ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
tormentor
Νέο Μέλος

South Sandwich Islan
28 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 18:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tormentor
το μελος medtech ειπε

quote:
Θα διηγηθώ μια ιστορία που μου αφηγήθηκε η γιαγια μου.
Η γιαγιά μου μου ιστόρησε οτι την πρώτη νύχτα του γάμου της με τον παππού μου,ακούγονταν ξυσίματα και κτυπήματα στην πόρτα του σπιτιού επι μακρόν.Τότε ο παππούς μου στάθηκε στο κέντρο του δωματίου και τέντωσε τα χέρια του,σχηματίζοντας σταυρό με το σώμα του.Σε λίγο η πόρτα έσκασε προς τα μέσα με τέτοια δύναμη που διέλυσε το μεγάλο σιδερένιο υποστήριγμα που είχε το ένα φύλλο απο πίσω της."Εσκασε το κακό" μου είπε χαρακτηριστικά.Μου έχει διηγηθεί και άλλα παράξενα φαινόμενα που είχαν συμβεί στην ίδια ή σε μέλη της οικογένειας της αλλά αυτό με φόβησε πιο πολύ απο όλα...
Εδω στη Χίο υπάρχουν αναφορες σε δαιμονικά πνεύματα με γυναικεια μορφή τοπικη ονομασία "αγελούδες" (που φαντάζομαι είναι αντίστοιχο των νεραϊδων) και την κακοποιό τους δράση αλλά και θεάσεις άλλων πνευμάτων

αυτο δεν το εχω ξανακουσει.
εχω ακουσει διαφορα περιεργα αλλα σταυρο με το σωμα,δεν εχω ξανακουσει.
πιθανον να ηταν καποιο σκυλι η αλλο ζωο.η πορτα ομως εσκασε με δυναμη ειπες ?
σου ειπε αν συνεβει τιποτα τις προηγουμενες ωρες η μερες.
συχνα στις ιστοριες το κακο κανει μικρες επιδειξεις πριν απο την κυριως δραση του.


the eclips made it clear,whose side the sky was on
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 09:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Eιπε οτι όλη την νύχτα ακουγόνταν συρσίματα και ξυσίματα στην πόρτα.
Δεν ξέρω πόσο αληθινή είναι αυτή η ιστορία η γιαγια μου μου την διηγηθηκε.Αν ειναι αληθινή,αποκλείεται να ηταν ζώο ή ανθρωπος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 16:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Επειδή έχετε πάει πολύ βαθιά στο υπερφυσικό να και ένα δικό μου προσωπικό συμβάν.
Πρώτη γυμνασίου στο χωριό κάπου στα Άγραφα. Η τρέλα με την φύση υπήρχε από τότε. Είμαι έξω από το χωριό κοντά σε κάτι παλαιά έρημα σπίτια τα οποία είναι χτισμένα σχεδόν δίπλα στον γκρεμό. Ανεβαίνω το γκρεμό προς αυτά. Στην κορυφή του γρεμού υπάρχει πλάτωμα και ένα σπίτι. Μόλις ανεβαίνω και κάνω το πρώτο βήμα στο πλάτωμα από το πουθενά πετάγοντε δύο τράγοι και αρχίζουν να κουτουλιούνται μπροστά μου!
Κάνω από ένστικτο δύο βήματα προς τα πίσω - μόλις φεύγουν οι τράγοι μαχόμενοι κάνω ένα βήμα προς τα μπρος, θυμάμαι το κενό πίσω μου - η φτέρνα μου είναι στην άκρη του γκρεμού.
2-1=1 ή μήπως όχι; 20 χρόνια από τότε προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς έχει γίνει έχοντας λάβει υπόψη όλες τις πιθανές λύσεις αλλά ρε γαμότο θυμάμαι τα πάντα σαν να είναι τώρα και τα μαθηματικά δεν μου βγαίνουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 18:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Συνεχίζοντας τις παράξενες ιστορίες.
Πάλι διήγηση της γιαγιάς...
Η γιαγία μαζί με την αδερφή της διέσχιζαν ένα χωράφι.Παραδόξως η αδερφή της κάθε τρείς και λίγο αναπηδούσε ελαφρά.Η γιαγιά μου το παρατήρησε αλλλά δεν είπε τίποτα.Οταν έφτασαν στο σπίτι ρώτησε την αδερφή της γιατί το έκανε αυτό.Η αδερφή της απάντησε "'εβλεπα κάθε λίγο ένα μικρό τοιχαλάκι μπροστά μου".Η ερμηνεία της γιαγιάς:Το κακό "πείραζε την αδερφή της".
Η δική μου:ενδεχομένως παραισθήσεις.
Και άλλη ιστορία.Ο ανηψιός της είχε ξενυχτήσει και γύρισε πίσω να κοιμηθεί σπίτι της.Η γιαγιά ένιωσε μια κακή παρουσία.Εβγαλε λοιπόν τις παντόφλες της έξω απο το σπίτι και το άλλο πρωί τις βρήκε καταξεσκισμένες.Εβγαλε λεει τις παντόφλες της έξω για να ξεθυμάνει το κακό σε αυτές και όχι στους ένοικους του σπιτιου.
Παίζει βέβαια να ήταν και καποιο ζώο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 19:32:10  Εμφάνιση Προφίλ
OANNHSEAπρίν μερικά χρόνια είχα σχεδόν το ίδιο περιστατικό με βήμα στο κενό.
Βρισκόμουν στο καινούργιο μου σπίτι το οποίο τότε δεν είχε ηλεκτρικό ρεύμα.
Είχα πιεί λιγάκι δεν λεώ (έως και πολύ)
Κατά τις δύο τρείς μετά τα μεσάνυχτα βγήκα σε ένα μπαλκόνι αφου είχα κοιμηθεί κάνα δύο ώρες. Το μπαλκόνι χωρίς κάγκελα εεε!!!!
Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι πάτησα στο κενό. Το βάρος μου ήταν στο κενό σίγουρα. Και όμως πάτησα το κενό με το ένα πόδι και αμέσως έκανα πίσω.
Το θυμάμε συχνά και εγώ σαν να ήταν τώρα.
Ήταν τόσο έντονο το συναίσθημα ότι στηρίχτηκα στο κενό και έκανα πίσω που κάθε που το θυμάμε τρέμω. Βλέπετε το ύψος από εκεί απλά δεν θα δικαιολογούσε πλέον την ύπαρξή μου.
Και φυσικά μένω με την απορία .
Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα και να κάνω τίποτα παραπάνω από το να δοξάζω το θεό για εκείνη τη στιγμή.
Είναι πραγματικά κάτι στιγμές που βάνουν την δική τους χαρακιά το δικό τους σημάδι στη ζωή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 18:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas
EDO KAI PERIPOU 3 XPONIA POU PARAKOLOUTHO AUTO TO THEMA DEN EIXA GINEI OMOS MELOS. THA ITHELA NA PO ENA MPRAVO STO PAIDI POU ANIKSE AUTO TO THEMA POU GIA MENA EINAI TO KALUTERO.

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzinadel
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 10:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzinadel  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος tzinadel
Καλημερα σε όλους σας...Βασικα θα ήθελα να σας μιλησω κι εγω για την δικη μου εμπειρια.Ημουν 13 ετών και ενα βραδυ βλεπω το εξής ονειρo:
βΛΕΠΩ την μητερα μου ,τον θειο μου και την θεία μου να προχωρουν προς την έξοδο του νεκροταφειου του Βυρωνα κλαιγοντας.Με ξυπναει το τηλεφωνο ηταν ο θείος μου πριν μοθ πει τιποτα του λεω το ονειρο. Μου απανταει επι λεξη :σε κηδεια θα παμε πεθανε ο γυιος της γυναικας μου.Τελικα τον εθαπσαν στο νεκροταφειο του βυρωνα.Εμαθα στη συνεχεια πως ο τυπος μετα απο λιγες μερεσ ειχε επισκεφθει την αρραβωνιαστικιά του και την είχε ξυπνησει λίγο πριν γίνει ο μεγάλος σεισμος στο Αιγιο αν θυμάστε.Τα ονειρα μου απο παιδι εχουν περίεργα στοιχεία.Βλεπω επι χρονια πως κανω εξορκισμους η κυνηγαω μαυρα σκυλια να τα σκοτωσω.Μια αλλη φορα ειχα δει ενα πολυ ομορφο ονειρο τελειως συμβολικο πιστευω.ημουν καθισμενη στο κρεβατι μου. και βλεπω εναν παππου με γκρίζο μανδύα και λευκη γενειαδα.Και του λέω ποιος εισαι? με ακουμπαει με στοργη και μου λεει ειμαι ο πετρος μου δίνει ενα λευκο περειστέρι και μου λεει παρτο και ελευθερωσε το... παω να το ελυθερωσω στο μπαλκονι και γυρναω να τον δω και ειχε φυγει τοτε ξυπνησα.Αλλα αυτο δεν ήταν τρομακτικό.Μερικές φορες αισθανομαι παρα πολυ εντονα πως καποιος είναι δίπλα μου μερικες φορες καλοσ αλλες φορες κακος.Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα μενω διπλα απο το πρωτο νεκροταφειο και η περιοχη ειναι ενεργειακα αρκετα βεβαρημενη πιστευω.Αυταααααα!! γενικα ευτυχως δεν ειχα τρομακτικες εμπειριες ισως επειδη πιστευω πολυ στο καλό νιωθω πως καποιος με προστατευει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 15:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
medtech
1)Ειπες για την πρωτη νυχτα του γαμου της γιαγιας σου για ξυσιματα κτλ.Μηπως κανανε τιποτα αλλο εκεινη την ωρα και νομιζε οτι ακουγε ξυσιματα ενω ηταν το κρεβατι?
2)Μηπως η γιαγια σου ειναι ποντια?Γιατι αυτες οι ιστοριες που σου λεει ειναι καπως αστειες
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 22:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
kalhspera sas kai mena, 8elw na moirastw kati mazi sas mou symvainei to teleftaio trimino. Katarxas menw sth kallikrateia halkidikhs kai ana takta xronika diasthmata ais8anomai ligo perierga. Na ekshghsw to ligo perierga, niw8w pws vrisketai kapoia aorath dynamh pollh arnhtikh pou me kanei na niw8w para poly asxhma, o kollhtos mou dn antexei na me vlepei otan eimai etsi, me afto to synais8hma mou kollaei h "idea" pws kapoios 8a pe8anei otan ais8anomai poly xalia to niw8w poly entona. otan mou synaivei gia prwth fora htan telh aygoustou-arxes septemvrh kai phgaina me ton patera mou 8essalonikh. me koitrazei kai mou leei: "Giati eisai etsi?" apanataw:"niw8w poly perierga" kai arxizw na tou lew pws ais8anomai pws kapoios 8a pe8anei aftes tis meres.Den mou leei leksi gia to ypoloipo ths diadromhs. meta apo dyo treis meres vlepw stis kollwnes tou xwriou tria xartia pou elegan gia tis khdeies pou 8a ginontan thn epomenh. Afto exei symvei arketes fores apo tote h teleftaia htan prin dyo meres.Kai OPWS KAI TI ALLES FORES EPALI8EFTHKA. O 8anotos pou ais8an8hka htan ths kyrias sto gh8eio pou pnighke opoios eide eidhshs aftes tis meres 8a katalave.
sas eyxaristw


opoios 8elei na epikoinisei mazi mou yparxei to email mou
as steilei
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 01:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:

medtech
1)Ειπες για την πρωτη νυχτα του γαμου της γιαγιας σου για ξυσιματα κτλ.Μηπως κανανε τιποτα αλλο εκεινη την ωρα και νομιζε οτι ακουγε ξυσιματα ενω ηταν το κρεβατι?
2)Μηπως η γιαγια σου ειναι ποντια?Γιατι αυτες οι ιστοριες που σου λεει ειναι καπως αστειες



Oχι αγενεστατε δεν είναι πόντια ουτε ο παππους δεν μπορει να εκανε τετοια μαγικα κόλπα στο κρεβατι ωστε να σκασει η πορτα προς τα μεσα.
Σου συνιστω να εισαι πιο ευγενικος με τους συνομιλητες σου και να αναπτυσσεις επιχειρηματα αν θελεις να κανεις αντιλογο και οχι προσβολες.
Μην ξαναμιλήσεις ασχημα για την γιαγια μου.
Παρακαλω οι admin να παρεμβουν.

Edited by - medtech on 27/11/2005 01:38:02

Edited by - medtech on 27/11/2005 01:49:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 13:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΦΙΛΗ/Η prince_of_chaos ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ/Η ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ? ΕΝΝΟΩ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ, Η ΑΡΧΙΣΕΣ ΜΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ, Η ΑΚΟΜΑ, ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΗΣΕΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ? ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΩΤΟΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΤΛ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ... ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕΣ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ, ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ,ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ Η ΑΛΛΗ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ 3 ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΣΥΜΠΤΩΣΗ, ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΣΥΝΕΔΕΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ, ΙΣΩΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΝΑ "ΠΡΟΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ" ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ "ΠΕΡΙΕΡΓΟ" ΓΥΡΩ ΣΟΥ Η ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 21:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
agaphth mariha2912
me ta atoma afta dn eixa apolytws kamia sxesh poso mallon me thn kyria sto Gy8eio. Apla h8ela na milhsw kapou xwris na ekte8w fatsika, kai me stamparoun gia trelo. Dioti EIMAI MIA XARA, me tetoio 8ema se vivlio dn asxolh8hka pote mou, paromoies tainies dn exw dei. Eipa oti synaivei kai alles fores kai eniw8a akrivws to idio me thn prwth fora, dn eisai ypoxrewmnh na me pistepseis.Ta symperasmata dika sou alla kalo 8a htan na ta les gia na voh8h8w kai egw alla kai esy,kai oi alloi.H lh8eia einai oti oute egw akrivws mporw na to ermhnefsw akoma. Alla na to lew dyo kai treis meres nwritera stous filous mou,oi opoioi kseroun pote asteivomai kai pote oxi, kai meta na symvainei, tote prokeite gia poly satanikes symptwseis.
afto apeu8hnetai sta ypoloipa melh tou forum,
paidia an me pistevetai kalws an oxi parte ypopshn sas to ekshs, eimai atomo pou exei epignwsei tou ti leei kai ti prattei,exw plhrh aftognwsia kai gnwrizw ta oria tou eaftou mou.

EPANALAMVANW kaneis den einai ypoxrewmenos na pistepsei afta pou lew alla an 8elete egw dn exw provlima gia erevna kai sta arxeia twn oikwn teletwn kai se lhksiarxikes prakseis
eyxaristw
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 00:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου prince_of_chaos, θα σε συμβούλευα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες προκειμένου να είναι πιο εύκολη για όλους μας η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.
Δε νομίζω πως κάποιος θα μπορούσε να πεί οτι λές ασυναρτησίες όσον αφορά τις εμπειρίες που μας παραθέτεις και μας εκμυστηρεύεσαι.
Λίγο-πολύ όλοι έχουμε ζήσει κάτι το οποίο ίσως φαντάζει στα μάτια μας "ανεξήγητο".

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 09:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Prince_of_chaos, θα ήθελα να μας εξηγήσεις πώς ακριβώς εννοείς ότι τα προαισθάνεσαι? Π.χ. για την γυναίκα στο Γύθειο, τι ένιωσες και τι σε έκανε να το συνδέσεις με αυτό το περιστατικό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 11:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΜΑ ΒΡΕ prince_of_chaos, ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ, ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ, ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΧΡΟΙΑ.Η ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ, ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: ΗΜΟΥΝΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΔΕΚΑ, ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΗΓΑΝ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΤΣΙΑΡΗΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ. ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΤΙ. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ, ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ: "ΑΜΑΝ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΛΕΠΤΟ,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ, ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ". Ε, ΛΟΙΠΟΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΞΥΠΝΗΣΕ ΑΥΤΗ Η ΑΠΛΗ ΦΡΑΣΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΦΥΓΑΝΕ, ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑΝ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΟ ΟΧΙ ΦΟΒΟ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΡΟΜΟ.ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΑΝ ΤΑΜΠΟΥΡΛΟ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ Η ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ, ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΓΙΚΑ-ΟΣΟ ΛΟΓΙΚΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΒΕΒΑΙΑ-, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΞΑΝΑΕΠΙΑΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ,ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ, ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΤΥΧΕ. ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΝΕΜΕΛΗ ΦΡΑΣΗ, ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΣΥ, ΙΣΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 13:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
agaphte biazarre
eniw8a ligo perierga alla dn htan kati dynato,apla san na h3era th 8a ginei sto ameso mellon,eniw8a ena kompo sto stomaxi xwris na exei ginei kati nwritera xwris na eimai 8ymwmenos,h kati tetoio.Dvdomades prin pe8ane kapoios poly gnwstos mas,htan aderfikos filos twn goniwn mou, egw ton gnwriza elaxista, giati menei arketa makria apo to meros pou menoume emeis,ekeinh thn hmera kai thn prohgoumenh eniw8a opws sou periegrapsa, eixa sto nou mou an ginei kati sxetiko na to grapsw,kai etsi ekana.To vrady lipon xtypaei to thlefwno kai htan h nona mou kai eipe sth mhtera mou:"Mina pe8ane o antras ths Roulas" molis to akousa afto phga na trela8w... Lew dn einai dynaton na symvainei afto..! Sthn arxh kai egw to eida san symptwseis alla argotera kataslava pws einai kati allo poly pio periploko gia na ekshgh8ei apla me th leksh symptwsh. oso gia thn sygkekrimenh kyria to synedesa me to oti eniw8a oti 8a ginei makria apo to meros pou menw.

Edited by - prince_of_chaos on 28/11/2005 13:59:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 13:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
agaphth mariha2912
8a sou lew pws dn exw asxolei8ei pote prin mou symvoun afta me to 8ema "prognwsh 8anatou" kai dn hksera oti mporei symvei kati tetoio. Kai egw arxika eixa tis adies apories me esas paidia ,an einai symptwseis an eimai ephreasmenos apo kati analogo alla pou8ena deigma an exw kati tetoio, eilikrina sas lew pws dn exw diavasei pote vivlio pou aneferetai se sxetikh 8ematologia. afta gia thn wra!


blessed be blood brothers
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 15:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Prince_of_chaos, δεν καταλαβαίνω γιατί συνδέεις αυτό που ένιωσες με αυτό που έγινε στο Γύθειο? Πολλά τραγικά συμβαίνουν κάθε στιγμή και δεν τα λένε στις ειδήσεις. Αλλά ακόμη και κρίνοντας από αυτά που λένε στις ειδήσεις, τις τελευταίες μέρες είχαμε νεκρούς από την κακοκαιρία στο εξωτερικό. Γιατί το προαίσθημα σου να μην ήταν για αυτούς? Ειλικρινά, έτσι όπως περιγράφεις αυτό το αόριστο που νιώθεις, εγώ δεν βλέπω κάποια σύνδεση. Καμία απολύτως. Εσένα τι σε κάνει να νομίζεις ότι αυτό το συμβάν επιβεβαίωσε αυτό που ένιωθες? Δεν είχε καμία σχέση με εσένα, δεν είναι στην περιοχή σου και είναι μόνο ένας από τους χιλιάδες θανάτους που συμβαίνουν καθημερινά. Προσπάθησε να μας εξηγήσεις καλύτερα. Και αν μπορείς χρησιμοποίησε ελληνικά, διότι δεν είναι εύκολο να σε παρακολουθούμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 17:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44
ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ FORUM ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ (ΜΑΛΛΟΝ)ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ... ''ΠΑΝΩ''.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ; ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΚΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΙ ΗΤΑΝ, ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΄΄ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ'' !!ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΓΕΙΑ Ή' ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΗΣΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ..ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΙΣΕ ΑΡΚΕΤΑ!ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ''ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ..''.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 14:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
bizarre ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ
εγω ετσι το συνεδεσα δεν ειπα οτι προαισ8ανομαι τα παντα
αλλα μερικα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 17:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλτατε prince_of_chaos, επέτρεψε μου να σου εκφράσω την απορία μου σχετικά με το πως συνδέεις την εμπειρία σου με το περιστατικό από το Γύθειο, σε αυτό συμφωνώ κι εγώ με την αγαπητή Bizarre.
Δεν έχω καμία κακή πρόθεση και δεν θα χλεύαζα ποτέ τις καταθέσεις κάποιου.
Απλά θα ήθελα να μου εξηγήσεις αυτό το οποίο σε έκανε να συνδέσεις την εμπειρία σου με το περιστατικό απο το Γύθειο.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prince_of_chaos
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 13:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prince_of_chaos
Να σου πω την αλήθεια το συνέδεσα ενστικτωδώς, γιατί άκουσα πρώτα για αυτόν τον θάνατο και έπειτα γιατί ήξερα οτι θα γίνει πολύ πιο μακριά από τον τόπο που μένω.Μπορεί να συμπαιριλάμβανε και άλλους θανάτους αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί δεν άκουσα για άλλον. Αν συνέβαινε κάτι σε έσας και το λέγατε νωρίτερα πως θα το αντιλαμβανόσασταν?? Αρχικά σαν σύμπτωση, σωστά?? Αν συνεχιζόταν τι θα πιστέυατε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 14:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Να σου πώ την αλήθεια, φίλε μου, θα το εξελάμβανα ως σύμπτωση.
Δεν θα προτιμούσα να εισέλθω σε αυτή την διαδικασία γιατί την θεωρώ κάπως επικίνδυνη.
Κι όταν λέω επικίνδυνη, εννοώ οτι ίσως αυτό γινόταν αφορμή για να παραλληλίζω διάφορα "προαισθήματα" που θα είχα με κάποιο συμβάν.
Δε λέω οτι είναι απίθανο να προαισθανθείς διάφορα πράγματα.
Μου έχει συμβεί κι έχω "πέσει μέσα" μερικές φορές σε τέτοιο βαθμό που απόρησα κι εγώ ο ίδιος με τον εαυτό μου.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή κάτι άλλο, το αφήνω να είναι ό,τι είναι.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2005, 17:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αυτο καταγραφεται απο το δημοσιογραφικο γραφειο Reuters (μεταφρασμενο):
Ολόκληρη περιπέτεια έγινε μία τυπική επίσκεψη στο σπίτι του γιου τους για ένα ηλικιωμένο ζευγάρι από τη Γερμανία. Ο 88χρονος οδηγός Φραντζ Μίλερ και η 86χρονη γυναίκα του Έβα διήνυσαν σχεδόν 500 χιλιόμετρα στην προσπάθειά τους να επιστρέψουν σπίτι τους, παρόλο που το σπίτι του γιου τους ήταν λίγα τετράγωνα πιο κάτω. Εύλογη, λοιπόν, η ερώτηση πως είναι δυνατό να κάνεις 500 χιλιόμετρα για μία απόσταση λίγων εκατοντάδων μέτρων. Απλή και η απάντηση: όλα είναι δυνατά αν πάρεις την αντίθετη κατεύθυνση. Οι δύο ηλικιωμένοι κατάλαβαν ότι κάτι είχαν κάνει λάθος, αλλά συνέχιζαν να οδηγούν προσπαθώντας να βγάλουν άκρη από τις πινακίδες στο δρόμο. Και για να μπορούν να βλέπουν τις πινακίδες, όχι πως τους βοήθησαν βέβαια και πολύ, οδηγούσαν με ταχύτητα χελώνας, προκαλώντας τεράστιες ουρές με μποτιλιαρισμένα αυτοκίνητα. Από μηχανής Θεός στάθηκαν κάποιοι αστυνομικοί που κατάλαβαν ότι κάτι παράξενο συμβαίνει με αυτό το ζευγάρι. Έτσι τους σταμάτησαν. Όπως αποδείχτηκε οι ηλικιωμένοι δεν είχαν ιδέα που βρίσκονται, σε σημείο που ρώτησαν τους αστυνομικούς αν ήταν ακόμα στη Γερμανία. Οι αστυνομικοί από την πλευρά τους έδειξαν κατανόηση και κάλεσαν τον γιο να συνοδέψει τους γονείς του σπίτι, για να είναι σίγουροι ότι αυτή τη φορά θα φτάσουν…

Τωρα πως το αντιλαμβανεται κανεις??? Ως αστείο ή ως όντως πολυ περιεργο(οχι ομως με την εννοια του παραφυσικου)?

...and the Predators will prevail...

urbis et orbisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

w-sunday
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 23:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους w-sunday
γεια σας ειμαι μια κοπελα που γεννηθηκε τον απριλη του 83.........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 00:26:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

γεια σας ειμαι μια κοπελα που γεννηθηκε τον απριλη του 83.........

Είσαι σίγουρη;
Ενδιαφέρων. !!!!
Όχι ότι γενήθηκες το 83 ......
Κάνεις κάνα καλό μαγικό; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 13:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Μετά από κάποιες μέρες ,κατάφερα επιτέλους να διαβάσω όλες τις σελίδες και οφείλω να ομολογήσω ότι άξιζε ο κόπος και με το παραπάνω μάλιστα ,γιατί θέλω να πιστέυω ότι σε μεγάλο ποσοστό πρόκειται για αληθινά γεγόνοτα.Και δε σας κρύβω ότι σε κάποιες αφηγήσεις τα είδα όλα.Στην κυριολέξια μου σηκώθηκε τρίχα.

Και με την ευκαιρία να αναφέρω ένα περιστατικό που συνέβει στη μητέρα μου και μια ξαδέρφη της πριν 15 χρόνια περίπου στο χωριό της μητέρας μου στη Λέσβο.Τώρα το περιστακό αυτό θα σας φανεί σαν ανέκδοτο μπροστά στα όσα έχουν αναφερθεί παραπάνω ,αλλά δε βαριέσαι..

Ήταν καλοκαίρι ,απογευματάκι και η μητέρα μου με την θεία μου έπιναν καφέ στο σπίτι.Κάποια στιγμή η θεία μου προτείνει να πάνε να ανάψουν ένα κεράκι στον Αι Γιώργη για τα παιδιά τους(ένα μικρό εκκλησάκι λίγο έξω από το χωριό) .Στη διαδρομή μέχρι να φτάσουν είχαν πιάσει την κουβέντα και βέβαια στο δρομάκι δεν υπήρχε ψυχή.Ενώ πλησίαζαν είχαν σταματήσει να μιλάνε ,προφανώς γιατί θα είχαν κουραστεί.Κάπου εδώ συνέβει το περίεργο ,ενώ είχαν φτάσει λίγα μέτρα από την είσοδο ξαφνικά χωρίς να κοιταχτούν ,χωρίς να μιλήσουν ,χωρίς να υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος ,πιάνει η μια το χέρι της άλλης φοβισμένα κάνουν μεταβολή και γύριζουν στο σπίτι χωρίς να βγάλουν λέξη.Όταν μετά από λίγο συζύτησαν για το τι έγινε ,η θεία μου είπε ότι άκουσε ένα τρίξημο σαν να ανοίγει πόρτα και φοβήθηκε ότι κάποιος είναι μέσα ,και η μητέρα μου είπε ότι άκουσε περπάτημα αλόγου και κάτι σαν χλιμίντρισμα και φοβήθηκε μήπως ήταν κάποιος ανώμαλος.Το περίεργο είναι ότι την ίδια χρονική στιγμή άκουσαν διαφορετικούς ήχους δίπλα τους χώρις η μια να έχει ακούσει αυτό που άκουσε η άλλη και χώρις στην πραγματικότητα να υπάρχει κάποιος ήχος ή κάποια άλλη παρουσία εκεί.Το συμπέρασμα όπως καταλαβαίνετε ήταν ότι Άγιος γύριζε στο σπίτι του και ότι κάνανε λάθος που φοβηθήκαν και δεν άναψαν το κεράκι.

Αυτά τα ολίγα και συγνώμη εάν σας κούρασα.

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 02:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός
Tha ithela na mirasto kai ego mia empiria.
Imouna sto xorio mou kai Ximerone tou Ai Gianni tou Rosou. Ego molis ixa apoteliosei to telefteo piato apo ti fasolada kastoria pou ixe ftiaxei i mana mou.
Sirthika me varia vimata os to psigio mpas kai vro kamia souroti gia na xonepso. Ekini lipon akrivos ti stigmi akousa ena ekofntiko kroto akrivos emprosthen mou, gematos anisixia koitaxa ologira mou i ansfalia kai i amfivolia me ixan kiriefsei. Ti eprokito arage na mou simvei? Gia kali mou tixi sta dexia mou pano sto trapezi ipirxan dio fratzoles zimoto xoriatiko psomi. Tis arpaxa me laxtara sximatizontas me tis dio fratzoles to sxima tou stavrou akousa efthis amesos enan allo paraplisio me ton proto ekofantiko thorivo, afti ti fora omos opisthen mou. To martio mou ixe teliosi i anakoufisi itan megali ta kaka demnia ixan molis apovlithei apo ton organismo mou.

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 08:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αχαιέ, μήπως θα μπορούσες να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες προκειμένου να μας είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 08:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός
Agapite Dying_Incubus poli tha ithela na grafo me Ellinikous xaraktires alla ime fititis stin Aglia kai to Laptop mou mias kai to agorasa apo Aglia den pliktra me Ellinika grammata opote opos katalaveneis mou pernei para poli ora na grapso ena minima sta Ellinika.
Efxaristo gia tin katanoisi...
Filika...

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy