ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 11:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Κι εγω ειχα την εντυπωση οτι τα ξωτικα ειναι απλα πειραχτηρια...
Δηλαδη, αν ειναι ετσι ειμαι κι εγω ξωτικο???
Θα πεθανω την ημερα των θεοφανειων...

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 20:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Καλησπερα σε ολους τους φιλους του esoterica!!
Θα σας πω και εγω μια ιστορια που ετυχε σε δυο φιλους μου!Ζω στο Γυθειο Λακωνιας και εκει σε ενα σημειο του δρομου υπαρχει απο πολυ παλια ενας μυθος και καλα οτι κυκλοφορει ενας μαυροντυμενος "ανθρωπος" με χιτωνα μακρυ (οπως παρομοιαζουν και τον χαρο!!)και οτι μεσα απο τον χιτωνα δεν υπαρχει τιποτα!Ενα βραδυ οι δυο φιλοι μου,που τους γνωριζω απο μικρα παιδια και ποτε δεν θα μου ελεγαν ψεματα σε ενα τετοιο θεμα,ξεκινανε με το μηχανακι για να βαλλουν βενζινη σε ενα βενζιναδικο λιγο πιο εξω απο το Γυθειο,σε ενα σημειο του δρομου,οπου λεγεται οτι εμφανιζεται και ο μαυροντυμενος,ειδαν εναν παπα...ετσι ακριβως μου ειπαν..αφου τον περασανε γυρναει ο ενας απο τους φιλους μου να τον ξαναδει γιατι του φανηκε παραξενο 9.30 το βραδυ χειμωνα μεσα στην μεση του δρομου ενας παπας και δεν τον βλεπει πουθενα το λεει στον αλλον που ηταν μαζι του και γυρνανε πισω να δουνε....δεν βρισκουν κανενα,και το καλο ειναι οτι στο σημειο που τον ειδαν ηταν αδυνατο να φυγει απο καπου γιατι απο την μια μερια ειναι ενας πετρινος τοιχος 6 μετρα και απο την αλλη γκρεμος και θαλασσα!!
Να συμπληρωσω οτι στο σημειο εκεινο εχουν χασει πολλοι την ζωη τους και επισης γινονται συνεχεια ατυχηματα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 19:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
quote:
Να συμπληρωσω οτι στο σημειο εκεινο εχουν χασει πολλοι την ζωη τους και επισης γινονται συνεχεια ατυχηματα!!
υπαρχουν αρκετα τετοια σημεια οπου γινονται πολλα τροχαια οπου υπαρχει και μια σχετικη ιστορια για κατι που κυκλοφορει εκει

οπως και να εχει και την ιστορια του διαβατη να μην πιστεψουμε υπαρχουν τα ανεξηγητα τροχαια

ειδικα οταν τα παθαινουν ανθρωποι που ξερουν οτι ειναι επικινδηνο σημειο και προσεχουν

εχω πει για ενα τετοιο σημειο αρκετα post πιο πανω το οποιο το ξερουν ολοι και ομως τι και αν προσεχουν


Edited by - Administrator on 12/12/2020 20:18:49
Reason - Your head will collapse But there's nothing in itΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 21:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Φιλε Ενδοραμα καλησπερα και καλο μηνα σε εσενα και σε ολους τους φιλους του esoterica!!
Την ιστορια ειλικρινα δεν την λεω για να με πιστεψει κανεις γιατι δεν την ειδα και εγω με τα ιδια μου τα ματια,απλα εκεινο το σημειο εχει καποια ενεργεια,αρνητικη μπορω να πω,την οποια λιγο που το ψαξαμε μπορει να οφειλεται σε καποιο γεγονος που ειχε γινει παλαιοτερα σε εκεινο ακριβος το σημειο!Δεν ξερω πολλες πληροφοριες και γι'αυτο δεν θα το συνεχισω,τουλαχιστον τωρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 08:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα σε όλους!

Η ιστορία σου ΠΡΟΜΗΘΕΑ ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. Το περίεργο είναι ότι κι εγώ έχω ακούσει για κακά πνεύματα που παίρνουν την μορφή παπά. Επίσης λένε ότο άμα δεις παπά στον ύπνο σου είναι πολύ κακό και μάλιστα πολλοί πιστεύουν ότι στο όνειρο συμβολίζει τον διάβολο. Γιατί άραγε; Ξέρει κανείς κάτι επί του θέματος;

Θα σας γράψω και την 3η ιστορία που μου έχει πει ο παππούς μου. Και πάλι λοιπόν στο χωριό αυτό της Αχαίας, ήταν ένας βοσκός που δεν είχε δικό του κοπάδι και έβοσκε τα πρόβατα των άλλων. Μόλις λοιπόν έπιασε δουλειά σε έναν πήρε το κοπάδι και πήγε να το βοσκήσει σε ένα χωράφι. Σε αυτό το χωράφι υπήρχε μόνο ένα δέντρο. Το μεσημέρι ο βοσκός πήγε να πάρει έναν υπνάκο κάτω από το δέντρο. Βλέπει στον ύπνο του λοιπόν έναν άνθρωπο άγνωστό του να του λέει : "Αυτό το μέρος είναι δικό μου και να μην ξανακοιμηθείς εδώ γιατί θα πάθεις κακό". Ο βοσκός ξύπνησε θορυβημένος και την επόμενη μέρα πήγε σε άλλο χωράφι τα πρόβατα. Πέρασε λίγος καιρός και είχε ξεχάσει το όνειρο, οπότε ξαναπήγε στο ίδιο χωράφι. Το μεσημέρι πέφτει πάλι να κοιμηθεί κάτω από το δέντρο και ξαναβλέπει τον ίδιο άνθρωπο στον όνειρο του θυμωμένο αυτήν την φορά να του λέει : "Σου είπα να μην ξανακοιμηθείς εδώ γιατί το μέρος είναι δικό μου και θα πάθεις κακό". Πανικόβλητος έτρεξε και το είπε στην γυναίκα του αλλά εκείνη δεν τον πίστεψε και τον καθησήχασε ότι ήταν της φαντασίας του. Μετά από λίγο καιρό ξαναπήγε στο χωράφι και σίγουρος ότι όλα ήταν της φαντασίας του, πέφτει πάλι να κοιμηθεί κάτω από το δέντρο. Τότε βλέπει πάλι στον ύπνο του τον ίδιο άνθρωπο πολύ θυμωμένο αυτήν τη φορά και του είπε : "Σου είπα ότι το μέρος αυτό είναι δικό μου, αν ξανακοιμηθείς εδώ θα πεθάνεις". Τότε ο βοσκός έτρεξε πανικόβλητος στον αλαφροίσκιωτο και του είπε την ιστορία. Ο αλαφροίσκιωτος φώναξε μερικούς ακόμα και τους είπε να σκάψουν στο σημείο κάτω από το δέντρο. Όντως αφού σκάψανε βρήκαν έναν σκελετό. Βγάλαν τον σκελετό, φωνάξαν τον παπά του χωριού, τον διαβάσανε και τον έθαψαν στο νεκροταφείο. Από τότε δεν ξαναενόχλησε κανείς τον βοσκό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 11:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
Ε μα κι αυτοε ο βοσκος...!
Τι πεισμα ηταν αυτο, ακομα και μετα απο ολα αυτα δεν φοβηθηκε να ξαναπαει??!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 12:57:20  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Προμηθέα, επειδή η καταγωγή μου είναι από το Γύθειο (το οποίο λατρεύω και επισκέπτομαι κάθε χρόνο) θα μπορούσες να μας πεις περισσότερα για το σημείο αυτό? Μιλάς για το βενζινάδικο στο δρόμο του νεκροταφείου?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 13:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Mάλλον ήταν περιορισμένης ευθύνης ή φανταζόταν ότι αυτός που έβλεπε στο ύπνο του θα του αποκάλυπτε κανέναν κρυμμένο θησαυρό!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 20:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Kalhspera se olous tous filous tou esoterica!!
Kalh filh Oneiric1 den to perimena na brw kapoion apo Gutheio edw!!To meros pou anaferomai einai sto despotiko ean gnwrizeis...einai molis bgaineis apo to Gutheio kai pas gia maurobouni,ta atuxhmata ginontai se ekeino ton dromo,otan 3anakatebeis katw opws phgaineis gia maurobouni kai anebaineis mia megalh anhfora koita sta de3ia sou kai 8a deis ena megalo toixo peripou sta 6 metra ekei eidan oi filoi mou ton papa,se ekeino to shmeio pantws ston panw dromo exei polles ekklhsies....Ypapanth,agios Gewrgios,Agios Dhmhtrhs,Agios Nikolas kai sto nhsaki exei kai ton Agio Petro!!Ean 8eleis pantws mporoume na bre8oume opote katebeis Gutheio kai na ta poume kai apo konta!!
Sorry gia tous agglikous xarakthres alla eimai se enos filou ton pc kai den exei Ellhnika

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 00:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap
Καλησπέρα σε όλους!Θέλω να πω κι εγώ κάτι που συνέβει πρίν 4 μήνες σε ένα φιλικό σπίτι αλλά το έμαθα πρόσφατα.Ο λόγος?Για να μην φοβηθώ!
Ηταν ένα βράδυ που έμεινα σε ένα φίλο και έγινε κάτι που δεν κατάλαβα ούτε εγώ,ούτε ο φίλος μου αλλά η μητέρα του,ο σκύλος και η γάτα.Εμείς κοιμηθήκαμε στο σαλόνι και η μαμά του στο δωμάτιό της με κλειστή την πόρτα,μαζί με τα ζώα.Ε,κάποια στιγμή στη διάρκεια της νύχτας,οι πόρτες της ντουλάπας στο δωμάτιο της μαμάς του άρχισαν να ανοιγοκλείνουν μόνες τους και μέσα από τη ντουλάπα ακουγόταν ένας βαρύς και μακρινός θόρυβος.Η μαμά του και τα ζωα το παρακολουθούσαν με ανοιχτό το στόμα αλλά κανείς δεν αντέδρασε μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησε.Φυσικά δεν μάθαμε τίποτα για αυτό το περιστατικό για να μην τρομάξουμε και κυρίως ο φίλος μου.Τώρα που μας το είπε πάθαμε σοκ και εγώ ειδικά που έχω ακουσει μια παρόμοια περίπτωση.Ευτυχώς που κοιμόμαστε και οι δυό βαριά και συνήθως δεν ξυπνάμε ευκολα γιατί αλλιώς θα έτρεχα με τα εσώρουχα στην Κηφισίας βραδυάτικα αν άκουγα ή έβλεπα τί γίνεται!!!Αυτό ήθελα να πώ,έμαθα ότι αν υπάρχει κάτι στο χώρο δείχνει την παρουσία του η αντιδράει σε κάποια άλλη παρουσία.Πάντως τώρα πιά έχουν μετακομίσει και μαζί με αυτό που έμαθα,μου είπαν πως γενικά στην πολυκατοικία εκείνη έχουν γίνει διάφορα και έχουν πεθάνει τα τελευταία χρόνια πολλοί ένοικοι από διάφορες αιτίες...

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 08:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα Sonap!

Ίσως αν έδινες τη διεύθυνση του σπιτιού κάποια μέλη του esoterica να έβρισκαν αν έχουν αναφερθεί κι άλλα περιστατικά ή εάν στην θέση της πολυκατοικίας αυτής υπήρχε κάτι άλλο παλαιότερα που να δικαιολογεί τα περίεργα φαινόμενα. Γιατί δεν γράφεις την ιστορία σου στο topic "Η Μαγεία των πόλεων"? Ίσως κάποιος ξέρει κάτι γι αυτήν την πολυκατοικία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 10:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
quote:
Έχω μία απορία : αν ο παππούς δεν σταύρωνε το σκυλάκι στο κεφάλι, ο καλικάντζαρος θα μπορούσε να κάνει κακό στην οικογένεια?

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΡΕΜΑΝΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ. ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΑΝΕ. ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΥΡΩΝΕ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΜΑΖΙΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΥΡΗ ΨΥΧΗ!!!

quote:
Ειναι αληθεια οτι εμφανιζονται μονο τα Χριστουγεννα?!
Να υποθεσω οτι ειναι διαβολικα πλασματα, αφου "φοβουνται" το σταυρο!!!
Α! και κατι τελευταιο, εχει ακουσει καποιος καποα ιστορια στην οποια ξωτικα εβλαψαν ανθρωπο?!?!?!

ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΣΤΗ ΓΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΑΝ ΤΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ. ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΤΩΡΑ ΕΠΑΨΑΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ. ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΗΓΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΟΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ! (ΠΑΛΙΟΗΜΕΡΟΛΟΓΙΤΕΣ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ)
ΞΕΡΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΠΟΛΛΕΣ. ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ(ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΞΩ ΕΚΑΝΑ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ!)


respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 11:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα sansationf!

Χμ! Ώστε παλαιοημερολογίτες οι καλικάντζαροι. Υποψιάζομαι συνομωσία....

Κι εγώ την ίδια εντύπωση είχα, ότι δεν κάνουν κακό στον άνθρωπο.

Πες μας και άλλες ιστορίες με καλικάντζαρους όταν έχεις χρόνο, ιδιαίτερα με περιστατικά που να πειράζουν τους ανθρώπους! Έτσι για να βγάλουμε κι ένα προφίλ συμπεριφοράς τους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 11:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
quote:
ΞΕΡΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΠΟΛΛΕΣ.

Χριστουγεννα ειναι και τωρα!!!
Πες μας και 'μας καμια ιστορια...γιαγια!!!
Να μπουμε στο πνευμα!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 12:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Ναι please!!!!!!!!!!

Πες μας κι άλλες ιστορίες με καλικάντζαρους sansationf!

By the way από ποιά περιοχή της Κύπρου είσαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 14:15:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Kalhspera se olous tous filous tou esoterica!!
Kalh filh Oneiric1 den to perimena na brw kapoion apo Gutheio edw!!To meros pou anaferomai einai sto despotiko ean gnwrizeis...einai molis bgaineis apo to Gutheio kai pas gia maurobouni,ta atuxhmata ginontai se ekeino ton dromo,otan 3anakatebeis katw opws phgaineis gia maurobouni kai anebaineis mia megalh anhfora koita sta de3ia sou kai 8a deis ena megalo toixo peripou sta 6 metra ekei eidan oi filoi mou ton papa,se ekeino to shmeio pantws ston panw dromo exei polles ekklhsies....Ypapanth,agios Gewrgios,Agios Dhmhtrhs,Agios Nikolas kai sto nhsaki exei kai ton Agio Petro!!Ean 8eleis pantws mporoume na bre8oume opote katebeis Gutheio kai na ta poume kai apo konta!!
Sorry gia tous agglikous xarakthres alla eimai se enos filou ton pc kai den exei Ellhnika

Φίλε από το Γύθειο... μήπως εγώ το περίμενα?? Πολύ ευχάριστη έκπληξη!

Φυσικά και γνωρίζω το Δεσποτικό. Είναι ένας δρόμος που πάντα με φόβιζε μάλλον εξαιτίας της μεγάλης κατηφόρας και του γκρεμού από κάτω.

Η γιαγιά μου, γέννημα του Γυθείου, μου έχει πει αρκετές ιστορίες, την οποία πιστεύω γιατί είναι από τα άτομα που δεν φοβούνται εύκολα εξαιτίας της πίστης και του χαρακτήρα της. Ειδικά για την εκκλησία του Αγ. Γεωργίου.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
80 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 17:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Kαλημερα σε ολους!!!!!!!!!
Θα σας πω και κατι αλλο,δεν ξερω εαν συσχετιζεται με το θεμα αλλα εμενα μου φαινεται περιεργο!Η κοπελα μου βλεπει ονειρα που πολλα απο αυτα με εχουν προειδοποιησει πολλες φορες αλλα και την ιδια και πολλα αλλα κοντινα ατομα!(αυτο να ξερετε οτι δεν ειναι και πολυ καλο!!)Τα ονειρα που βλεπει και την φοβιζουν τα λεει μονο σε εμενα γιατι μπορω να της τα συζηταω και να την χαλαρωνω!Μου ειχε πει μια μερα ενα ονειρο σχετικο με το συγκεκριμενο σημειο (που βλεπουν πολυ αυτον τον "παπα") στο οποιο ειχε δει οτι ηταν αυτη μαζι με πολλα αλλα παιδια σε ποιο μικρη ηλικια και εκαναν μπανιο στην θαλασσα,ξαφνικα αρχισε να τους κυνηγαει ενας χοντρος αντρας μεσηλικας με μουσια,τα παιδια αρχισαν να τρεχουν γιατι γνωριζαν οτι αυτος ο μουσατος ηταν ο διαβολος,απεναντι απο το σημειο που εκαναν μπανιο υπαρχει μια μεγαλη σκαλα,η οποια οδηγει και στον πανω δρομο, (oneiric1 μπορει να το ξερεις)ολα τα παιδια ανεβαιναν αυτη την σκαλα για να ξεφυγουν και μαζι με αυτα και η κοπελια μου αλλα ειχε μεινει τελευταια και ο "διαβολος" ηταν ακριβως απο πισω της,σε καποια φαση της πιανει το ποδι και παει να την τραβηξει αλλα βλεπει εναν αγνωστο απο πανω της να της δινει το χερι και να την τραβαει με σκοπο να την σωσει απο τον "διαβολο"!
Το θεμα ειναι οτι φετος το καλοκαιρι αφου καθομασταν σε ενα μπαρακι και συζηταγαμε για τετοια θεματα ενας φιλος μου μας λεει ενα ονειρο που ειχε δει,ηταν ακριβως το ιδιο με της κοπελιας μου μονο που στην θεση της ηταν τωρα ο φιλος μου,μολις το ακουσα δεν πιστευα στα αυτια μου....ακριβως ιδιο,την κοπελια μου την πηραν τα κλαμματα και δεν ηξερε τι να πει και πως να το εξηγησει!!
Παντως αυτο το μερος ειναι καπως περιεργο μπορει να ειναι οτι δεν ταιριαζει καθολου με το ολο τοπιο,μπορει να ειναι με τις διαφορες ιστοριες που εχουν υποθει για αυτο,αλλα για να το λενε και οι παλιοτεροι εγω πιστευω πως κατι το περιεργο θα εχει!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 23:19:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf
ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ!!!! ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ
quote:
By the way από ποιά περιοχή της Κύπρου είσαι;


ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑ ΛΕΜΕΣΟΥ ΣΤΙΣ ΟΡΕΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΤΡΟΟΔΟΣ!
ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ..........

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΠΗΓΕΣ( Η ΓΝΩΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ!)ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΕΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΑΝΤΟΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΠΛΑΝΟ ΧΩΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ. ΣΑΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΓΛΕΝΤΟΥΝ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΤΡΩΓΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑΝ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑΝ ΣΕ ΧΡΥΣΑ ΠΟΤΗΡΙΑ( ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ?) ΕΤΣΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ. ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟΤΕ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΚΑΘΙΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΚΕΥΤΗΚΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ<< ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ, ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ? ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ, ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ? ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ, Η ΑΠΟ ΚΑΤΩ? ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ>> ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ( ΣΤΑΥΡΩΣΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ) ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΥΘΥΣ ΑΜΕΣΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΧΡΥΣΩΝ ΠΗΡΟΥΝΙΩΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΞΥΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΕΝΤΑΝΟΣΤΙΜΩΝ ΦΑΓΗΤΩΝ ΠΕΤΡΕΣ........

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

narya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


300 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 08:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους narya
Καλημέρα sansationf!

Σε ρώτησα που μένεις γιατί η κολλητή μου είναι Κύπρια και μένει στη Λάρνακα. Όποτε ακούω για κάποιον από Cyprus συγκινούμαι [:Ι].

Πολύ ωραία η ιστορία σου. Βλέπω οι καλικάντζαροι τρώνε με χρυσά κουτάλια ! Το αστείο θα ήταν να μαθαίναμε τι θα πάθαινε ο άνθρωπος αυτός αν καθόταν κι έτρωγε με τους καλικάντζαρους. Πάντως το θέμα του χρυσού μου θύμισε ανάλογες ιστορίες με ξωτικά στην Ιρλανδία και το χρυσάφι που εξαφανίζεται (leprechaun gold).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 10:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully
ΑΧΧΧ!
Χρυσα κουταλια?!?!
Μαλιστα...!
quote:
ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΓΛΕΝΤΟΥΝ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΤΡΩΓΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑΝ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑΝ ΣΕ ΧΡΥΣΑ ΠΟΤΗΡΙΑ( ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ?) ΕΤΣΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ.

Δηλαδη οι καλλικατζαροι δεν ειναι κοντα, πρασινα πλασματακια με ουρα και μυτερα αυτια...???????

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 15:18:01  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ωραία η ιστορία σου sensationf!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 18:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ.ΜΕ ΓΥΡΙΖΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΦΕ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΙΔΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗ ΤΟΥ ΤΟΥ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ.ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΤΟΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ.ΑΥΤΟ ΣΗΝΕΒΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ,ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΑΙΤΩΛΟΚΑΡΝΑΝΙΑ.
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 19:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma
καλησπέρα αερικό, όλοι έχουμε ακούσει ιστορίες για σκυλιά με κόκκινα μάτια, επίσσης ποιός δεν έχει δεί το έργο "Η προφητεία".Φυσικά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος τι είναι σύμπτωση και τι είναι κάτι όντως παραφυσικό.Πάντως φαίνεται οτι όλοι έχουμε αναγκη σε μια ανώτερη δύναμη (στην περίπτωση που λες με το σύμβολο του Σταυρού) που μας κάνει να αισθανόμαστε πιο ασφαλείς.

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 20:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙ ΤΗΑΥΜΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΕΡΓΟ,ΟΥΤΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤςΝ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 20:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma
Εγώ δεν αμφισβητώ οτι πραγματικά συνέβη αυτό που είπες,απλά λέω οτι είναι θέμα ερμηνείας.Ίσως το σκυλί αυτό να ήταν ένα οποιοδήποτε σκυλί απλά ο φίλος σου αγριεύτηκε και αναζήτησε γαλήνη σε ένα σύμβολο της Πίστεως όπως ο Σταυρός.

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skorpina74
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 21:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skorpina74
Καλησπέρα σε όλους.
Μετά απο ενα δίμηνο περίπου που παρακολουθώ τις συζητήσεις σας αποφάσισα οτι ήρθε η ώρα να συμμετάσχω στην παρέα σας. Εχω 4 ιστορίες να σας πώ κ ελπίζω να μην γίνω κουραστική.

Οταν ήμουν 11χρ περίπου παίζαμε με την μικρότερη αδερφή μου κατα πέντε χρόνια στο δωμάτιο μας , ώσπου ξαφνικά ένιωσα παγωνιά μια άσχημη μυρωδιά και μια παρουσία η οποία ήταν ένας πειρατής με ενα πούρο αναμένο στο χέρι έπειτα φοβόμουν να μείνω μόνη στο δωμάτιο, πέρνοντας τα χρόνια το ξέχασα έως ένα βράδυ μετα απο 15χρ που έτυχε να το αναφέρω στην αδερφή μου η οποία το θυμόταν κ είχε κάνει μια έρευνα κ έμαθε ότι πολύ παλιά είχε πεθάνει ο γιός της ιδιοκτήτριας του οικοπέδου πριν γίνει η οικοδομή ο οποίος ήταν ναυτικός.

Λίγο αργότερα απο αυτό το γεγονός πέθανε ο παππούς μου , μέσα σε ενα μικρό χρονικό διάστημα τον είδα μπροστά μου ενα απογευματάκι ήταν καλοκαίρι έκανε παγωνιά στο δωμάτιο ήταν σχεδόν διαφανής έβλεπα την πόρτα πίσω του κ τα μάτια του δεν είχαν κόρες κατι πολυ παράξενο .

Στα 23 μου πεθαίνει ο θείος μου κ καθώς τον έβλεπα μέσα στο φέρετρο , είδα στον υπνο μου οτι απο την ίδια θέση που κοιτούσα τον θείο μου τώρα κοιτούσα τον ξαδερφο μου σε άσπρο φέρετρο. Σε ενα χρόνο περίπου πέθανε ξαφνικά χωρίς να έχει καποιο πρόβλημα όταν αναρωτήθηκα για τον λογο του θανάτου τον είδα στον ύπνο μου κ μου εξήγησε τον τρόπο κ μου ειπε οτι δεν πόνεσε κ οτι είναι πολυ καλα εκεί που είναι.

Στα 25 μου πεθαίνει ο πεθερός μου ξαφνικά λόγω οτι ζώ στο σπίτι του αισθάνομαι πολλές φορές την παρουσία του δεν μπορώ να εξηγήσω πως λόγω οτι σκοτώθηκε σε ατύχημα τις πρώτες μέρες αναρωτήθηκα πώς έγινε αυτό κ τον έιδα στον ύπνο μου να μου δείχνει με ποιό τρόπο έγινε ( έπεσε απο την ταράτσα του σπιτιού μας ) κ να βρίσκεται κουλουριασμένος στα ποδια μου στην εμβρυακή στάση σκεπάζοντας ένα παιδάκι 5-6χρ ρωτώντας την πεθερά μου είπε οτι είναι ο μικρός αδερφός του που πέθανε απο μια αρρώστια για τον οποίο δεν ήξερα τπτ εγω .
νομίζω οτι έγραψα πολλά κ δεν θέλω να γίνω κουραστική , μπορεί να είναι χαζομάρες αυτά απλά τα είχα μέσα μου κ ήθελα να τα πώ κάπου .
ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skorpina74
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 21:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skorpina74
Καλησπέρα σε όλους.
Μετά απο ενα δίμηνο περίπου που παρακολουθώ τις συζητήσεις σας αποφάσισα οτι ήρθε η ώρα να συμμετάσχω στην παρέα σας. Εχω 4 ιστορίες να σας πώ κ ελπίζω να μην γίνω κουραστική.

Οταν ήμουν 11χρ περίπου παίζαμε με την μικρότερη αδερφή μου κατα πέντε χρόνια στο δωμάτιο μας , ώσπου ξαφνικά ένιωσα παγωνιά μια άσχημη μυρωδιά και μια παρουσία η οποία ήταν ένας πειρατής με ενα πούρο αναμένο στο χέρι έπειτα φοβόμουν να μείνω μόνη στο δωμάτιο, πέρνοντας τα χρόνια το ξέχασα έως ένα βράδυ μετα απο 15χρ που έτυχε να το αναφέρω στην αδερφή μου η οποία το θυμόταν κ είχε κάνει μια έρευνα κ έμαθε ότι πολύ παλιά είχε πεθάνει ο γιός της ιδιοκτήτριας του οικοπέδου πριν γίνει η οικοδομή ο οποίος ήταν ναυτικός.

Λίγο αργότερα απο αυτό το γεγονός πέθανε ο παππούς μου , μέσα σε ενα μικρό χρονικό διάστημα τον είδα μπροστά μου ενα απογευματάκι ήταν καλοκαίρι έκανε παγωνιά στο δωμάτιο ήταν σχεδόν διαφανής έβλεπα την πόρτα πίσω του κ τα μάτια του δεν είχαν κόρες κατι πολυ παράξενο .

Στα 23 μου πεθαίνει ο θείος μου κ καθώς τον έβλεπα μέσα στο φέρετρο , είδα στον υπνο μου οτι απο την ίδια θέση που κοιτούσα τον θείο μου τώρα κοιτούσα τον ξαδερφο μου σε άσπρο φέρετρο. Σε ενα χρόνο περίπου πέθανε ξαφνικά χωρίς να έχει καποιο πρόβλημα όταν αναρωτήθηκα για τον λογο του θανάτου τον είδα στον ύπνο μου κ μου εξήγησε τον τρόπο κ μου ειπε οτι δεν πόνεσε κ οτι είναι πολυ καλα εκεί που είναι.

Στα 25 μου πεθαίνει ο πεθερός μου ξαφνικά λόγω οτι ζώ στο σπίτι του αισθάνομαι πολλές φορές την παρουσία του δεν μπορώ να εξηγήσω πως λόγω οτι σκοτώθηκε σε ατύχημα τις πρώτες μέρες αναρωτήθηκα πώς έγινε αυτό κ τον έιδα στον ύπνο μου να μου δείχνει με ποιό τρόπο έγινε ( έπεσε απο την ταράτσα του σπιτιού μας ) κ να βρίσκεται κουλουριασμένος στα ποδια μου στην εμβρυακή στάση σκεπάζοντας ένα παιδάκι 5-6χρ ρωτώντας την πεθερά μου είπε οτι είναι ο μικρός αδερφός του που πέθανε απο μια αρρώστια για τον οποίο δεν ήξερα τπτ εγω .
νομίζω οτι έγραψα πολλά κ δεν θέλω να γίνω κουραστική , μπορεί να είναι χαζομάρες αυτά απλά τα είχα μέσα μου κ ήθελα να τα πώ κάπου .
ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 23:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma
... I see dead people

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 00:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΑLCHIMIST ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΛΙΜΝΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΕΙΝΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΔΕΜΕΝΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΛΛΑ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΓΕ?ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kappas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 00:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kappas
μια ιστορια την οποια μου ειχε διηγηθει ενας φιλοσ του πατερα μου.ξεκινησε ενα απογευμα απο την καστορια να παει για την φλωρινα(χειμωνασ τωρα).βραδιασε και οπωσ πηγαινε στο δρομο βλεπει μια κοπελα ασπροντυμενη να του κανει οτοστοπ.σταματαει τι ρωταει τι κανει σ'αυτα τα απομερα μερη και του απανταει βιαζομαι πηγαινε με στο ταδε χωριο το οποιο απειχε 3χλμ απο κει.ξαπλωνει στο πισω καθισμα και τι ρωταει σε ποιο σπιτι μενει να παει να την αφησει.του λεει αυτη και οταν φτανουν παι να ανοιξει την πισω πορτα και ειχε εξαφανιστει.το αυτοκινητο του ειχε σταματησει μπροστα στο σπιτι τησ.χτυπα την πορτα του σπιτιου τησ ανοιγει η μανα τησ και τησ λεει οτι εφερα την κορη σας αλλα εξαφανιστηκε και του απανταει οτι η κορη τησ ειχε σκοτωθει σε τροχαιο σε εκεινο το σημειο που την πηρε.ο φιλοσ του πατερα μου επεσε κατω και εκλεγε γι'αυτο!


Η.ΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy