα για την πίστη του και εγώ πρώτος θα το σεβαστώ. Με υβρεολόγιο, τρομολαγνεία και πομφόλυγες κάθε είδους στο πρώτο του μήνυμα, μάλλον δεν εισέρχεται ορθώς ιδεολογικά στο esoterica. Άρα... τι να ακούσουν τα όποια ευήκοα ώτα;

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ορθόδοξος
και μονο που μεγαλωσα στην χειροτερη περιοχη,και ειδα οσα ειδα,οχι θεος υπαρχει,αλλα πρεπει να τον δοξαζουμε και παραλληλα να τον φοβομαστε.γιατι την ημερα της κρισης θα τρεχουμε να κρυφτουμε και δεν θα μπορουμε.καλυτερα φτωχος με βασανα και δυσκολιες σε αυτην την ζωη και πλουσιος και χαρουμενος με αγαπη στην αλλη ζωη την αιωνια.αθεε ακου....πλουσιοι επτωχευσαν και πεινασαν.καταλαβες;κοτερα,γυναικες,πλοια,στολοι,θαλαμηγοι,ναρκωτικα,κακια,απλιστια,γλεντια,και ας πεθαινει ο κοσμος.μετα ομως θα πεσει κλαμα και παρακαλια,που θα ζητανε οι πλουσιοι να ανοιξει η γη να τους καταπιει.αλλα πλεον θα ειναι αργα την δευτερα παρασουσια.ο χριστος μας ειπε αγαπατε αλλοιλους.οποιος εχει 2 χειτωνες ας δωσει τον εναν στον διπλανο του που δεν εχει.αυτοι οχι δεν δωσαν αλλα ανοιξαν και εργοστασια με χειτωνες.θα το καταλαβεις θες δεν θες αλλα μην ειναι αργα.

mantos


I farted....them !!!!

quote:
μετα ομως θα πεσει κλαμα και παρακαλια,που θα ζητανε οι πλουσιοι να ανοιξει η γη να τους καταπιει.αλλα πλεον θα ειναι αργα την δευτερα παρασουσια

Έχουμε κάποια αξιόπιστη πληροφορία για το πότε ; Να ξέρω πότε να πουλήσω εγκαίρως το κότερο , να κάνω πάσα γυναίκες - ιμάτια κ.λ.π. στον πλησίον μου και να αρχίσω....τις μετάνοιες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή προφανώς μπήκες αργά αγαπητέ μου Kostakis,θέλω να σου πω, ότι λέμε το ίδιο πράγμα, φίλε μου...Ότι το θράσσος μερικών για ύβρεις κατα της επίσημης θρησκείας του εληνικού κράτους και των Ελλήνων, που είναι χριστιανοί, είναι δικαίωμα, όταν βρίζεις αυτούς που το κάνουν,όμως, τότε είναι χούντα....Όπωςε έλεγε ο Χάρυ Κλύνν,"τα δικά μας, δικά μας και τα δικά σας δικά μας..."...Δημοκρατικές διαδικασίες..
Μοιράστε την τράπουλα ρε παιδιά....Την σημαδεμένη,λέω, αλλοιώς χάνετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 09:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για τους φιλους που ισως "πεσαν" στα ναρκωτικα και βγηκαν κερδισμενοι απο τον αγωνα τους (μπραβο τους και μαγκια τους , που νικησαν οχι που επεσαν γιατι για το πεσιμο δεν θα μιλησω και πολυ ομορφα αλλα το αφηνω) , να αναφερω οτι τα ναρκωτικα προκαλουν αλοιωσεις στον εγκεφαλο μας , αλοιωσεις που εχει παρατηρηθει οτι οδηγουν σε ψυχωσικες (νομιζω οτι το λεω σωστα) καταστασεις οπως και σε στροφη προς τον πνευματικο κοσμο (λογω των αλλοιωσεων που δημιουργουν στον μετωπιαιο λοβο? κροταφικο? καπως ετσι , τωρα δεν ειμαι σιγουρο για τον ορο), το πρωτο αντιμετωπιζεται με φαρμακευτικη αγωγη (δια βιου απο οσο μας ειπαν) το δευτερο δεν εχω ακουσει κατι!!! και φυσικα το παραπανω δεν συμβαινει σε ολους αλλα τα σημαδια ειναι εμφανη , ειδικα στους ανθρωπους που πριν αγνουσαν τον πνευματικο κοσμο και μετα πεσαν με τα μουτρα!!!! οσο αφορα το ειδος , την ποσοτητα ή την διαρκεια χρησης εχει επισης παρατηρηθει οτι τα παραπανω μπορει να συμβουν και με μια μονο φορα !!!! εξαρταται απο τον εγκεφαλο του καθενος !!! (συμπληρωματικο ρολο στο παραπανω παιζουν τα αναβολικα που παιρνουν οι αθλητες!!!)

τελος της ιατρικης ενημερωσης ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
(λογω εμπειριας το παραπανω , οχι προσωπικης αλλα οικογενειακης , και επειδη κατι "μαγκιες" μου το εφεραν στο μυαλο σκεφτηκα οτι μπορει να το βρουν χρησιμο καποιοι αν και προσωπικα θα προτιμουσα να αποτελει ενα αχρηστο μυνημα , ευχαριστω και συγνωμη για την διακοπη)

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 10:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο αγαπητέ makfor, υπήρξν πολλά άτομα που ασχολήθηκαν με ναρκωτικά και έχουν πρόβλημα...Δες ...Σειριανόπουλο,Μπονάτσο, αλλά, ξέρεις, φαντάζομαι, ότι υπήρξαν και άτομα που δεν έπαθαν βλάβη...Μας κυβερνάνε μερικοί τέτοιοι και τέτοιοι....¨Αρα, ξέρεις που βρισκεσια κι όμως, δεν σε απασχολεί, ιδιαίτερα...Για τους ναρκομανείς που είναι ήδη γνωστοί μιλάς, για τους άλλους,όχι...Εμ, έτσι είναι, ότι φτάνουμε, όχι ότι δεν τολμάν να κατηγορήσουμε...
Αλλά,πέραν αυτού, ναρκωτικό είναι και η
τηλεόραση, το τσιγάρο, ο καφές,το νοθευμένο ποτό,κλπ.Γι αυτά, εσυ και η...επίσημη κοινωνία, κάνετε μόκο,γιατί είστε .....πρεζάκια....
Την υποκρισά μας,γα@@το!!!!
Αλλά, για το ότι αυτά τα άτομα, γλύτωσαν απο τα ναρκωτικά και ζούν ευχαριστημένοι με την ζωή τους, ζωντανοί κι όχι νεκροί, για σένα βλέπω δεν έχει καμιά σημασία....Σημασία έχει αν είναι μοναχοί στο Άγιο Όρος...Απίστευτα ανευθυνουπεύθυνες θέσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 10:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι τιποτα αλλο , αλλα ενιωθα και τυψεις οτι σε εκρινα αυστηρα

η απολυτη παραπληροφορηση , σε σημειο να εμφανιζεις συμπτωματα ψυχωσικα (εαν ειναι σωστο οπως το γραφω, κανα ψυχιατρος να βοηθησει ρε παιδια), εαν εχεις παρει ποτε ναρκωτικα να πας να σε δει γιατρος , οχι για κανενα αλλο λογο αλλα θα καλυτερευσεις τον τροπο και την ποιοτητα της ζωη σου καθως ζεις σε απολυτη παρανοια και δεν το ξερεις !!!

ουτε για ορος μιλησα ,
ουτε για μπονατσους ,
ουτε για γνωστους ,
ουτε για αγνωστους ,
ουτε ειχα κατι στο μαυλο μου περα απο την οικογενειακη μου εμπειρια...

τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο ... παρα μονο κατεθεσα κατι που θυμηθηκα ... και φυσικα δεν θα εισαι εσυ ο κριτης για το τι ΝΟΙΑΖΕΙ ενδιαφερει εμενα ή ποσο ποναω τον συνανθρωπο μου .... γνωστοι ή αγνωστοι για μενα δε εχουν σημασια ....

με απλα λογακια γιατι τα πολλα σε μπερδευουν , λες οτι σου καταιβει!!!

το οτι βλεπεις οτι θες και διαβαζεις αλλα αντι αλλων , να το προσεξεις ονομαζεται ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΗ !!! τωρα αμα βλεπεις και χρωματακια , τοτε κοψε το LSD!!!

ΕΛΕΟΣ , εισαι απιθανος τελικα , γεννας το το κακο στους αλλους , τελικα ισως εισαι το αντιθετο απο οτι εσυ πιστευεις οτι εισαι !!! φυσικα ειναι δικαιωμα σου και δεν μου πεφτει λογος , απλα μια παρατηρηση κανω!!!

και θα σε ενημερωσω για αλλη μια φορα , οτι δεν επιθυμω κανεναν διαλογο μαζι σου γιατι δεν εισαι σε θεση να κανεις διαλογο , ειναι σαν να προσπαθει καποιος να συνενοειθει με ψυχασθενη στο ψυχιατριο της σταυρουπολης ... ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΕΝΟ !!! πως αλλιως να στο πω ? και επιμενεις να μου απευθυνης το λογο ? δεν θελω ΛΕΜΕΕΕΕ !!!!

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 11:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις δίκιο αγαπητέ makfor, υπήρξν πολλά άτομα που ασχολήθηκαν με ναρκωτικά και έχουν πρόβλημα...Δες ...Σειριανόπουλο,Μπονάτσο, αλλά, ξέρεις, φαντάζομαι, ότι υπήρξαν και άτομα που δεν έπαθαν βλάβη...Μας κυβερνάνε μερικοί τέτοιοι και τέτοιοι....¨Αρα, ξέρεις που βρισκεσια κι όμως, δεν σε απασχολεί, ιδιαίτερα...Για τους ναρκομανείς που είναι ήδη γνωστοί μιλάς, για τους άλλους,όχι...Εμ, έτσι είναι, ότι φτάνουμε, όχι ότι δεν τολμάν να κατηγορήσουμε...
Αλλά,πέραν αυτού, ναρκωτικό είναι και η
τηλεόραση, το τσιγάρο, ο καφές,το νοθευμένο ποτό,κλπ.Γι αυτά, εσυ και η...επίσημη κοινωνία, κάνετε μόκο,γιατί είστε .....πρεζάκια....
Την υποκρισά μας,γα@@το!!!!
Αλλά, για το ότι αυτά τα άτομα, γλύτωσαν απο τα ναρκωτικά και ζούν ευχαριστημένοι με την ζωή τους, ζωντανοί κι όχι νεκροί, για σένα βλέπω δεν έχει καμιά σημασία....Σημασία έχει αν είναι μοναχοί στο Άγιο Όρος...Απίστευτα ανευθυνουπεύθυνες θέσεις...


Για κόψε λίγο ταχύτητα ρε Βαγγέλη..ποιός είναι εκείνος που μιλήσει για ανευθυνο-υπευθυνότητα ...και ποιός είναι πρεζάκι και υποκριτής???

Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μίλα όμορφα!

Πως μιλάς έτσι ρε φιλαράκο???

Άντε να ενημερωθείς απο την ιατρική επιστημονική κοινότητα περί ναρκωτικών ...για το νευρικό σύστημα και για τα γονίδια αλλα και για την ψυχολογική δομή αυτών των ανθρώπων και ευχαρίστως μετά να συζητήσουμε ότι θέλεις..


Γνωρίζεις για τα χαρακτηριστικά της Εθιστικής προσωπικότητας και μιλάς όπως μιλάς και αναφέρεις για το Άγιο Όρος???

Γνωρίζεις που βρίσκονται οι αιτίες της της παρορμητικής συμπεριφοράς που επιδεικνύουν αυτά τα άτομα??

Γνωρίζεις για την δυσπροσαρμοστικότητά τους ...για την δυσκολία σύναψης σταθερών και δημιουργικών σχέσεων??

Γνωρίζεις για την δυσκολία σχεδιασμού και επιδίωξης μακροπρόθεσμων στόχων αλλα στην στόχευση της ευχαρίστησης στο εδώ και τώρα??

Γνωρίζεις για την ερμηνεία της πραγματικότητας απο αυτά τα άτομα ως άσπρο-μαύρο??

Προσέγγιση του όλα ή τίποτα??

Για την απαισιόδοξη αντίληψη της πραγματικότητας εκ μέρους τους???

Να κάνουμε λοιπόν μια υγιή και σοβαρή συζήτηση και άσε τους αφορισμούς και τα κοσμητικά επίθετα...εδώ με γνώσεις ο καθένας θα προβάλλει το επίπεδό του και το ποιός είναι..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 12:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,διάλεξε επιτέλους, πως θέλεις να μιλάμε κι εγώ θα ειμαι εκεί..Νόμιζα ότι ήθελες το λαικό μου προφάιλ....Αν θέλεις να
το δούμε...τζιτζιφιόγκοι, κανένα πρόβλημα....Έχω προβλημα με τη γραμμή, μια σε πιάνω, μια σε χάνω...
Πρεζάκια, ουσιαστικά,είναι οι εξαρτημένοι,πάσης φύσεως...Έτσι δεν ειναι;Για δες το λιγο και κατάλαβε, ποιοι επηρεάζονται και απο πού
και γιατί....Ποιοί παίρνουν γραμμή, απο την τηλεόραση και τις αθηναικές σάλες των διανοοουμένων...Όχι εμείς εδώ στην επαρχία, πάντως...
Όσο για εξάρτηση και ψυχοφθορά,ψάξε το καλύτερα....Πέραν του στερητικού συνδρόμου, που υπάρχει,στο τσιγάρο ακόμη και στην σοκολάτα...
Μην ψάχνεις απλά αποδιοπομπαίους τράγους...Είναι πολλοί και δεν θα ξέρεις τι να τους κάνεις...
Φιλικά, ο Βαγγέλης....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 13:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου Εαρινέ,διάλεξε επιτέλους, πως θέλεις να μιλάμε κι εγώ θα ειμαι εκεί..Νόμιζα ότι ήθελες το λαικό μου προφάιλ....Αν θέλεις να
το δούμε...τζιτζιφιόγκοι, κανένα πρόβλημα....Έχω προβλημα με τη γραμμή, μια σε πιάνω, μια σε χάνω...
Πρεζάκια, ουσιαστικά,είναι οι εξαρτημένοι,πάσης φύσεως...Έτσι δεν ειναι;Για δες το λιγο και κατάλαβε, ποιοι επηρεάζονται και απο πού
και γιατί....Ποιοί παίρνουν γραμμή, απο την τηλεόραση και τις αθηναικές σάλες των διανοοουμένων...Όχι εμείς εδώ στην επαρχία, πάντως...
Όσο για εξάρτηση και ψυχοφθορά,ψάξε το καλύτερα....Πέραν του στερητικού συνδρόμου, που υπάρχει,στο τσιγάρο ακόμη και στην σοκολάτα...
Μην ψάχνεις απλά αποδιοπομπαίους τράγους...Είναι πολλοί και δεν θα ξέρεις τι να τους κάνεις...
Φιλικά, ο Βαγγέλης....

Ή λαικό ή τζιτζιφιογκίστικο δηλαδή...άσπρο - μαύρο..

Καλα ρε Βαγγέλη , δεν μπορούν τα κειμενά σου να μην απαρτίζονται απο κοσμητικά επίθετα και τα συναφή ...???

Έτσι μιλάς πάντα στην ζωή σου...φωνάζεις και θυμώνεις..ψυχοφθόρο ρε Βαγγέλη..!

Επί της ουσίας θα μιλήσουμε...θέλεις ..μπορείς???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 13:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φορά, όμως, βρε Εαρινέ, μεράκι το έχω, μια φορά να απαντουσες σε ότι συζητάμε και να μην ψάχνεις κάτι για να βγεις απο πάνω...Μια φορά, ρε παιδί μου..Κι ας ....πεθάνω...
Περίμενε τους Νέους Μικρούς Μήτσούς...Θα δεις, θα σε κάνω φιγούρα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 14:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μια φορά, όμως, βρε Εαρινέ, μεράκι το έχω, μια φορά να απαντουσες σε ότι συζητάμε και να μην ψάχνεις κάτι για να βγεις απο πάνω...Μια φορά, ρε παιδί μου..Κι ας ....πεθάνω...
Περίμενε τους Νέους Μικρούς Μήτσούς...Θα δεις, θα σε κάνω φιγούρα......

Ρε κάνε , ότι θές ..κατηγοριοποιησέ με όπως θές ..σου ξαναλέω , δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...σε επίπεδο ιδεών αντιπαρατιθέμεθα και εκεί έχουμε τις διαφορές μας..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 17:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι βρε Εαρινέ,εγώ είπα να σε βγάλω χαρακτήρα....Ελληνικό χαρακτήρ,α όπως οι υπόλοιποι μικροί μήτσοι...Δεν ξέρεις, ότι ο συντοπίτης Λάκης
Λαζόπουλος, πήρε μερικές φιγούρες νεοελλήνων και τις έβαλε να παίζουν;
Ε, αυτό που λέω, είναι ότι μπορώ να βγάλω έναν απο τους επόμενους, που ξαναβγαίνουν,σύντομα, με σένα σαν πρότυπο...
Κολακευτικό δεν είναι;...Αντί για φραπέ στη Θεσσαλονίκη,που δείχνει κάποια σκέτς ο Λάκης,να δέιχνει και μερικά με καφέ στο Κολωνάκι....
Να πίνεις τον εσπρέσο σου εσύ και να βλέπεις τον ..ανάπηρο να περνά και να σου χαμογελάει....Γιάκομπς φουντούκι, έπινες; Να ξερω..Οι λεπτομέρειες στο θέατρο, έχουν σημασία...Φτιάχνουν τον χαρακτήρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 19:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οποιος εχει 2 χειτωνες ας δωσει τον εναν στον διπλανο του που δεν εχει

Λες γι'αυτό τρέχουν κάθε μέρα οι χριστιανοί στους συμβολαιογράφους να χαρίσουν το δεύτερο εξοχικό τους σε κάποιον άστεγο και το δώρο των χριστουγέννων σε κάποιον άνεργο; Έλεγα και γω...

quote:

Όχι, όχι, μόνο για χιτώνες ισχύει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 19:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
διοτι ξερω προσωπικη ιστορια απο το μεγαλυτερο αλανι της θεσσαλονικης.ναρκωτικα,εμποριο,πορνες,οπλα,και οταν ειδε τι ειδε,πηγε στο ορος και εγινε καλογερος.τι να μου πει ο αθεος τωρα;

ε ναι, επειδή προφανώς τον κυνηγούσαν πήγε για να κρυφτεί. Χεσμένους τους έχει τους αγίους για να στο πώ απλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 19:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όχι βρε Εαρινέ,εγώ είπα να σε βγάλω χαρακτήρα....Ελληνικό χαρακτήρ,α όπως οι υπόλοιποι μικροί μήτσοι...Δεν ξέρεις, ότι ο συντοπίτης Λάκης
Λαζόπουλος, πήρε μερικές φιγούρες νεοελλήνων και τις έβαλε να παίζουν;
Ε, αυτό που λέω, είναι ότι μπορώ να βγάλω έναν απο τους επόμενους, που ξαναβγαίνουν,σύντομα, με σένα σαν πρότυπο...
Κολακευτικό δεν είναι;...Αντί για φραπέ στη Θεσσαλονίκη,που δείχνει κάποια σκέτς ο Λάκης,να δέιχνει και μερικά με καφέ στο Κολωνάκι....
Να πίνεις τον εσπρέσο σου εσύ και να βλέπεις τον ..ανάπηρο να περνά και να σου χαμογελάει....Γιάκομπς φουντούκι, έπινες; Να ξερω..Οι λεπτομέρειες στο θέατρο, έχουν σημασία...Φτιάχνουν τον χαρακτήρα...

Ενδιαφέρον ακούγεται...αν πρόκειται να σε κάνω να χαμογελάς δεν το συζητάω...για τον φίλο μου θα την έκανα τη θυσία...αρκεί να τον έβλεπα ισορροπημένο και ελεύθερο απο ψυχομαλακομπουκώματα...πάνω απ'ολα η ψυχική υγεία του φίλου μου..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 19:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αγιους στον υπνο τους και αλλοι στον ξυπνιο τους και μια μερα εκει που περπατουσαν ειδαν και ειπαν....να αυτον ειδα.αυτος μου εμφανηστηκε!

Κανόνας 1ος: Όταν πηγαίνουμε στο Άγιο όρος δεν παίρνουμε τσιγαριλίκια μαζί μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 19:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
αγιους στον υπνο τους και αλλοι στον ξυπνιο τους και μια μερα εκει που περπατουσαν ειδαν και ειπαν....να αυτον ειδα.αυτος μου εμφανηστηκε!

Κανόνας 1ος: Όταν πηγαίνουμε στο Άγιο όρος δεν παίρνουμε τσιγαριλίκια μαζί μας.


δεν χρειάζεται,βρίσκεις εκεί

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 20:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε τότε, πέρνουμε, γιατί τα δικά τους μπορεί να προκαλούν οράματα αγίων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 21:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Αγαπητέ trexagireve

quote:
το θράσσος μερικών για ύβρεις κατα της επίσημης θρησκείας του εληνικού κράτους και των Ελλήνων, που είναι χριστιανοί, είναι δικαίωμα, όταν βρίζεις αυτούς που το κάνουν,όμως, τότε είναι χούντα

Αγαπητέ εγώ αναφέρθηκα καθαρά στη φρασεολογία κάποιου "Ορθόδοξου", όχι επειδή είναι ορθόδοξος, αλλά γιατί οι πρώτες του κουβέντες σε αυτό το χώρο ήταν μία οικτρή και κενή περιεχομένου επίθεση στους άθεους. Αν δεν έλεγε αυτή τη λέξη, παρότι παρακολουθώ στενά το forum, δε θα ασχολούμουν με την τοποθέτησή του, έστω και αν μου φαίνεται ιλαρή.

quote:
Την σημαδεμένη,λέω, αλλοιώς χάνετε...

Όποιος δε χάσει στα χαρτιά και στην αγάπη, δεν έχει μάθει τη ζωή, trexa. Και, πίστεψέ με, έχω χάσει και στα δύο, οπότε δε μου χρειάζεται η σημαδεμένη.
Γενική τοποθέτηση (για άλλη μία φορά) : μη λοιδωρείτε και μην καθυβρίζετε το δικαίωμα στη μη πίστη και την αθεϊα. Θα με αναγκάζετε να μιλάω

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 22:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα σε όλους

quote:
Την σημαδεμένη,λέω, αλλοιώς χάνετε...

Όποιος δε χάσει στα χαρτιά και στην αγάπη, δεν έχει μάθει τη ζωή, trexa. Και, πίστεψέ με, έχω χάσει και στα δύο, οπότε δε μου χρειάζεται η σημαδεμένη.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!


Σοφές κουβέντες...ΑΝΘΡΩΠΟΥ!

Νά'σαι καλά !

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 22:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Αγαπητέ μου, αγαπητέ μου ( κι ας το πληρώσω όσο όσο, σήμερα νοιώθω πλούσιος, που έλεγε κι ο Πανούσης με τον Νταλάρα) Μακεδών,αυτές οι ...τυχαίες σχετικές ιδέες, ότα δεν είναι απλά του Πλάτωνος,ούτε μόνο της σχολής του, αλλά ενός ευρύτερου φιλοσοφικού και ιδεολογικού συνόλου, της τότε Ελλάδας,μάλλον ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ κι ο χριστιανισμός,οππως φαίνεται, ήρθε στην κατάλληλη εποχή κι ήταν η συνέχεια του ελληνικού θαύματος, που απελευθερώθηκε απο την ειδωλολατρική σκλαβιά και πίστεψε στον εαυτό του κι όχι σε ανθρώπινους θεούς...

Φίλε Βαγγέλη , από τη μια διατείνεσαι ότι ο χριστιανισμός έχει άμεση σχέση με την πλατωνική φιλοσοφία , κάτι που βέβαια δεν ισχύει , και από την άλλη προσπαθείς να τον μειώσης χαρακτηρίζοντας την φιλοσοφία του παρωχημένη .
Όμως φίλε μου οι πατέρες της εκκλησίας σου είχαν από ότι φαίνεται αντίθετη γνώμη από σένα , γιατί στους λόγους τους δεν έχαναν την ευκαιρία να επιτίθενται όχι μόνο στον Πλάτωνα , αλλά γενικότερα σε όλους τους έλληνες φιλοσόφους . Και μια και μιλάμε για τον Πλάτωνα , ας δούμε τι έγραφε ο Χρυσόστομος γι’ αυτόν στο έργο του «Ερμηνεία εις την προς Ρωμαίους επιστολήν» , στην οποία τολμά και συγκρίνει τον Πλάτωνα με τον Παύλο .

Που είναι τώρα οι σοφοί των Ελλήνων με τα πυκνά τους γένια , με τους έξωμους χιτώνες τους και με τα παραφουσκωμένα λόγια ; Όλη την βάρβαρη Ελλάδα ο σκηνοποιός (Παύλος) επέστρεψε . Ας είναι κι αυτός ανάμεσά τους ο περιβόητος Πλάτων , που τρεις φορές πήγε στη Σικελία , γεμάτος επίδειξη και κομπορρημοσύνη , μα κανείς δεν του έδωσε προσοχή . Όμως εκείνος ο σκηνοποιός , όχι μόνο στη Σικελία , όχι μόνο στην Ιταλία αλλά και σ’ όλη την οικουμένη πέταξε και δεν σκανδάλισε , κι είναι φυσικό γιατί οι διδάσκαλοι δεν καταφρονούνται από την εργασία τους αλλά από τα ψέματά τους»

Θέλεις και άλλο ; Σε όλες τις ομιλίες του ο Χρυσόστομος στολίζει τους Έλληνες φιλοσόφους και ιδιαίτερα τον Πλάτωνα του οποίου χαρακτηρίζει τα έργα ανόητα και περιττά , χαρακτηρίζει τα μαθηματικά και τη γεωμετρία άχρηστα , και όσους ακολουθούν τα διδάγματα και την σοφία των Ελλήνων φιλοσόφων δεν πρέπει να τους ακολουθούμε , αλλά να τους περιφρονούμε .
Ας μη λέμε λοιπόν φίλε Βαγγέλη ότι θέλουμε , και καλό θα είναι πριν γράψουμε κάτι να συμβουλευόμαστε που και που αν όχι τους (αντιχριστιανούς) ιστορικούς τουλάχιστον τα χριστιανικά πατερικά κείμενα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 22:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ορθοδοξος
βρε παιδια τι να απαντησεις σε εναν αθεο;εαν υπαρχει θεος;τι ειναι αυτο,ποντιακο ανεκδοτο;σαν να ρωτας τον κουφο,τι μουσικη ακου ρε φιλε;χαχα!τι να αποδειξω;οτι τα φιλαρακια μου ηταν αλανια;οτι δεν πατουσαν εκκλησια.οτι ηταν παοκτσηδες τρελοκομεια;οτι δεν ασχολιοντουσαν με τιποτα;οτι δεν ειχαν δει αγιους ζωγραφιστους.και πηγαν στο ορος,και τους ειπαν για ολη τους την ζωη;αλλοι ειδαν αγιους στον υπνο τους και αλλοι στον ξυπνιο τους και μια μερα εκει που περπατουσαν ειδαν και ειπαν....να αυτον ειδα.αυτος μου εμφανηστηκε!και εντελως τυχαια,πατερ παισιος,αγιος ραφαηλ,σε παρα παρα πολλους,και αλλοι αγιοι;τι να πεις;σε ποιον να πεις.μεχρι και ενας αθεος ειναι χειροτερος κι απο ενα πρεζακι,ενα χασικλη,ενα χουλιγκαν,εναν αλητη.διοτι ξερω προσωπικη ιστορια απο το μεγαλυτερο αλανι της θεσσαλονικης.ναρκωτικα,εμποριο,πορνες,οπλα,και οταν ειδε τι ειδε,πηγε στο ορος και εγινε καλογερος.τι να μου πει ο αθεος τωρα;

Αγαπητέ ορθοδοξε μαχητή της χριστιανοσύνης και υπόδειγμα της χριστιανικής κουλτούρας και διανόησης . Εγώ το άθρησκο μέλος της ομάδας των πρεζάκηδων , χασικλήδων , χούλιγκαν, αλητών και λοιπών κοσμητικών επιθέτων , σου εύχομαι το καλώς ήλθες . Δεν σου εύχομαι καλή παραμονή γιατί πιστεύω ότι δεν μπήκες στο forum για να παραμείνης , δεν έχεις από ότι φαίνεται και τις ανάλογες γνώσεις για να αντιπαραθέσης επιχειρήματα . Απλά μπήκες για βγάλης τα χριστιανικά σου σώψυχα εναντίον αυτών που τολμούν να πιστεύουν κάτι διαφορετικά από την δική σου αλήθεια , και ότι αυτά ίσως θα είναι και τα μοναδικά σου μηνύματα . Αυτό το σενάριο το έχουμε ζήσει αρκετές φορές στο παρελθόν .

Περαστικά και να αποφεύγης να εισπνέης πολύ λιβάνι !

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 22:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο ρε έλο,
το χάρηκα το λινκ στο γιουτούμπε.
Ήμουν θαμώνας.

Για το άλλο το ξενέρωτο που παρατέθηκε παρακάτω δεν λέω τίποτα γιατί είναι εντελώς άμουσο (μουσικής , στίχου, φιλοσοφίας)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 23:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπράβο ρε έλο,
το χάρηκα το λινκ στο γιουτούμπε.
Ήμουν θαμώνας.

Για το άλλο το ξενέρωτο που παρατέθηκε παρακάτω δεν λέω τίποτα γιατί είναι εντελώς άμουσο (μουσικής , στίχου, φιλοσοφίας)


Θαμώνας στο γιουτούμπε???

Ανεβασμένο σε βλέπω...πολύ προχωρημένο...μπράβο!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris2
Πλήρες Μέλος


1364 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 23:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θαμώνας σε γιουτούμπε κατάλαβες;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 08:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Αγαπητέ μου Εαρινέ,διάλεξε επιτέλους, πως θέλεις να μιλάμε κι εγώ θα ειμαι εκεί..Νόμιζα ότι ήθελες το λαικό μου προφάιλ....Αν θέλεις να
το δούμε...τζιτζιφιόγκοι, κανένα πρόβλημα....Έχω προβλημα με τη γραμμή, μια σε πιάνω, μια σε χάνω...
Πρεζάκια, ουσιαστικά,είναι οι εξαρτημένοι,πάσης φύσεως...Έτσι δεν ειναι;Για δες το λιγο και κατάλαβε, ποιοι επηρεάζονται και απο πού
και γιατί....Ποιοί παίρνουν γραμμή, απο την τηλεόραση και τις αθηναικές σάλες των διανοοουμένων...Όχι εμείς εδώ στην επαρχία, πάντως...
Όσο για εξάρτηση και ψυχοφθορά,ψάξε το καλύτερα....Πέραν του στερητικού συνδρόμου, που υπάρχει,στο τσιγάρο ακόμη και στην σοκολάτα...
Μην ψάχνεις απλά αποδιοπομπαίους τράγους...Είναι πολλοί και δεν θα ξέρεις τι να τους κάνεις...
Φιλικά, ο Βαγγέλης....

Bρε τεχαγύρευε πολύ το κουράζεις και θα μας τρελλάνεις εντελώς...
Ο makfor ανάφερε απλώς μια κατάσταση από ιατρικής πλευράς , όσον αφορά τις συνέπειες των ναρκωτικών . Δεν είμαι ειδικός και δεν ξέρω άν ισχύει. Έδωσε και συγχαρητήρια σε όσους έκαναν απεξάρτηση . Από εκεί και πέρα αυτά αυτά περί τηλεοράσεως , σοκολάτας κ.λ.π. είναι γνωστά......αλλά που κολλούν ;;;;
Και προφανώς οι μαρτυρίες ναρκομανών και εξηρτημένων γενικά ατόμων , περί οραμάτων , οπτασιών , συνομιλιών με αγίους και θεούς ...ε δεν παίρνουν και βραβείο αξιοπιστίας !
Δηλαδή άν μας πει ένας υπό την επήρεια (ή όχι) ουσιών , ότι είδε.....τον Χριστό φαντάρο , θα θεωρηθεί και ατράνταχτη απόδειξη περί υπάρξεώς του τελευταίου (για λίγη σύνδεση με το θέμα) , και απλώς μένει να μάθουμε.....την μονάδα του ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy